Rode Lantaarn gaat kopje onder MTSA liefhebbersvoetbal 26 25 10.1991 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Op bet terrein Steenberg te Bambrugge waar Rode Lantaarn haar thuiswed strijd speelt was op zaterdag 19 okto ber een doodse stilte waar te nemen, de ongeslagen leiders uit de 2e afde ling werden voor het eerst dit seizoen met een nederlaag gekonfronteerd. De bezoekers uit Denderleeuw deden de troon wankelen van de titelkandidaat. Ook Dyor maakt een maleise mee in hun laatste 2 thuiswedstrijden behaal den ze een 0 op 4. Nu ging Eeckhoom veld moeizaam van R. Sportief dat hun spits G. Van den Steen zag worden afgevoerd naar het Aalsterse zieken huis toen hij zich bij een onschuldig kontaktbezeerde, men vreesde voorde schade minder erg en zal hij binnen een paar weken zijn kompanen terug kunnen steunen op het veld. De Zwaanvrienden uit Uitbergen stuur den een zwak akterend Reynaerds met zware verliescijfers huiswaarts. Giwo van Blauw Wit de ploeg die de voorbije weken zoveel goeds op de groene mat verspreidde met een groot aantal doel punten werd nu zwaar vernederd door het thuisspelende Galop. Apostelken dat in de hop van de voorbije week een speciale vergadering belegde we gens het ondermaats presteren van de pen. Het hield op eigen veld het gerepu teerde Honda in bedwang en boekte een verdienstelijk gelijkspel. Onder den Toren uit Gijzegem in de beginfase van de kompetitie niet overtuigend, begint nu stilaan Op rendement te komen en begint nu bij de bovenste regionen aan te leunen. Houtmarkt blijft stuntelen. Het ging bij Bamboe ztvaar onderuit dat de draad terug opneemt met goed voetbal, ook Nieuw Hof stade zet alle zorgen op zij en zorg de voor een tweede zege op rij. In de hoogste afdeling bleek de grootste verrassing te komen van Edo dat bij OC Aalst met ruime cijfers ging winnen ondanks een sportieve wedstrijd zag een uitstekend leidende scheidsrechter Garcia zich genoodzaakt 2 spelers voortijdig de laan uit te sturen. Bos- teels bij de bezoekers voor een te late tackel en voor de lokalen een humeuri ge Demartin die het falen van zijn ploeg wou afwerken op de man in het zwart. Kampioen Excelsior kroop bij staartploeg AZ 77 door het oog van de naald toen het ruim in blessuretijd voor de gelijkmaker zorgde toen de scheidsrechter het laatste fluitsignaal ten gehore gaf deed zich een ernstig incident voor. Toen Excelsior verdedi ger Jurgen Lauwers met beide voeten vooruit een AZ-speler in de maag streek torpedeerde. Deze kroop van pijn in elkaar, maar gelukkig bleek de schade achteraf beperkt. Zulke spelers zou men moeten verbannen van de voetbalveldengelukkig had de scheidsrechter dit incident niet uit het oog verloren zodat hij de schuldige met een rode kaart kon bestraffen. Water- Melckebeeckvrienden uit Lede. Ze kre gen een afstraffing die hen nog lang zal heugen. Leeuwerik zorgde voor een verdienstelijk gelijkspel tegen Snas. In 3e afdeling won W Bouw de top wedstrijd bij Lion d'Or dat het er span nend aan toeging bewijst de uitslag. Ook de toeschouwers van de wedstrijd Saf-Half Maantje beleefden een spor tieve en aangename wedstrijd, deze werd gekruid met een resem doelpun ten Nieuwkomers Alewin en Sixties blijven bevestigen. Hun tegenstrevers V\TTA en Osbroek werden gekonfron teerd met een zware nederlaag. Het zelfde lot ondergingjong Timarcba dat rechter van een punt bestolen toen de bezoekende doelman Steven Van We- semael in eigen strafschopgebied een lokale speler zwaar onderuit haalde. De doelman kreeg de rode kaart maar de scheidsrechter weigerde strafschop toe te kennen. Tot