Schitterende start met twee wereldkampioenen op het podium /.W.F.-veldrijden O.V.W.B.-veldrijden August Delaen, de beste Vier ex-profs overleden De Voorpost - 25.10.1991 - 21 ■Va twee suksesjaren op de weg is de HlV.F. begonnen in het veld. Het was ■eeds meteen een schot in de roos want het zaterdag wereldkampioenen An- toine Van Hooreweghe en Noël Batse- t aan de start, mocht men zich in de wrijven. Dat belooft voor de bekomst. ustaaf Sonck, niet aan zijn proefstuk, i voor de eerste twee organisaties :orgd en meteen de wagen aan het Men gebracht. Volgende week rijden ize crossers niet want dan is het Vofeefeest in zaal Europa, Steenweg 18 ffParike (Brakel) en dan moet men de men eens op een gans ander terrein rekkenOm 18u00 krijgen we reeds 'obeelden over elke reeks in het mpioenschap van België VWF1991. n 18u45 openingstoespraak en ver welkoming door de voorzitter, gevolgd 'wr een kleine huldiging van de eigen mensen. Om 20ul5 openingsre de door Etienne De Bruyne, waarna Idiging van de renners, daarna nsgelegenheid met deejay Hugo de latpaal en om 23u30 prijsuitreiking m daarna wordt de draad weer opgeno men op vrijdag 1 en zondag 3 novem- er, telkens te Beveren. Zaterdag 19 oktober in Erpe-Mere C- en D-reeksen: Gustaaf Sonck en ierge Bie lliksemstart van wereldkampioen Nor en Batselier met in zijn spoor Gerry leenssens. Voor Steenssens ging het iter te vlug en terwijl hij wegzakte tm een verrassend sterke Gustaaf inck opzetten. Voor eigen publiek ging driest te keer en na een ronde ver- :gde hij niet alleen de wereldkam- n maar liet hem in de volgende ide ook nog ter plaatse. Onweerstaan- ir rukte hij op naar zijn eerste zege in eerste cross van dit jaar. Batselier idhaafde zijn tweede plaats hoewel atrick Verlee nog geweldig kwam opzet- en na een slechte start. Verder natio- laal kampioen op de weg Hubert Van Iraeynest, Jos Wouters en Mare Hcrre- pdts op de zesde plaats, niet slecht voor en knap wegrenner. Bij de D-renners stond er geen maat op Serge Bie. In het begin kon Gerry Steen ssens nog aanklampen maar geleidelijk werd het te veel en moest Gerry Serge laten gaan. Verder Victor Van Vaeren- bergh, ouwe taaie Marcel Doeraene, Flo- rent De Clercq en op de zesde plaats wegrenner Leonce Van der Linden. A- en B-reeksen: Antoine Van Hoo reweghe en Hans Van Geyte Wereldkampioen Van Hooreweghe maakte er een ware show van. Eerst duldde hij nog het gezelschap van Hans Van Geyte maar na twee ronden ging hij er alleen van door en liep geleidelijk verder uit op A-winnaar Hans Van geyte. Achter deze twee ongenaakbaren kregen we bij de A's Joost Van de Putte, Luc Ruys, Serge Van Assche en Gerry D'Hollander, terwijl bij de B's een Mi chel Van Hansebroeck knap tweede werd en verderop dan Noël Maes, Willy Corthals en een zich goed verdedigende Theo Van Handenhove met Hendrik Comelis. Zondag in Erpe-Mere C- en D-reeksen: Noël Batselier en Gerry Steenssens De wereldkampioen heeft zijn revanche kunnen nemen na zijn nederlaag van daags voordien, hoewel we er eerlijk heidshalve moeten aan toevoegen dat Dame Fortuna hem een handje heeft toegestoken. Met