Aalst wil 'De vloek van Blavier' kwijt Aalsterse tiendaagse van handel en amusement 4 - 23.8.1991 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Het is een won- heeft op de allerlaatste kompetitie- nieuw de eindronde. Op basis van derseizoen met trainers Geertsen dag vice-kampioen Cercle Brugge het doelpuntensdalo moet men en Michel Verschueren en spe- geklopt, maar verliest de titel als voor Lierse het onderspit delven. Iers als Bellon, Isi De Coninck, Elle- gevolg van een stupiede vergissing Enkele trainers en seizoenen later geert, Lockefeer, Van den Bosch, op het scheidsrechtersblad. Het is Laszlo Fazekas terug. In mei 1991 de gebroeders Van Poelvoorde, de grootste onrecht Aalst ooit aange- is het dan eindelijk zover Een- jonge Gaston Van der Eist. daan. dracht Aalst weer naar eerste klas- Voor het seizoen 1960-1961 trekt Ondanks sterspelers als Maurits De se, de voetbalhemel. Aalst in de persoon van Albert Schrijver, Rudy Haleydt of Maurice Mayama zijn allereerste 'zwarte Martens is het wachten op de komst Info parel' aan. Aalst wordt algemeen van voorzitter Frans Daeleman, omschreven als degradatiekandi- trainer Gaston van der Eist en spe- Pe vloek van Blavier telt 206 blad- daat. De eerste kompetitiewed- Ier Paul Van Himst vooraleer Aalst zijden en kost 495 fr. Het is vanaf 17 strijd in eerste klasse wordt ge- in 1976-1977 eindelijk voor goed augustus te verkrijgen in alle dag- speeld tegen FC Antwerp (net zoals kan doorstoten naar tweede klasse, bladhandels van Aalst en omstre- nu). Eendracht zal die wedstrijd Met Georges Heylans pakt Aalst in 'cen- Kan °°k schriftelijk besteld winnen met 3-2. Een hele tijd vindt mei 1981 voor het eerst een eind- worden via overschrijving van 520 fr men Aalst terug in de bovenste re- ronde ticket mee. Het wordt een °P rekeningnummer 001-2261000- gionen van het klassement. Er opdoffer. In 1988 komt publiekslie- 06 met de vermelding De vloek van wordt afgevlagd op een mooie ne- veling Fazekas en Aalst speelt op- Blavier(HP.) gende plaats. Het tweede seizoen in eerste start alweer erg beloftevol. Met een ne gen op achttien staat Aalst op 5 november 1961 klaar om landskam pioen Standard Luik een warm ont haal te bezorgen. Het loopt door scheidsrechter Blavier allemaal fa- likant af. Blavier moet -wegens te weinig Eendrachters op het veld- de wedstrijd in de 88ste minuut afflui ten. Het ergste komt nog wanneer Eendracht nadien een resem over dreven straffen oploopt. De guillo tine valt over de club. Het worden sombere sixties met na de zaak Bla vier, ook nog het omkoopschandaal tegen SC Charleroi (op 11 april 1965 is er de beruchte zaak Jamin) waarvoor Aalst naar vierde tuimelt en de gestolen titel in derde (op 21 april 1968). Eendracht is kampioen, De Aalsterse Jaarbeurs heeft voor de 44ste maal plaats in de Keizershal- len. De Jaarbeurs is een handelsgebeuren met een 120-tal exposanten. Alle mogelijke produkten voor algemeen gebruik worden er aangeboden, 's Avonds zijn er shows geprogrammeerd met de gekendste Vlaamse artie sten. De Jaarbeurs opent haar deuren op zaterdag 24 augustus en loopt tot en met maandag 2 september 1991. De beurs is dagelijks open van 15 tot 21 uur. De spektakels vangen aan om 21 uur. De Aalsterse Jaarbeurs heeft in de loop der jaren een benijdenswaardi ge reputatie verworven. Niet als grootste of meest spektakulaire, wél als gezelligste in de rij van de soort gelijke evenementen. Heel wat Aal- stenaars beschouwen "hun" jaar beurs inderdaad als een soort ver lengstuk van hun vakantie of als een kompensatie voor de geheel we- gdeemsterende kermis. Ondanks de hardnekkige kritiek is en blijft die jaarbeurs zowel voor exposanten als voor konsumenten, een kommercieel aantrekkelijk ge beuren, waar jaarlijks tussen de 40 en 45.000 bezoekers over de vloer komen. Dit duurzaam sukses is te danken aan de unieke formule, die de mogelijkheid biedt, om voor een democratisch prijsje, zowel het kommercieel gedeelte van de beurs als de spektakelavonden te bezoe ken. Men zou de Jaarbeurs van Aalst dus gerust de tiendaagse van de handel en het amusement kunnen noemen. In een ongedwongen sfeer kan de kandidaat-koper in tientallen stan den een uitgebreid gamma van arti kelen keuren en vergelijken, een hartig hapje doorspoelen