E e|C ujyper Eerste nederlaag voor Baasrode Kangoeroes Aalst zet zegereeks verder Erembodegem met hakken over de sloot Vijfde avond der gevechtssporten Lokeren te zwak voor Moderna Lebbeke Volleybalkalender Be The Pool verliest van 't Moleken Oudenaarde het betere team Probleemloos lh speelt altijd mee h Hamse Volleyballiga 33» 3JU 4 3 Op 16 november om 19u30 in de sporthal van Appels: met internationale deelname 24 - 25.10.1991 - De Voorpost VOLLEYBAL Eerste provinciale Heren Tweede provinciale Heren St.-Gillis-Waas 3 Adec Baasrode 0 (15-9,15-4,15-3) Baasrode, de ongeslagen leider in eerste provinciale, heeft in haar laatste wed strijd aan de Nederlandse grens een pandoering van jewelste gekregen. St.- Gillis-Waas dat slechts eenmaal als win naar uit de bus kwam uit vier ontmoe tingen, leek een hapklare brok voor de leiders uit Baasrode. Bij de start liet niets vermoeden dat naderhand Adec zou klungelen, want in een minimum van tijd konden de bezoekers een 0-6 voorsprong uitbouwen. Door deze ge makkelijk uitgebouwde voorsprong be gonnen de gasten hun tegenstander te onderschatten en ze begonnen op een onverklaarbare manier te stuntelen, een leidersploeg onwaardig. Ze lieten de tegenstander opnieuw toe om in de wedstrijd te komen, hetgeen hen nadien zuur zou opbreken. De thuisploeg putte hieruit de moed om Baasrode te tarten en de openingsset binnen te halen. Wat vanaf de tweede set gebeurde tart elke verbeelding. Bij de bezoekers slaag de men er niet meer in een degelijke receptie uit te voeren zodat Baasrode aanvallend onmondig bleef. De spelver- deling liep al mank en de spelverdeler moest naar elke bal hollen, zodat de aanvallers steeds tegen een tweemans blok zagen geplaatst. Tijdens de twee laatste sets kon Baasrode nog amper zeven punten skoren en de spelers kon den met rode kaken na een uur spel de kleedkamers opzoeken. Als geslagen honden dropen de bezoe kers af, en voor de slechtste wedstrijd van Baasrode sinds jaren zochten we naar een verklaring bij speler-trainer Philip D'Hooge. Zijn uitleg luidde: Een totale off-day van de ploeg. Als ploeg is Adec sterker dan Sigivoc, maar op het veld moet het nog altijd in daden omge zet worden. De onderschatting van de tegenstander, leidde tot ongekoncen- treerd volleybal. Het groot absentéisme de laatste weken op training ligt zeker aan de basis van dit ondermaats preste ren in het Waasland. De spelers zijn gewaarschuwd, deze week wordt er kei hard tegenaan gegaan op de wekelijkse trainingen. Een revanche tegen mede leider Ursel ligt in het verschiet. De pil van het verlies is enigszins ver zacht door het verlies van L'rsel op het terrein van Borsbeke zodat men mo menteel drie ploegen aan de top van de rangschikking heeft met tien punten. Een van de medeleiders komt zondag 27 oktober op bezoek. Om 18.00 uur start in de Appelse Sporthal de topper uit eerste provinciale. Tegenstander Ursel komt naar het Dendermondse met als inzet de eerste plaats. De volleyballiefhebbers zullen hun hart kunnen ophalen, want Philip D'Hooge zal zijn spelers motiveren om hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Tweede provinciale Heren Melle 2 VK Erembodegem 3 (4-15,12-15,15-10, 15-12, 8-15) Erembodegem trok met een bang hart naar Melle, het zwarte beest voor de VK-spelers. De gasten hebben wel vijf sets nodig gehad om de Gentse spelers op de knieën te krijgen. In de eerste set startten de bezoekers met hun type opstelling Met moeilijke opslagen werden de lokale