Plannen Aalsterse parkeertoren voorlopig in de vrieskast? pigemnaar Bart De Vuyst te voet naar de Noordkaap voor gehandicaptenproject Afscheid van Michelleken Welkom aan Prins Pascal Weekblad va» Dender» Dunne- en. Scheldestreek jtqn UmBERaen g 1 te f Akties van Aalsterse Studie- en Werkgroep Stadsherwaardering Bart gaat weer op stap Voor wie iets beter zoekt De Voorpost VRIJDAG 7 FEBRUAR11992 45e JAARGj -50 F In september 1989 vertrok Bart De Vuyst naar Compostella voor een tocht van ruim 2.000 km. Hiermee wilde h(j de aandacht trekken op bijkomende noden van het M.P.I. te Kwatrecht, een tehuis voor zwaar gehandicapten. De suksesrijke tocht van 70 dagen leverde via sponsors en andere giften ruim 300.000 frank op. Op 15 februari a.s. vertrekt hij terug voor een ander projekt maar dan voor een voettocht van maar liefst 4.000 km. want de eindbestemming ligt aan de Noordkaap. De opbrengst is bestemd voor een revalidatiecentrum voor invaliden in Jekaterinaburg. Bij ons horen we regelmatig over de moeilijkheden die talrijke mensen hebben om in Rusland te overleven. Meestal zijn het klachten in verband met voedseltekorten maar er heerst nog meer dan één ander probleem. Ook de voormalige Sovjetunie heeft te kampen met andere menselijke noden en zeker op het vlak van de gezondheids zorg is er veel nood. De mindervaliden zijn thans meer aan hun lot overgelaten dan ooit want als onproduktieve elementen in de maatschappij waren zij van geen tel en zeker niet in de materialistische visie van het kommunistisch systeem. Na de doorgedreven veranderingen van de laatste jaren wil men ook hier geleidelijk aan verandering in brengen. Dit gebeurt nu al maar dan via zeer kleinschalige projekten. Meestal in stilte maar bijzonder efficiënt werkt de Studie- en Werkgroep Stadsherwaardering zonder ophouden en intensief aan de verschillende 'hete hangijzers' die in de huidige Aalsterse stadsevolutie om de haverklap opduiken. Woordvoerder van de werkgroep Paul Nys hield er dan ook aan tijdens een eerste persbabbel in '92 een inzicht in hun huidige 'brandpunt' tc geven. Zoals reeds vroeger in de pers werd gepubliceerd is de Werkgroep Stads herwaardering een paar jaar terug gestart met een aktie omtrent het dossier Rewa-Societé Immobilière Albertine, inhoudende het oprichten van een parkeertoren op de hoek van de Kattestraat en de De Ridderstraat. Tot begin september vorig jaar was men enigszins gerustgesteld omtrent het niet verlenen van de bouwvergunning omwille vna een terzake negatief bindend advies, uitgebracht door de administratie voor ruimtelijke orde ning en leefmilieu (AROL) te Gent. (november 1990). Met grote verwonde ring werd na de zomervakantie vernomen dat een tweede bouwaanvraag, inhoudende een identiek plan alleen aangevuld met een toelichting om trent de bebouwing van de perceelgrens (dd 21.1.'91) op 9 juli '91 door AROL gunstig was geadviseerd. De werkgroep beschouwde de zaak niet als verloren. Volgens hen had het stadsbestuur nagelaten om een toekomstgericht stedebouwkundig en verkeersbeleid te voeren. Zij dachten daaromtrent in het bijzon der aan het manifest gebrek aan initiatief omtrent andere terreinen gelegen aan de Pontstraat en de Keizershallen. De werkgroep heeft dan ook onmiddellijk juridische stappen genomen en een procedure opgestart die de hele zaak aanhan gig heeft gemaakt voor de Raad van State. Men is er op die manier in geslaagd het bouwdossier voorlopig te blok keren. De Adviesraad voor het Mi lieu en Ruimtelijke Ordening heeft trouwens samen met de betrokken Schepen meegedeeld dat het hele projekt voorlopig in de schuif wordt gelegd tot de uitspraak van de Raad van State volgt. Met een negatieve uitspraak in het vooruitzicht en ge wapend met de wetenschap dat de lopende procedure heel wat tijd kan in beslag nemen hopen de Werk groep Stadsherwaardering dat an dere reeds vroeger gestelde moge lijkheden en alternatieven opnieuw een kans krijgen en opnieuw de mo gelijkheden ervan ekonomisch gun stig worden. (Pontstraat-Keizers- hallen). Wanneer eind oktober vorig jaar de procedure naar de Raad van State toe werd opgestart leken heel wat mensen er blijkbaar gelukkig mee te zijn. Alleen bepaalde groepen bij de Middenstand (vooral in de Katte straat) stelden zich wel diametraal op tegen genomen initiatieven. Als reden hiervoor ziet de