konstematie van de toeschouwers die dit niet konden gelo ven, men gewaagde zich van een scheidsrechterlijke beslissing, de loka len met aan het roer een zeer sportieve voorzitter C. De Thaey wenst echter geen klacht in te dienen tegen het gebeurde. Alexander won op eigen kandidaat Dressel zwaar op de proef werd gesteld en met zware cijfers ver loor. Torenboys verloor verrassend van het bezoekende Pie Boys. In de zondagafdeling toonde Star Boys haar goede voornemens om het de leidersploegen moeilijk te maken. Dit ondervond R. Familial dat op eigen veld de duimen moest leggen. Rode Roos had meer dan de handen vol om een bijwijlen goed spelend FC Park het zwijgen op te leggen «Nieuwe Wijk boekte een vlotte zege bij het Brabantse poreistampers. Sunset zette nipt een gehandicapt Patio opzij en Sportkring moest de buit delen met het bezoekend Gipak. A.Z. 77 - Excelsior 1-1 Al het goede dat men vorig seizoen te zien kregen van Excelsior dat door haar schitterd voetbal verdiend kampioen werd in de hoogste afdeling blijkt plots achterwege te zijn gebleven. Men speelt ondermaats en de meesten onder hen lopen er humeurig bij zodat voetbal achterwege blijft. Scheidsrechter Van Delsen F. trachtte deze wedstrijd op een familiale manier te leiden, maar dat bekwam hem slecht. Als de ploegen aan iets anders denken dan aan voetbal te spelen moet men ingrijpen wat de an ders zo talentvolle scheidsrechter dit maal niet deed en zich daardoor zelfs in de problemen werkte. De lokale ploeg speelde daarentegen een van haar beste wedstrijden vah het seizoen en kwamen langs Lauwereys G. verdiend op voor sprong 1 -0. Nadat de rust op een 0-0 was geëindigd, op het speelveld bleef het uiterst kalm maar wat de lokale suppor ters in hun mars hadden mag joost weten. Een paar neutrale aanwezige toe schouwers met name de heren De Boit- selier en Roels beiden zetelend in het hoofdbestuur van het M.T.S.A. werden de huid vol geschonden door deze on sportieve bende (ga dan eens op zater dag naar het voetbal kijken). Laat ons teruggaan naar de wedstrijd. De zege leek binnen bereik van de lokale ploeg ware er niet de man in het zwart die zijn uurwerk als het enige geldige op het terrein deed gelden zodat diep in blessu re tijd de bezoekers onverhoopt langszij kwamen 1-1 langs De Brucker G. De ontgoocheling was groot voor de thuis ploeg maar verlieten sportief en met opgeheven hoofd het speelveld, wat evenwel niet kon gezegd worden van bezoeker Lauwers Jurgen die met een kamikazesprong (met beide voeten omhoog) inbeukte op de onderste lede maten van een lokale speler die onder het waakzame oog van de scheidsrech ter en toeschouwers, met een pijnlijke grimas ten gronde zeeg. Gelukkig kon het slachtoffer na verzorging zijn kom panen vervoegen, maar zal de sporen van deze brutale aanslag nog tijdelijk gevoelen. De scheidsrechter bestrafte de boosdoener met een rode kaart, wat hem wel eens duur zou komen te staan, zulke spelers zouden eeuwig moeten verbannen worden van de voetbalvel den. O.C. Aalst - Snas 1-4 Een wedstrijd die vooral het bekijken waard was voorzeker in de 1ste helft toen beide ploegen aan elkaar gewaagd waren. Er werd tevens sportief gevoet bald mede dank zij een uitstekend lei dende scheidsrechter Garcia die de touwtjes strak hield. Zo werd het regle ment korrekt toegepast toen een lokale aanvaller door Bosteels brutaal de weg naar doel werd versperd en meteen de rode kaart voor de ogen kreeg, met 11 tegen 10 kon de lokale ploegvechter geen afstand nemen zodat met doelpun ten van Tem Buysscher J. en Roels T. de rust werd gefloten. De 2e helft