Kampioen in dertig sekonden M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal Artikel MTSA voetbal Edo - Waterval 0-10 A A p M.T.S.A. K.B.L.V.B. 18 - 1.5.1992 - De Voorpost De laatste speeldag in de kompeti tie zorgde voor heelwat spanning, vreugde maar ook teleurstelling. Zo werd het op het Wijngaardveld de beslissende wedstrijd ge speeld voor de titel in de tweede afdeling. Motorrijwielbedrijf Honda had niets aan het toeval overgela ten om hun kampioenstitel meer luister bij te zetten. De mooiste bloemen en beste champagne werden aangekocht om de spelers voor hun inzet de bekronen, maar het bezoekende Dyor kwam ei zo na stokken in de wielen steken en had het meer voor Rode Lantaarn daar de vriendschapsbanden tus sen deze laatsten heelwat hoger liggen dan bij de fabrieksploeg en Dyor met zekerheid wist dat Rode Lantaarn tegen het laatst geklas seerde Groen-Wit niet in moeilijk heden zou verkeren. Honda moest daarom de 2 punten pakken om zeker te zijn van de titel. De span ning was dan ook te snijden toen de lokale ploeg maar niet tot sco ren kwam tegen de versterkte ver dediging Er heerste een echte rouwstemming over het stadion toen 30 seconden voor affluiten Rode Lantaarn virtueel kampioen was en de bloemen en champagne overbodig leek, net toen de uitste kend leidende scheidsrechter Meuleman de wedstrijd wou afflui ten gebeurde het wonder, met een doelpunt als gevolg, alle opge kropte frustraties barste uit in een ontzettende feestvreugde die de kroon op het werk bracht. Niemand zal betwijfelen dat Honda de nieu we kampioen werd. Bij het horen van de uitslag werd het in Bam- brugge muisstil want de titel die voor het grijpen lag voor Rode Lan taarn werd in 30 sec. teniet ge daan. Anders was het gesteld in de hoogste afdeling waar alles zich toespitste tot de degradatie zowel Reynaerds, Leeuwerik en O.C. Aalst hadden een moeilijke op dracht om het behoud te verzeke ren. Als bij wonder wonnen alle drie de ploegen hun wedstrijd. Maar ondanks de zege van O.C. Aalst was de teleurstelling het groots want zij werden veroor deeld om samen met Edo volgend seizoen in tweede afdeling aan te treden. Wat voor de een de onder gang betekent is voor de andere suksesrijk dat kon men opmerken bij kampioen V.V. Bouw die niets aan het toeval overlieten na hun wedstrijd tegen rivaal Saf die na een spetterend vertoon gewonnen werd door de thuisploeg, werden zowel de spelers als hun suppor ters verwend met een heuse dans avond die tot in de vroege uurtjes duurde. Hoe de vriendschapsban den nauw verweven zijn tussen de ze ploeg kan men moeilijk be schrijven, hun klasrijke doelman werd benaderd door derde provin- cialer Wichelen om volgend sei zoen als titularis op te treden, maar deze weigerde het aanboddaar hij het bij V.V. Bouw volledig naar zijn zin heeft en er niet aan denkt zijn vrienden in de steek te laten. Het mooiste ogenblik dat men in de match zag hoe kapitein Mercx Wil- fried 3 m. voor tijd zijn plaats af stond aan voorzitter Emiel Adam die met zijn 60 lentes het einde van de wedstrijd mocht uitspelen, wat door de supporters onthaald werd met een stevig applaus. Wat de zondagafdeling betreft hoeft men zich geen zorgen te maken. Deze kompetitie blijft intakt en krijgt een ruimer aanbod door een paar nieu we ploegen die hun intrede maken, wat wel wordt betreurd is dat een van de allereerste teams die in het M.T.S.A. ooit haar intrede maakte, Real Familial ophoud te bestaan. De spelers waren onthutst toen ze van het bestuur persoonlijk bericht in de brievenbus kregen dat ze naar een andere club mochten uit kijken, wat de reden van deze ont binding was konden we jammerlijk genoeg niet achterhalen. Al kon den we geruchten opvangen dat een van de pioniers en stichter van deze dub wegens gezondheidsre denen moest afhaken. Langs deze weg wenst het M.T.S.A. hen alle sterkte toe en hoopt dat de leegte die het afhaken van deze club zal worden opgevuld door een nieuw komerdie eveneens voor de nodi ge spanningen kan zorgen. Waterval-Leeuwerik 1-2 Scheidsrechter De Jonghe was er zich van bewust hoe belangrijk deze wedstrijd was voor de bezoekers en floot dan ook op topniveau. De bezoekers wisten dat dit de allerlaatste kans werd om zich in de hoogste afdeling te handhaven. Bij de aanwezige supporters kon men zowel een delegatie van O.C. Aalst als van Reynaerds ontwaren om de stand van zaken waar te nemen en hun ploeg tij dens de rust inlichtingen te verschaffen. Kampioen Waterval teert reeds een aan tal weken op de titel zodat men zich kan indenken dat er niet meer op het scherp van de snee gespeeld wordt om zich dusdanig voor te bereiden op de halve finale van de supercup die op 2 mei wordt gespeeld op Den Osbroek. Leeu werik daarentegen mocht niet falen en buitte het minder presteren van de lokale ploeg uit, met een 0-1 voorsprong ging men de rust in. Amper was de tweede helft op gang gefloten of de bordjes hin gen in evenwicht toen Van Heek F. de bezoekende netten bol zetten. De O.C. Aalst aanhangers konden juichen want men wist reeds dat hun ploeg met 0-2 leidde bij Alexander. De vreugde leek echter van korte duur te zijn, want Korte J. zette de scheve situatie recht met een schitterend doelpunt 1-2. Hoezeer de O.C.