Werkgroep de verkeerd georiënteerde informa tie en het onvoldoende gekend zijn van de alternatieven. Zij namen zich dan ook voor hieromtrent meer informatie te verspreiden. Ook an dere visies omtrent leven en werken in de stad zullen worden gebundeld en als een meer samenhangend ge heel bekeken worden. De plannen zijn nog niet volledig rond maar krijgen eerstdaags hun afsluiting. Benefietavond Hoger genoemde instelling van pro cedure naar de Raad van State om- trent het dossier van de parkeerto- ren brengt uiteraard heel wat on- kosten mee. Volgens Stadsherwaar dering mogen de bewoners uit de omgeving niet alleen deze onkosten dragen. Daarom is het initiatief ge nomen om samen met een aantal culturele verenigingen een bene fietavond te organiseren. Lees door blz. 4 Eye-Mere. Na Compostella wordt de Noordkaap voor Ban De Vuyst de nieuwe uitdaging, maar zijn zorg voor de gehandicapten blijft zijn hoofdbe kommernis (jv) Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Noordkaap In tegenstelling tot zijn vorige voet tocht gaat Bart De Vuyst thans noordwaarts. Het wordt in ieder ge val een «wandeling» van ruim 4.000 kilometer naar het noorden van Noorwegen, het verste punt van het Europese kontinent. De afstand be draagt nu het dubbel en daarom wordt het een strijd tegen de uit houding. Voor hem is het een uitda ging maar naast het avontuur dat eraan verbonden is, blijft het toch de bedoeling om financiële midde len bij elkaar te krijgen voor het revalidatiecentrum in Rusland. Op 15 februari start hij in Kwatrecht onder begeleiding tot in Gent waar hij opnieuw alleen officieel van start gaat en hoopt tegen einde juli op zijn bestemming te zijn. Als alles naar wens verloopt hoopt hij daarna het projekt in Rusland te gaan be kijken en er een drietal maanden te verblijven. In ieder geval is Bart De Vuyst ge noeg gemotiveerd en zowel fysisch als psychisch voorbereid om zijn tocht met welslagen te bestempe len. Hij heeft bovendien lessen ge trokken uit zijn voettocht naar Compostella. Het staat nu al vast dat hij minder bagage zal meene men want vooral de laatste honderd Vervolg op blz. 4 Revalidatiecentrum Jekaterinaburg Hel vroegere Sverdlosk is de derde grootste stad van Rusland en kan men situeren op de grens van Euro pa en Azië, meer precies in het Oer- algebergte. Vorig jaar werden reeds vriendschapsbanden gesloten met ./drfifèrinaburg en het nabijgelegen Pe/vo Oerlask dankzij een hulpak- tic vanuit Vlaanderen. Dit gebeur de na kontakten met de Vlaamse Vereniging voor een Vrij Rusland, die niet van de laatste maanden da teert. Vroeger reeds werd geijverd voor een «vrij Rusland» maar dan op een geheel andere manier. Ook Bart De Vuyst was toen reeds aktief als «koerier» om «verboden» boeken zowel binnen als buiten Rusland te smokkelen. I let ging doorgaans om literatuur maar ook om pamfletten. Driemaal gelukte het hem als «toe rist» lektuur over de grens te bren gen maar een vierde keer werd hij gesnapt en teruggestuurd. «We deden feitelijk niets verkeerd op internationaal vlak want we be perkten ons enkel tot materiële hulp. Als we gesnapt werden kon men alleen maar ons materiaal af nemen en ons terugsturen.» Toen hij de laatste keer gegaan is en «aan gehouden» werd, verscheen hier over zelfs een artikel in de Pravda. Het projekt Het was in 1991 dat in Jekaterina burg een regionaal revalidatiecen trum opgericht werd met aan het hoofd Mich. Rekonvald, een gehan dicapte die bijgevolg zelf de proble men kent. Hier heeft men tot doel de mindervaliden op drievoudige wijze te helpen revalidatie in eer ste instantie maar ook op het vlak van juridische bijstand en tenslotte voor het leveren van levensmidde len en medicatie. Om het projekt te helpen realiseren kan er op verschilllende vlakken hulp geboden worden om het mens waardig aan te pakken. Essentieel kan dit gebeuren op materieel en financieel vlak. Bart De Vuyst wil zijn bijdrage leveren met een ge sponsorde tocht naar de Noord kaap, een formule om geld in te zamelen dat het revalidatiecentrum moet ten goede komen. Aalst. Michelleken nam aj een bloementuil (a) hij de scepter voor prihs 1991, overhandigt de scepter aim Pascal, de nieuwe prigs Aalst. Een plechtig moment. Mic\ karnaval van Aalst (a) Een dubbele pagina met veel foto's over de prinsenverkieiing anno 1992

De Voorpost | 1992 | | pagina 1