begon nen de bezoekers aan de boom te schudden en de verdorde herfstblade ren van de lokalen werden vertrappeld. Roels T. die net geen Hattric lukte speelde de lokale verdediging op een hoopje en scoorde 2 prachtige doelpun ten. In al de ellende die de thuisploeg te beurt viel werd een humeurige Demar tin J. nog voortijdig de laan uitgestuurd. Een goed spelende Ceuppens P. zette met een 4e treffen de kroon op het werk dat meteen voor de eerste zege van het seizoen zorgde. Waterval - Octopus 1-1 Beide ploegen die hoog gekwofeerd staan in de hoogste afdeling speelden een uitstekende wedstrijd en kozen re soluut voor de aanval. Het bleef echter bij een lage score dit was vooral de verdienste van beide doelmannen die allert stonden te keepen. De bezoekers kregen twee goedkope strafschoppen door de scheidsrechter die niet in zijn dagje was. De eerste werd met brio geweerd door de lokale doelman. Tege, de 2e elfmeter kende hij geen verhaal toen De Moor G. de netten deed trillen de lokalen zorgden prompt voor ant woordt en De Smedt zorgde voor de verdiende gelijkmaker. De lokale doel man konden echter aanspraak maken op de zege waren er niet de scheidsrech- Liejhebbersvoetbal. WBouw speelde tegen Lion d'Or en won de belangrijke match met 2-3 (da) ter die de blunder van zijn leven maakte. Een lokale speler werd in het straf schopgebied door de bezoekende doel man Van Wesemael S. brutaal tegen de grasmat gewerkt en kreeg prompt de zwaarste sanctie rood. Maar de straf schop die daarop moest volgen werd door de spelleider niet ingewilligd en kende begrijpe wie kan een onrechts- treeikse vrijschop toe die verder niets opbracht en haalde zich zo de woede op de hals van de lokale aanhang, die ge lukkig niet tot daden overgingen. Camu dat bij R. Espanol in de wei moest keerde zonder kleerscheuren huis waarts en zorgden voor een verdiende 3-2 zege. De ManJ., De Bruyn G en V. den Bremt scoorden voor de bezoe kers. Braem R. (2x) voorde lokalen. De Zwaanvrienden zette een uitgeblust en inspiratieloos Reynaerds voor een vol dongen feit. Het klasse verschil was duidelijk merkbaar 4-0. De Grauwe F (2x), Van Gyseghem S. en Van Over- meiren P. zetten de Erpenaars voor schut. Alexander had in de 2e helft licht het overwicht van bezoeker R, Sportief en kon de 1-0 zege daardoor rechtvaar digen bij een onschuldig contakt. Met een van zijn teammakkers kwetste spits Van den Steen G. zich zodanig dat deze naar het ziekenhuis moest worden afge voerd. Achteraf leek de kwetsuur nogal mee te vallen zodat hij hoogstwaar schijnlijk binnen een paar weken de training kan hervatten. Leeuwerik deed een goede zaak door het gerenomeerde Snas in bedwang te houden en een verdiende 1-1 kon versieren. Giwo trad aan met zijn type elftal en versloeg een zwalpend Melckebeeckvrienden. Met forfait cijfers 5-0 Daeleman M., Schol- laert K., Meert W., V. der Eecken C en SterckxJ.M. zetten de thuisploeg op rozen. Rode Lantaarn - V. Denderleeuw 0-3 Van een verrassing gesproken in de 2e afdeling de ongeslagen leider leed voor het eerst dit seizoen een zware neder laag daar waar het voorheen zelfs met grote scores bij de konkurrentie ging winnen. De eerste speelhelft dacht men dat de bezoekers een heuse afstraffing tegemoed gingen, maar de lokale spit sen waren niet in hun dagje en verkwan selden de wenkende kansen, zodat de rust door de uitstekend fluitende scheidsrechter Van den Bossche werd afgefloten met een 0-0 stand. Wie dacht dat de lokalen in de 2e helft het karwei zou klaren kwamen bedrogen uit. Het waren de bezoekers die het initiatief in handen namen en de