Aalst maakt zich op voor vierde 'Alleijong' Podium-uitjes in De Werf Ernst in De Werf m it i 0 The Band of the United States Air Forces in Europe (05.10) Moderne dans 'Rapta' door Vicente Saez (09.10) Op zaterdag 5 oktober is het weer zover. Organisatie 'Oiljsterse Muziek Promatie' (omp) is er dan toch uiteindelijk in geslaagd er voor te zorgen dat de Aalsterse Keizershallen voor de vierde maal zullen trillen onder de klanken van 'Alleijong'. Wat bij het begin van de organisatie er zo rooskleurig uit zag, kwam een maand geleden op de helling te staan. De hoofdsponsor haakte af ten gevolge van een gerechterlijk konkordaat en een nog op de affiche voorkomende Aalsterse groep is intussen uit mekaar gegaan. Uiteindelijk is O.M.P. er dan toch in geslaagd een steengoed muzikaal programma in mekaar te zetten met ronkende namen op de affiche die de 3.000 aanwezigen van vorig jaar zeker opnieuw zullen kunnen bekoren. Aalst. Alan Stewart, ooit nog DJ bij Veronica, zal de vierde 'Alleijong' presenteren (a) Spilfiguur van O.M.P. Willy Van Mossevelde zuchtte bij de persvoor stelling van de 4de editie van Allei jong: 'Wat een organisator lijden kan. Bij het begin van de organisatie van Beebopalula en Alleijong zag alles er nog rooskleurig en gemak kelijk uit. Door de evolutie die ons noopte ook duurdere groepen aan te trekken werd sponsoring een noodzaak. Blijkbaar was voor de vierde editie van Alleijong alles in kannen en kruiken, maar toch werd het een moeilijke bevalling. Het was op het randje van een keizersnede. De sponsoring stelde 10 maand ge leden geen enkele probleem. Een maand geleden echter kwam alles op de helling te staan, toen duidelijk werd dat de hoofdsponsor moest afhaken wegens een juridische maatregel. Het zag er toen naar uit dat er geen financiële middelen meer voor handen waren. Andere sponsors zoeken leverde niet veel op, want de meeste budgetten wa ren uitgeput', verklaarde Van Mos sevelde. Uiteindelijk heeft men dan toch nog enkele sponsors bij elkaar kunnen ronselen en is alles dan toch nog op zijn pootjes terecht gekomen. De beloofde gratis toegang is er even wel niet bij, maar dezelfde toe gangsprijs als vorig jaar bleef toch behouden: 260F voor een kaart in voorverkoop en 320F aan de kassa. 'Wij hadden ook vooraf voorzien, de winst van Alleijong over te dra gen aan de MS-Liga, zoals vorig jaar, maar dit zal niet kunnen omdat het eindresultaat naar alle waar schijnlijkheid te gering zal zijn. Daarom hebben wij besloten de to tale eventuele winst toe te voegen aan deze van de vorige Beebopalula en dit alles dan over te maken aan de aktie van 'Kom op tegen kanker' vertelt van Mossevelde. Op die ma nier hopen de organisatoren deze aktie met een goed doel, toch een paar tienduizenden meer als hulp te kunnen schenken. Er werd aan de deelnemende groepen met o.a. De Kreuners gevraagd, deze aktie te ondersteunen door zich tussen de optredens in te zetten bij de ver koop van stickers, petjes enz... aan het publiek. Splitting van Bien Cuit Er waren niet alleen financiële moeilijkheden tijdens de voorberei dingsperiode van Alleijong 4. Ook op artistiek vlak doken in laatste instantie nog problemen op. Een paar weken terug splitte de Aalster se covergroep Bien Cuit, een band die reeds meerdere malen partici peerde aan de OMP-manifestaties en ook nu in de Keizershallen van de partij zou zijn. Op de affiches staat Bien Cuit nog vermeld maar zal uiteindelijk vervangen worden. Er waren voldoende waardevolle en attraktieve formaties voor handen om deze leemte ook kwalitatief op te vullen. Bien Cuit wilde best een afscheidskoncert geven op Allei jong, maar daar waren begrijpelijk de OMP-organisatoren niet voor te vinden. Affiche 1991 Om 19 