met een koele dronk en om af te ronden een avondje uit met het beste wat Vlaanderen aan show en variété momenteel in petto heeft. Wat wil je nog meer Zelfs het meest veel eisende publiek komt tijdens de Aalsterse Jaarbeurs aan zijn trek ken. Ook de 44ste editie zal dit jaar geen uitzondering zijn op de schit terende traditie. Voor de trouwe bezoeker een apotheose van de va kantieperiode en voor iedereen een democratische namiddagje en avondje uit. Algemene informatie De 44ste jaarbeurs gaat door in de Keizershallen Aalst. Deze hallen zijn toegankelijk via het Onthaal- kompleks. Keizerlijk Plein 216. De hallen zijn bereikbaar met het Openbaar Vervoer aan het station neemt U nl. stadbus nr. 3 tot de Nieuwbeekstraat. Via de Beekveld- straat kan U de Hallen betreden (doorgang naast de beurstent tot het onthaalcentrum Keizerlijk Plein 216). De Jaarbeurs opent haar deuren op zaterdag 24 augustus en loopt t.e.m. zaterdag 2 september. De beurs is dagelijks open van 15 tot 21 uur. De spektakels vangen aan om 21u. Een toegangsticket kost 50 fr. Wan neer U vóór 21 uur de beurs be zoekt, krijgt U gratis toegang tot de spektakels. Overal in Groot-Aalst werden door het feestcomité, twee voor één kaarten bedeeld. Deze kaarten geven recht op gratis toe gang, indien U vergezeld bent van iemand die een inkomkaart van 50 fr. dus 1 persoon betaalt en 1 per soon gratis. Deze gelden eveneens slechts tot 21 uur. Kinderen, jonger dan 12 jaar en vergezeld van een volwassene, en gehandicapten krij gen gratis toegang. Vrijkaarten en kopers kaarten zijn slechts geldig tot 19 uur. Wanneer U een avondat- traktie gratis of aan 50 fr. wil mee maken doet U er dus goed aan de beurs te bezoeken vanaf 19 tot 21 uur. De bezoekers van de Jaarbeurs kunnen na hun bezoek aan de Expo- hallen gratis alle shows bijwonen. Na 21 uur is de ingang via de parking Beekveldstraat en bedraagt de in- komprijs 200 fr. Voor alle avondspektakel, behalve voor het optreden van de Kreuners kunnen zitplaatsen worden gereser veerd. Deze reservaties kunnen ge kocht worden aan 50 fr. per zit plaats aan de ingangskassa van de beurs. Dit dagelijks vanaf zaterdag Aalst. De voorstelling van 'De Vloek van Blavier' kende uiteraard heel wat belangstelling (a) Aalst. Er werden opnieuw moeite noch kosten gespaard om Aalst een week van bruisende handelsaktiviteit en demokratische ontspanning te bezorgen (a 24 augustus tussen 16 en 20 uur. Gereserveerde plaatsen worden vrijgehouden tot 21.30u. Het aantal te reserveren plaatsen wordt be perkt. Bloedinzameling Op zaterdag 31 augustus zal een bloedinzameling worden georgani seerd door het Bloedtranfusiecen- trum centrum Aalst. Deze zal door gaan in het Onthaalcomplex van de Keizershallen, vanaf 16 uur. De do nors krijgen gratis toegang tot de beurs, een drankje en een snack op een verbruiksstand. E.H.B.O. Tijdens de Jaarbeurs is dagelijks een EHBO-post voorzien. Deze zal gehuisvest zijn in de spektakelzaal. Het Belgische Rode Kruis afdeling Aalst en het Vlaamse Kruis, gewest Aalst, zullen hier de dienst verzeke- Tijdens de kantooruren: 053/77.11.11 toestel 277 of 290 - na de kantoor uren: 053/77.11.11 toestel 290. Showprogramma Traditiegetrouw heeft het Aalsterse Stadsbestuur in samenwerking met het Stedelijk Feestkomitee, ter ge legenheid van de 44ste Jaarbeurs, een showprogramma opgesteld om U tegen te zeggen. Een ruime varië teit aan artiesten en showgroepen sieren de feestaffiches. 20 jaar Oilsjtersen Auved (zaterdag 24/8/91) Den "Oilsjtersen Auved" is reeds jaren een begrip dat zich verbonden heeft met de Jaarbeurs. Voor deze nieuwe editie heeft het AKV, sa men met onze alombekende Keizer Kamiel, het Feestcomité en enkele losse medewerkers, de koppen eens bij elkaar gestoken. Samen zullen zij er dit jaar iets speciaals van maken. Het gebeuren staat in het teken van 20 jaar Aalsterse avond, met al zijn komische momenten, maar ook met de tegenslagen en mislukkingen die er steeds geweest zijn. Vandaar dat er uitgepakt wordt met een Award- uitreiking van en door de Aalsterse karnavalisten. Het zal een gala avond worden met allerlei sketches en dansnummers gebracht door de verschillende medewerkers van het AKV, de Prinsenverenigingen, kan didaten Prins Karnaval, Karnavalis ten en andere "schaa