s f Flora kreeg bezoek van Boerenbond Wmm IsXOVËN 4 - 2.8.1991 - De Voorpost Aalst. De hoefsmid gaal het hoefijzer opnieuw verwarmen zodat hij het in de juiste vorm kan smeden (a) Aalst. Pikkeling. Met veel bewondering wordt toegekeken hoe de hoefsmid een paard van nieuw schoeisel voorziet (tl Een paar weken terug bracht Jan Hinnekens, voorzitter van de Belgi sche Boerenbond, samen met de stafleden Fosseprez en Avermaete, een werkbezoek aan de Aalsterse Bloemenveiling Flora. Behalve een bezoek aan de veiling in volle werking, werd tijdens een werkontbijt in aanwezigheid van de raad van bestuur van de bloemen veiling onder voorzitterschap van Jos Uvin en algemeen direkteur Ru- di De Kerpel, de problematiek van de snijbloemcnsektor besproken. Jan Hinnekens beklemtoonde daar bij voor de Belgische kweker de noodzaak om te komen tot centrali satie van het aanbod om zo in de toekomst een rol te blijven spelen in de bloemenwereld. De direktie van Flora is bezorgd over de harmonisering van de nieu we BTW-regeling, die in de Euro pese Kommissie besproken wordt. De snijbloemensektor kan in de toekomst alleen maar winnen als er voor iedereen gelijke normen be staan en er een einde komt aan de concurrentievervalsende maatrege len die nu gangbaar zijn. De voorzitter van de Boerenbond luisterde aandachtig naar de ruime problematiek van de sektor en gaf de toezegging om de dossiers van nabij te blijven volgen en waar no dig, in het belang van de sektor, tussen te komen. P.H. Voor de Oostvlaamse Provinciale Koor- zangtornooien moet men nu al inschrijven. Dat kan op het adres Provinciebestuur van Oost-Vlaanderen, Negende Direktie. Af deling 91, Kuituur, Vogelmarkt 17 te 9000 Gent (091125.30.01.). De Oostvlaamse Provinciale Prijs voor Letterkunde werd toegekend aan Eriek Verpale uit Zelzale voor zijn werk 'Alles in het klein'. Een eervolle vermelding werd toegewezen aan Willy Van Poucke uit Mel- le voor zijn inzending 'De secretaresse'. Ter gelegenheid van het rockfestival Tor hout- Werchter werd de internationale campagne 'Zeg nee legen drugs, zeg ja tegen het levenook in België gelanceerd. Op het rockfestival werden meer dan 1.000 handtekeningen verzameld vooreen petitie waarin aan de regering om meer en betere middelen gevraagd wordt voor de opvoe ding van kinderen en jonge mensen over de gevaren van drugs. De Belgische ekonomie in 1991: naar een zachte landing. Onder die titel brengt 'Bulletinvan de Generale Bank een over zicht van onze ekonomie. Er doel zich een groeivertraging voor, zo leest men in deze bijdrage. AaLst. Even oppassen dit paaltje staat lelijk in de weg en dat gaan we even verzetten (a) «nou Termu donde het th HOUW trouw I De bi I kenga de "d I zieker i;iintjeSL Volksde ging va versche boren ii sen" he Sinds e smeken ïolkshe Index Ook in Aalst. Pikkeling. Even even uitblazen en weg van de warmte van de bakom (a) Aalst. Voila, heel eventjes op de tanden bijten en dan krijgen we dat paaltjei op zijn plaats (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 4