Reza zilver en Wauter Verhavert brons Carlton Cera Jeugdcup massaal sukses 1 Zo wordt het moeilijk Moeilijker dan verwacht lodkius Zele en Dendermonde weer bij karatetoppers Provinciaal Jeugdbadminton De Voorpost - 25.10.1991 - 23 HANDBAL KARATE Brabo Denderbelle 14 Stenant 16 Voor de derde opeenvolgende maal kreeg Brabo het niet voor elkaar de volle zestig minuten rond te maken zonder een totale afgang in een bepaald gedeel te in de tweede helft. Naar ons gevoel heeft dit minder te maken met de fysie ke - dan met de mentale weerbaarheid van de spelersgroep al kan niet ontkend dat de «bank» vrij zwak oogt voor derde afdeling. Ook tegen Stenant viel Brabo totaal terug in het eerste gedeelte van de tweede helft en niemand slaagt er dan in de collectiviteit in het spelpatroon terug op gang te brengen. In de eerste 30' zag men nochtans een vlot spelend Brabo aan het werk dat de grotere trefkracht van de bezoekers op ving met een goed sluitende verdediging en aanvallend rustig de kansen ging creëren. Via 3-3 na 13' werd het 5-3 na 20' en wanneer de rust aanbrak met een 10-7 voorsprong zag het er goed uit voor een verstandig spelende thuisploeg. Maar dan gebeurde het opnieuw. In de volgende 20' zag men de thuisploeg op drift slaan, er werd geen enkel doelpunt gescoord in die periode en een weer uitstekende doelman Vermaesen kon ook niet vermijden dat Stenant voor het eerst ging leiden na 45' (10-11). Het werd nog 10-12 vooraleer de ingekomen Hen- drickx dan toch een Brabo treffer aan bracht maar alle autoriteit was reeds lang verdwenen uit het Brabo optreden. Bij een 11-14 stand 5' voor het einde toch nog een opflakkering bij de thuisploeg die langs Hertsens en Hendrickx er 13-14 van maakten 2' voor het einde. Een nieuw balverlies zorgde echter voor een 7-m worp voor Stenant (13-15) en de late treffer van Hendrickx 7 zseconden voor het einde, kon het tij niet meer keren. Jammer, maar deze twee punten had Brabo kunnen pakken. Brabo Denderbelle: Vermaesen, R. Van Keer, P. Vermeir 3, De Block 3, Van Goethem, E. Van Keer 2, Walraevens 1, Hendrickx 3, De Proft, Hertsens 2, Vinck. Reserven: Brabo Denderbelle 10 Stenant 14 Na een gelijkopgaande eerste 10' (3-4) moest Brabo gas terugnemen wat resul teerde in een 4-8 stand aan de rust. Langs Van Goethem en Vinck kon Den derbelle de schade beperken tijdens het laatste kwartier. Via 6-12 na 45' werd het 10-14 als eindresultaat. Brabo Denderbelle: R. Van Keer, Ver maesen, Van Der Poten 1, Guns, Van Den Steen, Roeland, Tamineau, Vinck 3, Hendrickx 1, Van Goethem 5. EVA Karate. Abdel Reza uit Zele behaalde zilver in Schoten. Naast hem trainer Mare Nobels (xl) Kosa .Aalst 18 Merchtem 14 16Na de walk-over een week vroeger in Woluwé had Kosa zich sterk gemaakt ook Merchtem een «pandoering» te be- 1-1 zorgen Het viel helemaal anders uit. Merchtem toonde zich een waardige opponent en vooral in de eerste helft kreeg Kosa Aalst heel wat tegendruk te verwerken. Na 10' hadden de bezoekers inderdaad een 1-3 voorsprong uitgebouwd en Kosa EVjj moest alle hens aan dek roepen om de Vlaams-Brabanders bij te benen. Na 21' zorgde M. Bayens weliswaar voor 6-5 maar met een 7-6 ruststand had Merch tem het Kosa echt moeilijk gemaakt. Ook in de tweede helft kon Aalst zich niet echt losmaken van de aanklampen de bezoekers al was het duidelijk dat het gesprek tijdens de pauze iets had opgele verd Zo werd het 12-8 na 41' maar opnieuw kon Merchtem dreigen bij een 12-10 stand na 45'. Kosa schakelde nu over naar twee pivots en nu moest Merchtem definitief afhaken als Van Herreweghe in de slotfase viermaal raak trof. Toch wel een aantrekkelijke wed strijd in de hand gewerkt door een ster ke prestatie van het bezoekende Merch- loej tem. Kosa Aalst: E. Van Malderen, Coen, De Gendt, Van Nieuwenborgh, K. Bomon 1, De Letter 1, M. Baeyens 6, D. Bayens 1, verJ De Doncker, Van Malderen 4, Van Her- itsi reweghe 5. Merchtem: Teugels, De Sitter 1, Roels 1, Asselmans 2, Y. Gijssels 2, D. Gijssels 1, Van Damme 5, Merckx 2, Asselman. Robuco Buggenhout 2 17 H.B.C. Dendermonde 2 17 Enorm sterke prestatie van de thuis ploeg die het de