J. Verhaert (E V. Wartel (E), K. Alen (D) en R. Beelaert (C) E. Verheggen (E V. Wartel (E), R. Gobert (D) en G. Goossens (C) VC Topfloor zoekt... De Voorpost - 23.8.1991 - 23 WIELRENNEN 3. Eddy Wandels, 4. Dirk Stammeleir, 5. Antoine De Cabooter, 6. Pascal Muys, 7. Patrick Van den Dries, 8. Jozef Watteny, 9- Martin Bontinck, 10. Luc Ruys. C-reeks: 1. Patrick Verlee, 2. Hubert Van Craeynest, 3 Herman Moerenhout, 4. Ed- gard David, 5. André Stammeleir, 6. Julien Simoens, 7. Norbert Van Nuffel, 8. Danny Verekens, 9- Johan Hutsebaut, 10. Jean-Pier re Marissens. D-reeks: 1. Gerry Steenssens, 2. Gustaaf Sonck, 3. Jozef Caethoven, 4. Victor Van Vaerenbergh, 5. Gerard Gevaert, 6. Marcel Doeraene, 7. Albert Kesteloot, 8. Henri Moens, 9- Aloïs Van Renterghem, 10. Maurice Verbeke. Zondag in Lippelo A-reeks: 1. Willy Van Dijck, 2. Stefaan Lau- reys, 3. Hans Van Geyte, 4. Kris verhasselt, 5- Johan Heymans, 6. Jan Joos, 7. José Hoebe- ke, 8. Theo Van Handenhove, 9-Jozef Devits, 10. Mare De Peuter B-reeks: 1. Geert Van Speybroeck, 2. Hen drik Comelis, 3 Walter Beerens, 4. Jozef watteny, 5. Robert Gobert, 6, Hugo Tuypens, 7. Dirk Stammeleir, 8. Pascal Muys, 9 Wim Neckebroeck, 10. Luc ue uien. C-reeks: 1. Frans Van hoof, 2. MarcDuques- ne, 3- Hubert Van Craeynest, 4 Herman Moerenhout, 5 Edgard David, 6. Frans Van Looveren, 7 André Stammeleer, 8. Danny Verekens, 9-Johan Hutsebaut, 10. Julien De Baets. D-reeks: 1. Gerard Gevaert, 2. Alfons De Schepper, 3. Gilbert De Dobbeleer, 4 Jozef Caethoven, 5. Marcel Doeraene, 6. Alois Carmeliet, 7. Albert Kesteloot, 8. Alois Van Renterghem, 9- Paul De Rijbel, 10. Antonio Cecchinato. WAOD-veteranen in Destelbergen Te Destelbergen aan de Damstraat zijn de veteranen jaarlijks te gast. Onder hand weten we dat dit parkoers uiterst geschikt is voor een hoog ritme. De E-plussers konden als eersten van start gaan. We zijn het ondertussen ge woon dat weinig renners het initiatief nemen om een aanval te lanceren. Na twee ronden werden ze reeds opgeslorpt door de E-renners. De plussers klamp ten aan en voor de zoveelste keer moest de eindspurt uitmaken wie de winnaar zou worden. .Andermaal toonde Jos Ver haert zich de snelste. Hij won de spurt voor Maurice Van Heule, Etienne Ver heggen en Robert Van Wijnsberge. Bij de E-renners werd in de derde ronde een offensief genoteerd van 9 renners, dit vooral onder impuls van Victor War tel. Maakten nog deel uit van deze kop groep: Petrus Van As, Rerni De Moor, Frans Nees, John Verrezen, Marcel Mor tier, André Van Oost, Lucien Verschoore en Maurice Verbeke. Daar het hier over de besten ging werd het duidelijk dat deze 9 renners gingen spurten voor de eindzege. Doch zoals reeds dikwijls ge beurt denken dce renners er anders over, dit was hier ook het geval. Bij het ingaan van de laatste ronde kozen 3 renners het hazepad en stevenden zo op de eindstreep af, dit waren Victor Wartel, John Verrezen en Petnis Van As. Het was Victor Wartel die ovenvinnaar werd voor Petrus Van .As en John Verrezen. De spurt voor de vierde plaats werd gewon nen door Marcel Mortier. De D-renners dienden te starten één minuut na de C's. Dit viel echter niet in goede aarde bij de renners aangezien op politiebevel