Hernieuwde aanpak voor New Model Today 1992 Vijfde Beebopalula werd Aalsterse retro-festival topper... \/oim lO/Ml Uitslag kleurwedstrijd INFOBO 10 - 1.5.1992 - De Voorpost De eerste lustrumeditie van het Aalsterse retro-festival Beebopalula in de Keizershallen kende vorige zaterdag een sukses dat alle voorgaande afleveringen overtrof. Meer dan 3.000 fans van de sixties-oldies beleefden een onvergetelijke nacht op de tonen van de bijlange nog niet vergeten The Matchbox, The Rubettes, The Coustiks, Dozy - Beaky - Mick en Tich, The Fortunes en The Troggs. De Oilsjterse Muziek Promotie bopalula samen met Radio 2. Op- (OMP) organiseerde dit jaar Bee- nieuw brachten zij traditioneel een Aalst. Dozy, Beaky, Mick en Tich, sfeervol maar geen uitschieters a Evenals voorgaande jaren was het voor de deskundige jury zeker niet gemakkelijk om uit de talrijke deelnemers de laureaatjes van de. Infobo-kleurwedstrijd te kiezen. De hierna vermelde artiesten doorstonden een eerste selektie: - Carl Janssens, Achterstraat 91, Haaltert - Elke Roosen, Steenland 8, Aalst - Davy De Ridder, Statiestraat 35, Moorsel - Heieen Gheyssens, Paardendries 35, Aalst - Ann De Backer, Sparrenlaan 18, Teralfene - Lieve De Winter, Sint-Annalaan 45, Aalst - Bert Van Der Veken, Dompelstraat 42, Aalst - Sergio Meert, Diepestraat 144. Aalst - Tineke Van Cauwenbergh, Pluimstraat 6, Haaltert - Vicky Albrecht, Bredestraat 20, Aalst - Sandrien Gheyssens, Paardendries 35, Aalst - Annelies De Smet, Desiré De Wolfstraat 12, Aalst - David De Winne, Duivelshoekstraat 42, Mere - Leen Dierickx, Guido Gezellestraat 48, Aalst - Kurt Goeyvaerts, Langestraat 46, Aalst - Lindsay Van Den Abbeele, Korte Trieststraat 1, Moorsel - Jürgen Van Cauwenbergh, Pluimstraat 26, Haaltert - Evy Albrecht, Bredestraat 20, Aalst - Sabrina Dessein, Vooruitzichtstraat 17, Aalst - Caroline Janssens, Achterstraat 91, Haaltert - Kristof Van Ro, Geraardsbergsesteenweg 93, Ninove - Donnie De Neef, Sint-Jobstraat 112, Aalst - Timothy De Schrijver, Schonegem 20, Erpe - Stina Piron, Huytstraat 63, Haaltert - Wendy Goossens, Kerkstraat 21, Burst - David Coppens, Doriksveld 30, Hofstade - Vanessa Dessein, Vooruitzichtstraat 17, Aalst - Joris De Schrijver, Schonegem 20, Erpe - Julie Huylenbroeck, Oudenaardsesteenweg 54, Erpe - Liesbeth Soetinck, Fonteinstraat 26, Haaltert - Dries Dierickx, Guido Gezellestraat 48, Aalst - Glenn De Hondt, Brede Driesstraat 12a, Hombeek - Els Van Der Veken, Oude Dendermondsesteenweg 239, Aalst - Kim Geerts, Blomstraat 19a, Lede - Nathalie Van Hoele, Zavelbaan 33, Aalst - Tom Van Der Borght, Zavelstraat 3, Erembodegem - Sarah Van Overwaelle, Heuvel 29, Erembodegem - Barbara Goossens, Mijlbekelaan 28, Aalst - Kevin Keymeulen, Hyacinthenstraat 17, Aalst - Evelien Callebaut, Zevekootstraat 133, Erpe - Nele De Meyer, Hof Leeuwergem 44, Aalst - Pieter Raes, Groenstraat 248, Aalst - Katrien Raes, Groenstraat 248, Aalst - Kelly Scheerlinck, Pachterstraat 9, Haaltert - Kirsten Vlasschaert, Zurendries 15, Nieuwerkerken - Sarah Gheyssens, Paardendries 41, Aalst - Kjell De Dondt, Brede Driesstraat 12a, Hombeek - Caroline De Cuyper, Kluyskensstraat 32, Aalst - Bart Saerens, Europalaan 29, Erembodegem - Eline De Corte, Stokstraat 44, Lede - Sara De Ridder, Statiestraat 35, Moorsel - Liestbet Van Der Burght, Langestraat 197, Aalst - Steven De Meyer, Hof Leeuwergem 44, Aalst - Marlies Gheyssens, Paardendries 35, Aalst - Liesbeth Van As, Keizersplein 5, Aalst - Kristof Coppens, Doriksveld 30, Hofstade - Kategorie van 7 tot 9 jaar: - Marlies Gheyssens, Paardendries 35, Aalst - Kristof Van Ro, Geraardsbergsesteenweg 93, Ninove - Heieen Gheyssens, Paardendries 35, Aalst Volgende laureaatjes