Spetterende wedstrijden met prangende finale De Sint-Rochus ziftkaatsing te Wieze ■HHP De avond van de doelwachters Sparta Buggenhout onder het bewind van Helmut Brösch SK Grembergen met eigen volk De Voorpost - 23.8.1991 - 17 KAATSEN VOETBAL pom Ondanks de promotie naar tweede pro vinciale besloot Sparta Buggenhout niet langer een beroep te doen op Wilfried Maes. Halfweg de kompetitie rees een konflikt dat weliswaar werd opgelost maar toch sporen naliet. Voorzitter Baeyens en zijn medewerkers gaven er de voorkeur aan om liefst met een zuivere lei te starten. Het sportieve be wind werd intussen toevertrouwd aan de uit Duitsland afkomstige, maar al gerui me tijd hier verblijvende Helmut Brösch. De nieuwe oefenmeester plaatst de puntjes op de 'i': 'Ordnung muss sein', vandaar dat ik meteen een reglement heb ingevoerd dat onderschreven werd door de spelers en ondersteund door de klubleiding. Wie niet traint, niet speelt, is de redene ring die erachter schuilt. Ik meen over een degelijke kern te beschikken, die bovendien vrij ruim'is. 20 tot 25 spelers nemen deel aan de trainingen. Met de bedoeling een mooie rangschikking te behalen, werd er versterking binnenge haald. Mamix Van Cauter is bestemd om in de middenlinie een rol te vertolken. Ook Johan Fruithof haalt mijns inziens zijn hoogste rendement ergens in het centrum. Voort is er Leo Dierickx die wellicht als laatste man zal opereren. Aan Pascal Comelissen wordt een aan vallende rol toebedeeld. Het is te vroeg om al besluiten te trekken, maar de eerste indrukken die ik heb over de groep zijn gunstig. Er wordt een opmer kelijke inzet gedemonstreerd. Het is na tuurlijk de bedoeling om een mooie klassering na te streven zonder dat daar aan titelambities worden vastgekoppeld. Ik ben tevreden over de medewerking die het bestuur geeft en hoop dat dit zo mag blijven. Als tweede provincialer be schikt Sparta Buggenhout over een uit stekende akkommodatie die er in een later stadium nog zal op verbeteren. Er zijn plannen voor een verlichting, wat het mogelijk moet maken om avond wedstrijden te organiseren. Dat laatste lijkt mij geen slecht idee', besluit Hel mut Brösch. E.G. Liga invallers E. Aalst 1 FC Antwerp 2 Aalst: Schippers, Van Aalst, Lam berg, Trog, Lamin, Marginet (77' Temmerman), Van Boven, Okpara (33' D'Hondt), Desmet, Eekhout, Zico. Doelpunten: 18' Eeckhout 1-0, 39' Van den Geneugden (strafschop) 1-1,68' Van den Geneugden 1-2. BAD doktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 r, l. Schwabe in duel en uitblinker Luc Limpens is er blijkbaar niet gerust in Eendracht Aalst-KV Kortrijk: 0-1 d Eendracht is er dus niet in geslaagd zijn ba1 eerste thuiswedstrijd suksesvol af te ronden. Het verloor nipt met 0-1 tegen een niet overtuigend Kortrijk na een wedstrijd die nochtans bol zat van spek takel tijdens de tweede helft. Het werd dé avond van de beide doelwachters in voe^ casu Drouguet en De Schrijver die met schitterende saves een hogere stand van de scoreplank hielden. Oefenmeester Fazekas vond het echt jammer dat voor eigen publiek geen overwinning kon ge presenteerd worden. 'Ik verwijt mijn spelers alleszins niets wat de inzet be treft bij het najagen van de verdiende gelijkmaker. Het heeft niet mogen zijn. De bal rolde niet voor ons, ofschoon ik mijn petje afneem voor het verweerwerk van bezoeker Augustine, die op een de monstratieve wijze zijn grote klasse wist te etaleren. Ook ontpopte doelman Drouguet zich als een boeman voor ons. De manier waarop hij de kopbal van Baert van onder de deklat wegtoverde was out-standing'. In verband met de aanstaande beker wedstrijd tegen Hoogstraten liet een raadselachtig glimlachende Fazekas weinig of niets los. 