een maximum achterstand van 3 minuten werd toegelaten. Bijge volg konden ze hun wedstrijd niet volle dig rijden. Er viel weinig te noteren. Voortdurend probeerde Robert Gobert de boel aan stukken te rijden, hij werd daarbij geholpen door Karei Alen. Ze slaagden echter niet in hun opzet. Ieder een verwachtte zich aan een massaspurt maar daar besliste Karei Alen anders over. In de laatste kilometers demareer- de hij en had aan de aankomst nog een 20-tal meters overschot om winnaar te worden. Na hem kwam Leo Buyst over de eindmeet die er ook in geslaagd was het peloton in de steek te laten. Dan kwam de spurt voor de derde plaats die gewonnen werd door Francois Van Dael voor Amedée Van Geyt. Bij de C-renners was Roger Beelaert de eerste ernstige aanvaller. Hij werd be loond want hij kon een premie op zak steken. Herman Van de Perre liet niet begaan en reed het gat dicht. Halfweg wedstrijd konden 14 renners zich af scheiden. Bij deze 14 zaten heel wat snelle mannen. Tot een spurt kwam het niet en daar zorgden toevallig de 2 bo- venvemoemde renners voor. In de laats te ronde reed Herman Van de Perre een tiental meter voor de rest. Roger Be elaert zag het gevaar en reed naar Van de Perre. Er werd even getwijfeld en de twee zouden onder elkaar uitmaken wie de bloemen zou krijgen. Roger Beelaert werd overwinnaar voor Van de Perre. Paul Boel had zich ook nog kunnen loswerken en bezette de derde rang terwijl wereldkampioen Jozef Van Miert de snelste was van de overige vluchters. De uitslagen Cat. E 12 deelnemers: 1. Jas Verhaert (Zandho ven)^. Maurice De Smet, 3. Etienne Verheggen, 4. Robert Van Wijnsberge, 5. Adolf De Beul, 6. Maurice Van Heule, 7 Norbert De Wispelaere, 8. Marcel Van Durme, 9- Georges Janssens, 10. Gilbert Pieters. Cat E 23 deelnemers: 1. Victor Wartel (Merel- beke), 2. Petrus Van As, 3. John Verre zen, 4. Marcel Mortier, 5. André Van Oost, 6. Maurice Verbeke, 7. Frans Nees, 8. Remi De Moor, 9. Lucien Verschoore, 10. Lievin Troch. Cat D 22 deelnemers: 1. Karei Alen (Antwer pen), 2. Leo Buyst, 3. Francois Van Dael, 4. Amedée Van Geyt, 5. Richard Wijn- ants, 6. Robert Gobert, 7. Frans Van Looveren, 8. Piet Marchand, 9- August Van Woensel, 10. Raoul Lampaert. Cat C 36 deelnemers: 1. Roger Beelaert (Kiel- drecht), 2. Herman Van de Perre, 3- Paul Boel, 4. Jozef Van Miert, 5. Jean Brandt, 6. Willy Roels, 7. Mare Hen- drickx, 8. André Claes, 9-Jan Moens, 10. Roger Landuyt. MVA W.A.O.D.-Veteranen in Massemen Omdat het Lambroekkermis was te Massemen konden, naar jaarlijkse ge woonte, de veteranen strijd leveren. 80 renners gaven gehoor aan de oproep om zich te laten inschrijven. De 17 E-plussers kregen terug een boni aan de start van anderhalve minuut. Deze mensen die steeds elke week de moed opbrengen om het stalen ros nog eens uit te testen krijgen wel de bewon dering van het publiek maar er wordt toch zo weinig echt gekoerst. Niemand lijkt de moed of de kracht te hebben om er eens serieus in te vliegen. Dus ook in deze wedstrijd geen noemenswaardige feiten. Als het peleton gesloten blijft spreekt dit natuurlijk in het voordeel van de rappe mannen. Deze keer was het Etienne Verheggen die kon tonen dat ook hij over snelle benen beschikt. Hij