eel attrakties en plezier tijdens geslaagde [olie dorpsdagen De Voorpost-23.8.1991 -9 soms De Voorpost weekend nisme'fc woensdag 14 augustus begonnen de «Dolle Dorpsdagen» in Zele. Elk naar aar nemen heel wat fuifnummers de gelegenheid te baat om zich eens flink hter bi« televen en ook dit jaar was het niet anders. Het moet natuurlijk gezegd t overL de organisatoren (behalve zaterdag dan) het weer mee hadden, maar itennL rs een bewijs dat men «van boven uit» hun initiatief ook de moeite ■ard vindt. parkoers langs rustige wegen uitge stippeld. De hele tocht was ver deeld over twee ronden. Tijdens de ikhamers. De autokaravaan zou eerste ronde van ongeveer zes en startschot geven en ervoor zor- een halve kilometer moesten de dat de Zeienaars nog een laats- deelnemers een aantal vragen op- briefing kregen. Nu niet direkt lossen over zaken die zich op en waarmee je doorgaans veel langs de weg bevonden. De bedoe- sen op de been krijgt, maar toch ling was een woord van acht letters :en heel wat belangstellenden samen te stellen. ;h bij de sponsors aan te sluiten En doordat de deelnemers na die idurende anderhalf uur achter ronde de grootste afstand achter de t microwagen kriskras door Zele rug hadden konden ze zich permit- rijden. teren om een frisse pint te drinken donderdag konden de duiven- voordat ze aan de kleine omloop 'ïebbers hun gevederde kam- van drie en een halve kilometer be- :nen 's morgens laten inschrij- gonnen. Een ge'legenheid waarvan Het werd voor de duiven een vele dankbaar gebruik maakten, te solovlucht. Ze werden gelost want de zon scheen onbarmhartig Burst, om de dertig seconden, op de hoofden van de moedige fiet- :n soort tijdsrit voor duiven zeg sers. In de tweede ronde kreeg men aar. De winnaar van de wedstrijd een aantal rebussen, droedels, ram uit het til van Bob De Bran- spreekwoorden en dergelijke meer nder. De tweede plaats ging naar voorgeschoteld. Maar de teoreti- ederik Christiaens en Alfons sche kennis alleen was niet voldoen- ircauteren werd derde. de. Er moesten ook een aantal prak- jdens de mis hadden de leden van tische proeven uitgevoerd worden, harmonie «Kunst Adelt» op het De moedige deelnemers moesten lenluchtpodium plaats genomen hun kunnen ook bewijzen in het toen de eredienst was afgelopen, touwtjespringen, het vogelpikkeri rgastten zij het publiek op een en de cricetproef. leritiefkoncert. En als men dan Terwijl de fietsers stilaan aankwa- ims al te lichtzinnig over een har- men had zich voor de kerk een mas onic spreekt, dan werd hiqj; het sa mensen verzameld om het optre- pdeel bewezen. Vandaar wel- den van de A-keurgroep van de int dat veel mensen plaats namen turnsters van Sint Ludgerus te kun- >de stoeltjes die reeds klaar waren nen volgen. En onder leiding van zet en bicven genieten van de mu- hun sportleraar, Peter Slabbaert, ek die hun werd aangeboden. De kwamen de meisjes bij wijze van ndachtige toehoorders kregen voorstelling in een lange rij naar het :n technisch zeer goede uitvoering plein waarop men de nodige turn- inde fameuze «Boekjes» van Ran- matten gelegd had. Een aantal kij- (Beck en een aantal niet-militaire klustigen filmden het hele optreden larscn tc horen. Geen wonder dat met een video-camera. Het zal ach- harmonie na afloop een enthou- teraf waarschijnlijk nog voor heel st applaus kreeg. wat prettige uren zorgen. Uiteraard m half twee hadden de organis- werd eerst een opwarmingsoefe- oren zich verschanst achter een ning uitgevoerd. Daarna begonnen feitje om de kandidaten