Aalsterse Sabine Appelmans Oostvlaamse trofee voor sportverdienste voor Het wordt spannend in de lagere afdelingen Negende Jeugdkampioenschap van Hamme Patro-A nog altijd alleen aan de leiding KVKT-Tafeltennis 24 - 8.111991 - De Voorpost TENNIS Na beoordeling van de kandidaten door de raad van Bestuur van de Oostvlaamse Sportraad, heeft de Bestendige Deputatie beslist de tro fee voor Sportverdienste 1991 toe te kennen aan tennisspeelster Sabine Appelmans. De trofee beleeft hier mee zijn zesde uitgave. Sabine Appelmans, woonachtig te Erembodegem, is bekroond uit een lijst van 13 kandidaten. Op één jaar tijd steeg Sabine 128 plaatsen op de wereldranglijst en heeft nu postge vat op de 24ste plaats. De huldiging van de laureate zal eerstdaags plaats vinden in het Provinciehuis. Overige kandidaten Karei Blondeel (triathlon), Harry Van Barneveld (judo), Gentse Politie' Atle- tiekklub, Volieybalklub VC Temse-da- mes, Lieve Clauwaert (atletiek), Peter Van Peteghem (wielrennen), Pascal Cornelis (zwemmen en waterski voor gehandicapten), Gerard Vergaerde, Davv Revniers (zwemmen), DavidTaboureau (kano-kayak), Tom Van Hooste (veldlo pen) en Wendy Merckx (wielrennen). Sabine Appelmans Sabine woont in de Meerlaanstraat 1 te Erembodegem. Ze is geboren op 22 april 1972 en wordt dus volgend jaar twintig. Ze meet 1,67 meter. Zij is al enkele seizoenen de Belgische nummer één en bezet de 24ste plaats op de wereldrang lijst. Haar beste W.I.T.A.-ranking was 22ste. Hoogtepunten in haar carrière tot 1990 Tafeltennis 1987: - l/2e finale Europese Kampioen schappen -16 jaar. - Kampioene van België. 1988: - l/4e finale Bayonne (25.000$) - finaliste Bari (10.000$) - 2e ronde Roland Garros - l/4e finale Adelaide (25.000$) - finaliste kampioenschappen van België. 1989: - l/4e finale Moulins (25.000$) - l/4e finale Taipei (10.000$) - finaliste Litzbuhel (25.000$) - finaliste Oport (25.000$) - finaliste kampioenschap van België Federation Cup v. Lindqvist: 5/7 5/7 v. Garrison: 4/6 1/6 U.S. Open le ronde: w. Lindqvist 6/4 6/7 6/4 2e ronde: w. Probst 6/4 6/4 l/l6e finale: v. Sabatini 2/6 4/6 Bayonne l/l6e finale: w. Mothes 6/1 6/2 l/8e finale: v. Van Lottum 6/7 4/6 Zurich l/l6e finale: v. Golarsa 4/6 5/7 Filderstadt 1/I6e finale: w. Pfaff 2/6 6/4 6/4 l/8e finale: w. Wiesner 6/4 6/4 l/4e finale: v. MJ Fernandez 6/2 6/71/6 Brighton 1/I6e finale: w. Garrone 2/6 6/4 6/2 l/8e finale: v. Caversazio 2/6 5/7 European team Championship w. Durie 6/4 6/4 w. Cecchini 6/2 6/1 Palmares seizoen 1990 In één jaar tijd steeg Sabine Appelmans zo maar eventjes 127 plaatsen om dan post te vatten op de 22ste plaats. Deze enorme sprong voorwaarts bereikte ze op volgende manier: Australian Open le ronde: w. Gomer 6/1 6/2 2e ronde: w. Pratt 6/2 6/3 l/l6e finale: v. Tanvier 6/7 0/6 Auckland l/l6e finale: w. Probst 4/6 6/4 6/2 l/8e finale: w. Toleafoa 6/3 3/6 6/2 l/4e finale: w. Leand 6/3 6/3 l/2e finale: w. Cordwell 6/1 6/2 Finale: v. Meshki 1/6 0/6 Wellington 1/I6e finale: w. Bakkum 6/2 6/0 l/8e finale: w. Medvedeva 6/0 6/0 l/4e finale: w.Magd. Maleeva 6/1 7/5 l/2e finale: v. Probst 4/6 2/6 Tokio l/l6e finale: w. Pfaff 6/2 6/2 l/8e finale: v. Lindqvist 5/7 2/6 Singapore l/32e finale: bye l/l6e finale: w. Jones 6/4 6/1 l/8e finale: w. Javer 6/3 3/6 7/5 l/4e finale: w. Werdel 7/5 3/6 6/3 l/2e finale: v. Loosemore 7/5 2/6 3/6 Roland Garros