aanvallen ver van het net gehouden, zodat het blo kwerk en de lage verdediging voor geen al te moeilijke opgave stond. Een 0-3 en 4-9 voorsprong werd na negen rotaties in het voordeel van VK afgefloten. Tijdens de tweede set kon de thuisploeg gelijke tred houden met de bezoekers. Ze kwamen zelfs op voorsprong en dit mede enkele dubieuze beslissingen van de twee scheidsrechters. Er kwam zelfs een rode kaart uit de zak van de hoofd- scheidsrechter voor de bezoekende coach Henderickx. Maar zijn protest had blijkbaar vruchten afgeworpen want de mannen in het wit lieten zich niet op flagrante foutieve ingrepen meer betrap pen. Ondertussen was de strijd gelijkopgaand en na een tussenstand van 6-6 lieten de aanvallen van Luk Valckiers en Pascal Timmerman de gasten toe een definitie ve kloof te slaan. Na een 11-14 stand kon de thuisploeg nog amper één puntje skoren. De derde set leek een kopie te worden van de tweede. In de beginfase kon Melle de tegenstander afhouden en zelfs met 3-1 leiden. Dan schoten de bezoekers uit hun krammen en ze bogen de ach terstand om in een 3-8 voorsprong. Het zag er naar uit dat Erembodegem regel recht naar een 3-0 zege afstevende, maar plots stokte het samenspel van VK. De thuisploeg kwam bij 8-8 langszij. De veelvuldige opslagmissers (tien stuks ze ker), liet de tegenstander van Erembo degem toe tot 12-8 uit te lopen. In de eindfase van deze set probeerde de be zoekende coach alsnog met allerlei ver vangen het tij te doen keren, tevergeefs echter. Tijdens de vierde set gaven de Aalste- naars een vijfpuntenvoorsprong uit de handen hetgeen de thuisploeg toeliet een beslissende set uit de brand te slepen. In de tie-break konden de bezoekers een 3-6 voorsprong bijeenspelen, maar de tegenstander kwam gezwind langszij bij 7-7, maar de bezoekers wisselden met een 7-8 voorsprong van kamp. In het tweede gedeelte van de laatste set gingen de thuisspelers er fysisch onder door. De gastheren maakten nu de pun ten voor VK door een opstapeling van aanvallende missers. De sobere maar efficiënte Eddy Cassiman en Lorenzo Pandolfi waren alomtegenwoordig, zo wel in de receptie maakten ze een mini mum aan persoonlijke fouten. Vreugde in het bezoekende kamp. Na de beker winst tegen Deinze met 0-3, Deinze was een zwakke tegenstander, lijkt Erembo degem gelanceerd voor een reeks van overwinningen. Steenhuize, de eerst volgende tegenstander, kan het slachtof fer van dienst zijn. Zelfs eersteprovincia- ler Wachtebeke, de toekomstige tegen stander in de beker van Oost-Vlaanderen is gewaarschuwd. Denderleeuw 1 Kangoeroes Aalst 3 (15-12, 11-15, 7-15, 6-15) Het gaat de herenploeg van Kangoeroes Aalst blijkbaar voor de wind. Na de nipte zege tegen Lebbeke moest Kangoeroes het nu opnemen tegen Denderleeuw, een ploeg die geen al te groot gevaar betekent, maar in tweede provinciale kan men niet meer spreken van gemak kelijke of zwakke broerkes, elke wed strijd moet gespeeld worden, dat staat vast. De thuisploeg die niets te verliezen had, trok resoluut de kaart van de aanval en dit vanaf dat de scheidsrechter de wed strijd op gang floot. De gastheren dwongen Kangoeroes tot achtervolgen. Via 8-6, 10-9 en 13-12 zagen de gasten de openingsset met 15-12 aan de neus vooitijgaan. Denderleeuw zette de tweede set in met dezelfde aanvalsdrift en ze hielden de ongeslagen Aalsterse ploeg in bedwang tot 4-4. De thuisspelers kregen het even moeilijk wanneer de bezoekers het tem po opdreven. De tweede set overdonder de Kangoeroes