voor de de meisjes aan hun demonstratie op etsenrally in te schrijven. Vorig ritmische muziek. Het werd-behal- ar waren cr zo'n honderd vijftig ve dan voor turnsters zelf natuurlijk interesseerden. Maar hoewel de een verfrissend optreden, irichters een stijging van dit aantal Als eerste oefening stapten de meis- reeni en verwachl' konden ze toch jes in één rij en werden voorwaartse j- ooit hebben gedacht dat hun fiet- en achterwaarste bruggen uitge- "'"nzoektocht tweehonderd en vijf- voerd. Nadien toonden ze ons een en mensen op de pedalen zou linkse en rechtse raddraai. Vervolg ingen. Naar gewoonte was een ens zagen we hoe de turnsters mooi e. Judokus en Melanie, de twee reuzen waren ook present op de Dolle rpsdagen (foto Piet Hermans) De deelnemers aan de zeepkistenrace (foto Piet Hermans) gesynchroniseerd een schroef met aanloop hadden ingestudeerd. En toen ging de voorstelling over in een choreografisch gebeuren op mu ziek. Ook dat onderdeel van het optreden werd heel goed gepresen teerd. Na een eerste gezamenlijke dans voerde Natasha Schuddinck vrije grondoefeningen uit. Ze kreeg heel wat applaus aan het einde van haar demonstratie, maar dat was dan ook niet meer dan verdiend. Ellen en Leen Roels brachten gezamelijk een ingestudeerde oefening op de balk. Een staaltje van evenwicht waar de twee meisjes blijkbaar geen moeite mee hadden. Daarna was het de beurt aan de hele groep die verschillende trampolinesprongen aan het publiek toonde. De trampo line werd aan de kant gezet en de meisjes, die overduidelijk genoten van hun optreden, presenteerden een grondoefening die het bekijken waard was. Omdat elke sport en niet in het minst gymnastiek heel veel oefening vraagt gaf de keurgroep ook een demonstratie van het aan leren van een dubbele salto. Het was Kristine De Beule die deze op dracht tot een goed einde wist te brengen. Als finale hadden de meisjes een echt modern ballet ingestudeerd. Het werd opgevoerd onder de titel: «Ode aan nieuw Rusland». En met wat we te zien kregen zou Gorbat- sjov zelf beslist tevreden geweest zijn. Het werd een heel mooi dans en turngebeuren, waarbij op het einde de vlag van de Sovjets omh oog werd geneven. En zelfs de pa stoor zal zeker ook niet kwaad ge weest zijn dat voor de kerk even een kommunistische vlag prijkte, want het schouwspel was eent mooi. Radio Malaika nam nog een kort informatief interview af met trainer Bart Slabbaert en werd nog een woord van hulde uitgesproken voor de ere-voorzitter van ae turnkring, de heer Jozef Arens, die reeds vijf en zestig jaar aktief met het gymnas tiek gebeuren bezig is. Een prestatie en inzet waarbij woorden alleen maar overbodig zijn. Om half acht begon men aan de prijsuitreiking van de fietsenrally. Een zware opdracht omdat alle deelnemers prijs hadden en dat be- tende natuurlijk een hele waslijst met namen die moest worden voor gelezen. En de prijzen waren zeker de moeite waard. De eerste prijs werd gewonnen door Margriet On- gena. Ze totaliseerde vijftig punten op een totaal van zestig. Lang niet slecht dus. Zij kreeg daarvoor dan ook een gratis luchtdoop aangebo den in een luchtballon. Rose Roels >unten week end in Blankenberge doorbrengen. Om het vrouwelijk succes volledig te maken legde Martine Burm met achtenveertig punten beslag op de derde ereplaats en dat was goed voor een kruimeldief. Alle wijkbewoners hadden natuur lijk ook in spanning zitten wachten op het toneel dat speciaal voor de gelegenheid geschreven was door dokter De Vreese en geregiseerd