'Die wedstrijd moet ons toelaten om ons blazoen wat op te smukken. We mogen die derdeklasser alleszins niet onderschatten en voluit gaan in een match die we moeten be schouwen als een ideale voorbereiding voor het zware werk dat ons wacht woensdagavond op Anderlecht', aldus de Hongaar. B.A.D. Dit ludiek sportevenement werd 13 (ge luksgetal) jaar geleden onder een gun stig gesternte herboren, kreeg bij iedere uitgave steeds meer belangstelling, en genoot telkens de zegen van de Weerma- ker. Toch wel een hart onder de riem van de inrichtende Leo's die er blijkbaar in slaagden om het volkse in het bier dorp wat meer aan bod te laten komen. Om de slogan "Kampen dat 't beszt" wat kracht bij te zetten werd deze keer een nieuwe formule uitgedokterd bij het toe kennen van punten voor behaalde spe len. Het werkte zichtbaar en al bij de schiftingen kwamen de resultaten tot uiting in de door de verliezers opgehaal de punten. De wedstrijden De ziftingen van donderdag 15 augustus gaven volgende uitslagen: Viktor - Leo's 7-8; Oud-Gemeentehuis - Bank van Hier 5 -8; Giletsen - O.L.B. 8-6; Pittekens - Kapio's 6-8; Ajuin Kalewietereirs B 6-8; Kraks - Kalewietereirs A 5-8. De schiftin gen van zaterdag en zondag leverden volgende resultaten: Viktor - Bank van Hier 7-8; Oud-Gemeentehuis - O.L.B. 8-7; Giletsen - Kapio's 8-7; Pittekens - Kalewietereirs B 7-8; Ajuin - Kalewiete reirs A 6-8 en Kraks - Leo's 5-8 De mooiste wedstrijden bij genoemde spelen waren Viktor - Leo's en Pittekens - Kalewietereirs A die zich als echter Rochuskaatsers toonden. Zoals gezegd was het nieuw puntensysteem gunstig voor de "mindere" ploegen. Met een "balleken-op" vanwege de "groten" konden ook zij beter w(k)eerwerk leve ren. Qua ploegen zelf noemen we als positieve verrassing de Kapio's en de Pittekens die de goeie kaatsers het vuur aan de schenen legden. Als het ware om de beginspelen nog ludiek bij te kleuren had donderdag avond de wedstrijd van de veteranen plaats. Er werden lotensgeval volgende twee vijftallen gevormdMarcel Cleem- put, Frans Van Inghelgem, Jan Moens, Rikske de facteur en J.P. Noynaerts (Ve teranen A) tegen Nest Van den Bossche, Johan Van Lysebeth, Etienne De Smet, Jan Troch en Jef Vermoesen (vet. B). Vedette hierbij was weer de "Kaatser le Klas" Marcel Cleemput, die trots zijn 60 jaar nog 5 ballen overkeerde. Deze wed strijd voor Oude Gloriën illustreerde eens te meer hoe het moet als men wil kaatsen en blijven kaatsen. In de halve finale van zondagnamiddag wonnen de Giletsen met 10-3 van de Kalewietereirs B; en straatgenoten Kale wietereirs A versloegen de Bank van Hier eveneens met 10-3 cijfers. Als ludiek intermezzo was er zaterdag avond een dameswedstrijd, gekend als de lutte "Koitsjen en boitsjen", een hap- Ziftkaatsen te Wieze. De Kollewietereirs (foto guy) vormen met alle 46ers, dus de gebore nen in 1946. Een lichte schaduw (of is het een schoonheidsvlek is dat bepaalde ploe gen nog te zeer vasthouden aan kompe- titiespel, en dat is tegenstrijdig met de St.Rochuskaatsings idee. Men kan de bedoeling om de mindere kaatsgoden ietwat te bevoordeligen toch niet over boord gooien. Anders kan het niet "100% kampen dat 't beszt". De wedstrijden moeten immers ludiek en ontspannend blijven, en in dit kader vermelden we nog de bijzonder interne lutte met als inzet een portie mosselen (te verorberen tijdens het fanfarefestijn van 24 en 25 augustus in de Muziek zaal). Dit kaats-onderonsje werd gewon nen door de ploeg Van den Broeck-Peir- linck. De schaafwonden moest men er maar bijnemen. Gelukkig was er de spontane hulp van de nieuwe dokter die er oprecht voor bedankt wordt. .Aangaande de St.Rochus-expo in de kerk verwijzen naar een afzonderlijk artikel in deze krant. Het Leo's bestuur - dat zijn praktisch alle leden (zo vrouwelijke als mannelij ke) met als voorzitter Johan Van Lyse- pening uniek in België. Hierbij zagen we de super-keerders Anja Van Steen en Corinne Van Peter aan het werk. Zij