bezoekers verrassend moeilijk maakte. De Dendermondse aanval kreeg niet de minste ruimte van de snel reagerende Robuco defensie en aan de rust leidde Buggenhout zowaar met 9-7. In het begin van de tweede helft leek het er even op dat Buggenhout zou begeven (10-11 na 36') maar opnieuw moest H.B.C. ondervinden te moeten optomen tegen een gemotiveerd spelen de ploeg. Tien minuten voor het einde leidde H.B.C. nog altijd met het kleinste verschil maar telkens wist de thuisploeg gelijk te stellen. Via 16-17 langs Van Renterghem werd het 17-17 via J. Van Eyck en in de laatste seconde miste Robuco nog een 7-m worp die hen een onverwachte maar zeker niet onver diende zege had kunnen opleveren. Robuco Buggenhout 2: Van Moer, Van Sinay, Ch. Van Eyck 2, J. Van Eyck 4, Pieters, Michiels 3, Segers 2, Verbestel 2, Moyersoon 3, De Vuyst 1. H.B.C. Dendermonde 2: Claessens, Ravijts, Van Den Stock 1, Moyson, De Smedt 4, Merckx 2, Callaert, De Lille, Bouteille 4, Van Steen 2, Van Gucht 3, Van Renterghem 1. Uitslagen provinciaal Kosa Aalst - Merchtem 18-14 Groot Bijgaarden - Woluwé 20-15 Robuco Bug. 2 - H.B.C. Dend. 2 17-17 Roeselare 2 - H.K. Waasm. 3 22-22 Middelkerke - Rekkem 40-12 EekJo - Berlare 32-17 Gent 2 - D.B. Zwijnaarde 3 15-30 EVA Basketbal. Ginz Aalst in actie (da) Op zondag 20 oktober ging naar jaarlijk se gewoonte de 'Beker van Schoten' door (provincie Antwerpen). 180 karateka's waren aangetreden om deze kareteklassieker, in verschillende reeksen opgesplitst, te betwisten. Daar onder de ganse nationale top. De stede lijke sporthal was dan ook tot de nok gevuld. Bij de dames drong Christine Tazoumbi- te (Shito Zele) door tot de l/8ste finales, wat al bij al geen slecht resultaat was daar zij door hogere studies tijdens de week in Gent verblijft en dus duidelijk training mist. Zij draait enkel op erva ring. Katrien Cool (Dendermonde), die hier debuteerde, verloor haar schiftingswed strijd. Uiteindelijk won Astrid Stessens (Schoten) voor eigen publiek bij de da mes. Bij de juniores (16-21 j) debuteerden Pierre De Wolf (Dendermonde) en Igna- ce Vehent (Zele). beide jonge kampers van 16 jaar hadden fysisch geen proble men doch vonden tijdens de voorronden hun meerdere in geroutineerde kam pers. De aanvalslustige Jurgen Parijs (Dendermonde) werd eveneens nipt uit geschakeld. Bij de seniores 21 j) werd de Zeie naar, ex-Belgisch kampioen bij de ju niores, Dany Rombaut, na een spannen de kamp uitgeschakeld door Eggers uit Antwerpen in de reeks -70 kg. Deze Eggers is eveneens lid van de nationale selektie en ex-nationaal kampioen. In de reeks 70 kg werd Zeienaar Joris Praet met slechts één wasa-ari verschil- gewipt door Van Soetendael uit Antwer pen. Wouter Verhavert (Dendermonde) en Abdel Reza (Zele) kregen het niet ge makkelijk. In hun reeks was immers het grootst aantal deelnemers opgekomen. Beiden verkeerden in topkonditie en sneden door hun tegenstrevers als koe- kebrood. Resultaat daarvan: kwartfinale tegen el kaar Het was uiteindelijk Reza (Zele) die naar de finale kon doorstoten. Beide karateka's kennen mekaar door en door, daar zij regelmatig in Dender monde de trainingen van Mare Nobels Na een korte pauze kregen we de finale tussen Tom Pannecoucke (Groot-Bij gaarden, lid van de nationale ploeg) en Zeienaar Reza. Pannecoucke, die ont- stuimig in de aanval ging, kwam vlot met 2-0 voor. Reza, aanvankelijk wat verrast, ging in de tegenaanval. Blijkbaar paste dit in de taktiek van zijn tegenstander die hem nu stond af te wachten om te counteren. Reza kon echter nog één wasa-ari maken, waardoor de stand 2-1 werd. vrijwel in de laatste sekonde plaat sten beide kampers een gelijktijdige mooie hoge beenschop naar het hoofd. De scheidsrechters moesten even kon- fereren en beslisten twee tegen een dat Pannecoucke eerst scoorde, waardoor de stand 4-1 werd in plaats van 2-3 voor Reza. Beslissing is echter beslissing en dus zilver voor Reza. Verhavert keerde nog met brons naar huis. Trainer Mare Nobels vond wel dat indien Reza sneller in de aanval was gegaan, hij met goud zou teruggekeerd zijn. Door deze twee podiumplaatsen te be halen bewijzen