Waterfeesten willen kindvriendelijk imago Kunstgroep Nele schitterde op festival in Bulgarije en op Koningsfeesten in Brussel Landelijke Gilden van Appels nodigen uit 32 - 2.8.1991 - De Voorpost De Waterfeesten aan het Donkmeer, ditmaal op zondag 4 augustus, stappen dit jaarwat af van luchtshowen andere naar militairen verwijzen de toestanden. «We willen werken aan een kindvriendelijker imago en het programma meer naar families richten», zei voorzitter Van Beveren bij de voorstelling. Eén en ander is het gevolg van een enquête die vorig jaar bij horeca- en middenstandszaken rond het meer werd gehouden. Sekretaris Moerman zei overtuigd te zijn dat mits eendrachtige samenwerking en de steun van alle bevoegde instanties het Donkgebied een mooie toekomst is weggelegd. Aanloop tot de feesten wordt op nieuw de kwarttriatlon van de ge meentelijke sportdienst op zater dag 3 augustus. Ook hier werden enkele verbeteringen aangebracht die de veiligheid zowel van de deel nemers als van de kijkers moet waarborgen. Het zwemmen gebeurt in de 'oude' Donk, de aankomst van het fietsen en lopen gebeurt aan de even wil verpozen kan dit door een boottochtje of door een wandeling door de Eendenkooi. In de namiddag start de Vedetten- parade langs het A. Nelenpad. VTM-presentatrice Daisy Van Cauwenbergh brengt ondermeer Leopold 3, Isabella A, Plaza, Dieter Troubleyn, Yvan Brunetti, Wim Ravell, Paul Anderson, Jimmy volledig geschrapt. Er komen val schermspringers, de Seaking en Alouette-2 helikopters zijn op nieuw op de afspraak, er werden zes gevechtsvliegtuigen aangekondigd die de Golf meemaakten en vanuit Nederland brengen de Grashop pers, het helikoptershowteam van de luchtmacht, een demonstratie naar verluidt op wereldniveau. Naar de avond toe stijgen warme- luchtballons op. Het sluitstuk bestaat uit de verlichte botenstoet en uit het, vernieuwde, Venetiaans Watervuurwerk. Er is sprake van een echt bommenwerk met tot meer dan 300 m. hoog vlie gende kleuren. Afgesloten gebied Zoals vorig jaar wordt het Donkge bied voor het verkeer afgesloten. Om hierbij toch tegemoet te komen aan de wensen van horecabedrij ven, zet men een pendelbusdienst op. Deze brengt de mensen gratis van de parkings buiten het gebied naar alle restaurants en herbergen. En wie vóór 16 u. het gebied weer verlaat met een inkomkaart waarop een stempel van een restaurant staat, krijgt het inkomgeld terugbe taald. Deze maatregelen zijn het gevolg van de enquête die vorig jaar bij middenstanders en horecabedrij ven werd gehouden. Van Beveren dankte het gemeentebestuur voor het opnieuw mogen afsluiten van het Donkgebied. Kaarten voor de feesten kosten 200 fr., in voorverkoop 150 fr., kinderen Berlare. Het Donkmeer waar aanstaande zondag veel te beleven valt (gvdw) tussen 10 en 15 betalen 150 fr., wie jonger is kan gratis binnen. De kaar ten zijn te verkrijgen in het gemeen- Nieuwdonk. Het parkoers onder- Frey, Frank Valentino, Peter Dané, tehuis (052/42.35.31), bij VVV- weg mijdt de drukke Dendermond- Alain Bovy, Sylvie Melody, Sam Donkmeer (091/67.50.81) of bij de se steenweg naar de Kluppel en en- Gooris, Yasmine, Bingo, Toast, e.a. toeristische diensten van de provin- kel het tegengestelde verkeer wordt op het podium. Op het water tonen cie in Gent en van Aalst, Dender- op een afgebakend deel van de weg The Piranha's hun waterskikun- monde en Sint-Niklaas. Wie zich toegelaten. Wie nog wil inschrijven sten. Het luchtgedeelte