Op één punt van de titel Exöf® bportj in Appels Gewogen en veel te licht bevonden E. Aalst moet terug 'Winnen is promoveren' Eindronde in derde en vierde provinciale vy Kermiskoers f(AVD schiet! te laat wakker Franky De Pelsmaecker (Hamme) De Voorpost - 1.5.1992-17 Het staat nu wiskundig vast Eendracht tuimelt na de uitgesproken 4-0 neder laag tegen Sp. Charleroi definitief naar tweede klasse na een seizoen dat noch kant noch wal raakte en tijdens hetwelk is gebleken dat die afgang onvermijdelijk was door een duidelijk gebrek aan talent in de ploeg. Dit laatste werd nog maar eens onderschreven te Charleroi zelf. De Karolingers lieten er de ajuinen letterlijk ter plaatse door het voeren van een hels tempo. Het bleef dus bij éénrichtingsverkeer, alhoewel tijdens het eerste halfuur Eendracht een paar goede kansen kreeg via Zakkas en Krohm. De gepaste afwerking bleef echter achterwege. Tien minuten vóór de rust werd Eendracht al voor een voldongen feit geplaatst en kon toen al de boeken sluiten en rijst al onmiddellijk de vraag: wat wordt Aalst volgend jaar? Opmerkenswaardig is het feit dat doelman Hans De Schrijver te Charleroi op het appél ontbrak. Officieel heet het dat hij gekwetst is. Hij werd trouwens op de bank vervangen door Cottiels. Achter de schermen wordt echter gefluisterd dat Hans het slachtoffer is ingevolge een konfiikt dat enkele weken geleden gerezen is tussen hem en oefenmeester Grijzenhout, die hem als vaste titularis weerde na zijn ziekteperiode. De Eendracht-goalie nummer één voelt zich hierdoor verongelijkt. Grijzenhout pikte het niet dat hij zijn beklag maakte bij de klubvoorzitter en de manager. B.A.D. v Zo'n 13 jaar geleden promoveerde VW Hamme als tweede gerangschikte van eerste provinciaal naar bevordering. De opgang werd in extremis mogelijk nadat Verbroedering Denderhoutem, dat als eerste was geëindigd, op omkoperij was betrapt. Dat men aan de Durme een heuse titel kon vieren, dateert van zo'n 30 jaar geleden. Of het zondagavond opnieuw groot feest zal zijn, hangt af van het resultaat tegen VK Ninove. Bij een overwinning is de titel binnen schot en wordt er volgend seizoen in derde gevoetbald. "De wil om te promoveren is bij iedereen aanwezig, maakt doelman Franky De Pelsmaecker duidelijk. Nooit heeft het er zo mooi uitgezien. We hebben een voorsprong van drie punten op Bornem en Hekelgem Hopelijk kunnen we in Ninove de zaak rondmaken. Het zou jammer zijn indien we tot de laatste speeldag moeten wachten. Nu al heeft de stress zich van ieder van ons meester gemaakt. Tegen Schriek kwam dat vorige zondag duidelijk aan het licht, al meen ik dat we een degelijke verrichting hebben geleverd. We hadden overigens met een flinke opponent te maken. Ik veronderstel dat we het in Ninove evenmin makkelijk zullen krijgen. Het is een ploeg die vlot tot scoren komt. en zeker de 7-2 pandoering die zij eerder bij ons meekregen, niet zullen vergeten zijn. Wij genieten van een komfortabele positie, en hebben het lot in eigen handen. Als we presteren zoals afgelopen zondag, is de volle buit binnen bereik. Technisch zijn we sterk. Als we nu ook eens knokken en tot het uiterste gaan, dan kunnen we misschien zondagavond duchtig de bloemetjes buiten zetten. Het gevaar schuilt hem enkel in het feit dat enkele collega's overmand