SLK 0 De Voorpost V De Eendracbter WELKOM SV WAREGEM THEODOROS ZAKKAS an niemand kwaad gesproken, aar toch ons gedacht gezegd S EEN WEEKBLAD VOOR NIEUWSGIERIGE EN SPORTIEVE MENSEN De Eendracbter -3 TORENHOFe INTERVIEW PAVILJOEN optiek Imuylaert asnra - Elke vrijdagmorgen te koop bij uw dagbladhandelaar - RESTAURANT BUSINESS-CLUB E. AALST Uitb. Roberecht J. Jan Jeliestraat 38 9300 AALST 053/21.10.52 Woensdag gesloten. Banketten tot 75 personen Zakendiners Fijne keuken met menu's volgens de marktaanvoer Traiteurdienst Tri. osj Belton» Café Verzorgde bediening Grote Markt 5 9300 AALST «053/21.17.94 sr\ PATRICK MUYLAERT OPTICIEN - OPTOMETRIST Dendermondsestwg. 3 9300 AALST S 053/78.53.11 GEZINSZEGELS lOPENINGSUREN: Zak Do' 9-12.30 en 13.30-17 u. iterdag tot 17 u. inderdagvoormiddag ni £at De terugkeer van de Griekse aanvaller, op sterk aandringen van trainer Fazekas, die Theo Zakkas (11.12.65) kon overtui gen om zijn profkontrakt bij goeie mid denmoter Panionios in de Griekse ere klasse in te ruilen voor een overgang van twee jaar naar het veel bescheidener Eendracht Aalst, debutant in de Belgi sche hoogste afdeling en voorspelbare degradatiekandidaat, deed heel wat stof opwaaien, maakte een aantal vragen los en werd zelfs dooreen aantal ongedurige supporters na een weinig overtuigend seizoenbegïn in vraag gesteld. Voor ons een uitdaging om via een vraaggesprek de laatste twijfels weg te nemen. Een Griek in het Belgisch voetbal Om met een boutade te antwoorden kan ik stellen dat mijn derde leven een aan vang neemteen Belgisch hoofdstuk, een Grieks en nu opnieuw een Belgische aflevering. Neen, alle gekheid op een stokje, even serieus nu. Als zoon van een Griekse mijnwerker zag ik het levenslicht in Luik waar mijn ouders het drie jaar later voor bekeken hielden om zich in de hoofdstad, namelijk in Vorst, te vestigen. Alhoewel ik Standard Club Luik een warm hart toedroeg, was Anderiecht toch de eerste ploeg die mij aan de haak sloeg. Bij de miniemen liep voor niij alles zeer vlot van stapel maar nadien werd ik al vlug gekonfronteerd met de nadelen ver bonden aan een frele konstitutie die tot op heden niet uitzonderlijk geëvolueerd is, gezien mijn 1 m69 voor 60 kilootjes. Bij kadetten en vervolgens ook scholieren werd ik letterlijk gewogen en te licht be vonden met als pijnlijk gevolg dat ik de aansluiting met de beste jeugdelftallen van het grote Anderiecht vedoor. Ik stond op het punt er de brui aan te geven omdat ik het verdomde weg te zinken in de anonimiteit van de paarswitte clubkleu ren. Ik was dermate in mijn gevoel voor eigenwaarde geraakt dat ik mijn laatste illusies zowaar zag teloorgaan. Voetbal werd bijzaak en studeren essentie. Na het beëindigen van mijn humaniora be gon ik economie te studeren aan de fran- stalige universiteit van Brussel en hield me verder lichamelijk fit met zaalvoetbal bij Celtic Forest, uitkomend in de tweede afdeling. De scheiding met Anderiecht was zo goed als een feit toen één man mij op mijn beslissing deed terugkomen en mij verplichtte na te denken. Robert De Pot, de huidige assistent van manager Michel Verschueren, die indertijd de pro vinciale juniores trainde zorgde er voor dat ik opnieuw geselekteerd werd. Hoogste bekroning van die episode was een minimumkontrakt als reservespeler van RSCA. Ik slaagde er niet langer in om de aandacht te trekken van de beleids verantwoordelijken maar zag de redding nabij en een wenkende kans om mij als voetballer te manifesteren toen de club bereid bleek mij voor een jaar uit te lenen aan derdeklasser Francs-Borains. Definitieve doorbraak in je «eerste le ven» Zwijg mij daarvan Een jaar om van te kotsen. Zeker de zwartste bladzijde uit mijn voetballoopbaan. De club zelf maak te geen enkele kans meer om de over stap naar tweede nationale te zetten en werd daarenboven geleid door Jean Zar- zecki die zijn invloed op elk niveau deed gelden. De man zag geen titularisrol voor mij weggelegd en wilde mij oorspronke lijk