de tegenstander, maar in de derde set ondervonden de gasten heel wat meer tegenstand. Aalst moest de nabijheid van de tegen stander dulden tot 11-12 en pas in de eindfase kan Kangoeroes de definitieve kloof slaan. De vierde set was een vluggertje voor Kangoeroes. De thuisspelers hadden duidelijk op de adem getrapt en na negen opslagbeurten was het gebeurd. Aalst kon de totaalzege met 1-3 binnen halen. Met nog geen enkele verliesbeurt in deze kompetitie voor Kangoeroes Aalst prijken ze aan de top van de rang schikking. Samen met de ongeslagen ploeg Overboelare maken ze hun tite- lambities kenbaar. In de eerstvolgende wedstrijd ontmoeten deze ploegen el kaar en de ploeg die dit duel wint, kan met een oog reeds naar de titel lonken. Het heeft alleszins een forse stap in die richting gezet. De reserven van Kangoeroes zorgden ook voor winst met 1-2. Tweede provinciale Dames Erwetegem 3 Kangoeroes Aalst 2 (15-8, 15-10, 5-15, 8-15,15-11) De wedstrijd tegen Erwetegem was op papier een gemakkelijke klus. In de huidige kompetitie hadden de Zotte- gemse dames nog geen winstpunten ge sprokkeld zodat deze ontmoeting een gemakkelijke klus aandiende. Men voorzag een zege voor de Kangoeroesda mes, maar het kwam anders uit. De bezoeksters lieten zich in de eerste twee sets gewillig naar de slachtbank leiden. De thuisploeg won zonder al teveel te genstand met 15-8 en 15-10. Coach Van den Driessche was duidelijk in zijn wiek geschoten en hij spelde zijn dames de levieten hetgeen duidelijk vruchten had afgeworpen. Kangoeroes waren agres siever en ze wonnen dan ook de twee volgende sets en dit met meer overtui ging dan de eerste twee van de egenstan- der. De setstanden van 5-15 en 8-15 spreken boekdelen. Als Aalst eenzelfde kon ontwikkelen in de laatste set was een totaalzege voor het grijpen. De tie break diende zich ais een makkie aan voor de gasten. De Aalsterse supporters kwamen bedrogen uit. Nochtans leidde Kangoeroes met 5-8 bij de terreinwissel, maar dan kwam de kat uit de mouw. De Kangoeroesdames verloren het noorden en ze lieten de thuisploeg begaan. Aalst kon geen tegenzet meer vinden. Erwete gem kon na de kampwissel in vier op slagbeurten de situatie rechtzetten en met veel overtuiging winnen met 15-11. De Kangoeroesdames strandden op een haar van de overwinning. Ze skoorden weliswaar een puntje meer dan de over winnaar, hetgeen een magere troost te noemen is. Er liggen voor de Kangoe roesdames enkele moeilijke wedstrij den in het verschiet, waar meer dan waarschijnlijk niets in te rapen zal val len. De eerstvolgende tegenstander is Geraardsbergen, vrienden wel, maar een moeilijk te bespelen tegenstander. In de sport kent men geen vrienden. De reservewedstrijd werd wel door Kan goeroes gewonnen met 0-3. De setstan den van 4-15, 9-15, 12-15 waren ver dienstelijk te noemen hetgeen een plei ster betekent op het houten been. Tweede provinciale Moderna Lebbeke 3 Real Testa Lokeren 0 (15-9,15-5,15-5) De reserven van Lebbeke hebben voor een wanprestatie gezorgd. Een 12-15, 16-17 en 12-15 nederlaag is bij de rainer in een verkeerd keelgat geschoten. Voor wat de hoofdwedstrijd betreft lijkt Leb beke het zwart beest te zijn voor de Durmejongens. Want zoals in de voor gaande kompetitie in derde provinciale kon Lokeren ook nu niet de minste vat krijgen op het spel van de Modema-jon- gens. Behoudens in de beginfase van de open ingsset, waar de thuisploeg het moeilijk had met zichzelf, is er van een wedstrijd amper sprake