De nieuwe kampioenen van België: Jozef Devits (A), Etienne Lievens (B), Hubert Vancraeynest (C) en Hugo De Rocker (D) kJ V.W. F.-wielrennen 22 - 23.8.1991 - De Voorpost WIELRENNEN Will) enw den! de s Heyr Zo® Leor I voor pettc I men I een I bij... D-n Moo het Hij 1 Donderdag 15 augustus in Overboe- lare: Kampioenschap van België Voorzitter Verpaelst en zijn vrouwtje Jea- nine werden rijkelijk beloond voor hun wekenlange voorbereidingen en be slommeringen om hun wedstrijd in pri ma omstandigheden te laten verlopen. De hoogspanning van de grote dag ebde, naargelang de uren vorderden, meer en meer weg. Wat zou men immers nog meer willen, een uitgelezen zomerweer tje, een prima organisatie, een omloop waarop men werkelijk kan koersen, wat omhoog, wat kalseide en een beetje wind. Een massa volk op de ganse om loop en 170 renners aan de startlijn. Speaker Etienne was in optimale kondi- tie en de wedstrijdleiders Simon en Lieven Mangelinckx met Jerom Decru leidden alles in goede banen terwijl voorzitter Theo Wymeersch een oogje in het zeil hield. Het kon niet meer stuk. Daarenboven kregen we vier kampioe nen die naam waardig, jongens die er reeds een gans jaar bijwaren en meer maals bewezen hadden iets in hun mars te hebben. Buiten De Koninck waren ze trouwens niet aan hun proefstuk toe en hadden ze reeds eerder de driekleur om hun lendenen gedragen. D-reeks: Gilbert De Dobbeleir, Hu- go De Kocker kampioen! Ze waren met 45 en al direkt kregen we een gevaarlijke uitval van het' duo Sonck-Gevaert. Deze gevaarlijke jongens kregen echter geen meter vrij spel en na een hevige jacht was alles te herdoen. Niet voor lang echter want weer muis den Sonck, gevaert en Paul De Rijbel er vanonder Achteraan moesten er al heelwat naar hun tweede adem snakken om het tempo te blijven volgen. Alles kwam nog eens samen maar er was zware averij toegebracht en de volgende demarrage betekende voor velen de doodsteek. Nu rukten zich zeven ren ners los en achteraan had niemand nog de kracht om doeltreffend te reageren. Deze zeven waren Serge Bie, G. gerard, M. Verbeke, P. De Rijbel, G. Sonck, H. De Kocker en Gilbert De Bobbeleir. Ze moesten het onder mekaar uitmaken wie de driekleur een gans jaar zou dra gen. De enige die daarvoor niet in aan merking kwam was Gilbert De Dobbeleir en die profiteerde er naar het einde toe van om de overwinning op zak te steken. Bij de achtervolgers was het een dolge lukkige Hugo De Kocker die het haalde en meteen de trui naar Moerzeke kon meenemen. Naast hem stonden op het schavotje Gustaaf Sonck (3de) en Paul De Rijbel (4de). Maurice Verbeke greep juist naast de prijzen. De spurt van het langgerokken peloton was voor Marcel Doeraene, voor Cornel Van Gorp, Alois Van Renterghem en Albert Kesteloot. Verder op de 13de plaats Zeienaar Cae- thoven en Alois Carmeliet als 14de. Daartussen nog Victor Van Vaerenbergh als 12de. C-reeks: Hubert Van Craeynest West-Vlaanderen boven in een spannen de massaspurt, waarin de kampioen van West-Vlaanderen de Oostvlaamse het nakijken gaf. Deze twee kemphanen kloppen elkaar om beurten. Deze keer won Van Craeynest met de trui als inzet maar volgende zondag is misschien Moerenhout opnieuw de beste. Er is echter maar één trui... De wedstrijd zelf ontplofte onmiddellijk met een bliksemstart van het duo Van Nuffel-Bauwens. Die namen al snel tweehonderd meter ondanks flink ver weer van Mare Herregodts, Julien Si- moens en Julien De Baets. Hoewel de koplopers de pannen van het dak fie tsten, bleef het peloton jagen en kwam er geen enkel stil moment. Dat zou later in de koers de kopmannen fataal wor den want toen kregen we een hergroepe ring en iedereen kon opnieuw in zijn eigen kansen gaan geloven. Daniël De Beuf probeerde het toen op zijn eentje en ook Norbert De Grom stak zijn neus aan het venster, terwijl we uittredend kampioen De Pessemier in een voor hem veel te defensieve stelling zagen fietsen. De laatste ronde bracht nog echt vuurwerk met een finale om van te snoepen. Dirk De Troyer wipte weg op zo'n vijf kilometer van het einde en scheen zo naar de zege af te stormen; Hij liep 100,200 tot 250 meter uit en op zo'n twee kilometer van het einde moest hij kleiner gaan schakelen en verloor zienderogen veld. Als een bende aasgie