als «joker» inzetten. Het spook van de dodelijke vergetelheid doemde weer op en was zo dreigend aanwezig dat ik de laatste wedstrijden van de kompetitie zelfs niet meer uitgenodigd werd. Een nieuwe ontgoocheling Gelukkig bleef ik deze keer niet bij de pakken zitten en nam ik zelf het initiatief. Ik solliciteerde voor een test bij Een dracht Aalst, een tweedeklasser ge coacht door een zekere Laszlo Fazekas. Dat bleek achteraf een geniale vondst. Ik beleefde bij Aalst een fantastisch sei zoen, slaagde er zelfs in om publiekslie veling te worden en rateerde met de ploeg slechts op het nippertje de over winning in de eindstand van de eindron de. En toch verliet je dit Eendracht Aalst Een prof die met voetballen zijn brood verdient, kan zich niet veroorloven om toe te geven aan sentimentele bindingen met een club. Ik wou meer verdienen en terzelfdertijd proeven van eersteklasse- voetbal. Die kans werd mij geboden door een Aalsterse restauranthouder op een of andere manier verbonden met Xanthi, de oude club van Henk Houwaert. Be wuste persoon stelde me in verbinding met mijnheer Koskotas, naar zijn zeggen de grote baas van Olympiakos Pireos. De president van Olympiakos was gepassio neerd ambitieus en schotelde mij een sprookje voorhij deed mij een kontrakt van vijf jaar tekenen en beloofde mij plechtig een vaste stek in de eerste ploeg na een stage van één seizoen bij Panio nios. De werkelijkheid was effen anders toen bleek dat de man bij een reusachti ge financiële zwendel betrokken was en het kwam er op neer dat ik uiteindelijk voor vijf seizoenen naar Panionios ver huisde en dat een transfer naar Olympia kos een definitieve dagdroom zou blij ven. Niettemin aardde ik probleemloos in mijn «tweede leven». Het Griekse voetbal lag mij, snelheid en techniek, en de club bleek een middenmoter te zijn met uit schieters inde wedstrijden voor de Griek se beker. Het leven kabbelde rustig voort en zag er steeds maar beter uit voor mij met als sportieve hoogtepunten een be kerfinale en een memorabele rentree in het nationale elftal, uitgerekend tegen België. Om je opnieuw te laten strikken door je ex-club Het was in Griekenland niet allemaal ro zengeuren maneschijn en na mijn verblijf van drie jaar was ik onder andere niet blind gebleven voor de financiële perike len van de club die het voorbije seizoen leidden tot achterstallige betalingen van de spelers. Ik twijfelde dan ook geen mo ment bij de hernieuwde belangstelling vanwege mijn ex-club en ex-trainer voor mijn persoontje, in acht genomen dat zij dit deed nu zij haar opwachting maakte in de hoogste afdeling. Toen promotie voor Aalst een feit werd, was het hek van de dam, kon ik mijnheer Fazekas toezeggen dat ik bereid was naar Aalst terug te ke ren, kwam mijn transfer in kannen en kruiken en kon mijn «derde leven» begin nen. Een goed meedraaiende Griekse eer steklasser inruilen voor het beschei den Eendracht Aalst Dit komt misschien als een sportieve te- rugstap over maar jullie mogen toch niet uit het oog verliezen dat het Belgisch voetbal hoog scoort in het buitenland. Belgische spelers die uitwijken naar ge- al te tijk waar, na de match tegen Ekeren heb ik j30 orden eerste keer in de put gezeten en nog 'levi en klein beetje. r 9ivf toe dat iedereen niet verwacht had dat iet v het zo lastig zouden hebben om ons trach- if e< "e handhaven. Maar ja, de dagen gaan ti iter hun gewone gang, ge gaat naar uw rk of gelijk offekik naar t klein schoolken en oder dat ge het weet komt een mens zijn ickl rdhet toch weer te boven. Oilsjt daar kan nu toch echt alles I kna de match tegen de vroegere eerste ieg van 'tstad. Is daar geen pas tot schepen promoveerde telefonist die al direkt van bij - n aftrap zijn plaats in de ploeg opeist. Op Sd as van wat tegt thijnuindeloop van de match zou invallen 005 \zou iedereen nog kunnen begrijpen. Nog ,15 reputeerde buitenlandse elftallen en de prestaties van het nationale elftal zadelen dit landje met hele wat voetbal