Rik Pauwels'Geen spelerspotentieel' Degradatie komt aan als een mokerslag bevestigd Prachtig seizoeneinde 'Niet wanhopen, onze kansen blijven gaaf' Tom De Visser komt KAVD-voorzitter Nijs -y Oudegem kijkt uit naar trainer Werken aan de terugkeer FC Boonwijk naar testwedstrijd SK Lebbeke kijkt naar Denderhoutem Rik Van de Velde (VW Hamme) De Voorpost - 10.4.1992 - 19 "SUV ,N 1 111 jtow VOETBAL Diegem 2 maken- Met hen leefde ik in een goede vpritanrihnnrlinn fii/prinpnc vprtnpfHp ik KAVD O verstandhouding. Overigens vertoefde ik graag tussen de spelers. Het zijn fijne "Indien KAV Dendermonde in eerste pro- jongens die op geen inspanning kijken, vinciaal een degelijk figuur wil slaan, dan Met dat alleen kom je echter niet ver. De zal er veel moeten gebeuren. Het huidige groep in zijn geheel is te zwak. Ik had potentieel is ontoereikend. Er is te weinig hem mij anders voorgesteld, toen men talent aan boord. De klubleiding moet mij weken geleden is komen polsen, deze toestand ernstig onder ogen ne- Sinds de dag dat ik werd aangezocht, men, anders is een verdere afgang niette ben ik er voortdurend mee bezig ge- voorkomen." weest. Ik heb alle mogelijkheden onder- Deze wijze woorden komen uit de mond zocht, maar geen enkele remedie heeft van Rik Pauwels. Twee maanden gele- geholpen. Ik hoop dat we in de Testeren den werd hij door het bestuur van KAVD de matchen nog een paar punten sprok- aangezocht in een laatste poging het kelen. Voor de rest geef ik de bestuurs- zinkende schip van de ondergang te red- mensen tips en ideeën. Het afscheid zal den. Evenmin als zijn voorganger Willy in de beste omstandigheden verlopen. Ik Meersman kan ook hij met zijn handen hoop trouwens dat KAVD een snelle te- geen ijzer breken. Voetbalkenner die Rik rugkeer kan bewerkstelligen. Gelet op de is, heeft hij intussen wel de nodige kon- akkommodatie is de klub meer waard klusies getrokken. dan een bescheiden rol in eerste provin- "Het was niet mijn bedoeling om langer ciale. Sportief zal er echter keihard moe- dan deze kompetitie in Dendermonde te ten worden ingegrepen. Wie vorige zon- blijven. Over enkele weken zal ik mijn dag in Berlaar aanwezig was, heeft kun- tenten elders opslaan. Ik heb alles gepro- nen vaststellen hoe erbarmelijk er ge beerd om paarsblauw voor een degrada- voetbald werd. De realiteit is dat er beter tie te behoeden. Het is mij niet gelukt, potentieel moet komen. Ik kan mij voor- gewoon omdat hiervoor het potentieel stellen dat hiervoor financieel een ernsti- ontbrak. Ik vind dat zeer jammer, in de ge inspanning zal geleverd moeten wor- eerste plaats voor voorzitter Nijs en zijn den. Andere recepten zullen jammer ge- medewerkers. Deze mensen hebben al- noeg geen aarde aan de dijk brengen!" les in het werk gesteld om het de spelers e.g. zo goed als maar kon naar hun zin te Volgens Rik Pauwels, die KAV Dendermonde inmiddels heeft verla ten, is het huidige potentieel niet toereikend om in eerste provinciale een rol van betekenis te spelen. Voorzitter Jef Nijs treedt deze stelling bij. Hij is diep ontgoocheld over de gebeurtenissen. "De aangeworven spelers hebben de verwachtingen niet ingelost. Het transfertbeleid dat werd gevoerd is mislukt. Ik ervaar de degra datie als een mokerslag van formaat. Als clubleiding hebben we niets aan het toeval overgelaten. Nog voor de kompetitie begon, had ik er eigenlijk al geen goed oog in. Het was voor mij een komplete verrassing toen we eind oktober tot de vierde plaats waren opgerukt. Eerlijk gesproken, we hebben toen meeval gehad. Nadien is de ziekte zich