was door Francois De Geest. De éénakter duurde ongeveer veertig minuten en werd opgevoerd door tien akteurs. Het script was vrij een voudig, maar daarom niet minder amusant. Het handelde over enkele boeven die ontsnapt waren uit de gevangenis en die terecht kwamen op de Dolle Dorpsdagen. De stem men waren voor de duidelijkheid reeds vooraf opgenomen, zodat het gebruik van een micro niet nodig was. De toeschouwers beleefden heel wat pret aan de opvoering en lieten dat ook merken aoor hun ap plaus na afloop. En om die eerste avond met muziek af te sluiten zorgden Koen en zijn Go-Go-Girls voor de nodige am biance. Er was geen zuchtje wind en de zwoele temperatuur maakte dat iedereen zich best kon vermaken zonder een warme trui te moeten aantrekken. Koen bracht de Vlaam se schlagers en zijn Go-Go-Girls zorgden voor de streling van het oog. Hij bracht achtereenvolgens «Mona», «Alleen de gedachte», «Dikke kus», «Schotse schottist», «Rio», «Getrouwde mannen», «Gondelen» en als bisnummer eindigde met negenveertig pui als tweede en mocht een heel w Zele. De Witte van Zichem mocht niet ontbreken. Het bos en zijstraten zorgden voorde uitbeelding (foto Piet Hermans) «Vrijgezellen». Vrijdag werd de dag van de ballon- vaarders. Maar liefst tweehonderd mensen hadden zich verzameld op het sportveld in de Rechte Hei straat. Bart D'Heer heeft zijn er kend brevet als ballonvaarder be haald en wilde met drie mensen de lucht ingaan. Natuurlijk was daar allereerst Margriet Ongena die als winnares van de fietsenrally de vlucht mocht meemaken. Maar ook Willy Beirens schreef zich samen met dochter Erica in voor deze be levenis. Want volgens het verhaal van hun werd het een hele beleve- De zeepkisten Om acht uur begon dan de kaarting. Het kaart gebeuren was onderver deeld in twee gedeelten: een grote en een kleine kaarting. Het kaarten zit blijkbaar wat in een dieptepunt, want er waren «slechts» vierenze ventig deelnemers voor de grote kaarting, terwijl ze vorig jaar met zo'n tachtig in de clinch gingen. Een strenge vingerwijzing dus naar alle kaartliefhebbers in de streek om het moed en kunnen volgend jaar maar eens te tonen. De deelnemers voor de kleine kaarting begonnen met tweeëndertig aan de strijd. En de alle aanwezigen waren uiterst ge motiveerd. De overwinning in de grote kaarting ging naar de ploeg August Neus en Gustaaf Van Drie- sscche. Op de derde plaats in de uitslag vonden we Antoine Derwe duwen en Paul Coppieters terug. In de kleine kaarting was de zege voor Frans Baeck en Peter Buerms. Tweede werden Ronny De Wilde en Ivan De Wandel. René Van Kerckhove en Georgette De Nutte legden beslag op de derde plaats. De zeepkistenrace bracht natuur lijk ook een aantal kijklustigen op de been. Iedereen kent allicht de fameuze afleveringen «Ter land, ter zee en in de lucht». Maar uiteraard was het tijdens de dolle dorpsdagen wat kleinschaliger opgevat. Dat kon echter de pret niet bederven. De deelnemers moeten zich in hun «zeepkist» van een brug laten rollen en zo'n dertig meter verder aan een lint trekken. Wie in de korste tijd dat lint kon bereiken was uiteraard de winnaar. Ondanks het koudere weer van donderdag waren toch heel wat kermisvierders op post ver schenen. De overwinning ging naar Gino en Cindy Verstraeten, voor de gebroeders Wiels. En voor de kin deren was ondertussen ook het springkasteel rechtgezet. Een bij komende attractie die altijd weer voor veel enthousiasme en dolle pret zorgt bij de jongsten. Om 21.00 uur gaven de leden van K.L.J. vereniging