prestige op. Mijn weerzien met mijn gewezen club en oefenmeester in de hoogste afdeling van de Belgische kompetitie was door slaggevend bij mijn keuze. Ik lees ook de kranten en weet dat wij steevast afgeschi- derd worden als degradatiekandidaat nummer 1Akkoord, de financiële mid delen zijn blijkbaar beperkt, zeker ten opzichte van de topclubs. Dit neemt niet weg dat ik er rotsvast van overtuigd ben dat wij ook volgend seizoen in eerste klasse aan het werk zullen zijn. Het punt op Beveren laat het beste ver hopen De ploeg kan er alleen maar sterker op worden. Laat ons de rollen even omkeren als ik jullie vraag hoeveel spelers van vorig seizoen er nog bijlopen. Een ver nieuwde ploeg, spelers die zich moeten aanpassen, een karrevracht kwetsuren waardoor de sleutelfiguren op ons mid denveld wegvielen, ik bijwijlen moeder ziel alleen in de spits, al het goede dat er te rapen viel tijdens onze geslaagde voorbereidingsperiode kwam niet meer aan bod en puur op karakter slaagden we er in om twee gelijke spelen uit de brand te slepen op verplaatsing. Gestalte erbij in de voorlijn, de terugkeer van de ge kwetste spelers die de ideeën uitzetten op het middenveld, de verruiming van de kem en op mekaar ingespeeld geraken kunnen de vooruitzichten alleen maar verbeteren en de cohesie binnen de ploeg ten goede komen. Tevreden over je eigen prestaties Ik weet dat er de jongste tijd ten aanzien van speler Zakkas kntische geluiden ge uit werden. In mijn verweer wil ik duidelijk maken dat de druk op mij om optimaal te presteren zeer groot was. ledereen ver wachtte van mij uitsluitend grootse din gen. Dit is niet bevorderlijk voor het ren dement van een speler. Die moet de tijd krijgen om zich te adapteren. Gezien on ze vele blessures merkten jullie terecht op dat ik dikwijls volledig geïsoleerd in de aanval stond. Men moet ook oog hebben voor mijn spelwijze die er op gebaseerd is om door mijn beweeglijkheid de verde diging var) de tegenstrever aan de klap te houden en op die manier gaten te trek ken, openingen te maken voor mijn ploegmaats. Vraag dit maar aan Van Pe- teghem na de wedstrijd op Beveren. Mijn spelstijl verplicht mij dikwijls om op de solotoer te gaan en mag daarom niet verward worden met individualistisch ge drag. Ik ben het type aanvaller die door zijn dribbels en snelheid de kansen aan de medemaats moet aanbieden. Met de versterking van de aanval hoop ik daarin steeds beter te slagen en niet gebuisd te worden voor mijn tweejarig profkontrakt bij Eendracht Aalst. Een hoop waarbij wij ons graag aan sluiten InterviewA. De Mey J.-P. Van Hauwe n geluk dat de Laszlo een goed oog heeften tki zag dat die jongen niets van konditie tf, zodat hij hem nog in de eerste minuut van I a™ wedstrijd vervangen heeft. Maar pas op hé, Van i u te zeggen wat een lange roden arm die Gofl innen hebben. 'tZat hij daar nog ene van bmilie- ah ja, de naam kon niet liegen-op reservebank. Nog straffer is dat sommige insen er een pak geld tegensmijten opdat - gasten zouden meespelen. Naar het -.-,rinen, maar gene ens die 't wist, ware het niet dat zijn vader an eel heeft laten schilderen met in grote 5 «De Cuyper speelt altijd mee». Is dat lef hebben, wat gaat dienen doen als 't mtjen eens niet in zijnen haak is of eens jen een rood karton aanloopt, zijn bord zo )als tellen overschilderen zeker ire pad had in de loop van de week toch ieral nieuws van 'tgewestelijk front. Gelijk of woonlijk ging hij in 't midden van de week, t is dus de woensdag, daar in de boeken set op de markt omDen Blik», dat is ten- riste nog lektuurzegt ons ma die de realiteit van de maatschappij objectief weergeeft. Zeis inderdaad bezeten van al die artikels over liefdesproblemen en surtout over die mannen die het moeilijk hebben met hun eigen lijf en zich anders voelen als dat ze zijn, «Stravetie- ten» of zoiets noemen ze dat. Van mij zeggen ze ook wel dat ekik halfom half ben, maar op dat gebied ben ik een heel anderen. Kunt ge geloven dat