alsmaar meer gaan manifesteren. Met Rik Pauwels hebben we een laatste poging ondernomen om het zinkende schip boven water te houden. Ook hij is daar, evenmin als Willy Meersman, niet in geslaagd. Deze week hebben we de samenwerking stopge zet. Ik meen dat we er nu al beter aan doen om voorbereidingen te treffen voor volgend seizoen. We maken wellicht dezer dagen de haam bekend van de man die in de nabije toekomst het sportieve bewind zal voeren. Eddy Maes blijft als veldtrainer. Hij is graag bij ons en over wat hij presteert, is iedereen biezonder tevreden. Als bestuur zijn we niet van plan om bij de pakken te zitten. Sinds ruim drie maanden is een scoutingscomité operationeel en werden ver schillende voetballers gevolgd. We opteren voor jonge spelers. Met een aantal van hen hebben we al kontakten gelegd. Je mag aanne men dat we met een totaal nieuwe ploeg zullen aantreden in eerste provinciale. Wie financieel haalbaar is, zullen we definitief aanwer ven. Op anderen nemen we waarschijnlijk een optie," stelt de h. Nijs. lag later in de wedstrijd aan de basis van een afgetekende 0-4 zege. Hij bediende naar het einde toe twee keer perfect Leo Wuytack en de Robur-topschutter liet de kans niet teloor gaan. "Voor mij was het alleszins een voldoe ning dat mijn poulains zich hebben blij ven inspannen tot de laatste speeldag. Dat is een bewijs van een uitstekende sportieve instelling. In de loop van de volgende weken zullen we een paar oe fenwedstrijden organiseren tijdes dewel ke enkele testen zullen uitgevoerd wor den met het oog op een mogelijke ver sterking", aldus Jacques Vandenberghe. B.A.D. VW Hamme-Diegem 1-1. Vermei ren, voortdurend in de aanval, gaat zijn tegenstander voorbij (vh) VW Hamme-Diegem 1-1. De snelle Van Parijs gaat met het leder aan de haal (vh) Oudegem O Opstal 1 Het verblijf in derde provinciaal is voor SK Oudegem van korte duur geweest. Al sinds enkele weken is de degradatie on af-wendbaar De laatste match in derde werd met een nederlaag afgesloten tegen de kampioenen van Eendracht Opstal. 'We hebben een onfortuinlijke kompetitie achter de rug, zegt klubleider Hector Lambrecht. Vaak hadden we af te reke nen met gekwetste basisspelers. Serge en Pascal Van der Jeugt, die toch tot de ieteren behoren, zijn zowat twee maan den onbeschikbaar geweest. Ook Patrick De Groot diende enige tijd verstek te geven. Op Van den Hauwe hebben we geen beroep kunnen doen. We hebben voorts een trainerswissel moeten door voeren. Gerard Verhelst werd vervangen door Walter Bauwens. Ondanks vele in spanningen heeft hij ons vel niet kunnen redden. Walter heeft intussen een verbin tenis onderschreven met Lochristi. We moeten dus naar iemand anders uitkij ken. In vierde zullen we het proberen zo goed mogelijk te doen en werken aan een terugkeer Dat laatste dan liefst zo snel mogelijk." EG FC BOONWIJK hield titelkandidaat Waasmunster met 0-0 in bedwang. De Boonwijkers speelden zeer gemotiveerd en schoven de Heidejongens heel wat moeilijkheden voor de voeten. Boonwijk kende tegenslag toen Keymeulen de dwarsligger trof. Bij de thuisploeg lieten De Waele en Van Hemelrijck de kansen links liggen. Met dit gelijkspel rijfde Boonwijk een ticket binnen voor de test wedstrijd die een bijkomende stijger naar derde moet aanduiden. 