een optreden. Zij voerden verschillende sketches op, geïnspireerd op «Boerenparle- ment». Ook hiervoor was er eerst nog veel belangstelling, maar om 22.00 u. werd het voor veel mensen toch wat te fris om stil te blijven zitten op het kerkplein. Het optre den van de Nederlandse popgroep The Int zou dan ook het beste kun nen samengevat worden als: veel ambiance voor weinig publiek. Hun repertoire was vooral nederlandsta- lig en bleek de jeugd te kunnen boeien. Ze traden dan ook op tot na middernacht. Zondag stond in het teken van de stoet met als tema «Films». En de groepen hadden er heel wat werk van gemaakt om het publiek dat rond het parkours stond opgesteld van een mooie voorstelling te kun nen laten genieten. Zoals gebruike lijk is bij films werd de stoet ingeleid door de speakerin die het een en ander vertelde over wat er volgen zou. Met de paarden en de Ameri kaanse «Rich Ranchcowboys» wer den we in de wereld van Dallas bin nen geleid. Achter deze ruiters volgde een wagen met de «Fanfare van honger en dorst» die het muzi kale life-gedeelte van de optocht voor hun rekening namen. De reuzen uit de buurt, het bekende echtpaar Judokus en Melanie Van Den Dok schreden statisch en trots achter de fanfarewagen aan. En na tuurlijk mochten ook de filmbonzen niet op het appel ontbreken. Want wat zou de filmbusiness zijn zonder die machtige mannen die stevig de touwtjes in handen hebben. Met de «Teleurgang van de waterhoek» werd Mira van onder het stof ge haald. Hoewel Vlaanderen tegen woordig storm loopt voor Wendy Van Wanten, bleek ook de figuur van Willeke Van Amelrooy nog steeds over al haar charmes te be schikken. Ernest Claes zou ook beslist tevre den geweest zijn, als hij had kunnen zien hoe zijn fratsenmaker «De Witte» de straten van de Heikant onveilig maakte. Vooral de pastoor was een onmisbaar personnage, al kreeg hij het dan ook soms aan de stok met de ondeugende jeugd. Na dit tafereel volgde Mon De Vlas boer. Hij zal wellicht uitgenodigd geweest zijn door het reuzenecht- paar dat voor hem ging. En zijn begeleiders profiteerden alvast van de gelegenheid om iedereen uit te nodigen op de Vlasschaardfeesten. Eventjes ging men op de lugubere toer, met niemand minder dan Dra- cula en zijn trawanten. Een hele hoop angstaanjagende vleermuizen dus, die het vooral gemunt hadden op het vrouwelijk schoon dat langs de kant van de weg nietsvermoe dend stond te wachten. De Bonanza helden werden ook nog een keer tot leven gewekt. Ze schoten met hun revolvers en gewe ren duchtig in het rond, al was het dan met los kruit. In het spoor van de westerngroep volgde de schim van James Dean. De mooie jongen en idool van alle meisjes in de vijfti ger jaren reed voor de gelegenheid niet in zijn roadstar, maar op een Harley Davidson. En om de stoet te besluiten had men voor «Grease» gekozen, met John Travolta en Olivia newton-John. Een volwaardig disco-einde van de optocht, die voor herhaling vatbaar is. Op de achterste wagen stond het trouwens nog eens duidelijk aange geven zoals het in de film hoort: The End. Een Vlaamse kermis met verschil lende volksspelen zorgde nadien voor verdere ambiance. De laatste avond stond in het teken van de muziek. Eerst was er het optreden van de zangmaatschappij «De Een dracht» van de Heikant. En nadien was Bart De Wilde aan de beurt, gevolgd door Ann Frangois en het combo van Louis Lind. Robin Verheyden Zele. Zo ziet er een supersnelle zeepkist uit (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1991 | | pagina 9