le ronde: v. K. Maleeva 3/6 3/6 Bastad l/l6e finale: w. Ekstrand 6/1 6/4 l/8e finale: w. Meier 7/6 6/3 l/4e finale: v. Cecchini 3/6 6/3 5/7 Palmares seizoen 1991 Brisbane (150.000$) le ronde: bye 2e ronde: w. Nicole Pratt 6/3 6/1 l/8e finale: w. Stafford 6/4 6/3 l/4e finale: v. Savchenko 6/4 2/6 6/4 Sydney (225.000$) le ronde: w. G. Fernandez 6/2 6/2 2e ronde: w. Mintor 6/0 6/2 3e ronde: v. M. Maleeva 6/4 3/6 6/2 Melbourne (Australian Open - 2.000.000$) le ronde: w. Mercedes Paz 6/0 6/1 Zij bereikt vervolgens de 4e ronde (l/8e finale) in het enkelspel en de l/4e finale in het dubbelspel. Oslo (75.000$) le ronde: w. Andrea Mueller 6/1 6/3 2e ronde: w. Noella Van Lottum 7/5 6/3 3e ronde: w. Nathalie Herreman 6/2 6/1 l/2e finale: v. Lindqvist 6/2 6/2 Palm Springs (350.000$) le ronde: w. Harvey Wild 6/4 6/3 2e ronde: w. Keiler 6/2 5/7 6/3 l/8e finale: v. Monica Seles 6/3 6/0 Tokio (150.000$) le ronde: w. Masako 6/3 6/2 2e ronde: w. Mana Endo 7/6 6/0 l/4e finale: w. Werdel 6/3 3/6 6/1 l/2e finale: w. Hiraki 6/4 6/4 finale: v. Lori Mc Neil 2/6 6/2 6/1 Pattaya (Thailand - 100.000$) le ronde: v. Radford 6/1 0/6 3/5 opgave Alleszins een indrukwekkende lijst. We kunnen niet anders dan de provincie Oost- Vlaanderen gelijk geven met haar gelukkige keuze en wensen onze streekgenote nog een jraaie carrière. Haar eigen doel is trouwens om eens bij de top-15, zoniet nog dichter, te geraken... In de lagere afdelingen van de KVKT-Ta- feltenniskompetitie zijn er momenteel nog weinig formaties die zonder kleer scheuren de kompetitie afhaspelen. In 4de Afdeling B kregen we deze week een grote overwinning van Lede B die op verplaatsing bij Triumf D met 3-7 de volle buit meepakte. Vooral Jean-Marie Degrez met zijn drie overwinningen was ongrijpbaar en als ook Denis De Mol zijn duit in het zakje deed, was de zege voor Lede binnen. In 4de Afdeling valt de zware nederlaag op van Teneramonda B op Wetteren A. Ze werden daar met 10-0 helemaal van de kaart geveegd. Ze haalden zelfs geen enkel setje binnen. En dat betekent dat men er nooit bij te pas is gekomen. In 4de Afdeling C haalde Juvenes E hun slag thuis op verplaatsing bij Stekerie C. Aanvankelijk konden de lokalen stand houden, 2-2, meestal langs Van Veltho- ven. Peter Blanckaert met drie overwin ningen en twee van Didier Van Puyvelde zou dit eindelijk de schaal in het voor deel van de bezoeker doen overhellen en met een 3-7 overwinning voor Juvenes E werd de wedstrijd afgerond. In eigen midden is Sint-Niklaas A niet verder geraakt dan een drawn tegen Troelant A. In het begin scheen er weinig maat te staan op Troelant A die gezwind uitliepen naar 2-4 en dit via de beide Van Bossche's. Toen bij de thuisploeg Kris Koklenbergh de juiste maat vond, kwam zijn ploeg ook meer in de ontmoeting en via een bijzonder spannend dubbel kon den ze onverhoopt een drawn afdwin gen. Juvenes C deed het goed bij het bezoek van Stekene C. Ze haalden een 9-1 overwinning binnen. Alleen de eerste wedstrijd ging naar de bezoekers. Voor de rest was het altijd Juvenes C dat de klok sloeg. Jan Van Acker en Wim Keste- leyn mogen terugblikken op goede wed strijden. Deze knapen wonnen alles. Een gelijkspel ook op Pardaf B waar Troelant A op bezoek was gekomen. Aanvankelijk ging het Troelant A voor de wind: 1-4. Blijkbaar hadden ze toen hun beste pijlen verschoten want de bezoe