werd niet een VW-lidkaart aanschaft, heeft voor deze 950 m. zwemmen, 40 km. fietsen en 10 km. lopen, moet wel vlug zijn want het aantal deelne mers is beperkt. Inlichtingen in het gemeentehuis. De waterfeesten op zondag begin nen rond 10 u. De hele dag door is er de folklore-, antiek- en ambachten markt langs de Donklaan. In de VW-tent op de parking aan het A. Nelenpad brengt de Berlaarse pop- pentheatergroep Sloeber voorstel lingen en is het Rode Kruis aanwe zig met een tentoonstelling over haar diensten, een Melkbar en een wafelbakstand. De verschillende strijdkrachten brengen infostands. De steltenlopers uit Merchtem stappen langs de straten al dan niet in het gezelschap van verschillende muziekmaatschappijen en majoret- tenkorpsen. Een fietsencirkus brengt akrobatie en schminkt kin deren terwijl de Berlaarse Heide roosjes volksdansen brengen. Wie Berlare. In de Eendenkooi komen de dieren uit de hand eten (gvdw) De start van de vakantie was voor een veertigtal Nelekens meteen ook de start van hun reis naar Bulgarije en Griekenland. Het werd een onvergete lijk verblijf in een overweldigend mooie landstreek midden in een gebergte dat zoals de Alpen telkens nieuwe vergezichten bood. De ontvangst en het verblijf bij de Bulgaarse families was ontroerend en van zo een diepmenselijke warm te dat het voor de meisjes van Kunstgroep Nele een levensbepa lende indruk zal nalaten, die bij ve len van de Nelekens een andere en blijvende kijk zal bezorgen op de_ mens en zijn kunnen. De galaoptredens in aanwezigheid van de Belgische ambassadeur en zijn echtgenote was schitterend en de meisjes van Nele werden overla den met bloemen en gelukwensen. Ze werden bewonderd omwille van hun kunde en stijlvol optreden. Dezelfde geestdrift mocht men ook op andere plaatsen waar men op trad ervaren. Nele maakte een ware zegetocht in Bulgaars Macedonië. Tussendoor genoten de meisjes van de prachtige natuur en de overwel digend mooie kuituur. De driedaagse op het eiland Tassos in Griekenland was voor de meisjes een welgekomen verpozing tussen al die drukte van bezoeken, ont vangsten en optredens. De laatste twee dagen verbleven de Nelekes terug in Bulgarije waar naast de afscheidsfeesten, de recep tie op de Belgische ambassade in Sofia een hoogtepunt werd. De am bassadeur dankte de groep voor de enorme bijdrage die ze geleverd had om ons land en onze kuituur in Bul garije meer uitstraling te geven. Hij was fier dat een groep zoals Nele tot zijn land behoorde. Feest op de Heysel Vereerd en ontroerd keerden 40 Nele-meisjes terug uit een land dat zij nooit meer zullen vergeten. En pas terug in België trad Nele als centrale groep op in Paleis 5 op de Heisel in de musical ter ere van de Koningsfeesten die daar plaats von den op 20 en 21 juli. De uitvoering van de musical werd op 21 juli door Koning Boudewijn en Koningin Fa- biola bijgewoond. Nele was uitge kozen om nationaal naar voor te treden voor de provincie Oost- Vlaanderen en dit omwille van zijn representatief genre en geschiede nis. Ook hier beleefden de meisjes de bewondering van duizenden be zoekers op de Heysel. Van dit optreden werden video-op names gemaakt die moeten toela- Berlare. Het bestuur van de VW Donkmeer (gvdw) onmiddellijk gratis, toegang voor twee personen en kan de rest van het jaar ook gratis binnen in de Een denkooi en in het Nieuwdonkdo- Japanners filmen Helemaal onverwacht kregen de or- ganizatoren van de Waterfeesten het