worden door zenuwen, zeker als we op achterstand komen Niemand mag in deze ultieme strijd zijn mogelijkheden onderschatten. Wij zijn tot veel in staat. Ikzelf zal alles in het werk stellen om Charlie Meys en co. het scoren te beletten. EG Op zaterdag 2 mei wordt in Appels tergelegenheid van de lentekermis een wielerwedstrijd voor nieuwelin gen BWB georganiseerd. Vanaf 14u00 kan men inschrijven in zaal De Wijngaard, Heirstraat, waar ook om 15u00 de start zal gegeven wor den. Er is voor 13.500 fr prijzen voorzien en voor 5.000 fr premies De wedstrijd wordt georganiseerd door 'De Bolhoedjes', welbekend V als volksopbeurende maatschappij, 7 Boekhoute 1 Wieze 2 De bezoekers namen vanaf het startsei zoen het heft stevig in handen en dat leidde al na 4 minuten tot de openings treffer na een lange soloren van Chris Eeckhout. Later trof topschutter Rogiers de paal. Geheel onverwacht kwam de thuisploeg nog op gelijke hoogte toen iedereen reeds aan de koffie dacht. Na de kampwisseling lanceerde Wieze een on stuitbaar offensief en kon orde op zaken stellen langs Rogiers. In de slotfaze mis te Van Ransbeeck nog een derde treffer voor de bezoekers. Doelpunten: 4' Eeckhout 6-1, 40' De Bruycker 1-1,51' Rogiers 1-2. Voeg hier aan toe dat de opponent tot de betere teams mag gerekend worden en geen intentie koesterde om de thuisploeg zomaar de punten op een presenteer blaadje aan te bieden. Zelfs bij een 3-1 achterstand werd nog aardig geknokt. Op een gegeven ogenblik was een su blieme tussenkomst van Frankie De Pelsmaecker nodig om in extremis een punt te redden. "Vooral in de eerste helft werden we kort op de huid gezeten, zegt Raf Vermeire. We hebben in die periode vrijwel geen kansen gekreëerd. Ik heb een enkele doorbraak geforceerd maar werd meteen in de schaar gezet. Misschien had ik er beter aan gedaan om mij languit tegen de grasmat te laten vallen. Mogelijk had de spelleider een sanktie toegekend, in dit geval een penalty. Ik werd immers door twee tegenstrevers niet al te zuiver aan gepakt, maar probeerde er nog het beste van te maken. Na de hervatting zijn we offensiever van stapel gelopen, wat bin nen de kortste keren resulteerde in een doelpunt. Eens we voorsprong verwer ven, winnen we aan vertrouwen. Niette min bleef het moeilijk om afstand te ne men van een team dat zich niet zonder slag of stoot gewonnen wou geven. Net als voor vele andere kopploegen wegen ook voor ons de laatste loodjes het zwaarst. We zijn overeind gebleven en mee door de nederlaag van Hekelgem verwerven we een uitgangspositie waar we tot voor kort enkel maar konden van dromen. Aan twee punten hebben te nu genoeg om naar derde door te stoten. Ik hoop dat we die zondag in Ninove beha len." Filip De Borger liet halverwege de tweede helft de kans om er 3-0 van te maken onbenut. "Een stommiteit van mijnentwege, merkt de Kleinbrabander op. Raf Vermeire stond moederziel alleen. Langs de ande re kant merkte ik een"gat" dat naar ik meende net groot genoeg was om er de bai doorheen te jagen. Het werd een grandioze mislukking waar ik mea culpa moet voor slaan. Gelukkig zijn we tot het laatst overeind gebleven, anders had ik de boter gegeten." EG Boonwijk 4 Sint-Antelinks 1 Ook Boonwijk blijft bij de serieuze kandi daten om een promotie naar derde pro- Sp. Charleroi 4 E. Aalst