geweest. Nadat de bezoekers tot 0-6 waren uitge lopen kwam de Lebbeekse aanvalsma- chine op gang en er was geen houden meer aan. Verheugend hierbij was de vaststelling dat Dirk Van Kerckhoven weer op zijn normaal peil akteerde. Samen met zijn ploegmaats bewerkstel ligde hij de aansluiting bij 9-9. In één ruk werd nadien de eerste set afgerond. HEREN Eerste provinciale 26.10 20.00 20.00 27.10 18.00 Tweede provinciale A 26.10 20.00 Tweede provinciale 26.10 17.45 20.00 18.00 27.10 16.30 Derde provinciale 27.10 19.15 DAMES Eerste provinciale 26.10 16.00 27.10 18.00 Tweede provinciale A 26.10 20.00 Tweede provinciale B 26.10 17.45 18.00 18.00 27.10 18.00 Derde provinciale A 26.10 18.15 15.30 Derde provinciale B 27.10 19.00 JEUGD Jongens kadetten 27.10 14.00 Jongens scholieren 26.10 15.30 18.00 9-30 Jongens junioren 26.10 15.30 Meisjes kadetten 27.10 13.30 10.30 Meisjes scholieren 26.10 15.30 10.30 27.10 10.30 Meisjes junioren 27.10 10.30 26.10 14.00 27.10 10.30 Blauwen Hoek Hamme - Michelbeke Wachtebeke - Thunderballs Adec Baasrode - Ursel Juvenes Zele - Stekene VK Erembodegem - Steenhuize Drongen - Moderna Lebbeke Kangoeroes Aalst - Overboelare Hillegem - VC Buggenhout VK Aalst - Zwijnaarde Juvenes Zele - ATB St.-Niklaas VC Oudegem - Melsele Drongen - VC Berlare Biekes Erembodegem - Scorpio Aaigem Meerbeke - Snuffel Grembergen Kangoeroes Aalst - Geraardsbergen Leeuwerik Lede - VC Buggenhout Rumbac Waasmunster - Kieldrecht Moerbeke - Madavoc Hamme Denderhoutem - VC Oudegem Nazareth - Juvenes Zele Aalter - Blauwen Hoek Hamme Erwetegem - Thunderballs Berlare Ninove - Juvenes Zele Beveren - Thunderballs Berlare Madavoc Hamme - St.-Gillis-Waas Zulte - VC Oudegem Beervelde - Snuffel Grembergen VC Oudegem - Rumbac Waasmunster Nieuwkerken - Madavoc Hamme Juvenes Zele - Appelterre Oudenaarde - VC Berlare Zulte - Scorpio Aaigem Ere SB Ment vat 1 doen een resul besta coacl ome Bij et dat i Tries vangi pleit Hand nan\ en ei lotfa eboi Lo Oil Het I mist Moei de 1 verd 'en. lij c mul iet t Dnd; mir lan n di 'Pg I: ijf S e e< Lebbeke had in de eerste set duidelijk de maat genomen van Real Testa. Tegen deze zwakke tegenstander bleven de thuisspelers goed gekoncentreerd en gretig verder volleyballen. Spelverdeler Erik De Smedt hield het spelritme zeer hoog en hij liet zijn middenspelers, Ives Obus en Bart De Pauw naar hartelust uithalen. In amper vijftien minuten werd de tweede set binnengehaald. Hoewel in de derde set het element spanning ontbrak konden de Lebbeekse supporters zich ook in de laatste set opwarmen aan het goede volleybalspel van de thuisspelers. Zelfs met de inval lers Mark Vierendeels en Joris Verhulst werd er snedig verder gespeeld. Ook de derde set werd grandioos binnenge haald, zodat neofiet Moderna Lebbeke zich voorlopig in de kop van de rang schikking blijft handhaven. Met de op papier gemakkelijke opdrachten dit zo wel tegen Drongen als tegen Hillegem, kunnen de Lebbeekse youngsters zich moreel wapenen voor de komende moeilijke opdrachten. Dames Buggenhout 1 Oudenaarde 3 Na drie speelweken in de Hamse Liga ondervond nu ook The Pool wat verlie zen is. Een 3-1 nederlaag tegen 't Mole ken maakt er hen van bewust dat zelfs zij op hun hoede moeten zijn in de damesreeks. Ook een mooie overwin ning voor Contra-dames tegen ATN maakt de reeks spannend. Bij de heren doet ploeg Yes het lang nog niet zo slecht. Deze nieuwkomers hoop ten halfweg mee te draaien maar delen nu samen met Hamme-Center de lei dersplaats. Bruine