bericht dat televisieploegen van het Japanse Asahi-station de fees ten willen opnemen in hun doku- mentaire over ontspanning in Euro pa. Een tiental personen zullen de feesten meemaken en filmen, ter wijl een viertal akteurs aan de akti- viteiten zullen deelnemen. Bij WV-Donkmeer wacht men op de eerste toeristen uit het land van de rijzende zon. De Japanners leerden de Water feesten kennen via het bureau van het Vlaams Sckretariaat voor Toe risme in Tokio. Hoewel naar inhoud als naar datum paste het volkomen in de planning. Het bezoek kost de VVV enkel wat logistieke steun. Bij het VCGT verwacht men dat Japan se toeristen het Donkgebied zou den kunnen meenemen bij hun rei zen door ons land, als afwisselingop wat de bij hen meer gekende kui tuursteden Brugge en Brussel hen kunnen bieden. Gastgezinnen gezocht Naar aanleiding van de opvoerin gen van De Csardasvorstin nodigen de gemeente Berlare VVV-Donk- meer en Fcstivaria drie buitenland se delegaties uit, samen zo'n 140 personen. Voor de meesten vond men al gastgezinnen die hen willen opvangen. Tijdens de opvoeringen van het eer ste weekeinde komen de leden van de jeugdtoneelvereniging uit het Tsechische Trebic opnieuw naar het Donkmeer. Zij waren al enkele jaren geleden te gast in Overmere en nodigden vorig jaar jeugdtoneel- groep Joker bij hen uit. Het week einde daarop komen de muziekver eniging en de volksdansgroep uit het Oostenrijkse Hornstein. Dit dorpje ligt in de nabijheid van Mor- bisch, waar eveneens openluchtop voeringen van op een meer gebeu ren. Het laatste weekeinde is het stadsmuziek uit Bregenz te gast. Be rlare verbroederde met deze Oos tenrijkse stad, die met de open- luchtopvocringen als voorbeeld diende en ook in 1987 al te gast was. Vooral voor de 40 mensen uit Horn stein worden nog gezinnen gezocht die hen willen opvangen. Voor de anderen waren de gezinnen die hen de vorige keer onthaalden opnieuw bereid. Bij vele ontstonden sinds dien hechte vriendschapsbanden. Wie informatie wenst, kan hiervoor terecht bij WV-Donkmeer of op het gemeentehuis. Coureinandomein gedeeltelijk opgekuist Vorig weekeinde opende in de Brielstraat het horecabedrijf Lui lekkerland het door haar opgekuist deel van het Cooreman-domein langs de Brielstraat aan het Donk meer. Het domein wordt nog door de gemeente gehuurd van de fami lie Cooreman. De provincie besliste eind vorig jaar het domein te kopen, maar ging daar tot nu niet toe over. De uitbaters van Luilekkerland, dat ook al op grond van de ge meet werd gebouwd, werden door de meente gevraagd het domein te ren, toen bleek dat zij er zelf nieti slaagden het proper te houden. C. familie Taeye, die vroeger al onder handelingen had aangegaan met de familie Cooreman om het te kopea maar zich terugtrok toen bleek dat de gemeente interesse had, ging daar op in. De voorbije drie jaaj bracht men er beetje bij beetje ordt in. Oevers werden verstevigd, vij vers uitgekuist, oude wandelpaden terug aangelegd... Henry De Tacye: «Ik heb hier al veel geld ingestoken Ik doe dit omdat ik van de natuur hou en mijn klanten een rustige na middag in de natuur wil bezorgen* Oorspronkelijke plannen voor de aanleg van een minigolfterrein ol voor het inrichten van zwem- ea viszones werden opgegeven. «Hoe wel ik aan echte klanten niet zal verbieden eens e'en lijntje te leggen, als ze zich een visvergunning aan schaften». Bij milieuorganisaties is men niet zo gelukkig met het opzet. Men vindt net