een bliksemstart van Gustaaf Sonck lag de wedstrijd al snel in de goede plooi. Achter Staaf weerde Batselier zich om de vijftig meter goed te maken en reeds verderop kwamen Ro ger Colman, JP Van Audenhove, Hubert Van Craeynest en die duivelse Patrick Verlee, die na een slechte start langzaam kwam opzetten om nog knap derde te worden in het zog van die twee kopman nen. Staaf Sonck reed de laatste ronde in met nog steeds vijftig meter voorsprong op Batselier. In die ultieme ronde suk kelde hij met zijn ketting en zo won de dolblije Batselier vrij gelukkig. Bij de D-renners was het voortdurend Serge Bie die het tempo aangaf maar een aanklampende Gerry Steenssens speelde het klaar om in de laatste rechte lijn uitblinker Serge Bie te kloppen. Verder op de derde plaats Victor Van Vaerenbergh, Florent De Clercq en Mar cel Doeraene. A- en B-reeksen: Eddy Wandels en Paul Van Eyck Een ongenaakbare Eddy Wandels nam van in de start de teugels in handen om ze nooit meer af te geven en knap te zegevieren. Achter Eddy kregen we een knappe Hendrik Comelis, die heelwat beter presteerde dan daags voordien en ruimschoots de tweede plaats verdien de. Ook Theo Van Handenhove fietste en liep beter dan daags voordien en hield crossers als Willy Corthals, Freddy Goos- sens en Paul Dessein gemakkelijk ach ter zich. Bij de A-renners kregen we Paul Van Eyck die direkt de leiding nam en zo naar de zege scheen te fietsen. Een misschien wat té ontstuimige Serge Van Assche slaagde erin de koploper te ver voegen. Van Eyck herpakte zich echter en Serge trapte op zijn adem zodat hij Van Eyck moest laten gaan en voor goed! Op de derde plaats Luc Van Renterghem, dan een verrassende Dirk Verguit en Frankie Van Meirvenne. Volgende wedstrijden Vrijdag 1 november in Beveren, Zille- beekstraat 47, Taverne Boerenbrood. Start van C D om I4u00; A B om 15ul5. Zondag 3 november in Beveren (zelfde adres) met Gerry Steenssens als wed strijdpromotor. Gerry Steenssens, duivel-doet-al en or ganisator van tal van wegwedstrijden, gaat zich nu ook aan de crossen wagen. Dat Gerry niet stilzit bewijzen zijn talrij ke initiatieven. Zo is er ook in café 't Kroegske in Beveren een bescheiden wielerploeg opgericht met jongens die zowel op de weg als in het veld duelle ren. Bezieler Steenssens mag hier te recht fier op zijn en heelwat mensen benijden deze figuur, niet alleen om zijn inzet maar ook om zijn suksessen. De gemeente Beveren mag zeker fier zijn op dergelijke elementen. Uitslagen Zaterdag in Erpe-Mere A-reeks: 1. Hans Van Geyte, 2. Joost Van de Putte, 3. Luc Ruys, 4. Serge Van Assche, 5. Jerry D'Hollander, 6. Franky Van Hansebroeck, 7. Pol Dessein, 8. Franky Van Meirvenne, 9- Luc Van der Meirssche, 10. Marcel De Simpelaere. B-reeks: 1. Antoine Van Hoorenweghe, 2. Michel Van Hansebroeck, 3- Noël Maes, 4. Willy Corthals, 5. Theo Van Handenhove, 6. Hendrik Comelis, 7. Helmuth Tas, 8. Marcel Janssens, 9. Eric De Jonghe, 10. Dirk Segers. C-reeks: 1. Gustaaf Sonck, 2. Noël Bat selier, 3- Patrick Verlee, 4. Hubert Van Craeynest, 5. Jos Wauters, 6. Mare Her- regodts, 7. Jos De Smet, 