lokalen op eigen speelhelft terugdrongen en met sukses de anders zo secure lokale verdediging werd terdege ontwricht dat doelpunten niet verder konden uitblijven. Assel- man A. prikte de bal voor de eerste maal voorbij doelman Van den Steen L., Heymans R. deed het hem na en om de zege nog meer glans te geven trapte De Frè E. nummer 3 tegen de touwen, meteen een opdoffer voorde ongeslagen leiders die geen excuus zochten voor de opgelopen nederlaag en sportief aan vaarden dat de beste hadden gewonnen. Galop - Blauw Wit 4-1 Een smadelijke nederlaag voor de be zoekers, die dit keer geen indruk kon den maken en verdiend door de thuis ploeg werd afgestraft. Op het drassige maar goed bespeelbaar veld kozen de lokalen resoluut voor de aanval en kwa men langs Robyns P. verdiend op voor sprong 1-0 bij de rust. Amper had de uitstekende spelleider Boudelet de 2e helft op gang gefloten of nr. 2 hing tegen de bezoekende touwen langs Wigi P. Nog was de zegedrift van de lokalen niet geluwd en gingen op zoek naar een 3e treffer. Ascoop C drxikte met sukses af. Toen de lokalen even op rust kwamen schoot van Boxtael de aansluitingstref fer tegen de touwen. Dit was het sein voor de lokalen om terug de draad op te nemen en de zege met glans veilig te stellen. Van den Steen A. legde de eindcijfers vast 4-1. Bamboe - Houtmarkt 5-0 De gewezen eerste klassers brachten er bij Bamboe niet veel van terecht en speelden als een beginnende 3e klasser die niets of weinig te bieden had zodat de lokalen gemakkelijk alsof het een oefen wedstrijd betrof de bezoekers kansloos lieten. De Ryck S. (2x), Stockman A., Eemans G. en Van den Berghe G. zorgden dan ook voor de ruime winst- marche. Dyor dat het Leedse Eeckhoom ontving onderging hetzelfde lot als de week voordien na de eerste helft volledig gedomineerd te hebben, met een ver diende 1-0 voorsprong langs Wei- meersch zwalpte het in de 2e helft over het veld. Met dien verstande dat de bezoekers vrij gemakkelijk de opgelo pen achterstand in winst konden om buigen. Bruylandt R. en Bauwens G. zorgden voor de 1-2 winst voor de lede naars. Apostelken vatte haar thuiswed strijd met heel wat overgave aan tegen het bezoekende Honda. De bezoekers gezien de vooraf gaande nederlagen van de lokalen dacht een gemakkelijk hapje te zullen verorberen, maar waren aan genaam verrast over het goede weer wenk die de thuisploeg hen bood en moesten uiteindelijk met een gevleide puntendeling 1-1 genoegen nemen. On der den Toren is haar minder geslaagde periode te boren en zorgde voor een ruime en verdiende 3-0 zegen tegen het bezoekende Groen Wit uit Erembode- gem. Verleyzen P., Cool P. en De Daer J. namen vlot afstand van hun opponenten. N. Hofstade putte uit haar jongste 2 wedstrijden 4 op 4 wat hen zeker van de laatste plaats doet verdwij nen het won met 2-0 van Cobilas met doelpunten van De Ridder D. en Dufour B. De ploeg uit Moorsel Cobilas maakt voor het ogenblik een echte maleise mee en is zoals het nu speelt rijp voor de 3e afdeling Endoka - Blauwe Vlam werd een verwachtte uitslag 1-1. Lion d'Or - Bouw 2-3 De verwachtingen werden volledig inge lost in deze topper in 3e afdeling. Beide ploegen wilden hun blazoen oppoetsen en zeker niet verliezen, zodat het voor scheidsrechter Meuleman een hete na middag werd, maar met zijn kunde kon dat geen probleem zijn. De touwtjes werden van in den beginne strak gehou den en zie het werd een sportief kijk stuk. Met 2 uitstekend voetballende ploegen. Bouw dat vorig seizoen net uit de boot viel vizeert nu zeker een tikcet om volgend seizoen in 2e afdeling aan te treden en