Thuisoverwinningen voor Elke Van Overwaele en Stefaan Vanderstichelen li Gezelligheid troef tijdens trainingsweekend van B V.C. Juvenes Prij zenmeeting te Lebbeke Atletiek kort Atletiek kort Atletiek - kort Atletiek in Aalst K \A Zwemlessen in lebbeke 20 - 23.8.1991 - De Voorpost ATLETIEK Zondag 18 augustus om 15u. had in het Osbroeckstadion de grote prijs Josse Ringoir plaats. Echt veel toeschouwers ware er zeker niet aanwezig en heel veel prestaties werden er ook niet genoteerd. -Misschien dat de vakantieperiode of het feit dat er bij de atletiek federatie blijk baar heel wat minder inschrijvingen zijn voor kadetten en scholieren daar ver band mee houden, maar wellicht wordt het vooral voor jonge mensen tijd dat ze zich terug wat meer met sport gaan bezig houden. In elk geval is het nooit negatief geweest dat jongeren zich in aktieve sport interesseerden. Ook al speelde de wind, die alleen voor de honderd meter lijn in het voordeel blies, zondag een grote rol als spelbre ker, toch werden in Aalst een aantal goede prestaties geleverd. Vooral de atle ten van Eendracht Aalst zelf zorgden voor enkele uitschieters. In de honderd meter voor kadetten meisjes was Katrien De Smedt (Opwijk) de enige deelneemster. Bij de scholie ren meisjes was Kristel Massaert (OEH) hetzelfde lot beschoren. Katrien De Smedt legde de afstand af in 13 7 en voor Kristel Massaert werd het een handge- stopte 15.1. Bij de kadetten jongens daarentegen werd zelfs in twee reeksen gelopen. In de eerste reeks ging de zege naar Patrick Vilches (CSF) in 12.5. Wesley Van Op- denbosch (EA) en clubgenoot Dave Goessens werden respectievelijk derde en vierde in 13 5 en 13.7. De tweede reeks was de snelste. Hier was Lebbeke- naar Joeri De Meester de beste met een tijd van 11.5. Ook bij de scholieren jongens startte men in twee reeksen. In de eerste reeks legde Stein Tant (AVMO) beslag op de eerste plaats. Hij liep de korte afstand in 11.1 en dat was meteen ook de algemeen beste tijd. Werner Van Lierde (EA) ein digde als vierde in die eerste reeks in 12.0. De tweede reeks bracht voor Tim Lievens (EA) een derde plaats en een handgestopte 11.8 op. De juniores-seniores-veteranen liepen bij de dames samen voor hun hectome ter. Moreels Melanie stak de overwin ning op zak en de chrono wees voor haar 12.6 aan. De wind blies op dat moment één meter en tachtig centimeter per seconde in het voordeel. Anja Lanck- man (EA) legde beslag op de vierde plaats met een tijd van 13.6 en Ingrid Goddaert (ACDL) kwam als zevende over de Finish in 15 3- Bij de heren startten de veteranen in een aparte reeks. De juniores en seniores liepen wel samen. En bij die juniores- seniores was Benny Mutoka (ESC) de snelste. Hij won vrij overtuigend in een tijd van 11.1. Koen Gardeyn (EA) liep naar de zesde plaats en lukte 13 0- Twee Eendracht Aalst veteranen startten voor eigen publiek. Maar helaas voor hen moesten ze de twee andere deelnemers laten voorgaan. Gustaaf Ledegen werd derde in 139 en Jan Van Der Hoeven liep de afstand in 20.4 wat hem de vierde plaats opleverde. Vervolgens kwamen de atleten voor de 300 meter horden aan de beurt. Gun- thild De Brul (AVLO) was de snelste bij de kadetten meisjes. Ze liep een sterke 48.2 en won gemakkelijk voor Debby Pennoit (RCG) die finishte