kers haalden na een 2-5 geen enkele wedstrijd meer binnen. Pardaf B scheen in een goede doen te zijn en wonnen nog alles. Zelfs nog het dubbel en daarmee sleepten ze nog een drawn uit de bus. Veel spanning was er bij Pardaf C dat Stekene C kreeg voorgeschoteld. Na een 0-1 keerde het totaal 3-3 en 4-4. De Pardafploeg zou dan op winst komen via een overwinning van Gunther Janssens op Jan Nemegeer: 5-4. Een hard betwist dubbel en met een overwinning in de derde set kon de thuisploeg de volle buit binnenhalen: 6-4. Bij de verliezers kon Van Velthoven wel zijn handen in de onschuld wassen. Hij won drie wedstrij den. Maar dit voorbeeld werd door zijn ploegmakkers niet gevolgd. In 5de Afdeling A verraste Teneramonda C vrienden en tegenstander door op Opwijk A een 3-7 overwinning vast te legen. Het ging vlotter dan verwacht. Na zes wedstrijden was het bijna al ge beurd: 1-5. Lang zou het niet duren voordat Teneramonda zekerheid had. Vooral Luc Lermytte en Jean-Claude Quintin dienen geloofd met hun drie overwinningen. Deze zelfde formatie uit Oudegem zou dan weer op Eendracht E maar een drawn lukken: 5-5. De bezoe kers zorgden voo heel wat tegenstand die vooral kwam van Rudy Verthez en Jan Degelaen. Het werd echt spannend en in de twee allerlaatste wedstrijden kon de drawn worden vastgelegd. De thuisploeg deed dit na een moeizame dubbelspel overwinning en Teneramon da via een zege van Lermytte op Verthez. Voor Star Pelet verloopt hun eerste ken nismaking met de kompetitie niet zo vlot. Nu werden ze in eigen huis door Erpe C met 0-10 geklopt. Veel goede wil voor Palet volstond niet om enig verweer te kunnen betekenen voor de bezoekers. Maar al doende leert men. In 5de Afdeling B won deze week Triumf B Thuis haalden ze hun slagthuis tegen het bezoekende Okapi D. Het was van in het begin duidelijk dat de bezoekers moeilijkheden hadden om Triumf op een veilige afstand te houden: 4-2. Vanaf dat moment kon Okapi niets meer sco ren. Het was trouwens schier alleen Dirk Stuer die aan het kanon stond om de plaatselijke ploeg te bestoken. Peter Van Eetvelde was met zijn drie overwinnin gen bij Triumf E de beste man. Maar ook Bart Boodts en Jan De Roo deden heel verdienstelijk hun duit in het zakje. Op verplaatsing bij Sint-Pauwels C kwamen ze vrij spoedig op het goede spoor. Via een 2-4 gingen ze regelrecht naar een vlotte 2-8 overwinning. Bart Boodts was weerom niet te stuiten. Twee Sint-Niklase ploegen stonden te genover elkaar: B en C. Dat de overwin ning naar de B-formatie ging, ligt voor de hand. André Faems en Annemie De Pauw wonnen bij de Klaasjes alles en meteen legden ze de basis van deze zege. Bij de C-ploeg won iedereen één keer. Dynamica C was deze week weer op de sukkel. In eigen zaal werden ze van Sint-Pauwels getrakteerd op een 3-7 ne derlaag. Kathleen Oosterlinck en Dirk De Mol wonnen wel een wedstrijd, maar dat deed de schaal niet in het lokale voordeel overhellen. De bezoekers wa ren iets te sterk. Trouwens in dezelfde week zouden ze nog eens op hun brood krijgen. Deze keer van KWB C. Het werd een zware 8-2 nederlaag. Dynamica C was wel gestart met een 0-1 voorsprong. Maar het zou meer op het einde van de wedstrijd zijn dat Dynamica nog eens kon vlaggen. Onverwachts ook een ne derlaag van Sint-Niklaas B dat op Sint- Pauwels C nipt verloor: 6-4. Aanvanke lijk deden ze flink