tisten". Zo'n zestigtal mensen hebben reeds hun deelname bevestigd. Het geheel staat dit jaar onder de muzikale begeleiding van het Aal- sters orkest, gevormd door het Feestcomité en de Draeckenieren. Er zal niet alleen muziek en dans- zijn, ook leuke sketches, originele en komische videobegeleiding (A.V.P.) behoren tot de nieuwe for mule van deze avond. Naast het no mineren van bekeurde en minder bekende karnavalisten worden ook verschillende mensen herdacht die zich jaren bang belangeloos ingezet hebben voor dit feest. Als presentators zijn Keizer Kamiel en Schepen Gracienne Van Nieuw- enborgh aangezocht. De regie is in handen van Herman Schelfaut en Francois Bonnaerens. De belich ting en de technische kant van het gebeuren komt op rekening van Pa trick Coen, in samenwerking met Soundfield. Voor de dansnummers zorgt de show-dansgroep van het A.K.V. Sketches en gezongen num mers, komen van de verschillende ex-prinsen en prinsenverenigingen. - Play backwedstrijd met Phil Ke vin (zondag 25/8/91) - Demonstratie bloemenschikken "Zeg het met bloemen" Op maandag 26 augustus, vanaf 16 uur, krijgt de jaarbeursbezoeker de kans om demonstratie bloemschik ken bij te wonen. Een gespeciali seerd team zal er uitleg geven en met een 20-tal dames en floristen een aantal ruikers en bloemstukken samenstellen. Bijzondere aandacht wordt besteed aan tafelversiering, corsages, kerst- en paasstukjes. Ook zullen een aantal geschenkstukken worden gemaakt voor speciale gele genheden, waarbij gebruik wordt gemaakt van een fruitkorf, een bier- korf, een champagnekorf. Al deze stukken worden tijdens de namiddag afgegeven aan eventuele jarigen in de zaal. Zelfs zal een trouwboeket worden geschonken aan de persoon die op 26 augustus zijn huwelijksverjaardag viert. Als nieuwsgierigheid wordt dit jaar een kleine wedstrijd georganiseerd tussen de aanwezigen. Een twintig tal toeschouwers zal in de mogelijk heid worden gesteld, zelf een bloe- menstuk te maken. Hieraan worden een aantal prijzen verbonden. Alle bloemstukken en ruikers, ge ring maakt tijdens de namiddag, wor( u vl verloot onder de aanwezigen dAei middel van een gratis tombola. Hldaa geheel wordt gepresenteerd d»laat mevr. Nicole Ringoir, Bloemen elag in 1972, en de demonstratie en tfcrd\ leg worden verschaft door Herrafcha] De Winne en Gino Van Der Me ers sche. Deze namiddag loopt in i Ike menwerking met Bloemenveili infe Flora. oor - Eddy Wally& Wendy Van Wantfcnb (maandag 26/8) P47 - Bart Kaell John Terra (dinsd ersl 27/8) ien - Seniorennamiddag (woenst iet 28/8) dien "Freddy Grey Seniorenvariété" "r. i Traditiegetrouw heeft op woenst iloe op 14 uur de namiddag van de sen iaat ren plaats. Dit jaar nemen volgen laill artiesten deel aan "De Freddy G: »ui Seniorenvariété": Tania, Jacqi ïm Raymond, Da-Ni-Du, Maria Dal xxl Combo met Ludo Vermeulen, ïhic cky Coppejans en André Appdec doorn. nov ter gelegenheid van deze show Gei middag krijgen dc senioren en mfkrei dervaliden gratis toegang tot ten show en tot de jaarbeurs, twee gra luie drankjes en een gratis tombolalc hee ook Bloemenveling Flora heeft n(en een verrassing in petto. haa De spektakelzaal kan bereikt wfdrij den langs de achterzijde van de K wei zershallen, grote poort, de deut Ve gaan open om 13 uur. tot Show "In 't Witte Paard" woensdt 28/8 i on Deze avond is stilaan het grote suj {ef ses aan het worden van de jaat m€ beurs. Dit jaar werken hieraan vd -l gende artiesten mee: Yvonne Vd beeck, Daan Van den Durpel, Bfl Vrieling, Glow, Johny White, Ro Sainclair, Katrien Gallez, Lou R( man, Showband en de Barry Sd vens Dancers. - Willy Sommers en orkest donde dag 29/8 In het voorprogramma treedt Gr« Meadow op. - De Kreuners vrijdag 30/8 In het voorprogramma John Woe i ley en The Establishement. - Soundmixwedstrijd zaterdag 3U Deze wedstrijd wordt omkadetl door een gastoptreden van Petra. - Luc Steeno en Helmutt Lotti it concert zondag 1/9. met orkest The Blitz Band - Will Tura in concert maandag 1 9/91 Alle avondoptredens vangen aai om 21 uur. P.Hj A Aalst. Ook het bestuur van Eendracht is gelukkig met het te boek stellen van de geschiedenis van hun club (a) Aalst. Feestkomitee en werkers achter de schermen zorgen vooreen gepaste promotie en reklamecampagne a|uzu

De Voorpost | 1991 | | pagina 4