in 51.6. Bij de kadetten jongens ging de overwinning naar Frederik De Grootte (KAAG) in een tijd van 42.7. Ook voor Wim Van De Verre (EA) werd dit nummer een suc ces. Hoewel hij "slechts" als tweede over de streep kwam liep hij een tijd van 44.7. Dat betekent meteen een minimum voor de Belgische kampioenschappen. Maar Wim zou liever de 800 meter lopen en zal dus vooralsnog proberen om het minimum op die afstand te lukken. Bij de scholieren meisjes verscheen al leen Kim Van Loo (RCG) aan de start. Geen prettig vooruitzicht om aan een wedstrijd te beginnen, maar toch lukte ze nog een tijd van 48.8. Bij de scholie ren jongens ging de zege naar Peter Dierickx (VITA) in 43.7, voor Thomas Olbrecht (OEH) die na 44.4 over de streep kwam. De 400 meter horden voor kadetten jongens bracht een jongen van Israël aan de start. Alex Zavedin won gemakke lijk en lukte een sterke tijd van 53.2. Bij de seniores dames toonde Ruth Willems (RCG) zich de snelste met een tijd van 67.5. Els De Bleser (EA) finishte in 71.7. Marijke De Kerf (Zele) werd vierde in een tijd van 72.4. Met 2.26.9 eindigde Belinda Schepens (EA) bij de kadetten meisjes op een tweede plaats, achter Hannelore Van- dermeersch (AVMO) die 2.24 lukte. Bij de kadetten jongens finishte James Geens (EA) op de tweede plaats. Hij blijft met 2.06.7 nog wat van zijn beste presta tie verwijderd, maar het leverde hem toch een mooie tweede plaats op, achter James D'Hondt (AVMO) voor wie de chrono 2.05.8 aanwees. Er stond geen maat op het leiderschap van Elke Van Overwaele (EA). Ze was heel duidelijk te sterk voor het aanwezi ge deelnemersveld. Van begin tot einde liep ze aan de leiding en kwam met méér dan tien seconden voorsprong als eerste over de streep in een knappe 2.20.3. Haar clubgenote Kristien Van Doorselaere eindigt als vierde in een tijd van 2.34.9- Bij die scholieren jongens ging de zege naar Bart Hys (AVMO) dankzij een tijd van 2.05-3- Nico Berloo (ACDL) werd derde in 2.15.7. De juniores-seniores-veteranen dames vertrokken in dezelfde reeks voor hun achthonderd meter. Karin Hupperts (KAAG) toonde zich in de eindfase van de wedstrijd de snelste en werd eerst in 2.18.5. En dan was er ook Mieke Se- minck (EA) die last heeft van pijn in de rug. Toch kwam ze nog als vijfde over de streep. En gezien die omstandigheden is dat zelfs zeer goed want ze lukte 2.20.6 en dat is voor haar de tweede beste prestatie die ze op die afstand ooit liep. Ook al een hele story bij de juniores-se- niores heren. Wegens het aantal inge schreven atleten werd de wedstrijd in twee reeksen gelopen. Dirk Bervoets (Lier) wilde met drie hazen naar een mooie tijd lopen. Maar aangezien dat organisatorisch niet mogelijk bleek ver koos hij van start te gaan in de tweede reeks. Hij werd tot tweehonderd meter voor de aankomst uitstekend begeleid door zijn hazen en lukte een tijd van 1.51.3. Jan Van Olmen eindigde als twee de in 2.00.2 en de tijd van Bervoets was trouwens ook voldoende om in de eerste reeks te winnen. Daar ging de zege naar Didier Rigot (RRCB) in een tijd van 1.55.1. Interessant was ook dat de organisato ren voor een mijlsrace hadden gekozen, in plaats van de traditioneel 1500 meter. Eric Meneve (LAC) liep gemakkelijk naar de overwinning en finishte in 4.23.4. Jurgen De Nil (EA) lukte 