Dé derby was niet veel soeps Flinke kompetitiestart Gebrek aan produktiviteit Tweede provincialers in Aalst en Erpe-Mere Derde provincialers in Erpe-Mere Jeugdkorfbal Gekwetsten bij Lebbeke 20 - 27.9.1991 - De Voorpost aarin et laat Blat Ihetg vrs nu ant de vont tor zi, fktah Uhouu 4 nvleijk andht it en si is dez mmot lorzet, idoor - derd* VOETBAL Voetbal. Zele-Heikant is een niet te onderschatten en sportieve ploeg. Ze gaf in de eerste helft de Overmeerse verdediging rerjaden - Nieuwerkerken 1-0 (du) me„ werk dan haar lief was (1-0) (ml) SK Overmere - FC Heikant 1-0 Er zijn veel derbies in deze reeks maar deze ontmoeting heeft, ook in het verle den, steeds tot de verbeelding gespro ken. Opnieuw was er veel volk in de Kloosterlandstraat. Trainer Pfaff zei vooraf dat zijn poulains gekomen waren om te winnen, de Over meerse trainer Janssens beweerde het zelfde en die zou later gelijk krijgen. In de eerste helft waren de bezoekers volledig de baas. Met juiste en fraaie voorzetten werd de Heikantse voorlinie aan het werk gezet. De Overmeerse ver dediging hield echter stand en als ze dan toch eens moest plooien dan stond er een paal, een voet of een goed keepende doelman Rogiers in de weg. Bij de rust stond het nog steeds 0-0 en Heikant besefte dat het niet gemakkelijk zou zijn om deze thuisverdediging te grazen te nemen. De tweede helft was amper zeven minu ten ver toen een goed leidende ref Van Landschoot de bezoekers een strafschop toekende. Rogiers had echter een formi dabele reflex in huis, grabbelde de bal mee en schopte direkt zo ver uit dat hij Jan Berkens bereikte en die liet de kans niet liggen. Geen supporter had zo'n wending durven dromen. In dezelfde, minuut een penalty stoppen en scoren. De bezoekers stonden er zowaar perplex naar te kijken. Onder de indruk van deze opdoffer begon Heikant ordeloos te voetballen en de bezoekende doelman De Maesschalck moest nog enkele mooie saves uit zijn mouw schudden want de thuisploeg wou méér. De bezoe kende defensie hield echter stand en het bleef bij 1-0. Voor de vele kijkers had deze wedstrijd misschien niet gegeven wat ervan ver wacht werd. In het Heikantse kamp was men alleszins ontgoocheld maar toch hebben de Zeienaars het steeds moeilijk als ze tegen SK moeten aantreden. MT Terjoden-Nieuwerkerken 1-0. (da) Sint-Pauwels - Sint-Gillis 1-2 De kompetitiestart overtreft de verwach tingen bij Eendracht Sint-Gillis. Vier wedstrijden hebben de neo-derde pro- vincialer zes punten opgeleverd. Tegen Sint-Pauwels etaleerde Eendracht een vaardig overwicht. «Jan Van Nuffel bracht ons op voor sprong, maar nog voor de rust werd een dekkingsfout afgestraft, met de gelijk makervoor gevolg. De eerste helft kende een evenwichtig verloop, stelt trainer Julien Peelman. Na de hervatting traden we vooral op technisch vlak sterker naar voor. Met een vluchtschot bracht Geert Van Ransbeeck ons aan de winst. In het laatste kwartier probeerde de thuisploeg de achterstand weg te vegen. We hebben toen wel even op de tanden moeten bijten, maar doorstonden de storm zon der kleerscheuren. De overwinning is geenszins onverdiend, al kon het voor hetzelfde geld ook een gelijkspel geweest k* Hamme-Wachtebeke 1-1. Van Kaer zal zijn tegenspeler voorbijgaan maar zijn. Sint-Pauwels maakte weinig indruk zÖn sc^ot %aal naasl (yh) op mij. Het is een ploeg die het zeker niet van voetbal in de ware betekenis van het woord moet hebben. Volgende zondag in Tielrode hopen we opnieuw overeind te blijven. (e-g) Oudegem - Kallo 0-2 SK Oudegem levert in deze kompetitie geen verrichtingen om over naar huis te schrijven. Vier wedstrijden leverden am per twee punten op. Voor de recente nederlaag tegen Kallo wordt er in de blauwwitte middens naar geen veront schuldigingen gezocht. «Wanneer je geen kansen schept, kan je ook niet tot scoren komen, meent club leider Hector Lambrecht. Tijdens de eerste helft ondernam Dirk Raes een loffelijke poging, maar besloot naast. Daartegenover staat dat de bezoekers in diezelfde periode twee keer dicht bij een doelpunt kwamen. Kort na de herne ming werden we op achterstand ge plaatst. Niemand bij ons vond de kracht om een tegenaktie op gang te brengen. Kallo bleef de dominerende ploeg. In de laatste minuten werd een slecht uitver dedigen afgestraft met een tweede doel punt. We hebben ordeloos gevoetbald en moeten voor het verlies gewoon in eigen boezem kijken. In het derby tegen Spar ta Appels