mee, maar Faems kreeg deze keer omzeggens geen hulp Ivan zijn ploegmaten en dan is het dui delijk dat de kansen op een overwinning zeer klein zijn. Een kleine 6-4 neder laag. Dat wel maar het levert geen pun ten op. Dames Juvenes doet het goed bij de dames. Deze week twee schitterende overwin ningen. Thuis lukten ze een 8-2 zege op het bezoekend Stekene B. Alleen in het prille begin kon de bezoeker stand hou den: 2-2. Maar dan verdween hun weer stand. Trouwens bij de thuisploeg kon Tennis. Sabine Appelmans kreeg de provinciale prijs van sportverdienste (arch) tegen Anja Schepens en Sabrina Buerms niemand winnen. Zelfs geen setje af dwingen. Op Pardaf A zette Juvenes hun opmars verder. Ook weer grote 3-7 cij fers. De lokale MachteldVan der Reysen kon voor enig verweer zorgen met drie overwinningen. Maar voor de rest kwam Pardaf er niet bij te pas. Bij de bezoekers won iedereen twee keer en meteen stond de overwinning vast. Sterke Stut ging op verplaatsing bij Ste kene A en het was geweten dat ze daar geen enkele kans hadden om te winnen. Porau Anja zou naar het einde van de wedstrijd toe de eer redden door de lokale Regina Van den Eynde te verslaan. Voor de rest gingen de plaatselijken naar een vlotte 9-1 overwinning. Maar thuis zou Sterke Stut, Stekene B ontvangen en dat was een kolfje naar hun hand. Zon der aarzelen drukten ze daar een 7-3 overwinning af. Christel Caron en Helga Meersman waren uit het goede hout gesneden. Ze wonnen alles. HVC Tafeltennisclub Patro is nu al aan hun negende editie op gebied van het Jeugdkampioenschap van groot Hamme. Het is geen gewoon jeugdtornooi zoals er velen plaats grijpen. Maar wat dit tornooi uniek maakt, is in de eerste plaats dat het open staat voor alle kinderen die in Hamme wonen al dan niet aangesloten bij een club. En dat betekent dat we elk jaar moeten beleven dat veel jeugd voor de eerste maal een palet ter hand nemen en aan dit tornooi deelnemen. Het is natuurlijk wel zo dat op het eind van het kampioenschap de meer getrainde en aangesloten spelers op het schavotje komen. Maar vele anderen hebben voor de eerste maal tafeltennis beoefend in groepsverband en misschien geeft dat de "kick" om voortaan ook deze sport te beoefenen. Een ander aspect is ook wel dat dit tornooi gepaard gaat met een wafelenbak. Al de deelnemers krijgen gratis wafels toegeschoven. En dat dit in de smaak valt van die jonge deelnemers, hoeven we zeker niet te vertellen. En tenslotte wordt er voor dit tornooi ook gewerkt naar de ouders toe. Al de ouders en andere sympatisanten worden uitgenodigd voor dit jaarlijks treffen. En dat daar velen op afkomen, is duidelijk. Want ook al die mensen kunnen samen met een tas koffie profiteren van de warme wafels. Al die ingrediënten hebben ervoor gezorgd dat de belangstelling en de aantrekkingskracht van dit tomooi reuze is. Patro verwacht voor dit jaar een rekord aantal inschrijvingen. Verleden jaar liepen daarvoor 51 inschrijvingen binnen. Nu hopen de initiatief nemers dat het aantal deelnemers naar de 75 zal gaan. Wat een bijzonder goed resultaat is. Dit jeugdtornooi gaat door op maandag 11 november e.k. in zaal Familia, P. Van der Jeugdlaan te Hamme. Alle jongens en meisjes, woonachtig in groot Hamme, mogen deelnemen, al dan niet aangesloten bij een club. Al de deelnemers worden ingedeeld in poules volgens leeftijdscategorie. Zodat