4.40.0 en dat was goed voor de vierde plaats. Zeienaar Etienne Van Acker eindigde als zesde in 4.52.0. Bart Vermeersch (EA) en clubgenoot Alex Buyle kwamen als achtste en tiende over de streep in res pectievelijk 4.56.1 en 5.01.1. Andy De Coster (VITA) was dankzij een beste beurt van 13.06m de beste kadet in het kogelstoten voor kadetten jongens. Joeri Van Opdenbosch werd vierde en verbeterde met 10.14m zijn persoonlijk record. Voor hem waren er dus alvast redenen genoeg om tevreden te zijn. Bij het kogelstoten voor scholieren jongens was Tom Steppe (ESC) duidelijk de bete re. Hij won met 13.30m dit nummer, voor Nico De Coster (VITA) die met 9.81m tweede werd. In het verspringen voor kadetten jon gens ging de zege naar Raphael Gentille, dankzij een beste sprong van 5 96m. Wim Van De Verre werd vijfde en kwam 5 57m verder dan de afstootbalk in het zand terecht. Wesley Vanopdenbosch werd tiende met 4.79m. Ena Van Over waele (EA) legde in deze discipline be slag op de tweede plaats bij de kadetten meisjes. Zij lukte 4.24m. De overwin ning was voor Katrien De Smedt (Op wijk) met 4.89m. De zege in het discuswerpen voor junio res-seniores-veteranen ging naar Wim Blondeel (ACME) die 46.50m lukte. Jur gen Vandenbranden (AVLO) werd twee de dankzij een worp van 44.90m. Bij de scholieren meisjes was alleen Veerle Blondeel (ACME) ingeschreven. Met haar beste worp kwam ze tot 4l.38m. Bij de juniores-seniores-veteranen was Cynthia Ghijsels (VITA) de beste. Bij haar beste worp wierp ze de schijf 4l.88m ver. Veterane Ingrid Goddaert lukte 21.l6m en dat was goed voor de tweede plaats. Hildegarde Eemans (EA) en veterane Marie De Gusseme (EA) werden vierde en vijfde met respectieve lijk 18.58m en 17.40m. In het hoogspringen voor scholieren dames wipte Isabelle Dehel (RCB) over 1.60m en dat leverde haar meteen de eerste plaats op. Els De Bleser (EA) lukte met een sprong over 1.50m. een eve naring van haar persoonlijk record en werd tweede. Bij de juniores-seniores- veteranen heren legde Stefaan Vanders tichelen (EA) beslag op de beste ere plaats. Hij won en ging over 1.95m, wat zacht uitgedrukt een respectabele hoog te is. En tenslotte vermelden we ook nog dat Gunther Schelfout (VITA) de beste h stapspringer was met 12.02m. Tijd die poging overschreed de wind de gelaten 2 meter per seconde en bijge telde officieel eigenlijk zijn tweede h sprong van 11.31m. Tweede werd P Dierickx (VITA) met 11.35m, bij wind van twee meter per seconde. Op 13,14 en 15 september heeft in Leffinge de vijftiende editie van leffingeleuren plaats met het optreden van Lee Perry Deze reggae groep zal er een eenmalig en exklu- sief koncert voor België geven. Van 23 augustus tot en met 4 september heeft in de schouwburg Casino aan de Parade 23 te 's Hertogenbosch hel 38ste Internationaal Vocalisten Conn plaats. Voor deze wedstrijd hebben kandiaten ingeschreven en dat is een kord. Er worden 100 deelnemers at wedstrijd toegelaten. Onder hen zijn 1 Opnieuw wordt er in het zwembad van het Lebbeekse sportkomplex een reeks zwemlessen gegeven voor kinderen en volwassenen, om iedereen de kans te geven het zwemmen aan te leren of te verbeteren. Het gaat om een reeks van 10 lessen, die begint op zaterdag 21 september 1991 van 10 tot II uur voor de kinderen; de