versloeg Jos Verhaert, Maurice De Smet en Maurice Van Heule in de spurt voor de bloemen. Ook bij de E-renners was weinig te noteren. Victor Wartel ging op de loop en werd vervoegd door Marcel Mortier. Bij een tempoversnelling van Wartel moest Mortier echter afhaken. Naar het oor deel van Jerome Wille was dat het gepas te moment om met een kattesprong naar Wartel te wippen. En deze twee bleven probleemloos voorop. In de eind spurt had Jerome Wille echter geen schijn van kans tegen de man uit Merel- beke. Marcel Mortier, ondertussen al bekomen van de geleverde inspannin gen, won de spurt voor de derde plaats vóór .André Van Oost en Daniël De Pauw. De C- en D-renners leverden gezamelijk slag. De wedstrijd was nog jong toen 4 renners aan de leiding reden (Robert Gobert (D), Gerard Goossens, Willy Roels en de Engelsman Brian Rourke). Zes renners zetten de achtervolging in en lukten de aansluiting (Freddy Ste vens, Maurice Van Peteghem, Eric Van Steen, Luc De Ryckere, Antoon Geir- landt en Mare Hendrickx). Ze dreven hun voorsprong op zodat de winnaar in deze kopgroep vertoefde. Zo zag Gerard Goossens het ook, samen met Freddy Stevens trok hij ten aanval. Er werd bij de overige vluchter even getwijfeld en meteen zaten de twee op een goed spoor. Gerard Goossens kon gepast af ronden door de spurt voor de bloemen te winnen. Freddy Stevens werd ver dienstelijk tweede. Eric Van Steen had zijn vluchtgezellen ontlopen en werd derde. De spurt voor de vierde plaats werd gewonnen door Maurice Van Pete- gem vóór Willy Roels en Brian Rourke. De uitslagen: Cat. E 17 deelnemers: 1. Etienne Verheggen, 2. Jos Verhaert, 3- Maurice De Smet, 4. Maurice Van Heule, 5. Robert Van Wijnsberge, 6. Norbert De Wispelaere, 7. Georges Janssens, 8. Raf De Boever, 9- Marcel Van Durme, 10. Adolf De Beul. Cat E: 21 deelnemers: I. Victor Wartel, 2. Jerome Wille, 3 Marcel Mortier, 4. .André Van Oost, 5 Daniël De Pauw, 6. Harry De Boer, 7. Frans Nees, 8. Rei- mond Pieters, 9- Sylvère De Vos, 10. André De Vos. Cat. D: 19 deelnemers: 1. Robert Gobert, 2. August De Troetsel, 3- August Van Woensel, 4. Raoul Lampaert, 5 Johan Van Slvcke. 6. Roger Vermeersch, 7 Frans Dubus, 8. Freddy Rotsaert,René Meul, 10. Jozef Verheven. Cat C: 23 deelnemers: 1. Gerard Goos sens, 2 Freddy Stevens, 3- Eric Van Steen, 4. Maurice Van Petegem, 5 Willy Roels, 6. Brian Rourke (Eng.), 7. Marc Hendrickx, 8. Luc De Ryckere. 9 Antoon Geirlandt, 10. Wilfried Mathijs. Volgende wedstrijden Zaterdag 24.08.91 te Evergem. Hulle- ken, start om 14u00 voor Cat. E (atstand 55 km.) en om 15u30 voor cat. C en D (afstand 55 km.) Zondag 25.08.91 te Nazareth, Vossen holstraat, start om I4u00 voor cat. C, D en E (afstand 60 km.) Maandag 26.08.91 te Lokeren Hoog straat, V.C. Topfloor is een Dendermondse rekreatieve volleybalploeg die reeds een vijftal jaren meedraait. Naast wekelijkse trainingen neemt VC Topfloor deel aan de Hamse volley balkompetitie. Nu is de ploeg op zoek naar mensen die zin hebben om mee te trainen en/of te spelen in kompetitie of tornooien. De trainigen hebben plaats in de sporthal van Grembergen, iedere donderdag van 18u30 tot 20u00, vanaf 29 augustus 91 tot juni 92. De kompetitie wordt gespeeld in