werden bekroond voor hun mooie werk: - Kategorie van 3 tot 6 jaar: - Kjell De Hondt, Brede Driesstraat 12a, Hombeek - Katrien Raes, Groenstraat 248, Aalst - Kim Geerts, Blomstraat 19a, Lede - Kategorie van 10 tot 12 jaar: - Lindsay Van Den Abbeele, Korte Trieststraat 1, Moorsel - Donnie De Neef, Sint-Jobstraat 112, Aalst - Leen Dierickx, Guido Gezellestraat 48, Aalst De prijswinnaars welke hun prijs nog niet afhaalden, kunnen dit doen op het kantoor van Het Gouden Blad De Voorpost, Dr. De Moor- straat 6, Aalst tot en met 15 MEI 1992 aantal al dan niet vergeten popster ren uit de sixties op het podium. Het was vooral de bedoeling de hitma kers van toen, die op de juke-boxen grijs werden gedraaid, opnieuw tot leven te laten komen in de Aalsterse Keizershallen. Op het festival waren dan ook eer der gouden evergreens te horen in close harmony dan trillende num mers van de Stones of Jimi Hendrix. Het publiek was duidelijk gekomen om zich te amuseren en daar waar de tribunes eerder bevolkt waren met oudere jongeren - rond bouw jaar 1960 - werd de ruimte voor het podium ingenomen door een bie- zonder heterogeen publiek. Blijk baar kan deze muziek ook nog ge smaakt worden door het jonge vol kje dat zelfs nog niet in de wieg lag toen de vertolkte nummers werden uitgebracht en werd de retro-sfeer verkozen op het cirkus van de mo derne diskoteek. Van de aanwezige groepen kon alleen - vreemd ge noeg - de afsluiter er niet in slagen hun legende opnieuw waar te ma ken. The Troggs - top of the bill - pak ten uit met een serie banale FM- rocknummers, afkomstig van een pak recente, overbodige en onver kochte platen die ze kost wat kost willen blijven promoten. Weinig zeggend geraas, dat zijn sterkte zocht in decibels en clichés van hea vy metal-gitaarsolo's. Het publiek viel voor het eerst in uren volledig stil en veerde pas aan het eind als één man weer rechtop bij de ver plichte afsluiter «Wild Thing», een nummer dat als een huis rechtop bleef staan omdat de voorthakken- de tri-akkoordenriff nu eenmaal le gendarisch en geniaal onverwoest baar in zijn eenvoud is. De verrassing kwam vooral uit de hoek van The Coustiks. Weinigen kenden hen en de meesten ver wachtten een zoveelste produkt van een of andere soundmix-show. Hun visie werd vlug herzien. Deze vier jonge knapen brachten perfekte versies van de popnummers uit de periode dat hun ouders nog op de schoolbanken zaten. Vooral The Beatles werden tot in détail nage speeld. In de zaal werd meegezon gen uit volle borst. Sommigen gin gen aan het dansen, terwijl de ande ren met de handen in de lucht tijde lijk de doortocht van bierkratjes on mogelijk maakten. «Ik denk dat The Beatles live nooit zo goed hebben geklonken», liet een toeschouwer zich ontvallen en daarmee was alles gezegd. Organisator Willy Van Mossevelde stond op de trappen van de tribune als in een roes te genieten van het schouwspel van de muziek en de deinende massa. Hij was duidelijk een gelukkig man. «De vijfde editie overtreft alles. Meer dan 3.000 Aalst. De muziek uit de zestiger jaren werd opnieuw tot leven gebracht. Verschillende generaties genoten er samen van (a) mensen staan te genieten van de muziek uit hun jeugd. Ongeloof lijk Ook Guy De Pré is bijzonder entoesiastverklaarde hij. Guy De Pré had dan ook beloofd om er vanaf nu altijd bij te zijn, als presen tator. Jaarlijks werd de opbrengst van Beebopalula geschonken aan een goed doel. Welke bestemming voor de gemaakte winst er nu zal uit de bus komen is echter nog niet uitge maakt. Afhankelijk van het over blijvende geld na de na-kalkulatie, zal de keuze worden gemaakt. (p.h.) Ongetwijfeld is mannequin of fotomodel worden, de droom van vele meisjes, maar