vreemd dat de gemeente eet privaat persoon het gebied laat uit baten. Tevens vraagt men zich af o( de veranderingen die zijn aange bracht wel volgens het BPA zijn die de gemeente voor het Donkgebied opmaakte. Bij de WV-Donkmeet steunt men de Luilekekkerland-uit- baters en noemt men de realiseerde een goed initiatief «dat de felicita ties van dc bevolking zal krijgen», (nk) ten om met alle sympatizanten te genieten van het grootse sukses dat de Kunstgroep Nele mocht ervaren. En de toekomst In de komende maanden staan er nog een aantal optredens op het programma. Op zaterdag 10 augus tus is men te gast op de 28ste Bos- feesten in Gijzegem waar men op treedt om 20.00 uur. Op zondag 25 augustus is men om 15.00 uur te gast op de Parochiefeesten in Zele Huy- velde. Op donderdag 29 augustus neemt Nele met een paar groepen deel aan de tradiditionele middel eeuwse reuzenommegang in Den- dermonde. Op zondag 1 september stappen de Nelekes mee op in de Bloemencorso te Sint-Gillis Den- dermonde en de zondag daarop, 8 september, is er om 15.00 uur een optreden voorzien voor Ziekenzorg Appels. Op zondag 15 september trcKt het gezelschap naar Reet om er deel te nemen aan de feeststoet en op zondag 29 september volgt de historische stoet van Oudenaarde. Op zaterdag 31 augustus wordt het nieuwe werkjaar ingezet. Diezelfde dag kunnen kandidaat Nelekes zich melden in de Gemeentelijke School aan de Rootjensweg te Grembergen vanaf 13.30 uur. De bewegingsleer voor volwassenen gaat van start op Dendermonde. Deze Bulgaarse groep zal een tegenbezoek brengen aan de Nelekes te Grembergen De landelijke organizaties van Appels (Landelijke Gilde, KVLV, LRV Zandruiters) zijn zaterdag 3 en zondag 4 augustus graag gastheer en gastvrouw voor de zevende dagen van de landbouw die dan plaatsvinden op het feestterrein te Appels Veer. Op een weide heeft men een feest tent opgetrokken en het hele feest programma speelt zich af in en rond deze tent. Zaterdag 3 augustus kan men daar maandag 2 september om 20.00 uur. Ook voor die lessen kan men in schrijven in de Gemeentelijke School aan de Rootjensweg te Grembergen vanaf 20.00 uur. En ondertussen bereidt men ook de ontvangst voor van de Bulgaardse groep die een tegenbezoek zal bren gen aan de Nelekes. vanaf 21.00 uur terecht voor een dansavond met discobar. Er is ge zorgd voor een ruime selektic streekbicren en vanzelfsprekend is er ook eetgelegenheid met een Breugelkraam. En de toegang is ge heel gratis. Zondag 4 augustus wordt alle aan dacht geschonken aan de landelijke aktiviteiten. Vanaf 14.00 uur zijn er demonstraties van de Zandruiters die hun rijvaardigheid met paarden en pony's demonstreren. Er is ook een optreden van de muziekmaat schappij Sinte-Cecilia uit Appels. Vendelen en volksdansen zal er na tuurlijk ook te zien zijn. Doorlopend zijn er allerlei wedstrij den. Koordtrekken staat op het pro gramma. net als koemeiken en na- gelkloppen. Daaraan zijn telkens neel wat mooie prijzen verbonden.| Om 17.00 uur is er een openbare varkensslachting op ambachtelijke wijze voorzien. En daaraan is een grote varkens- en zuiveltombola verbonden, 's Avonds is er volop dansgelegenheid met discobar, kan men zich weer te goed doen aan het Breugelkraam en zijn er streekbic ren te verkrijgen. De hele namiddag door is er kinderanimatie met onder meer een schminkstand en kan men zich de pannekocken en landelijke fruitcoupcs laten smaken.

De Voorpost | 1991 | | pagina 32