onze streekgenoten eens te meer dat de Zeelse en Dendermondse karateka's niet meer bij de top zijn weg te denken. BADMINTON Stekene - Met maar liefst 77 waren ze komen opdagen op de eerste Carlton- training van het seizoen. Logisch dat er onder het organisatieteam een eufori sche stemming heerste. Verantwoorde lijke Jacques Van Daele: 'Na de ontgoo chelende organisatie van de jeugdinter- club, is dit zeker een volkomen verras sing. Blijkbaar heeft hier het subsidie systeem resultaat. Ook het feit dat werd geopteerd voor zondagnamiddagen is een succes gebleken'. Dat puntensysteem van de PBO kreeg trouwens navolging. De Vlaamse top- sportschool gaat nu ook voor al haar aktiviteiten punten toekennen waaraan telkens een 'subsidie' zal verbonden zijn. Alsof het opeens allemaal in een stroomversnelling is terecht gekomen heeft de firma Carlton twee prachtige Handbal. De ploeg van Robuco II (foto guy) raketten ter beschikking gesteld, als prijs voor de beste jongen en meisje van de zes ontmoetingen. Ook de financiële wereld ziet deze massale jeugdbijeen- komst zitten. De Carlton Cera jeugdcup bracht dertien clubs in Oost-Vlaanderen in beweging. De meesten maakten er een familiehap pening van. Niet zelden stapten begelei ders, ouders en grootouders samen uit de auto. Maar het is vooral door de motivatie van die ouders, waarvan er trouwens 14 vrijwillig aan de organisatie deelnamen, dat de jeugdwerking in onze provincie eindelijk in de lift zit. Zowel gekende als totaal nieuwe clubs boden zich aan in de sporthal te Stekene. Delegaties van Scal- dis, Ronse, Lokeren, Buggenhout, Ever- gem, Merelbeke, Eikenlo, Danlie, Min- tons, Pluimplukkers, Temse, Drive, Adegemse en Melle kwamen op verken ning. Want het is bijna zeker dat na dit succes op 1 december te Eeklo nog meer jeugd zal aanwezig zijn. Trouwens waar blijft Wetteren en Flee Shuttle met hun jeugd? Het was natuurlijk geen sicenure om op zeven terreinen zoveel jeugd konstant aan het werk te zetten. Daarom deelde Van Daele het interclubgedeelte in drie ronden in. De eerste verkenningsronde bestond uit zes poules. Voor alle duidelijkheid, werd er steeds gespeeld op een half terrein en naar drie punten. Daarna werd gedurende 45 mi nuten doorgeschoven, een rustpauze in gelegd, en weer voor drie kwartuur aan de tweede ronde begonnen. Aan de 'secound round' mochten de zes poulewinnaars deelnemen plus de vier beste tweedes. Die werden dan natuur lijk in een poule A en B onderverdeeld. Waar het hem eigenlijk in deze Carlton Cera Jeugdcup om ging waren de pun ten. De winnaar kreeg immers 32 pun ten, de tweede 30, enz. tot de 24ste plaats. Een confrontatie tussen eind- poulewinnaars Jonas De Pauw (Ade gemse) en Daan De Vos (Lokeren) bij de jongens -14, Alain De Pré (Eikenlo) en Tijl De Backer (Lokeren) bij de jongens 14 en An ja Van Sande (Buggenhout) en Ann Buelens (Evergem) bij de meis jes, moest de besten aanduiden. De lage opkomst van de meisjes (9) noodzaakte de organisatie er toe alle leeftijden in één poule onder te verde len. Bij de jongens -14 komen we zo tot een eindklassement. Op de eerste plaats Jo nas De Pauw, gevolgd door Daan De Vos, Chris Van Paemelen (Adegemse), Ver- schooren (Scaldis) en Van Kerckhove (Lokeren). Alain De Pré staat vooraan bij de jongens 14, gevolgd door Tijl De Backer, Steven Bastien en neef Hans Bastien (Eikenlo), Stockman (Ronse). De meisjesreeks wordt voorlopig aange voerd door Anja Van Sande, dan volgen Ann Buelens, Levecke (Lokeren), De Meersman (Lokeren) en De Keyser van Melle. Volledigheidshalve moet nog vermeld dat vanaf de derde ronde op een volledig veld werd gespeeld. Hopelijk weet de PBO hier de deelne mende clubs te stimuleren, door bij voorbeeld een listing met nog aktieve Oostvlaamse trainers en licentiaten L.O. uit te reiken, om hun jeugdwerking verder uit te bouwen. (L.C.) Basketbal. Een afstandsworp tijdens de match van Ginz te Aalst (da) Joggen. Het Dendermondse Joggingteam trekt er 's woensdagsavond op uit. Door het slechte weer van deze week kwamen er weinig lopers opdagen (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 55