0PD0RP werd op de slotdag nog getrak teerd op een ongelooflijke 0-7 nederlaag tegen Moerbeke. De thuisploeg speelde zeer traag en de agressieve bezoekers lieten geen enkele kans voorbijgaan om te scoren aan de lopende band. Triestig, maar waar. Ook VK HAMME kon zijn twaalfde neder laag van het seizoen niet ontlopen. Op bezoek bij SK Lokeren botsten de Wuy- tens op een fel verjongde, maar tevens gemotiveerde thuisploeg. Hamme kon een uur standhouden, maar nadat Ver- vaet had raak getroffen, brak de veer bij de bezoekers. Eindstand: 2-0. B.A.D. Sp. Buggen hout 2 se voetbal heeft sParta b'ina alt'id de Klinae 1 eerste viool gespeeld. Voortaan is dat y 1 niet meer zo. Eendracht Opstal promo- In de geschiedenis van het Buggenhout- veert naar tweede terwijl geelblauw voortaan een bescheiden derde provin- cialer wordt. De klubleiders, ontgoo cheld over de afloop, maken zich intus sen op en willen met volle moed de nieuwe kompetitie voorbereiden. Sekre- taris Isidoor Luypaert hierover: "We willen een snelle terugkeer bewerk stelligen en zullen hier ook alles voor doen wat binnen onze mogelijkheden ligt. Julien Peelman wordt de nieuwe trainer. Deze dagen hebben we met hem een overeenkomst afgesloten. Negen jaar geleden heeft hij ook al eens het sportieve bewind gevoerd. Intussen kij ken we naar versterking uit. Dat we de graderen heeft te maken meteen samen loop van omstandigheden. We kregen vaak te maken met gekwetste voetbal lers. Ik meen dat hier de eerste oorzaak voor de teleurgang moet gezocht wor den. Het verlies van Frangois Laurent trok een eerste streep door onze rekening. Pascal Christiaens en Marc Van der Jeugt kwamen wegens kwetsuren, zel den aan bod." EG Voetba.. Al wist Rapide Lebbeke al een tijdje dat het kampioen was, toch werd er nog duchtig gevierd. Volgende week meer over de steile opgang van deze bescheiden ploeg (foto guy) Vierde provinciale F De ontgoocheling na de zwakke verrichting tegen het Brabantse Diegem was halverwege deze week nog niet helemaal wegge spoeld in Hamme. De wildste spekulaties deden de ronde. "Ze willen geen kampioen worden", zo werd gezegd. "Praat voor de vaak, countert Rik Van de Velde, ledereen, van speler over trainer tot bestuur wil naar derde. Ik begrijp de misnoegdheid van de supporters na het debacle tegen Diegem. We verkeerden in een totale offday, ik evenzeer als mijn maats, al meen ik een uitzon dering te moeten maken voor onze keeper en ook voor Ronny Stalpaert, het kereltje met een ongebreidelde knokkersmentaliteit. We hadden aan hem een voorbeeld kunnen nemen. Ondanks een verliespunt, bekleden we steeds een komfortabele uitgangspositie. Met nog vier matchen voor de boeg, blijft er een verschil van twee punten op achtervolger Hekelgem. We hebben dus ons eigen lot in handen. Bornem is mijns inziens uitgeschakeld. Elf recente mat chen hebben de Kleinbrabanders amper 10 punten opgeleverd. Dat Hekelgem ons wel eens dicht op de hielen zou zitten, is een vrees die ik weken geleden al koesterde. Toch hoeven we er niet bang om te zijn. Wanneer we de resterende vier matchen winnen, zijn we kampioen. Zo simpel is dat. Natuurlijk zullen we tegen Braine, Schriek, Ninove en Scup Jette anders moeten reageren dan vorige zondag. Het worden overigens geen makkelijke klussen. Drie van de geciteerde ploegen hebben punten nodig om het behoud veilig te stellen. Voor achtervolger Hekelgem geldt net hetzelfde. Met de trainer hebben we deze week onderling van gedachten gewisseld. We hebben besloten om voortaan niets meer aan het toeval over te laten. Mag ik hieraan toevoegen dat de sfeer onder de spelers uitstekend is? Wie daar twijfels overheeft, is niet op de hoogte van de handel en wandel binnen de klub. Dat er al eens probleempjes zijn: het is stil waar het niet waait. In deze kompetitie is het een vaststelling dat we buitenshuis beter presteren