buitens uit de beker TC Ter Wallen eeds tien jaar jong SR Overmere behaalt suksessen in Nederland Jong Lede: halt aan vrije val E. Aalst- Digest De Voorpost - 23.8.1991 - 19 VOETBAL Roald van Peteghem is verlost van zijn plaasteren verband rond de gekwetste knie en mag binnen een achttal dagen starten met loopoefe ningen. De B-kern wordt niet lan ger getraind door Jean-Paul Van Liefferinge. Hij wordt vervangen door Marnix Vlerick. Van Liefferin ge zal verder instaan voor de jeugd- koördi natie. De herbouw van de hoofdtribune, gevat in een veertig- dagenplan, is af zodat iedereen over zijn zitje kan beschikken. Ontwer per ir. Lierman en de bouwonder neming hebben dus duidelijk het gevecht tegen de tijd gewonnen. Naar verluidt zou Chunga last heb ben van water in zijn knie, een oud zeer. W Hamme - Eendr. Aalter: 1-2 Hamme liet in het treffen voor de ser van Oost tegen Eendracht Aalter n gunstige indruk. In het eerste lier zag het er nochtans naar uit dat 'uitens" potten zouden breken. Van ds zijnlte start werden alle aanvalsregisters igetrokken en werd het bezoekend op de korrel genomen. De beste kreeg Guido Vergeylen rond het dat di(|rtier toen hij ongehinderd mocht rd zijnipen, maar lukraak naast besloot. waar#en hadden we het laatste gezien van seld ,#me tel terugplooide vooreen oppo- ikt dat?1 d'e z'ch door enkele snedige kom- ies liet opmerken. Enkele minuten rust liet Ronny Laroy zich op bal ies betrappen, maar Musseeuw, die een kombinatie met Joost Malfait keeper De Wilde verscheen, zag de schoon om de bal tegen de staan- te tikken. dus voor Hamme, ook toen Chris- uitbrak en in een ultieme reactie ■rjo De Wilde op zijn weg vond. De :hting was dat Hamme, na een van zijn trainer Daniel De Paepe anders zou gaan reageren in de tweede helft. Die was amper 120 secon den oud toen bezoeker Christiaens een corner succesrijk verlengde. Vrijwel bin nen dezelfde minuut liet de Hamse de fensie zich op een schromelijke tekort koming betrappen. Resultaat was een tweede bezoekend doelpunt. Even later werd het bijna 0-3. Oefenmeester De Paepe besloot toen in te grijpen en wissels door te voeren, aanvankelijk zonder succes. Pas toen de jonge Raf Vermeire tussen de lijnen verscheen, kwam er vaart in het zo lakse Hamse elftal. De jonge knaap etaleerde een opmerkelijke werklust, nodigde zijn maats uit tot balwisselingen, werd au teur van een doelpunt en miste op een haar na de gelijkmaker. Raf Vermeire was het enige lichtpunt in het Hamse team dat niemand echt heeft kunnen bekoren en wellicht in de kom petitie anders zal moeten reageren, wil het zich ais titelkandidaat opwerpen, ambitie die leeft in Hamme. EG De scholieren vertrokken naar de pres tigieuze Holland-Cup in .Amsterdam, een organisatie van Euro-Sportring. Vo rig jaar behaalden ze ginds prachtige resultaten en men wou beter doen. Men bereikte toen de 1/I6de finale en deze keer is men één ronde verder geraakt. Ze werden op ongelukkige wijze (in de laatste minuut) uitgeschakeld in de 1/ 8ste finale door een venzolaanse klub. Ze hebben dus wel verloren maar heel veel geleerd door het spelen tegen Euro pese ploegen als Dynamo Minsk (USSR), maar ook tegen Chileense, Mexicaanse en Amerikaanse teams. Het is nu al het tweede jaar dat SK Overmere op de buitenlandse toer gaat met de jeugdploegen (en sommige ou ders). We menen dat het zeker niet de laatste keer zal geweest zijn want ze hebben de smaak te pakken. mt nationale allicht nooit meer haalbaar is. Ontslag ingetrokken Wie Jong Lede zegt, denkt onmiddellijk aan de familie Roelandt. Dominique nam het voorzitterschap van zijn vader over maar raakte steevast ontgoocheld in de sportieve prestaties van zijn Lede. 'Het was niet meer om aan te zien', beweert voorzitter Roelandt. 