ik mij de laatste twee matchkes meer geamuseerd heb met naar dat schoon, rijk vrouwvolk te kijken in de busnikszetels dan naar 't balspel op 't groen veld. Onze pad zegt altijd «Jongen, dat uw ouders arm zijn daar kunt ge niks aan veranderen, maar dat uw schoonouders arm zijn, daar kunt ge zelf veel aan doen Daarbij, lukt het niet van den eerste keer, doet het dan de tweede keer». Ge moet trouwens eens opletten, nu dat de mini-rok weer in de mode is, wie dat er alle maal op de laagste zitjes heeft plaatsgeno men en dan doen alsof dat er achter hen iets gebeurt of geroepen wordt. De oude sloe bers! Wie dat ook in dat gazettenwinkelken rondliep was onze voorzitter. He, diene mens was nog al beladen zei onze pa. Hij liep daar met ik weet niet hoeveel boeken in zijn handen en geen enkele in 't Vloms. Allemaal boeken ge lijk als «Wir sprechen Deutsch», «Habla los Espagnoles por el Argentinos», «Kan Ni Spre- ka Zambia». Onze pa zei dat hij op een mo ment zelfs een boek in 't Pajanees vastgeno men had en hij hem hoorde zeggen «Oké». Hij zou er dan ook niet van verschieten moest er eerstdaags ook al eens ene met spleetogen opdraven, waarschijnlijk gesponsord door die garagist van 't Wijngaardveld. Naar het schijnt zou er bij de reservisten ook nog een vreem den hebben getest die volgens dat ze zegden twee wereldbekers zou hebben meegemaakt, maar onze pa denkt dat ze bedoelen van ach terzijn T. V. want met die mannen is 't oppas sen geblazen. Zonder dat ge het weet koopt vnjdagavond zijn wij toch ook eens gaan kijken naar de reserven, kwestie van wat ver trouwd te geraken met ons nieuw potentieel. En wie zit daar voor ons op de tribune, al de vedetten en kemspelers van ons eerste ploeg, eendrachtig naast elkaar. Wij zitten wij daar, mijn kameraadjes en ekik zo'n beetje te la chen en te giechelen, ge weet toch ook hoe kleine gastjes zijn. Draait er hem daar ineens een sterspeler om «Zijn jullie (want die mannen bezigen altijd de beleefdheidsvorm) naar hier gekomen om naar de voetbal te zien of om te zeveren ?»Zie, ik peinsde dat ik dood viel en ik zei«Luistert eens kameraadjen, ge moogt dan nog zeven krullekoppen groter zijn dan ik, wij zijn hier inderdaad gekomen om ons wat te vermaken en om eens goed te lachen. Gij moest hier 't zondags eens zitten in plaats van op 't plein, pen dat we dan nog geen reden gehad i ben om te lachen, nem na, wat heeft dienen wel op!». Als we thuis kwamen wist ons ma te vertellen dat ze op hare favoriete V.T.M.-zender een verslag gegeven hadden van de fameuze ak- tie «Goalgetter». Volgens de reporter ter plek ke was de opbrengst een enorm sukses ge weest, want hij sprak van meer dan500.000 fr. 't Geld was al direkt besteed aan een nieuwe spits, een Amerikaanse kleurling, een zekere H. Blafon Thé. Het moet zijn dat er nog wat geld over was en daarom hadden zij ook nog een receptieken ineengeftansd op de Chip- perhoeve in MoorseI waar dat ook jaarlijks de 't Schijnt wel geen full-time prof te zijn want nog diezelfde avond moest hij met zijn vrouw D. W. Airwick en haar orkestjen gaan spelen op een kroegentocht in 't Gentse. Eindelijk misschien gedaan met Yanken I SVWaregem wandelt al sinds 1973 dooc de hoogste klasse zonder al te veel ophefmakende dingenniet positief, niet negatief. Akkoord, men durft wel eens een AA Gent of een KV Mechelen (4-0) puntenloos huiswaarts te sturen maar er ontbreekt toch elk jaar de regelmaat. In 1977 en 1978 haalde men respektievelijk de vijfde en zesde plaats om dan te moeten wachten tot 1987 en 1989 waar het telkens zesde eindigde. I n 1983 en 1990 kon men zich met een zestiende plaats nipt redden en vorig seizoen bijna onopmerkelijk dertiende. SV Waregem doet iet mee aan prak tisch onbetaalbare transferts en stelt zich tevre den met een zeer bescheiden rolletje in de kom petitie. Trainer René Verheyen is dus duidelijk verplicht met bescheiden middelen te werken. Verheyen - als speler een vedette bij Lokeren en Club Brugge - leidt