ren, breed over de weg, kwam het pelo ton afgestormd. In de laatste rechte lijn hield hij nog amper 30 meter over en toen ontplofte Van Craeynest. Hij nam twee lengten en die hield hij over op de meet. Die andere sneltrein, Moeren hout, was tweede, derde J.P. Marissens en verder Pascal Borremans en als vijfde Gerard David, meteen nog goed voor brons. De Troyer werd 20ste, terwijl uittredend kampioen De Pessemier niet meer in de prijzen zat en we een mooie 10de plaats noteerden voor Jean Geerinck. B-reeks: Etienne Lievens In tegenstelling met tal van kampioen schappen, waarin de renners in het begin hun trappen tellen, werd het ook in de B-reeks een vliegende start en als men het koersverloop overloopt, ziet men dat van de drie onruststokers aan de start er ook nog bijzijn aan de eind meet. Een eerste serieuze ontsnapping kwam er van E. Lievens, J. Watteny, Serge Van Assche en uittredend kampi oen Hendrik Comelis. Natuurlijk werd er voluit gefietst om deze gevaarlijke jongens terug te halen en amper was alles weer samen of er kwamen nieuwe pogingen van bijvoorbeeld Gobert, Joli, baeyens, Verguldt, De Meyer, De Caboo- ter en Van Assche. De wending zou er komen na een valpartij, waardoor Be nny De Vleesschouwer werd uitgescha keld en het peloton in vier stukken uiteen viel. Toen werd er gefietst! Het was roeien of verzuipen en het duurde een tijdje voor groep drie kon aansluiten met o.m. Luc Pieters, Hendrik Vermei- ren, Luc De Coen e.v.a. Deze jongens verklaarden achteraf dat ze nooit meer op adem zijn kunnen komen. Erger was het met groep vier, een tiental renners sterk, die zelfs niet meer konden aan pikken en waarin we o.m. Hendri Cor- nelis en D. Stammeleer zagen. Vooraan ging het blijkbaar nog niet snel genoeg en een verrassend goede G. Pari- daens ginger vandoor. Eddyjoli, de man in vorm, ging er achteraan en een uit de doppen kijkende Lievens met werk paard Jozef Watteny haakten hun wa gentje aan. Er waren dan vier leiders en de koers lag in de goede plooi. Die vier fietsten voor de fel begeerde trui en in de spurt was er geen kruid gewassen tegen Etienne Lievens, die toch tot op de meet moest doorgaan om een allesgevende Watteny achter zich te houden. Brons nog voor Gilbert Paridaens en Eddy Joli werd vierde, Daarachter een groepje van zes met spurter Geert Van Speybroeck, voor R. Marissen, M. Vertommen, J. baeyens, R. Gobert en Dendermonde- naar Dirk Verguit, weer knap 10de. De spurt van het peloton ging naar Pascal muys, voor H. De Meyer, Luc Pieters, A. De Cabooter, L. De Grom, Hammenaar VWF-wielrennen. Etienne Lievens werd nationaal kampioen van de B-reeks. Jozef Watteny was tweede en Gilbert Paridaens derde (xl) VWF-wielrennen. De D-reeks werd in het Belgisch kampioenschap beheerst door De Kocker. Gustaaf Sonck was tweede en Paul De Rijbel derde (xl) VWF-wielrennen. Hubert Vancraeynest kreeg de driekleur in de C-reeks. Herman Moerenhout was tweede en Edgard David derde (xl) Luc Ruys en de wederoptredende Bart Pieters. A-reeks: eindelijk kampioen: Jozef Devits Verleden jaar was hij de gedoodverfde kampioen maar hij werd in de spurt geklopt door Carlos Verstraeten. Dit jaar, iets minder naar voren geschoven, werd het een schot in de roos. Er zat elektriciteit in de lucht bij de start van de A-reeks. Men voelde vlug aan dat dit geen gewoon kampioenschap was want van in de start werd er keihard gereden. Telkens als er een groepje vooruit lag, wilde men niet doorgaan. Steeds weer werd er gereden met demarrages en dan weer stilten. Dat dit zeer vermoeiend is en op de renners invreet kon men reeds halfweg zien. De helft van de deelne mers zat op de knieën door deze steeds hernieuwde versnellingen en toen werd het werk afgemaakt...of toch niet? Patrick Van Renterghem, Jozef Devits, Willy Van Dijck, Stefaan laureys en Wim De Ridders sloegen voor de zoveelste maal een gat. Gino D'Hondt; kris Ver hasselt en Gino De Backer zettend e achtervolging in terwijl Ronny Mette- penningen, gans de wedstrijd mee voor aan, nu de trein miste en op zijn eentje in de achtervolging ging. Wat er nog van het peloton overbleef sleepte zich gela ten naar de eindmeet. Vooraan ontbond een losgebroken Van Renterghem zijn duivels en alleen Devits kon met deze geweldenaar mee terwijl