groep volwassenen komt van 11 tot 12 uur aan de beurt. Geïnteresseerden kunnen voor inlichtingen en inschrijvingen terecht bij Vincent De Decker, tel. 21.01.09. Per persoon kost deze lessencyclus 800 fr voor de kinderen en 1.000 fr voor de volwassenen, toegang zwembad en zwemlessen inbegrepen. Men kan ook inschrijven op zaterdag 21 september '91 bij het begin van de eerste les in het sportkomplex. AC Lebbeke organiseert op zaterdag 31 augustus a.s. op de piste van het Gemeentelijk sportcomplex langs de Al bert-1-straat, zijn „2de Grote ASLK- Prijzenmeeting", gevolgd door een barbecue. Op het programma staan wedstrijden voor zowel kadetten, scholieren als juniores, seniores en veteranen. Bij de heren staan o.a. 100, 200 en 1.500 m geprogrammeerd, wat de kampnummers betreft, kogel, discus en speer. De dames kunnen aanzetten in 100,200,400,800 en 1.500 m., in het verspringen, het kogelstoten en het discuswerpen. Voor de beste vijftien prestaties - overall-klassement volgens de Hongaarse tabel - zijn geldprijzen (van 6.000 tot 500 fr.) voorzien. Voor de juniores, seniores en veteranen staat een waardevol le naturaprijzentafel klaar voor die atleten die het podium halen, in ieder nummer overigens. Het podium bij de jeugdreeksen wordt gehonoreerd met resp. 500, 300 en 200 fr. Aanvang van de meeting14.30 u. pvr Een aantal streekatleten nam deel aan de afstandloop te Appelterre. De wedstrijd ging over vijftien en een halve kilometer en werd gelopen in een verzengende hitte. Toch bereikten nog zo'n éénenzestig deelnemers van de zeventig de aankomst. Reeds van in het begin van de wedstrijd scheidde een groep van vier atleten zich af van de rest. Na twee ronden echter zorgde een gesloten overweg ervoor dat alle deelnemers samen voor de slagbomen wachtten om verder te kunnen lopen. De eerste vier hadden op dat moment een voorsprong van één minuut dertig opgebouwd en de organisatoren besloten om hen met dezelfde voorsprong ook terug te laten vertrekken. Dat lukte niet helemaal, maar toch kon niemand vanuit de achtergrond nog komen opzetten om de vier leiders te Het viertal waren Lucien Rottiers (Lebbeke), Armand Parmentier (EA), Jozef Claessens (Hamme) en Jozef Misplon (Houtland). Jozef Claessens moest als eerste loslaten, terwijl Lucien Rottiers met een scherpe demarrage zijn belagers achter zich liet. Het bleek echter dat Misplon teveel van zijn krachten had gevergd, want in de laatste ronde kwam Jozef Claessens terug opzetten en ging hem zelfs voorbij. Ook Armand Parmentier had het niet gemakkelijk om de tweede plaats te vrijwaren. Maar hij slaagde er in de eindfase van de wedstrijd toch in om Jozef Claessens voor te blijven. De uitslag bij de veteranen 1. Lucien Rottiers, 2. Armand Parmentier, 3. Jozef Claessens, 4. Jozef Mispion, 28. Frans Vanderhoeven (EA), 36. André Van De Velde (Baasrode), 54. Georges Siau (EA), opgave van Raymond Walschap door kwetsuur. De uitslag bij de seniores1. Mark Vanderhoeven (EA), 2. Leo Brusselmans (ACDL), 3 Gino Deleu (Houtland), 17. Theo Van Avermaet (ACDL). De uitslag bij de dames 1. Lisette De Vocht (MEHO) die als éénendertigste over de streep kwam. VOLLEYBAL Volleybal. VCJuvenes uil Zele hield een geslaagde barbecue (folo Piel HermaL\\\\ krat strij Zevenenzeventig deelnemers verschenen