droom en werkelijkheid liggen dikwijls ver uit elkaar. Het evenement «New Model Today», die jaarlijks over 63 landen van de wereld modellen zoekt om ze in Italië tijdens een finale tegen elkaar uit te brengen, probeert die droom met de werkelijkheid te verzoenen. Er worden aan de kandidaat fotomodellen ofmannequins echter geen onrealistische beloftes gedaan. Er worden geen geschenken uitgedeeld, de kandidaten moeten het zelf waar maken. Door toedoen van Guiffio D'Amore - een Italiaans zakenman die reeds verschillende jaren in Aalst verblijft - en met mede werking van het Aalsterse stadsbestuur is Aalst sinds vorig jaar het centrum geworden waar de Belgische schifting en finale plaats vindt. In 63 landen van de wereld worden in het voorjaar van 1992 finales ge houden met als doel, kandidaten te ontdekken, welke interesse hebben om een karrière uit te bouwen in de modewereld, zowel de mannequin als fotomodel. De finalisten hiervan worden uitgenodigd om in septem ber deel te nemen aan de wereldfi nale die plaatsvindt in Italië. De kandidaten worden daar in kontakt gebracht met de bekendste stylisten zoals Kenzo, Versace,... maar ook met publiciteitsagentschappen en mannequinagentschappen uit de hele wereld. De kans is dus reël dat ze daar in aanmerking komen om kontrakten af te sluiten welke een nieuwe dimensie aan hun leven kunnen geven. De Belgische organisatie van «New Model Today» zal bovendien de 5 finalisten voor een gratis verblijf ge durende een week in Italië uitnodi gen. Katrien De Cock uit de Stations traat 38 kreeg vorig jaar de drie kleurige sjerp van «Miss Model '91 de Belgique» omgord. In Italië ein digde zij op de 18de plaats. Als 18 jarige studente aan de Wetenschap pelijke B afdeling aan Nieuwenbos te Gent, ondervond zij nogal wat moeilijkheden op school, maar haar ervaringen maakten heel wat goed. «Ik heb vele belangrijke mensen ontmoet. De contacten met de vele meisjes van verschillende nationali teiten, culturen en taal waren bij zonder fijne en leerrijke ervaringen. Ik ben nog steeds onder de indruk van de Italiaanse belevenis. Vooral de grandioze finale op het strand van Positano is een onvergetelijke herinnering» verklaarde Katrien. Bijzondere buitenlandse kontrak ten leverde Katrien's haar Belgi sche eerste plaats niet onmiddellijk op. Met foto's uit Italië kon ze zich zelf wel promoten en is zij sinds januari aan het werk als fotomodel. Zo werkte zij al voor enkele agent schappen en bladen zoals Paris- Match, La Redoutte en een aantal andere publikaties. Er zijn ook on derhandelingen aan gang voor eventuele kontrakten met firma's in Duitsland en Engeland. Een andere finaliste uit Sint-Niklaas had meer geluk in Italië en beantwoordde blijkbaar beter aan het type dat de stillisten in hun hoofd hadden en zij versierde een kontrakt van twee jaar bij Kenzo. Zij deed reeds een drietal défilés in Milaan en is pas terug uit Parijs waar zij eveneens furore maakte. Duidelijk werpen de kontakten in Italië wel vruchten af maar voor Katrien De Vos bleek zij nog wat timide te zijn om het direkt waar te maken. Zij is wel dit jaar opnieuw naar Italië uitgenodigd. Hernieuwde aanpak 1992 De verkiezing van de Belgische fi nalisten zal in verschillende fazen verlopen. De kandidaten moeten minimum een lengte van lm70 heb ben en tussen de 15 en 23 jaar zijn. Na inschrijving en storting van 350 fr. op rekening 001-2286014-91 van «New Model Today» zullen de kan didaten uitgenodigd worden op de voorselekties die plaats zullen heb ben op de zaterdagen 9, 16, 23 en eventueel 30 mei, van 14 tot 18 uur, telkens in de pas geopende Taver- ne-Restaurant-Cafédansant in het landelijke Schoonaarde. Wanneer je rechtsaf slaat