sleepten dan ook de meeste premies in de wacht. Bij een betwiste speelfase ontstond er gedurende 5 minuten een gekrakeel van jewelste en scheidsrechter Willy Bruy- landt moest beroep doen op al zijn talenten en jarenlange ervaring om de vrouwelijke gemoederen te bedaren. "Kreftende vraaën" zijn immers niet te onderschatten.... De meeste pech was voor de Charlottekens, waarvan er zelfs één kapotte knieën en elleboog opliep (M.V.B.). De Charlottekens met Franci- ne Peirlinck, Mia Van De Voorde, Mar leen Van Brempt, Marleen Van Dries- sche, en Tinneke De Vis, moesten het met een 2-6 score afleggen tegen de "Van Wantjes" Anja Van Steen, Corinne van Peter, Els Lambrecht, llilde Brugge- man en Anita. Zondagnamiddag werd dan de finale betwist tussen de Kalewietereirs A en de Giletsen. Het werd een uiterst spannen de lutte met gelijkopgaande kansen waarbij de Kalewietereirs A en een 12-11 eindstand uit het vuur sleepten en aldus hun overwinning van vorig jaar her nieuwden. Spijtig van die éne bal te ver... voor de Giletsen... De algemene uitslag ziet er uit als volgt: 1. Kalewietereirs A, 2. Giletsen (Gilden huis), 3. Bank van Hier, 4. Kalew. B, 5. De Leo's (die ouwe rakkers bereikten bijna de 1/2 finale), 6. Oud-Gemeente huis (Rikskes mannen), 7. Kapio's, 8. Viktor, 9. O.L.B., 10. Pittekens, 11. Ajuin en 12. Kraks. Speciale prijzen De pechprijs, een plaasteren bal(ci) ging naar Patrick Van Driessche van de Kraks, die als ploeg de beker van het Rita-kermis-comité in ontvangst moch ten nemen. Jan Moens (Ajuin) kreeg als echter Rochuskaatser de zilveren bal en de gouden bal was voor de Giletsen wegens hun fantastisch optreden tijdens de finale. De O.L.B. engelkens wonnen het Leo- Beertje en voor wie was de gouden handschoen Voor iemand die nooit competitief kaatste, maar op elk Rochu- stornooi van de partij was en er steeds opvallende prestaties leverde, nl. Pië Uyttersprot, alias de Pië (van Eveline). Dan was er nog een ere-trofee voor Willy Bruylandt, de beste arbiter van uren in het ronde, die tijdens de prijsuitreiking in aanwezigheid van alle spelers beve stigde er het volgend jaar weer te willen bijzijn. Te rande hiervan noteren we nog de spontane oproep van de taaie Jan Troch om in 1992 een ploeg te willen Spektakulair is het wel (foto guy) beth, ondervoorzitter André Van Steen, secretaris Nest Van den Bossche en schatbewaarder Luc Van den Broeck danken langs deze weg alle spelers en sympathisanten voor hun inzet en ook het gemeentebestuur voor de medewer king en het verkeersvrij maken van het Dorpsplein. J. Van Landuyt SK Grembergen, dat leeft in de schaduw van vierdeklasser KAV Dendermonde, bleef verleden seizoen op mirakuleuze wijze in derde provinciale. Naar het einde van de kompetitie toe werden een paar juniores opgesteld en die jonge mannen lagen mede aan de basis van het behoud. Voor voorzitter Herman Burghgrave was het besluit snel getrokken: 'Vertrekkend van het feit dat onze jeugd, en dan bijzonder de juniores, het ieder jaar opperbest doe, werd besloten de kom petitie 91-92 aan te pakken met eigen volk. Derhalve werd besloten om ons gedeisd te houden op de transfermarkt. We beschikken over een kern van 15 spelers, waaronder vijf juniores. Voort gaande op wat die kern presteerde tij dens de oefenwedstrijden, meen ik dat we dit seizoen kunnen meedraaien aan de subtop. Alleen moeten we afstappen van een slechte gewoonte, nl. bij de aanvang van een nieuw seizoen zomaar de punten te grabbel gooien. We hebben een goede start nodig om de rest van de kompetitie minder zenuwachtig te moe ten afhaspelen'. BAD Zift kaatsen te Wieze. De ploeg Giletzen (foto guy) yoetbal. De Wolf kreeg het moeilijk met de wendbare Kortrijkse spits. Gelukkig »vav er ook een zelfzekere De Schrijver (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 17