ging meteen volop in de aan val. De lokalen dachten er net zo over zodat het meermaals heet werd voor de beide doelmonden. De rust werd geflo ten met een gelijkopgaande wedstrijd en gelijke stand 1-1 met doelpunten van Van Damme J. en Van Helsuwe B. In de 2e helft toonden de bezoekers zich niet iets atractiever en konden de bak ens zij het nipt naar zich toetrekken. Nogmaals van Helsuwe B en Hen- drickx deden de bezoekers juichen. Even werd het weer spannend toen Van Damme J. de 2-3 eindstand bewerkte. In de wedstrijd SAF Halfmaantje ging het er even spannend aan toe gezien de uitslag 4-3 in een uitstekend gespeelde wedstrijd vader en zoon Van Royen Wilfried en Jurgen in bij de lokalen akteren werden de onbetwistbare uit blinkers en namen elk een doelpunt voor hun rekening. Heyman W. en Van Damme P. namen de ander twee voor hun rekening. V. der Burst R. en Tem merman P. scoorden voor de bezoe kers. Even was de spanning te snijden toen De Waegeneer E. zijn eigen lokale doelman op het verkeerde been zei zodat het 3-3 werd. Gelukkig was i -4 thuisploeg sterk genoeg om deze opdi fer teniet te doen en de winst in eigt huis te houden. Sixtien won overtuig met 5-1 van Osbroeck. Mede titel daat Dressel ging vlot met 7-0 winnen J. Timarcha. Ook Animalia kende gei j problemen en zette een onderman' spelend Drievelden onder druk mei J doelpunten tegen 0 voor de bezoeka Op nieuwkomer Alewin staat er op ogenblik geen maat. Het won afgetel met 9-0 van V.V.T.T.A. Breughels k( sukses tegen De Zwaan 2-0 met punten van Gobert P. en Stockm; Die boys ging Torenboys onder zetten en keerde verdiend met een zegen huiswaarts. Tot slot eindigde erpub - Melody op 0-0. R. Familial - Star Boys 0-1 In de zondagafdeling werd dit de absol te topper. Beide ploegen zijn aan goed seizoen bezig en bevestigde nogmaals in deze wedstrijd die zek geen verliezer mocht kennen. Scoring kansen werden door de beide doel ma JIT nen teniet gedaan tot net voor ru pe(j, Robyns P. de lokalen portier in gebr ste vond en suksesvol afrondde, verde doelpunten kwamen niet meer aan bo ]e zodat de bezoekers met een gevier zege huiswaarts mochten. 4.3( Rode Roos moest het onderste uit laap kan halen om een bij wijlen goed met ton pelen park af te houden. Pas in 4-3( slotminuten kon men afstand neme ton(i De lokalen kwamen gelukkig op voc |,je sprong toen De Moor zijn eigen do man te grazen nam. De bezoekers k» ^ei men langzij door Ceuppens P. die ei idee strafschop feilloos omzette in de slotn loei nuut toch de overwinning. Toen Rom lof ro A. suksesvol was in de afwerking 2- fnpo Moeizame zege. Nieuwe Wijk won oh k G tuigend met 3-0 bij het Brabantse pon vl stampers Wigi P. (2x) en Saerens Me maakten het zegegebaar. Sunset wc <ou moeizaam van Pano 3-2. VerbeirenJ |osd en Podevijn E. (2x) voor de lokalen 4 3C Van der Borght P. (2x) voor de bezo laze kers zetten de netten bol. Sportkring «op Gipak eindigde onbeslist 3-3. Gcral Eend Belangrijke wedstrijden weekenfron van 26 en 27 oktober 1991 Zaterdag 26.10.91 - 15 u. A.Z. 77 - R. Espanol (Ten Rozen) Excelsior - Waterval (Osbroek B) Giwo - De Zwaanvr. (Rozendreef) Blauw Wit - Eeckhoom (Osbroek D) Hm8< Endoka - R. Lantaarn (Kruis Mooi Honda - Galop (Wijngaardveld) Dressel - SAF (Moorsel) Pie Boys - Bouw (Osbroeck E) Zondag - 10 u. Gipak - R. Familial (Osbroek B) Star Boys - N. Wijk (Immerzeel). long led: lste Bern Volks Hak! Basketbal. Hemaco-Jimmy's AalS y( 128-66. Baeten dribbelt zijn tegensta ver en scoort (vh) Liefhebbersvoetbal. Lion d'Or, een ploeg uit de MTSA (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 58