sporthal 'De Wuiten' te Hamme op zondagvoormiddag van oktober 91 tot mei 92. Daarnaast neemt Topfloor deel aan plaatselijke tomooien. Heb je zin om een sportief balletje te slaan, dan ben je alvast welkom! Voor meer inlichtingen: Luc De Coninck, Hamsesteenweg 65,9200 Grembergen, tel: 052/47.16.58 of bij Mare Vinck, Rootjesweg 10,9200 Grembergen, tel. 052/21.78.29 Willy De Backer ontliep het groepje nog en werd zevende, net als Theo van han denhove die 8ste werd. Verhasselt won de spurt van het peloton voor Johan Heymans en Jozef Devits. Zondag 18 augustus in Lippelo Leonce Van den Linden had in Lippelo voor de renners een mooie omloop in petto. Hij werd beloond met 140 deelne mers, veel volk en voor volgend jaar is er een kandidaat voor het kampioenschap bij... D-reeks: Gerard Gevaert Mooie wedstrijd met knappe finale. Naar het einde toe wipte Van Miegroet weg. Hij kreeg gezelschap van Willy Segers en onder hun beiden namen ze een 100 meter voorsprong, gevaert wipte weg uit het peloton en kwam bij het leidersduo. Het peloton kwam echter dichter en dan wipte De Schepper uit de groep weg. Vooraan was Gevaert er alleen vandoor en bij het ingaan van de laatste ronde waren er twee leiders: Gevaert en De Schepper terwijl de anderen teruggegre pen waren. De twee draaiden goed rond en achteraan kwam er nu een reaktie van Mariën en De Dobbeleir. Mariën moest echter begeven en De Dobbeleir kwam tot op 50 meter van de leiders. De meet was echter in zicht en gevaert haalde het voor De Schepper en De Dobbeleir. De spurt van het peloton ging WIT-wielrennen. In de A-reeks werd Jozef Devits kampioen van België. Tweede was Stefaan Laureys en derde Gino D'Hondt (xl) VWT-wielrennen. Luc Pieters won de B-reeks in Zele (xl) VWF-wielrennen. In Lippelo won Van Hoof de C-reeks en Gerard Gevaert de D-reeks (xl) VWF-wielrennen. Eindelijk een palm voor Patrick Verlee (C) in Zele (xl) naar J. Caethoven, voor Marcel Doerae ne, Carmeliet en Kesteloot. Uitslag van de tussenspurten: 1. Alois Van Renter ghem (800)) fr), 2. Gustaaf Sonck (700) en A. De Schepper (500). C-reeks: Frans Van Hoof Eindelijk, zuchtte Frans. Duquesne heeft het spel eerlijk gespeeld. Ik had veruit het meeste werk gedaan en had Mare gewild dan klopte hij me in de spurt. Eindelijk is het toch gelukt. Ze hebben de zege niet gestolen want tot op de meet hebben ze moeten knokken om hun geringe voorsprong te behouden. JP marissen had niet zoveel geluk want die werd in volle spurt nog voorbijgereden door het peloton. De spurt daarvan werd gewonnen door kampioen Van Craey nest, voor Herman Moerenhout en Ed gard David. De vette premies gingen naar Moeren hout, De Pessemier en Mare Duquesne. B-reeks: Geert Van Speybroeck Vuurwerk van in de start en een eerste gevaarlijke ontsnapping van A. Van Mie- groet, G. Watteny en Patrick Van den Dries. Amper was alles weer bijeen of anderen gingen het proberen. Toen Hu- go Tuypens, Robert Gobert, Jozef Watte ny, Hendrik Comelis en Geert Van Spey broeck er vandoor gingen, waren er een paar 'zware jongens' op gang. Walter beerens zag het gevaar en kon nog net zijn wagentje aanpikken. Wat de rest ook nog deed, de trein was vertrokken. De zes bleven samen en in een spetterende