O Zaterdagavond II. hebben we nog maar eens opnieuw kunnen vaststellen dat Eendracht werkelijk het zwakste broertje is uit eerste klasse. Gedurende een uur lang werden de ajuinen door het moor dend tempo van de thuisploeg bij de keel gegrepen. Een halfuur hield het Aalsterse bastion stand, maar werd tenslotte nog vóór de rust ontmanteld door het ongrijp baar duo Malbasa-Zetterberg. Vooral de ex-Anderlechtenaar akteerde out-stan ding en kon om de haverklap infiltreren in het overbevolkt defensiegebied van de bezoekers. Kort na de rust kon Schippers bewijzen dat hij momenteel de evenknie is van Hans De Schrijver toen hij een strafschop van Janevski neutraliseerde. Nadien heerste in het thuiskamp enige windstil te, maar toen in het laatste kwartier Char leroi het tempo weer opdreef, kwam Een dracht weer serieus in de problemen. Eerst spurtte Malbasa op de rechterflank weg. Bij Aalst scheen niemand bekwaam hem op te vangen en zijn voorzet werd door Mare Wuyts zonder genade afge rond. Diezelfde Wuyts zorgde nadien nog voor zware 4-0 eindcijfers toen hij ongehin derd een voorzet van de ingevallen Ge rard mocht inkoppen. Aalst legde zich zonder verder verweer bij de zaken neer. Eendracht speelde uitermate zwak en het is duidelijk dat het zo snel mogelijk een punt wil plaatsen achter het mislukte seizoen in eerste klasse. Inderdaad, ge- Voetbal. Jean-Pierre Van de Velde, de nieuwe trainer van Eendracht Aalst tekent het kontrakt dat hem twee jaar aan Eendracht bindt (da) wogen en veel te licht bevonden. We vinden er geen andere woorden voor. Scheidsrechter: Vandriessche. Toeschouwers: 4.500. E. Aalst: Schippers, De Wolf, Eikel boom, Okpara, Lamberg, Limpens (64' Kanu), Van Peteghem, Godtbil, Van der Beken (46' Comelissen), Krohm, Zak kas. Doelpunten: 37' Mabasa 1-0, 39' Zet- terberg 2-0, 76' Wuyts 3-0, 85' Wuyts 4-0. Gele kaarten: Kanu en Krohm. B.A.D. De Dendermondse paarsblauwen beginnen zowaar doelpunten te ma ken aan de lopende band. Tegen Putte, een ploeg die eigenlijk niets meer te winnen of te verliezen had, werd maar liefst driemaal gescoord. Eigenaardig is dat de ploeg die de jongste twee wedstrijden op het ter rein stond voor een groot deel be staat uit spelers die bij KAVD zijn aangesloten. We zetten ze op een rijtje: Verstraeten, Moens, De Kin der, Emmaneel, De Coninck, Van Troos, Van Nleuwenhuyse, Wygo- nic en Rijdant, De 'vreemde spelers waren Van Roy, Stevellnck en Nijs. Rond deze kern kan misschien toch een ploeg uitgebouwd worden die het kan doen in eerste provinciale. Nu Denderhoutem ook aan de lo pende band begint te winnen, is de hoop voor KAVD vervlogen, zelfs ai worden de laatste twee matchen gewonnen. Volgende week staat immers de konfrontatie tussen Die- gem en Denderhoutem op het pro gramma. Denderhoutem is theore tisch nog niet gered maar haalt het één punt op Diegem dan is het zeker van het behoud. Ook Scup Jette verkeert in die positie maar mag zondag thuisspelen tegen het ver oordeelde Vorst, een derby, maar toch... Indien Diegem wint tegen Dender houtem en KAVD wint thuis tegen Strombeek dan zijn de posities als volgt; 13. Diegem 7 12 10 24 14. Denderhoutem 6 11 12 24 15. KAVD 8 15 6 22 Indien Diegem en Denderhoutem de week nadien allebei de laatste match verliezen en KAVD wint op Bomem(?) dan verandert de situatie volledig: 13. KAVD 9 15 6 24 14. Diegem 7 13 10 24 15. Denderhoutem 6 12 12 24 In dat geval blijft KAVD in bevorde ring Maken we nu eens een andere ver onderstelling, steeds met het gege ven dat KAVD de volgende match wint. Denderhoutem gaat dan winnen op Diegem. 