dan voor eigen volk. Ik weetniet wat hier de oorzaak van is. Wellicht zijn de Hamse mensen die zelden de uitmatchen volgen, hierdoor minder entoesiast. In elk geval, als we zondag in Braine aan de winnende hand kunnen blijven, dan zetten we een belangrijke stap voorwaarts. De kam pioenstitel is dan niet ver meer af. T. Melle Robur Moerzeke Robur Moerzeke nam met 0-4 T. Melle te grazen en zorgde meteen tot de laatste dag voor een waardig slot van de kompe titie. Tijdens de jongste wedstrijden werd een 8 op 10 geboekt, zonder te verliezen, want tegen SK Beervelde en kampioen R. Lebbeke werd een gelijkspel afgedwon gen. Oefenmeester Jacques Vandenberghe, die stopt als oefenmeester en zich tijdens de komende maanden gaattoeleggen als begeleider van groepsreizen naar het buitenland, had zijn manschappen opge legd nog eens flink uitte pakken tegen het veroordeelde Telstar Melle. Zijn motivatie sloeg in. Robur presenteerde een bekijkenswaar- dige eerste helft met een succesvolle vrije trap langs Leo Wuytack. Het vierde kwartier kon niet bekoren in beide kam pen, maar toen Benny Huylebroeck na een slalom doorheen de thuisverdedi- ging een tweede treffer voor de bezoe kers lukte, verdween bij Melle blijkbaar alle hoop. Benny Huylebroeck, zonder enige twijfel de beste speler op het veld, Rp. Lebbeke 4 Melle 1 Rapid Lebbeke wil volgend seizoen in de hoogste provinciale afdeling een degelijk figuur slaan. Het bereikte dezer dagen een overeenkomst met Tom De Visser. Hij is momenteel bij het Brabantse Strombeek aan de slag, maar werd drie jaar geleden eigenaar van een Zilveren Voetbal, als prijsschutter bij KAV Den dermonde dat toen kampioen werd in eerste provinciale. Rapid heeft nog meerdere pijlen op zijn boog. "We zijn momenteel met nog twee vala bele voetballers in onderhandeling, zegt sekretaris Eddy Van Overstraeten. Het is de bedoeling om voor iedere linie een versterking binnen te halen. De optie van Geert Van Moerzeke werd gelicht. Hij kwam dit seizoen liefst 26 keer tot sco ren, waardoor hij laureaat is geworden van een Zilveren Voetbal. Er staat de komende weken nog een en ander te gebeuren. Volgend weekeinde organise ren we een tornooi voor duiveltjes, minie men en pre-miniemen. Er wordt door 36 ploegen aan deelgenomen. Komende maandag begint een voetbalstage die een week duurt. 75 jongeren hebben zich inmiddels ingeschreven. Ze zullen door Heizeltrainers worden begeleid. Op paaszondag spelen we tegen de Enten te." E.G. dien deze ploeg er niet in slaagt om in bevordering overeind te blijven, en sa men met KAVD degradeert, dan tuimelt de Konkelgoedploeg naar tweede provin ciale. Een aantal spelers hebben inmid dels te kennen gegeven dat ze niet langer de Lebbeekse kleuren zullen verdedigen. Dat is het geval voor Stefan Vercauteren en Floris Verstraeten. Ook invallerskee per Bart Schoepen verlaat het Konkel- goed. Voor voorzitter Rudy Jansegers en zijn bestuursploeg zijn het geen gemak kelijke tijden. De komende weken is er veel werk aan de winkel. E.G. "SK Lebbeke is niet dood. Wie dat denkt of hoopt, heeft het verkeerd voor. In de nabije toekomst zullen we een sportieve revanche nemen. We zijn in onderhande ling met een nieuwe trainer en deze week veronderstellen we een overeenkomst te bereiken. Voorts kijken we uit naar ver sterking", aldus SK-klubleider Willy Meert. De eerste provincialer heeft een moeilijke kompetitie achter de rug. Momenteel is hij niet zeker over het behoud. Alles hangt af van Verbroedering Denderhoutem. In- E.G.y Metsele y Lebbeke O O

De Voorpost | 1992 | | pagina 19