uur opent de relatief jonge groep 'Less Wilson' het hele gebeu ren. De groep Bad Behavior krijgt dan onmiddellijk de kans zijn suk- sesvol optreden op de laatste Her- derrock te herhalen. Oudgediende 'John Woolley and Friends' wordt voorafgegaan door 'Toast'. John Woolley and Friends, krijgen ein delijk ook eens een groter aandeel in de programmatie toebedeeld. John is ook een van de stuwende krachten in OMP maar heeft zich steeds bescheiden op het achter plan gehouden. Rond 22 uur komen De Kreuners op de proppen, een anderhalf uur later overgenomen door Raymond Van het Groenewoud. Omstreeks 1 uur zal deze onder de 4de Alleijong editie een punt zetten. Aanvankelijk had John Wolley zich bereid verklaard de presentatie van de hele avond op zich te nemen. Er Aalst. Les Wilson zal de vierde editie van 'Alleijong' openen. Opgericht inhe voorjaar 1990 heeft deze groep nog onlangs heel wat sukses geoogst in Wieu bood zich echter een professionele disc-jockey Allen Steward aan, die voor de nodige omkadering zal zor gen. Momenteel zit OMP tot over de oren in de voorbereiding van de aangekondigde 4de Alleijong, maar dat belet hen toch niet reeds aan de toekomst van de organisatie te wer ken. 'Wij zijn springlevend en vol initiatief verklaarde Van Mosse velde' waarschijnlijk dank zij de in de loop der jaren opgedoken moei lijkheden kan de groep de verdere uitdaging aan en is ze nog meer gemotiveerd'. Zo zal volgend jaar op 25 april de volgende uitgave van Beebopalula gebracht worden met de deelname van niet minder dan zes Engelse groepen. Er vielen al namen als The Cousties, The Matchbox, The Ruby's enz... De voorziene pro grammatie zal in nauwe samenwer king lopen met Radio II. Ook me; nog andere plannen wordt in df schoot van OMP over en weer ge schoven. Zoals bv. het organiserei van een avond met enkel vrouwelij ke artiesten: zoiets als van Isabelk A over Wendy Van Wanten to Margriet Hermans. Ook samen brengen van de Aalsterse furorema kers als William Souffreau, Jan D Wilde, Wigbert e.a. behoort tot d< mogelijkheden. OMP verricht nq heel wat denkwerk naar de toe komst toe, met de idee steeds beten realisaties te kunnen brengen. Alleijong heeft dus plaats op zatei dag 5 oktober 1991 in de Aalstersi Keizershalle vanaf 19 uur. De kaar ten zijn in voorverkoop te krijgei aan 260 fr. bij de sponsors in somnti ge drankgelegenheden van de sta en in de platenzaken. Ingang aan d kassa kost 320F. P.H Aalst. De Interkommunale Land van Aalst beschikt nu over een splintemieu *d< aangepast sekretariaatsgebouw a Zaterdag 5 oktober The Band of the United States Air Forces in Europe De Fifty-One Club Aalst organi seert op zaterdag 5 oktober om 20.30 uur in de Schouwburg van De Werf een koncert met The Band of the United States Air Forces in Eu rope. Deze band heeft een traditie die heersen en vallen uiteindelijk sa men op het punt waar ze worden naartoe getrokken. De muziek van Eric Sleichim (maximalist, X-Leg- ged Sally) kwam gelijktijdig met de koreografie tot stand en voelt de nisterio de Cultura in Madrid en d energie- en sfeervelden van de dans Beursschouwburg in Brussel, perfekt aan. Pure dansvreugde staat Toegangstickets aan 300 Bfr kun centraal in deze voorstelling die nen gereserveerd worden op De dansers in deze koreografie va upf Saez op muziek van Sleichim zij «d Fr. Lloberas en Vicente Saez zei )k Het programma is een koprodukti Kn tussen Generalitat Valenciana, M *c begon bij majoor Glenn Miller in door menig recensent tot de beste 053/76.13.12. r. J r wan «nrm cpt7ncn uinrrlt oprptpnn Aalst. Inde komende 'Alleijong'komen eindelijk de vaste wekwaarden 'John Woolley and Friends' eens uitgebreid aan bod Aalst. De Oilsterse Muziek Promotie heeft