Van Dijck, Lau reys en De Ridder moesten afhaken. Gino D'Hondt, verhasselt en Gino De Backer kregen wel nog het gezelschap van mettepenningen maar ook zij ge raakten geen meter dichter bij de koplo pers. Het peloton had zich toen al bij het verdikt neergelegd. De twee bleven voor op en van Renterghem won de wedstrijd, maar Jefken Devits werd de nieuwe kampioen, terwijl bij groep twee een ietwat ontgoochelde Stefaan Laureys de tweede plaats en het zilver veroverde. Na een prangende spurt won Gino D'Hondt het brons, vóór Kris Verhasselt. Hey- mans won de spurt van het peloton, voor Freddy Goossens en valere Van de Ca- steele. meteen viel het doek over een keihard en eigenaardig verlopen kam pioenschap met alleen de allersterksten vooraan. Zaterdag 17 augustus in Zele Hendrik Comelis en zijn echtgenote hadden voor een mooie omloop ge zorgd. Roger Michiels, die ook achter deze organisatie stak, was wel de grote afwezige maar hendrik zorgde er wel voor dat alles perfekt verliep en hij werd beloond met goed weer, veel volk en 135 renners. Niets dan tevreden gezichten en men nam dan ook afscheid met een 'tot volgend jaar!' D-reeks: Gerry Steenssens Een zeer snelle wedstrijd met de kers verse kampioen Hugo De Kocker dik wijls aan het commando samen met de thuisrenners Caethoven en Jacobs. De beslissing viel in de laatste ronden toen Sonck en Caethoven wegsprongen en gezelschap kregen van Steenssens. Deze haalde het vlot in de spurt voor Soncki Caethoven. Daarachter hadden zich Van Vaerenbergh en Gevaert losgei en toen kwam het peloton met et spurt, gewonnen door Marcel Doei voor Albert Kesteloot en Henri Mei C-reeks: Eindelijk Patrick Verleej Keiharde wedstrijd, zonder één moment. Aanvallen van A. Stammel De Pessemier, Herregodts en Van Nt waren tevergeefs. Hubert Van Crae) de gloednieuwe kampioen was st< aandachtig vooraan en dan ging snedig fietsende Edgard David eerst leen en dan in gezelschap van ChristM he Surgeon, maar ook een maat vol niets want het peloton liet niet begaa I n de laatste ronde wipte Stammeleera hij werd vervoegd door Bauwens Herregodts. In de laatste bocht kw* Patrick Verlee erop en erover en hij zaj de sprinters een hak. Van Craeynest «I tweede en Moerenhout derde. B-reeks: Luc Pieters Een onrustige Hendrik Comelis liet vlug zijn intenties blijken. Hij koos i rekt voor de aanval en één na éi kwamen anderen aansluiten: Tuypei Van Assche, Lievens, De Cabooter i Vertommen. Meteen zes leiders. Eet wou Stammeleer het gat dichtspuri maar tevergeefs. Een enorm sterk i dende Walter Beerens bleef maar forcing voeren maar het was uiteindel Jozef watteny die als eerste de zes kwa vervoegen. Dat was het sein voor ee korte hergroepering. Luc Pieters gingi de aanval en daar kwam kampiot Etienne Lievens bij, al een ganse we strijd vooraan in gezelschap van De 0 booter en Eddy Wandels. Terug een he groepering en op Drie ronden van h einde gingjozef watteny maar deze wei nog gegrepen en direkt vertrok Etienn Lievens en Eddy Wandels. Na een krach tige jump kwam Luc Pieters nog aai sluiten om te zegevieren in de spui voor Lievens en Wandels. Dirk Stamini leer regelde het peloton in de spurt, vo« De Cabooter en Muys. A-reeks: Mare De Peuter 41 deelnemers startten onder leidit van de kersverse kampioen Jozef Devits Onmiddellijk een hoog tempo en vr vlug vielen de eerste gelosten. Na ee tiental ronden sloten veertien renna vooraan aan en enkele ronden late waren die veertien voorgoed buite schot. Veertien is echter nog te veel e na een speldeprik van Mare De Peutr ging een zegedriftige Mettepenninge aan de haal met een onmiddellijke real tie van Hans Van Geyte, Benny Benotj Patrick Meert en Marc De Peuter Eva later nog Erwin Van den Driessche I kregen we zes leiders en acht achto volgers. Bij het ingaan van de laatst ronde demarreerde De Peuter, met» penningen ging hem halen, weer Dg Peuter en weer mettepenningen, If driemaal toe. Voor de laatste bocht opj nieuw De Peuter en deze keer was weg! Meert won de spurt voor plaats, voor Mettepenningen VWF-wielrennen. Mare De Peuter won in Zele de A-reeks. Hij wordt hier omringd door zijn trouwe supporters (xl) VWF-wielrennen. Gerry Steenssens won in Zele de D-reeks (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 22