'Persoon lijk leverde ik op financieel vlak geen geringe inspanningen maar zag die niet beloond worden. Het was werkelijk fru strerend om jaar na jaar weg te zakken. Vorig jaar gebeurde dit mijns inziens op een onverantwoorde wijze. De ploeg kende weinig inzet en liet zich in de slotseconden van de kompetitie in de doeken doen. Dit was de druppel die voor mij de emmer deed overlopen. In het tussenseizoen diende ik mijn ont slag in, maar keerde op mijn stappen terug. De band met voetbalclub Lede is blijkbaar te groot om zomaar weg te blijven. Dit jaar gaan wij er meteen tegenaan om in Lede opnieuw met de aloude traditie aan te knopen. De win nersgeest is opnieuw in de ploeg aanwe zig en dit seizoen wil iedereen de weder opstanding van Jong Lede Daarvoor kan iedereen alvast weer op een gemotiveer de voorzitter rekenen'. Meer gestalte Met de gebroeders Metelmann en Meys- man, Baten, De Winne, Impens en Van Hauwermeiren was de uittocht kom pleet. Op de transfermarkt verrichtte Jong Lede nauwelijks wonderen. Toch blijft trainer Roger Mergeay, voor de start van zijn twaalfde seizoen bij Lede, optimistisch over de groep. 'Met Bart Van Den Steen, Erwin De Kegel, Edwig De Valck, Jan Geens, Jan Spiessens en doelman Didier Steenhaut haalde het Lede-bestuur heel wat onbekende na men binnen. Zelf was ik nauwelijks aktief tijdens de transferperiode. Op training klaarde mijn sombere blik op toen ik de nieuwelingen aan het werk zag. In die groep zit duidelijk talent en vooral de kracht is in de ploeg toegenomen', aldus Mergeay. 'Lede zal allicht weer over een harde ploeg be schikken waarin meer push zit dan de vlieggewichten waarmee we eerste pro vinciale verlieten. De ploeg heeft vol doende techniek in huis om een snelle balcirculatie mogelijk te maken. Dit jaar wil ik dan ook offensief voetbal prediken daar het nodige potentieel daartoe aan wezig is. Het krachteloze voetbal en de vele schorsingen deden Lede de das om. Daar moeten wij dit jaar vooral een mouw aan passen. Toppers in de reeks worden alvast Sint-Lievens-Houtem, SK Aalst en TK Meldert. Lede wil in hun zog blijven en binnen de eerste vijf eindigen'. (Mcolle) V Hamme-Aalter 1-2. Vergeylen probeert zijn tegenstander te verschalken (vh) leltennisclub Immerzeel Aalst pd tien jaar geleden zeer beschei- n opgestart; maar is intussentijd igegroeid tot een volwaardige Sb. Om het tienjarig bestaan op B passende wijze te vieren en de luwe zaal, op de eerste verdie- pg van de snookerzaal Ter Wal- Ti, officieel in gebruik te nemen, prdt op zaterdag 31 augustus een ponstratiewedstrijd gespeeld Lsen Dirk Hcllebaut (B-speler) en ly Van Den Dooren (B-speler) en vanaf 20.00 tot 21.00 uur. ktstaan en historiek 'i 1981 werd in de wijk Immerzeel 'cn intiatief opgestart door een ertal personen om op een rekrea- Lgj ;ve wijze tafeltennis te beoefenen i ITC Immerzeel Aalst werd dus :n jaar geleden boven de doop- ont gehouden. Een tweetal jaar la- tstartte de club in de Koninklijke laamse Tafeltennis Bond met 'ee ploegen in de vijfde provincia- afdeling, e vorige kompetitie werd afgeslo- n met een vrije positieve balans eerste ploeg stijgt naar tweede ovincialc, de tweede ploeg tijgt 0/1 rug naar vierde provinciale terwijl je derde ploeg in vijfde blijft. e volgende kompetitie wordt ge- frt onder een nieuwe naam TTC [er Wallen Aalst. De lokale van de leuwe zaal is daaraan zeker niet feemd. De eerste verdieping van J snookerzaal Ter Wallen werd pmclijk ingericht om zo een opti- |ale akkomodatie te geven aan de Ifeltennisliefhebbers in Aalst. HDmpetitie en rekreanten tafeltennissport zit duidelijk in gf lift denken we maar aan de ptstekende resultaten van de Belgi- fhe ploeg op de recente wereld- Pmpiocnschappen en de persoon- pke prestaties van Jean-Miche! Sai- T Ook de media schenken de laats- i fijd veel aandacht aan deze sport- jjnnen het bestuur van TTC Ter Vallen Aalst werd dan ook bcslo- en^at meer propaganda te