aan de lichten aan het voetbalveld van Schoonaarde, beland je meteen in de velden van het agrarische ge hucht Opstal. Even verder op zie je de hoeve van Bart Keymeulen en Hilde De Bolster liggen. Na tien jaar lang taverne- cafédansant «The Shakespeare» in de Kerkstraat te Aalst tot een ultieme en drukbe- klante zaak te hebben uitgebouwd, nestelden zij zich in «Koeketine» een sfeervolle zaak die modern raf finement en de rust van een gezelli ge boerderij weet te kombineren. In dit unieke kader zullen de kandida ten te gast zijn en aan selektieproe- ven worden onderworpen. Er werd door de organisatoren de nadruk gelegd dat er radikaal ge broken werd met de aanpaken jure ring zoals die vorig jaar gebeurd is. «Ik heb vorig jaar blijkbaar te veel vertrouwen gehad in bepaalde men sen, waarvan ik achteraf ondervon den heb dat zij de organisatie heb ben misbruikt» verklaarde Italiaan se Aalstenaar Guillio D'Amore. In derdaad beschaamde toen de ver antwoordelijke door dominant de kandidaten te selektcren. Dit bleek duidelijk toen de pers reeds op de hoogte was geraakt van de geselek- teerde finalisten, nog voor de finale had plaats gehad. Dit jaar zal de jury samengesteld worden uit een achttal mode-ex perts en een persafgevaardigde die op de korrektheid van handelen zal kunnen toezien. Vorig jaar maakten ook een aantal mannelijke schepen van Aalsterse stadsbestuur deel uit van de jury. Dit is dit jaar ook niet meer het geval. Om problemen te vermijden werd de verantwoordelij ke van vorig jaar geweerd en komt ook als sponsor niet meer aan bod. Niet alleen wordt de jury nu beperkt gehouden en samengesteld uit vak mensen maar ook het publiek zal tijdens de finale in Aalst aan de stemming voor de eindfinalisten kunnen deelnemen. Ook Stad Aalst werkt mee aan het gebeuren. Videobeelden toonden aan dat het evenement van vorig jaar resulteerde in een toeristische promotie voor de stad. De Rai nam een verslag op van de wedstrijd en bracht op de Italiaanse TV voor 6 miljoen kijkers een duidelijke pro motie voor Brugge, Brussel en Aalst. Elk jaar wordt een land van de 63 deelnemende uitgekozen door de RAI om de plaatselijke finale te filmen. Vorig jaar was dit België maar voor 1992 is Zweden aan de beurt. De Belgische finaliste wordt hier ook op uitgenodigd en zal dus al een uitstapje naar de Scandinavi sche streken op zak kunnen steken. Grandioze finale Vorig jaar schreven zich 123 meisjes in voor de preselekties. 30 kandida ten hiervan namen deel aan de fina le. Op het ogenblik zijn er al een dertigtal kandidaturen binnen, on der wie meisjes uit Aalst, Nederhas- selt, Marcinelle, Brussel. Op 28 juni zullen de 30 finalisten uitgenodigd worden naar de Keizershallen te Aalst waar tijdens een grandioze show, waar vanaf 19 uur de selektie zal plaats hebben waaruit de uitein delijke «Miss Model Today - België 1992» zal uit aangeduid worden sa men met de vier andere kandidaten die haar naar Italië zullen vergezel len. De omkadering gebeurt door optre dens van Sam Gooris, Leyers, Mi- chiels en Soulsister met als presen tator Chris Bruyninckx. De hoge se- lektieve toegangsprijs van 1.000 fr. van vorig jaar werd sterk vermin derd en teruggebracht tot 400 fr. in voorverkoop en 450 fr. aan de kassa, voor het publiek dat de wervelende show van de kandidaten en het op treden van de vedetten wil bijwo nen. Nadere inlichtingen kunnen steeds bekomen worden op nr. 053/ 78.50.44 of 053/78.83.63. Alle brief wisseling en inschrijvingen sturen naar New Model Today, Korte Zoutstraat 44 te 9300 Aalst. P.H. Aalst. Reeds een dertigtal kandidaten hebben zich ingeschreven voorde selektie van New Model Today in Schoonaarde

De Voorpost | 1992 | | pagina 10