de club sinds december 1989. De succesri|ke periode van Urbain Hae- saert kwam toen tot een einde. Verheyen begon vanaf dan elk seizoen aan een ploeg met beperk te krachten waarbij vooral inzet, karakter, takti- sche discipline en het onontbeerlijke stukje mee val belangrijke waarden waren. Waar hebben we dat nog gehoord Op de transfertmarkt bleef Waregem opvallend stil. Enige nieuweling uit eerste klasse is Peter Claessens van Beerschot. De rest komt uit het provinciale voetbal. Als troost kan men dan wel stellen dat de kem geheel behouden bleef en dus zeker een vol jaar op mekaar ingesteld is. Hoofddoel is dan weer eens een seizoen zonder degradatieproblemen tegemoet te gaan. Onder tussen - en net vóór aanvang van de kompeti tie - tekende Richard Niederbacher nog een éénjaarskontrakt. Niederbacher was mistevre den over de aanbieding die overeenstemde met zijn kontrakt van vorig seizoen en hij weigerde een akkoord. De 29-jarige Oostenrijker - ge trouwd met een ex-miss België - werd door de klub administratief geschorst. Door de onderte kening van de nieuwe overeenkomst krijgt SV Waregem niet alleen een doelpuntenmaker maar in november ook een voetbaltelg bij. Er werd verder gezocht naar nog een bijkomende spits en op de valreep werd Istvan Balogh spe lende bij Volan Boedapest nog aangeworven. En de toekomst In dagblad «Het Volk» geeft voorzitter Van Neder prachtig weer hoe hij SV Waregem ziet evolue ren «Ik rijd liever met een familiewagen dan met een turbo die ik maandelijks toch niet kan afbeta len. Ook wij zijn oneindig ambitieus maar dan wel binnen onze proporties. We hebben veel geleerd uit het verledenwe speelden ooit Europees tegen Hajduk Split en AC Milaan :erwaren hoog uit tienduizend toeschouwers. Je blijft echter met een kater en op de koop toe kwam men ons spelerspotentieel afromen, neen, liever beschei den zonder schulden dan de grote Jan uithan gen met gescheurde broekzakken.» Steekkaart SVWAREGEM - opgericht1946 - aangesloten bij de KBVB1946 - stamnummer4451 - kleurenrood-wit - adresZuiderlaan 17 - 8790 Waregem - telefoon(056)60.00.89 - stadionRegenboogstadion (13.000) - aantal kampioenschappen in de hoogste afde ling 24 - eerste seizoen in de hoogste afdeling1966- 1967 - laatste promotie naar de hoogste afdeling 1972-1973 - kampioen van Belgiënihil - bekervan België: 1974 - supercup: 1982 - deelname beker der Bekerwinnaars1 1874-1975uitgeschakeld in de. 1ste ronde door Austria Wien - deelname UEFA-beker2 1985-1986uitgeschakeld in de halve finale door FC Keulen 1988-1989: uitgeschakeld in de 2de ronde door Dynamo Dresden - deelname Beker der Jaarbeurssteden.: 1 1968-1969: uitgeschakeld in de 2de ronde door Legia Warschau Welke ploeg trainer Fazekas vandaag tegen SVWaregem tussen de lijnen brengt is moeilijk te voorspellen de dag na het gelijkspel op SK Be veren. Het wordt moeilijk want indien het aanbod aan speelbare voetballers groter wordt mag men niet vergeten dat de jongens op Beveren een puik resultaat bijeen gevoetbald hebbenwie moet wijken voor wie Alleszins positieve pro blemen voor onze trainer die moet kiezen tussen jongens die al voorde punten gevochten hebben en tussen jongens die het nog moeten bewij zen Onze wedstrijden op Lokeren en Beveren bewezen dat het kan maar echt eersteklasse- voetbal brachten we niet, daarvoor was het te krampachtig spelen. In ons eigen stadion moe ten we meer kunnen dan nipt verliezen tegen rechtstreekse kandidatenKortrijk, Luik, Eke ren De versterking moest er inderdaad ko men AangeworvenPeter Claessens (26, Beer schot), Istvan Balogh (24, Volan Boedapest). AfgestaanCharly Bettens (20, SK Ronse), Yves De Praeter (22, RC Harelbeke), Jacko McDonagh (29, terug naar Ierland), Mare Mer- tens (30, Lierse), Dirk Van der Beken (25, Eendracht Aalst). Een hartelijk welkom aan bestuur, spelers en supporters van SV Waregem in ons stadion. August De Mey Weekblad van Dender- Durme- en Scheldestreek weeKDi:

De Voorpost | 1991 | | pagina 67