spurt liet Van Speybroeck nog maar eens zijn kwaliteiten zien. Alleen Hendrik Cornelis kon hem nog bedreigen, de rest moest passen. Hier waren weer de 'oudjes' met het geld weg: 1. Watteny, 2. Gobert, 3. Van den Dries. A-reeks: Willy Van Dijck De renners zaten nog niet goed in hun haken of Aandré Kerremans en Hans Van Geyte waren er reeds vandoor. Na één ronde kregen ze het gezelschap van José Hoebeke en Willy Van Dijck. Meteen vier leiders maar het peloton reageerde zeer bitsig en fietste tot het de vier terug had bijgehaald. Weer gingen Kerremans en Hans Van Geyte er vandoor en na een keiharde jacht kwamen daar nog 11 renners bij. Dertien leiders en boeken toe? Uit de achtergrond kwamen echter nog vijf renners na een zware inspan ning bij de dertien en het werden er achttien. Bij het ingaan van de laatste ronde ging Van Dijck er vandoor voor de premiespurt en even later reageerde een sterk rijdende Laureys met alweer Hans Van Geyte. Deze drie waren vorgoed weg. Van Dijck, in de spurt op kop vertrok ken, kreeg het nog zeer lastig om in de laatste meters een sterk terugkerende laureys achter zich te houden. Weer een tweede plaats voor een ontgoochelende Laureys. Derde was de niet meer aan dringende Hans Van Geyte. De spurt van het peloton ging naar Kris Verhasselt, voor Johan heymans en Jan Joos. Ronnv Mettepenningen kwam als laatste over de meet met een gebroken achterwiel, een geschenkje van Johan Heymans. Van Dijck was de grote slokop. Hij won ook de tussenspurten voor Van Geyte en Laureys. Volgende wedstrijden Zaterdag 24 augustus in Wetteren Kapel- léndrics, café Bakkershof. C I D starten om I4u00 voor 7 ronden of 63 km; A B om l6u00 voor 9 ronden of 80 km. Zondag 25 augustus in Welle, Lan- gestraat 32, café Botjeshof: Superpresti ge. C 4- D starten om 13u00 voor 8 rond en of 52 km; B start om I4u30 voor 10 ronden of 64 km en A om l6ul5 voor 12 ronden of 77 km. Uitslagen Kampioenschap in Overboelare A-reeks: 1. Patrick Van Renterghem, 2,Josef Devits (kampioen), 3. Willy Van Dijck, 4. Stefaan laureys, 5. Wim De Ridder, 6. Gino D'Hondt, 7. Kris Verhasselt, 8. Willy De Backer, 9. Ronny Mcttepnningen, 10. Johan Heymans. B-reeks: 1. Etienne Lievens, 2. Jozef Watte ny, 3. Gilbert Paridaens, 4. EddyJoli, 5. Geert Van Speybroeck, 6. René Marissen, 7. Mare Vertommen, 8. Jean Baeyens, 9. Robert Go bert, 10. Dirk Vergult. C-reeks: 1. Hubert Van Craeynest, 2. Her man Moerenhout, 3- JP Marissen, 4. Pascal Borremans, 5 Edgard David; 6. Danny Ver ekens, 7. Hector Van den Heede, 8. Julien Simoens, 9. Julien De Baets, 10. Jean Ge- erinck. D-reeks: 1. Gilbert De Dobbeleir, 2. Hugo De Kocker, 3. Gustaaf Sonck. 4. Paul De Rijbel, 5 Maurice Verbeke, 6. Gerard Ge vaert, 7 Serge Bie, 8. Marcel Doeraene. 9- Comel Van Gorp, 10. Alois Van Renterghem. Zaterdag in Zele A-reeks: 1. Mare De Peuter, 2. Patrick Meert, 3- Ronny Mettepenningen, 4. Benny Benoey, 5. Hans Van Geyte, 6. Erwïn Van den Driessche, 7. Willy De Backer, 8 Theo Van Handenhove, 9 Kris Verhasselt, 10. Johan VWF-wielrennen. In Lippelo won Willy Van Dijck de A-reeks en Geert Van Heymans. Speybroeck de B-reeks (xl) B-reeks: 1. Luc Pieters, 2. Etienne Lievens,

De Voorpost | 1991 | | pagina 23