iedereen meerdere wedstrijden kan spelen. De volgende reeksen zijn voorzien: Microben: geen 11 jaar op 1 juli 1991- Miniemen geen 13 jaar op 1 juli 1991- Kadetten geen 15 jaar op 1 juli 1991. Juniors geen 17jaaropl juli 1991-En tenslotte Meisjes: geen 17 jaar op 1 juli 1991. Er is een trofee voorzien in elke reeks. Al dc deelnemers worden vergast op warme wafels. Inschrijvingsgeld: 25 fr. Men kan inschrijven op de dag van het tomooi, maandag 11 november in zaal Familia, P. Van der Jeugdlaan vanaf 13 30 uur tot 13 50 uur. In de KVKT-kompetitie 1ste Afdeling staat Patro A nog altijd alleen aan de leiding, gezien hun grootste concurrent voor de titel op Wetteren A één puntje liet liggen: 5.-5 Datzelfde Wetteren A was te gast in zaal Familia en hier haalden de Patrojongens hun slag thuis met 8-2. Maar het was wel zo dat Wetteren A gehandicapt achter de tafels verscheen. Het ontbreken van Dirk IJdens heeft de bezoeker nooit kunnen overbruggen. Bij Hamme won Mare De Keyser alles. Een goede wedstrijd werd gespeeld door Patro B in eigen zaal tegen het sterke Juvenes A. De bezoekers vertrokken pijl snel en lieten dadelijk een 0-4 afdruk ken. En dit konden de Hammenaars niet meer overbruggen. We naderden ze zeer dicht, maar met de kleinst mogelijke cijfers gingen ze voor de bijl: 4-6. Peter Van Cauteren met zijn twee overwinnin gen was de beste lokale man. Dat Patro C weinig kansen had tegen Stekene A was meteen duidelijk. De bezoekers lieten er geen gras over groei en en legden zonder veel tegenstand dadelijk een 0-4 score vast. Hamme sloeg dan even terug: 2-4. Maar toch, de bezoekers konden niet meer bijgebeend worden en met 3-7 kreeg Patro C het deksel op zijn neus. Bij de lokalen won iedereen éénmaal. In 3de Afdeling haalde Patro E het zeer nipt van een nochtans sterk aandrin gend Stekene B. De Patro ploeg begon goed en liet meteen een 4-2 vastleggen. Daarna kwam de bezoeker even terug, maar de lokalen hadden slagkracht ge noeg om Stekene B van de overwinning te houden. Patrick Glas, Erik Verdonck en Patrick De Clercq wonnen elk twee maal. Deze zelfde formatie haalde het gezwind op Ons Huis B: 3-7. Na vijf wedstrijden was het verdikt bijna geval len: 0-5. Het was nu alleen nog wachten op een zesde overwinning. Na 1-5 was het Erik Verdonck die de Hamse zege vastlegde. Deze speler was trouwens het beste bezoekende element. Hij won al les. Bij de lokalen uit Baardegem was Hugo Peeters met zijn twee overwinnin gen de in het oog lopende figuur. In 4de Afdeling kwam er een verrassen de nederlaag van Patro F op Juvenes D en dan nog met grote 7-3 cijfers. Het was alleen Jozef D'Hauwe die op de barrika- de stond voor de Patrospelers. De ande ren, Cesar Salembier en Geert Stallaert, lieten het afweten. Ze haalden helemaal niets binnen. In diezelfde reeks verloor Patro G zeer nipt de beide punten. Op verplaatsing bij Madeion C in de sporthal van Buggen- hout verloren ze met 6-4. Het is een gelijklopende wedstrijd geworden: 3-3 en 4-4. In de twee laatste wedstrijden BASKET Basketbal. The Tower-Oostakker (da) viel dan de beslissing. Telkens klikte het me van hetzelfde laken een broek. Me- in het voordeel van de lokale ploeg. Jan teen mochten ze het vergeten: 6-4 ver- Waterschoot verloor in drie sets van Yves |jes. Vlaminck en in het dubbel kreeg Ham-

De Voorpost | 1991 | | pagina 24