aan de start voor de wedstrijd over tien en een halve kilometer in Blaasveld. De uitslagen bij de veteranen 1. Jozef Claessens, 2. Francois Van Camp, 3. Hugo Van Camp, 6. Raymond Walschap (Hamme), 12. Willy Seymoens (Baasrode), 13. Antoine Van De Velde (Hamme), 19- Frangois Van Daele (Baasrode), 20. Frans Moortgat (Baasrode), 33- Paul Van Uytvange (ACDL). De uitslagen bij de veteranen 50)1. Maurice Plasman (Antw.), 4. René Lenaerts (Hamme). De uitslagen bij de dames1. Sonja De Caluwé (Zwijndrecht), 3 Christiane De Clercq (Hamme). De uitslagen bij de seniores1. Luc Schoetere (Antw.), 9- Benny Van Geertruyen (Hamme). Hierbij dient ook nog vermeld dat Christiane De Clercq als tweede veterane over de finish kwam en dat Jozef Claessens met deze overwinning bijna zeker is van zijn overwinning in het klassement van de vriendenclubs. Robin Verheyden Vorig weekend namen heel wat leden van V.C. Juvenes deel aan het trainings weekend van hun club. Omdat er vooral naar gestreefd werd om de goede sfeer in de ploeg aan te moedigen werd het trainingsweekend van zaterdag 17 en zondag 18 augustus in de thuishaven van de club, sporthal De Zeven, ingericht. De kadetten en scholieren van de jon- gensploeg namen hieraan deel, alsook de meisjes van de juniorenploeg en de recreatiespelers van zowel de heren- als damesploeg. Het trainingskamp was dus meer dan alleen maar een keiharde vervolmakingscursus in volleybal. Er kon en mocht ook plezier gemaakt wor den. Dat komt trouwens alleen maar de samenwerking in het team ten goede. Vandaar ook dat heel wat omnisport op het programma stond. Onderdelen zoals atletiek, tafeltennis, minivoetbal en bas ketbal kwamen dus eveneens aan bod. Natuurlijk werd er ook volleybal ge speeld. De trainingen blijven immers een belangrijke rol spelen tijdens een sprt ling Hor vers star trainingskamp. Er was dan ook grote interesse voor dit sportkamp. Zaterdagavond kregen supporters, ders en familieleden en ook gev geïnteresseerden de kans om erbj zijn tijdens een openlucht barber inz Men moest zich uiteraard wel op wé hand inschrijven. Hoewel nogal fris bleek er een gezonde belangstelling zijn. En de sfeer die was er natuur ook. Iedereen, zowel de leden van ploeg als de sympathisanten amui den zich en de muziek zorgde voof rest. Zondag om 18 u. eindigde dan het e ningskamp van V.C. Juvenes en w schijnlijk zullen heel wat jongens meisjes toch wat spijt gehad hebben het reeds afgelopen was. Maar zij vM moeten wachten tot volgend jaar en tellen alvast af naar het begin van competitie. Guy Veldeman (Zele) nam op donderdag 15 augustus deel aan de „Memorial schepen Jan Borremans" te Duffel. Hij startte in de 2.000 meter en zijn doel was een tijd te lopen van 5.20.00.J)ndanks de warmte en het feit dat Guy er de laatste dertienhonderd meter alleen voor stond lukte hij een electronische 5.21.10. Net niet zijn streefdoel dus, maar hij weet nu dat hij sneller dan 5.20.00 kan lopen. .Alken moeten de wedstrijdomstandigheden natuurlijk wat meezitten. Maar als het een avondmeeting was geweest zou ik zeker sneller geweest zijn", aldus Guy. R.V. Volleybal. Al verdween VC Zele toch jeugd van Juvenes neemt de fakkel over het volleybal er zeker niet dood. Dc En (foto Piel Hermans) j 9.

De Voorpost | 1991 | | pagina 20