13. Denderhoutem 7 10 12 26 14. KAVD 8 15 6 22 15. Diegem 6 13 10 22 In dit geval zakt KAVD zeker want de kloof met Denderhoutem kan niet meer overbrugd worden, al mogen we nog steeds Scup Jette niet uit het oog verliezen. Er blijven dus maar twee mogelijke- den: 1Jette verliest beide nog te spelen wedstrijden en KAVD haalt vier op vier, terwijl Diegem en Denderhou tem bijvoorbeeld gelijk spelen en nadien Diegem verliest. Dan zakken Jette, Diegem en Vorst. 2. Denderhoutem verliest op Die gem en nadien haalt geen van beide ploegen nog punten terwijl KAVD tweemaal wint. VVV Hamme-Schriek 3-2. Wat trekken en duwen met De Borger en Van Looy (vh) Het zijn kleine kansjes... WV Hamme-Schriek 3-2. De Borger speelt de bal voor doel, waar Van de Velde zal binnenschieten (vh) Hamme 3 Schriek 2 Met drie punten voorsprong op Hekel gem en Bornem en nog amper twee matchen te spelen ligt de titel voor het grijpen voor de Hamse vierdeklasser. Hij liet tegen Schriek nochtans niet de indruk die normaal van een leidersploeg wordt verwacht. Ergens is het logisch dat de druk groot begint te worden na een ze nuwslopende kompetitie. Bovendien ont braken met Filip Segers, Mare D'Hondt en Yves Van Parijs drie volwaardige pionnen. Hun afwezigheid liet sporen na. Heikant Zele 1 Wortegem 3 De bezoekers, die heel beweeglijker speelden en op het technisch vlak vaardi ger waren ingesteld, wonnen verdiend deze wedstrijd op het veld van FC Merel- beke. Reeds na 6 minuten was het raak toen Guy De Baere een afstandsschot lukte. Na de rust was bij de bezoekers de meest opvallende figuur. Eerst bracht hij de stand op 0-2 met een mooie lob, en nadien maakte hij de rekening vol op aangeven van Pinnoo. Heikant kon na dien enkel nog de eer redden via Pfaff. Doelpunten: 5' De Baere 0-147' en 71 Plateau 0-2 en 0-3, 81'Pfaff 1-3. Hofstade 2 Nederzwalm 3 De kijkers kregen waar voor hun geld in deze wedstrijd die ruim 120 minuten duurde en die alle kanten uitkon. We noteerden een vrij gelijkopgaande eerste helft met na twintig minuten de openings treffer voor de thuisploeg, die echter prompt werd beantwoord door de bezoe kers. Ook tijdens de tweede periode hiel den beide teams lange tijd de balans in evenwicht, zodat na de officiële negentig minuten opnieuw moest getost worden. Tijdens deze extra dertig minuten was Nederzwalm efficiënter bij de zaak en liep uit naar een 1 -3. Hofstade sloeg nog wel terug tot 2-3, maar tot het herspelen van de wedstrijd kwam het uiteindelijk niet. Doelpunten: 21' De Muynck 1-0, 27' Roman 1 -192' Ternest 1 -2,95' Roman 1-3,112' Van Waeyenberghe 2-3. vinciale af te dwingen. De thuisploeg stond reeds aan de rust met 3-0 aan de leiding met treffers van Guy Keymolen en Geert De Bondt (2). Tijdens de tweede helft kwam het bezoekend team wat ster ker aan bod, maar miste vooraan afwerk- ers. Toen De Bondt na een uur nog maar eens raak trof was de zaak definitief beklonken voor Racing. Het eerreddend doelpunt van St.-Antelinks mocht er nog wel bij. B.A.D.

De Voorpost | 1992 | | pagina 17