maken Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK Overmere speelden een tornooi in Nederland en eindigden als 44ste op 115 ploegen (xl) I lÉÉÉg f 7 „V?' VW Hamme-Aalter 1-2. Van de Velde in de aanval tijdens de halve finale van de Beker van Oost (vh) voor de club en de zaken anders aan te pakken er werd uitgekeken naar een nieuwe zaal die meer mogelijk heden zou bieden om de club verder uit te bouwen. Vanaf het volgend seizoen krijgen de rekreanten de mogelijkheid hun sport te beoefenen. TTC Ter Wal len Aalst richt zich meer in het bie- zonder naar hen die graag eens ☆ing-pong' spelen, maar nog niet direkt geïnteresseerd zijn om in kompetitieverband uit te komen. Een speciale trainingsavond wordt voor deze spelers georganizeerd begeleiding door een van de kom petitiespelers wordt voorzien. Voor hen die in kompetitieverband spelen, graag een woordje uitlegde kompetitie start in september en eindigt in maart. Tijdens de eksa- men- en vakantieperioded ligt de kompetitie stil. Een ploeg bestaat uit vier spelers die tijdens een kom petitiematch tegen elke speler van de tegenpartij speelt (een kompeti tiematch is dus 16 wedstrijden). Er is geen vaste kompetitiedag deze wordt bepaald door de bezochte ploeg. Ook aan de jongste sportbeoefe naars is gedacht. Vanaf september wordt er gestart met initiatie en trai ning voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Openingsuren Maandag is er een trainingsavond voor kompetitiespelers tussen 19.30 en 23.00 uur. Op dinsdag komen de rekreanten aan bod van 19.30 tot 23.00 uur. Op donderdag speelt de derde ploeg haar kompetitiewed strijden vanaf 19.30 uur en op vrij dag komen de eerste en de tweede ploeg aan bod vanaf 19.30 uur. Op zaterdag wordt er van 13.00 tot 14.30 uur initiatie en training gege ven voor de (pre-) miniemen. De aansluitingsvoorwaarden zijn voor de kompetitie tot 18 jaar 1.000 fr; boven de 18 jaar 1.500 fr. Voor rekreanten 1.000 fr en voor een jeugdspeler 750 fr. Voor meer informatie kan men te recht bij voorzitter Marc Van der Schueren, Dendermondsesteenweg 144 te 9300 Aalst (053/70.44.65 na 19.30 uur) of bij sekretaris Dirk De Smcdt, Brusselsesteenweg 285 te 9300 Aalst (053/78.35.55 na 19.30 uur) Jeugdvoetbal. De miniemen van SK Overmere hadden slechts één doelpunt te weinig om in Nederland als laureaat gelauwerd te worden. Een tweede plaats is ook een proficiat waard (xl) Voetbal. VCJong Lede stelde aan de pers de nieuwe spelers voor en wil een einde maken aan de "vrije valvan de laatste jaren (da) Voor Jong Lede wordt het seizoen '91-'92 belangrijk. De ploeg degradeerde drie jaar op rij en komt nu in de tweede provinciale terecht. Deze neerwaartse trend wil men nu definitief een halt toeroepen. In Lede wil men weer hoger op al beseft men al te best dat derde KAVD-KV Mechelen 1-2. Wygonik is eraan voor de moeite. De Mechelse verdediger kan ontzetten (vh) Jeugdvoetbal. Ref Willy Van Mossevel- de tijdens het jeugdtornooi van SK Aalst (da) SK Overmere vaardigde een preminie men- en een miniemenelftal af naar de 'Strijdhagencup' in Zandgraaf (Kerkra- de). De preminiemen haalden de twee de plaats in hun poule. Tijdens de finale werden ze vierde, wat hen in de totaal stand een 44ste plaats opleverde op 115 ploegen. Nog zo slecht niet... De miniemen haalden in dit groots in ternationaal tornooi de tweede plaats op 80 ploegen. In de finaleronde kwamen ze één doelpunt te kort om als primus te eindigen. Op te merken valt dat de SKO'ers geen enkel tegendoelpunt lieten scoren. Een greep uit de uitslagen: Overmere-Heimersheem 1-0 CTO 70-Overmere 0-2 D.O.S.R.-Overmere 0-2 Overmere-Hoofddorp 3-0 SKO-A.D.0.20 1-0 SKO-Durmenstijn 2-0 SKO-Hoofddorp 2-0 Ommerbam-SKO 0-0 VW Hamme-Aalter 1-2. Vergeylen kwam met deze kopstoot dichtbij een doelpunt maar de bal zal via de lat overgaan (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19