8. Ronny De Geest, 9- Mare Janssens, 10. Franky Mer- tens. D-reeks: 1. Serge Bie, 2. Gerry Steens sens, 3. Victor Van Vaerenbergh, 4. Mar cel Doeraene, 5. Florent De Clercq, 6. Leonce Van der Linden, 7. Frans De Mol, 8. Marcel De Clercq, 9- Louis Van Ren terghem, 10. Jos Van den Abbeele. Zondag in Erpe-Mere A-reeks: 1. Paul Van Eyck, 2. Serge Van Assche, 3. Luc Van Renterghem, 4. Dirk Verguit, 5. Frankie Van Meirvenne, 6. Jan Hutsebaut, 7. Michel Van der Hae- gen, 8. Emiel Louis, 9- Jan Van der Gucht, 10. Pascal Muys. B-reeks: 1. Eddy Wandels, 2. Hendrik Comelis, 3. Theo Van Handenhove, 4. Willy Corthals, 5. Freddy Goossens, 6. Paul Dessein, 7. Hugo Tuypens, 8. Hel muth Tas, 9- Wim De Ridder, 10. Jan Van Goetsenhove. C-reeks: 1. Noël Batselier, 2. Gustaaf Sonck, 3. Patrick Verlee, 4. Roger Col man, 5. Jean-Paul Van Audenhove, 6. Hubert Van Craeynest, 7. Henri Heire- man, 8. Jos Wauters, 9- Mare Herre- godts, 10. Jos Verstichelen. D-reeks: 1. Gerry Steenssens, 2. Serge Bie, 3. Victor Van Vaerenbergh, 4. Flo rent De Clercq, 5. Marcel Doeraene, 6. Serafien Lovery, 7. Jan Dossche, 8. Louis Van Speybroeck, 9- Victor Janssens. VWF-veldrijden. Zaterdag wonnen Hans Van Geyte (A) en Antoine Hooreweghe (B) m VWF-veldrijden. De aankomst van Noël Batselier, vóór Gustaaf Sonck op zondag in Erpe (xl) In Boortmeerbeek waren veertien wie- Ierveteranen opgekomen voor de veldrit. Daar het weder onmenselijk slecht was, namen slechts zes de start. Regen en nog eens regen waren de ganse namid dag troef. De start was nog maar net gegeven of daar ging Gust Delaen er reeds vandoor. De vluchter werd door de vijf overige deelnemers direkt nagezet in deze volg orde: Jean Goossens, Omer Van Molle, Jozef verschueren, Jean Vinck en René Craps. Deze stellingen bleven ongewij zigd tot aan de aankomst, waar Gust Delaen de aankomst bereikte met twin tig sekonden voorsprong. Uitslag. 1. August Delaen, 2. Jean Goossens, 3. Omer Van Molle, 4. Jozef Verschueren, 5 Jean Vinck, 6. René Craps. VWF-veldrijden. Gustaaf Sonck was zaterdag in Erpe winnaar van de C-reeks, Serge Bie won de D-reeks (xl) VWF-veldrijden. Paul Van Eyck (A) en Eddy Wandels (B), winnaars op zondag in Erpe (xl) In Gent overleed de 77-jarige Frans Stockman. Hij was tussen de twee wereldoorlogen een bekend pistier en behaalde vooral in de Gentse wintervelodroom zijn mooiste overwinningen. ■veldrijden. Zaterdag in Erpe won Noël Batselier de C-reeks en Gerry Steenssens de D-reeks (xl) In de laatste veertien dagen overle den vier ex-beroepsrenners. Jaak Geus Op 77-jarige leeftijd overleed de Brusselaar Jaak Geus. Hij was in 1936 kampioen van België bij de amateurs en eindigde derde in de klassieker Parijs-Tours van 1949. Alois van Steenkiste Op 63-jarige leeftijd overleed in Gent deze nationale kampioen 1953 bij de beroepsrenners. Jozef Van Linden Jozef Van Linden, vader van de ge wezen profs Rik en Alex, is na een langdurige ziekte overleden in Wil rijk. Hij is 70 jaar geworden. Frans Stockman VWF-veldrijden. Gustaaf Sonck in het veld, vóór Serge Bie (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 53