moeten we op zijn minst een punt nastreven. Een volgende nederlaag zou ons helemaal onderaan de klasse ring brengen en misschien zijn we dan gedoemd om een hele kompetitie tegen de degradatie te knokken.» (e-g.) Moorsel .Aaigem 1 Winnik 4 Burst Voor SK Aaigem is het dan toch eindelijk geluktde eerste puntjes zijn binnen. Na de uitsluiting van Merckx hadden de bezoekers het echt niet meer zo moei lijk. De Vadder had met twee doelpunten de Aaigemnaars op een veilige winst marge gekogeld. Ondertussen miste De Bruyn nog een strafschop. Een kwartier voor inrukken werd Wauters uitgesloten zodat Moorsel met negen verder kon. Aaigem maakte daar dankbaar gebruik van en Aaigem liep verder uit. Bernardo kon nog milderen maar daar bleef het voor de thuisploeg bij. Voetbal. Voor, tijdens en na de wedstrijden wordt er door deze ploeg hard gewerkt kantine van SK Overmere (mt) vTn' wor d <en. D vetba hard ?spre ioor l vnder Goosf»/ het top i wo e Mere Jong Lede :fs ie 1 uitge rit Mere heeft zijn eerste puntjes te pakken. De Merenaars hadden voorlopig een zware seizoenstart achter de rug met duels tegen kleppersOosterzele, TK Meldert en Sint-Lievens-Houtem. Daarom ook dat er nog geen verontrus ting was om het puntenloos aan de staart bengelen van de klassering. Wedstrijden zoals die tegen Lede moe ten in het voordeel kunnen beslecht worden. Deze verwachtingen losten de discipelen van trainer Verliefde volledig in. Na een halfuur was het reeds 2-0 via Ruyssinck en Van Burm. Lede, alweer onnoemelijk zwak, stond voor een on begonnen opdracht. Rond het uur was het Leedse liedje kompleet uitgezongen toen Van Impe De Saedeleer bediende. Met een kopstoot milderde Van Den Steen nog maar toen was het kalf allang verdronken. score na afloop overdreven. Piet sens scoorde in deze partij maar liel driemaal. Nadat De Bruyn werd sloten, dit in toepassing van de nieuwi iend v reglementering, was B am brugge toiaai eloos kansloos. Vanop de strafschopstip mil derde Chris Gabriels en Eddy Van Gyse ghem had voor Goossens zijn hattricl rondmaakte nog de gelijkmaker aan dejew mt voet. De Vleeschauwer deed luttele mi nuten voor affluiten volledig het licht ui voor Racing. Een té zwaar verdict. SK Aalst Bevere Van De Zande trof tot overmaat va Bambrugge Haaltert Racing Bambrugge kreeg eveneens een oplawaai van jewelste. Toch leek de ramp de dwarsligger en Vilain kreeg )0J eveneens een leuke kans. Hij besloot echter nipt naast. In de tweede helft zette Aalst alle zeilen bij. Met doelpun ten via Arijs en Coppens werd een gevlei de overwinning afgedwongen. (nic) In de eerste helft had Aalst het lang niet onder de markt met Bevere. Het leek mmoi erop alsof de bezoekers hun thuisneder roe laag tegen Herzele zo vlug mogelijl „pc, wensten uit te wissen. VK Hamme-Wachtebeke 1-1. Van der Slockt heeft blijkbaar een ferme lik gekregen (vh) K» VK Hamme-Wachtebeke 1-1. Waegeman komt iets te laat (vh) Burst haalde ook eens de volle buit binnen, al kwam het rond het uur op achterstand. De Naeyer lukte de ope ningstreffer. Burst gaf niet af en wist de overwinning nog te forceren. Van Wezemael en De Langhe waren er als de kippen bij om de lokale blunders in de defensie af te straffen. Bij Burst werd Dirk De Coensel nog uitgesloten. (nic) Scholieren Ekerse - Bomem KC ■stigiry eldden issen! van maakte, spurt men naar e& eer bij 4-7 mooie 4-7 uitzege. Dat na een perio yen To Weerom een trage start van Bornem de waarin de thuisploeg overklas de zot (een cliché!) wat Ekerse toeliet de be- werd en zowel Jurgen, Barbara abide. Dt tere ploeg te zijn in de aanvangsperi- Sandra de weg naar de korf vinden el din± ode. De thuisploeg liep dan ook naar De match was meteen gespeeld ar Boy 3-1 uit, maar Barbara en Jurgen bren- Mooi heroptreden van Barbara. then, gen de stand toch nog in evenwicht De ploeg: Jurgen, Tim, Sven, Barba j bet SC nog voor men aan de rustpauze toe ra, Sandra, Gwen, Debbie, is. In de tweede helft haalt Bornem de bovenhand en nadat Sandra er 34 Scholieren B Riviera - Bomem KC 4-i ekenbu Nipt verlies voor Bornem dat de ge n hem lijkmaker zeker had verdiend, maaip toe. door onkans van het logische puntjj werd afgehouden. (Pirre) Ronny Eeckhaudt en Floris Ver- straeten zijn gekwetst. Stefan cauteren is geschorst. De ploeg: Vinck, Van Peeleman, Hals, Muysewinckel, De Baere, Heek, Schuddinck, Vermeulen (Van Keymeulen, Schouppe, De Langhe).

De Voorpost | 1991 | | pagina 20