nog niets van zijn dynamisme verloren. Animator Willy Van Mossevelde kan nog steeds rekenen op John Wooley rechtsen Erik De Vriendt (links) (a) 1944. Ze vertegenwoordigt de Ver enigde Staten als muzikale ambas sadeur met de muziek als interna tionale taal om de 'goodwill' en de vlotte relaties te onderhouden. Het veelzijdige repertoire omvat een gamma van muzikale stijlen, waar onder selekties uit traditionele kon- certen, Latin ritmes, Amerikaanse hedendaagse bandmuziek, Broad way shows, New Orleans- en Dixie- landjazz, traditiegetrouwe big band en last but not least de onvergetelij ke Glenn Millernummers. De opbrengst van dit koncert gaat integraal naar de sociale werken van de Fifty-One Club Aalst. Een toegangsticket kost 500 Bfr. Reser veren kan op nrs. 053/78.93.77 en 70.28.23. Woensdag 9 oktober, dansprogram- ma 'Rapta' door Vicente Saez De eerste van de twee dansvoorstel lingen die De Werf voor dit najaar plant, brengt de Spaanse koreo- graaf-danser Vicente Saez op woensdag 9 oktober om 20 uur naar de Schouwburg van het kultureel centrum. Vicente Saes is in België zeker geen onbekende. Deze koreograaf-dan- ser uit Barcelona was te gast op het Klapstukfestival voor de dans in Leuven. Daarenboven was hij een van de meest opgemerkte dansers in 'Ottone Ottone' van Anne Teresa De Keersmaeker. 'Rapta' - imperatief van het Spaan se 'raptar' of grijpen - is gebaseerd op de relatie tussen twee persona ges die eikaars evolutie in tijd en ruimte trachten te achterhalen. Materie en beweging, twee krach ten met een tegengestelde dina- miek, vechten om elkaar te over- van vorig seizoen wordt gerekend. - Nog t.e.m. zondag 27 oktober in De Werf: tentoonstelling 'De Brakke Hond'. - Van vrijdag 27.9 t.e.m. maandag 14.10 in de Belfortzaal: tentoonstel ling 'Valerius De Saedeleer herdacht'; info 053/70.26.60. - Vrijdag 27.09 om 20 uur in de Schouwburg: liedprogramma door Eva-Maria Hagen met begeleiding door Siegfried Gerlich; toegang 300 Bfr, reservatie 053/76.13.12. - Vrijdag 27.09 om 20.30 uur in de Feestzaal van het Stadhuis: pianorecital door Pedro Burmester met werk van Brahms, Schu bert, Schumann, Haydn, Scarlatti en Bach, georganiseerd door het Dirk Martenscomité i.s.m. het Stadsbestuur Aalst; toegang 400 Bfr, reservatie 053/77.11.11. - Zaterdag 28.09 om 20 uur in de Schouwburg: koncert door 1 Fiamminghi o.l.v. Rudolf Werthen met solist Joris Van den Hauwe met muziek van Grieg, Marcello, Bellini en Tsjaikovski i.s.m. het Willemsfonds Aalst, toegang 700 Bfr, reservatie 053/76.13.12. - Zondag 29.09 om 20 uur in de Schouwburg: benefietkoncert Rwan da georganiseerd door de Dienst Ontwikkelingshulp i.s.m. de Aal sterse Big Band. - Woensdag 02.10 om 14.30 uur in de Teaterzaal: film 'Mary Poppins' met o.m. Julie Andrews, georganiseerd door Jeugd en Muziek Aalst, info 053/77.41.07. - Woensdag 02.10 om 20 uur in de Studio: 'Wat is Mahikari?' door Sukyo Mahikari, info 053/78.53.19. - Donderdag 03.10 om 20 uur in de Studio: info-avond over 'Survival - een overlevingstechniek', georganiseerd door Avontuurlijke Sport Promotie vzw, info 053/77.52.17. - Van vrijdag 04 t.e.m. maandag 14.10 in de Belfortkrypte: tentoon stelling Karl Mechnig, info 053/78.81.76. - Zaterdag 05.10 om 20.30 uur in de Schouwburg: bigband-koncert bou" door The Band of the United States Air Forces in Europe, georgani seerd door de Fifty-One Club Aalst, toegang 500 Bfr, reservatie; 053/78.93.77 en 70.28.23. - Maandag 07.10 om 13.30 uur in de Schouwburg: voordracht 'Antarc tica: verleden, heden en toekomst' door prof. Decleir, georgani seerd door Aktueel Denken en Leven, informatie 053/80.40.64 of 77.67.27 of 80.74.70. L. n 10 - 27.9.1991 - De Voorpost

De Voorpost | 1991 | | pagina 10