Beren heeft reeds tweemaal gewonnen met de hakken over de sloot en speelt nog niet op het niveau van vorig seizoen. De heren van BGJG moeten dringend gaan trainen bij het damesteam want dat presteert beter. De formidabele leiding van De Smet, Moemhout en Huylebroeck waarborgt een toffe kompetitie in de Hamse Volley balliga Toch zoeken deze heren nog altijd naar enkele vrije scheidsrechters voor hun kompetitie op zondagmorgen in sporthal De Wuiten (inl. 052/ 47.66.09). Rangschikking Dames 1. The Pool 2. B.G.J.G. 3. Jef 4. A.T.N. 5. Contra 6. 't Moleken 7. Coconut 8. Hopeloos 9. Zw. Panters Heren 1. H.Center 2. Yes 3. B.Beren 4. De Molen 5. Hamvoc 6. KWB Moerzeke 7. Zw.Panters 8. 't Moleken 9. Contra 10- B.G.J.G. 11. VC Was 12. Topfloor 3 2 17 2 114 2 13 4 2 113 110 3 110 3 10 11 10 10 10 10 3 3 0 9 3 3 0 9 2 2 0 6 3 12 7 3 12 5 2 115 2 114 2 113 2 113 2 0 2 3 2 0 2 0 2 0 2 0 1-2' ïi mn idt ng. nige 3 3 0 2 lil 1 2 3 I ike md ietc 1 6 2 61 3<« 6 4 aar dt m r t sc 6 2ifr Heren Buggenhout Drongen Ondanks het verlies speelde Buggen hout een goede wedstrijd tegen titelkan didaat Oudenaarde. Oudenaarde dat dit seizoen voor versterking zorgde en daar voor ging aankloppen bij Zulte waar hel twee spelers weghaalde. Vooral aanval- ster De Braeckeleer laat zich opmerken in 2e provinciale. Zaterdag te Buggen hout pakte Oudenaarde uit met stevig opslagwerk en kon Buggenhout gelijke tred houden tot bij de thuisploeg Katleen Bosbeke uitviel met een gescheurde ge wrichtsband. Oudenaarde kon toen doorgaan en setwinst optekenen. Ook de tweede set ging naar de bezoekers. In de derde set nam Buggenhout resoluut de leiding en kon meteen Oudenaarde zijn eerste set van dit seizoen ontfutselen. Persoonlijke fouten bij de thuisploeg zorgden ervoor dat Oudenaarde de vier de set in de wacht kon slepen. Buggen hout dat nochtans de beste troeven had daar het met 10-6 aan de leiding kwam. Maar Oudenaarde dat orde op zaken stelde betrapte nu meermaals Buggen hout met receptiefouten zodat Oude naarde met 11-15 deze vierde set won. Buggenhout behaalde een vlotte zege tegen Drongen en was in alle spelonder- delen de betere. In de eerste set was er nauwelijks sprake van enige tegenstand. In de tweede set konden de bezoekers meer weerwerk bieden maar de thuis ploeg echt bedreigen zat er niet in. In die periode kwam Buggenhout aanvallend sterk naar voor en hun voorsprong vrij vlug in de tweede set verworven werd niet meer prijsgegeven. De derde set was de beste van Drongen maar net niet voldoende om deelwinst te halen. Jean-Marie Van Henden en zijn maats lieten zich ook nu niet verrassen door een sterk aandringend Drongen. Buggenhout pakte nu ook uit met een prima blok dat de bezoekende aanval lers een halt toeriep. Wanneer Buggen hout dan enkele aanvallen met sukses afwerkte was de zege op zak. In hel kader van de 500ste verjaardag van de ontdekking van Amerika door Colum bus wordt in het Museum voor Schone Kunsten te Antwerpen een tentoonstelling opgezet met als tema America, bruid van de zonDe tentoonstelling heeft plaats van 1 februari tot 31 mei. Budget en Recht heeft een onderzoek inge steld naar de degelijkheid van de banken. Uit het onderzoek is gebleken dat het in de strijd tussen de vijfgrote instellingen en de kleinere banken, meestal het de kleintjes zijn die het halen. Budget en Recht is ver krijgbaar op het adres Hollandstraat 13 te 1060 Brussel. ebe irti nz< nc md ist: ere elr igl >R(1 #61 I

De Voorpost | 1991 | | pagina 56