-ers de lokale ploeg ook bleef aan moedigen niets kon de zaak daardoor veranderen. Leeuwerik verdedigde met man en macht haar voorsprong dat zij het werden die op de valreep in de hoogste afdeling blijven, met gebogen hoofden keerden de O.C. aanhangers bedroefd huiswaarts om het droevige nieuws te melden beschikken want menige traan werd weggepinkt, en in het lokaal Da Mert gelegen in de Molendries kon men de rouwklokken horen luiden, achteraf werd de stilte verbroken toen al menige glazen genuttigd werden en de gedachten boven kwamen wat er zo al mis was gelopen in het huidige seizoen, iets waar nog lang over gepraat werd. A.Z. 77-Reynaerds 0-1 De ploeg uit Erpe had maar een doel voor ogen en dat was winnen, want dan alleen kon het hoe de uitslag ook luidde bij hun opponenten Leeuwerik en O.C. Aalst zich handhaven in de hoogste afdeling. U kan begrijpen hoe spannend het dit jaar werd, nog nooit hebben we tot de laatste dag moeten wachten om de degradatie kan didaten te kennen als nu, wat vooral voor deze bedreigde ploegen de laatste weken heelwat stress en koncentratie teweeg bracht, nu was het niet anders in deze wedstrijd gelukkig was scheidsrechter Van den Steen ontspannen en floot hij een uitstekende wedstrijd waarbij geen noemenswaardige incidenten vielen te noteren. De bezoekers togen van bij de aftrap ten aanval maar zorgde er voor dat er genoeg manschappen achteraan ble ven om een counterend A.Z. 77 op te vangen. De lokalen toefden duidelijk in dromenland want van een heuse wed strijd kon men nauwelijks spreken. De bezoekers die het merendeel van de eer ste helft opeiste kwamen echter niet tot scoren, zodat een blanco rustsignaal werd gefloten. In de tweede helft werden de bezoekers zenuwachtiger daar het verlossende doelpunt uitbleef en de minuten lang zaam in hun nadeel begonnen te tikken Honda-Dyor 1-0 De tweestrijd voor de titel spitste zich tor tussen de twee koplopers Honda en Ro de Lantaarn, beide ploegen gingen de laatste speeldag in met veel punten, maar Honda kon zich, mits het won tegen Dyor, niet als nieuwe kampioen kronen daar het bij de eindafrekening dan meer wedstrijden zou gewonnen hebben. Voor Rode Lantaarn zou de match geen pro bleem opleveren daar het tegen het laats- tgeklasseerde vaak heelwat moeilijker, want Dyor is niet te onderschatten en kan als het in een superdag verkeert de beste ploegen doen struikelen. Honda was nochtans super gemotiveerd en waren vol overtuiging dat zij de nieuwe kampi oen zouden worden want alles was reeds in gereedheid gebracht voor de huldi ging. Dyor dat echter goede vriend schapsbanden heeft met Rode Lantaarn zou de Japanners met man en macht van de zege houden, zodat de spanning te snijden was. Gelukkig was er een uitste kende scheidsrechter Meuleman aanwe zig om deze thriller in goede banen te leiden. In de eerste helft creëerde de lokale ploeg enkele scoringskansen die echter door een sublieme Dyor doelman uit zijn doelvlak werden geranseld daar tegenover moest de lokale defensie op haar hoede blijven wilde het niet op een counter lopen. Al bij al werd het een matig vertoon waarbij de 0-0 ruststand het spilbeeld weergaf. In de tweede helft kwamen de bezoekers meer en meer hun neus aan het venster steken en beleefden de Honda supporters een paar bange momenten. Naar gelang de minuten wegtikten hing de titel aan een zijden draadje en mocht in het verder gelegen Denderleeuw-N. Hofstade eindigde op een 2-2 gelijkspel en Blauw-Wit-Blauwe Vlam daar werd de uitslag niet medege deeld. In de derde afdeling dacht men geen goede wedstrijden meer te zien maar het tegendeel werd bewezen in de wedstrijdi Bouw-Saf 1-0 Ondanks de titel reeds binnen was en er door het bestuur alles in gereedheid werd gebracht om 's avonds met discobar Far West er een heuse viering van te maken, waren de talrijk opgekomen toeschou wers niet voor niets gekomen, het werd namelijk een schitterende wedstrijd waarbij Saf voor heelwat weerwerk zorg de. Voor de wedstrijd werden de kam pioenen door hun tegenstanders in de bloemen gezet en werd de aftrap gege ven door mevrouw Wilfried Merckx die niet alleen de matchbal schonk maar ook nog jarig was. Als blijk van simpathie werd voorzitter Adam Emiel op het scheidsrechtersblad gezet als 14de man en zou in de loop van de wedstrijd even meespelen. Het eerste fluitsignaal werd ten gehore gebracht door de uitstekend leidende scheidsrechter Impens die geen enkel ogenblik aan verpozing toe was, want de bezoekers zouden onder impuls van de oudere generatie Cooreman Ad olf, Van Royen Wilfried en Suys Roland hun huid duur verkopen. Maar kwamen reeds na 6 min. op achterstand. Hugo Van der Speeten stuurde op het gepaste moment De Jonghe W. in de diepte en tegen diens schot had Adolf geen ver haal. Scoringskansen bleven zich langs beide zijden opstapelen maar werden op mirakuleuze reddingen verhinderd, met nog 3 a 4 minuten te spelen maakte kapitein Merckx Wilfried de scheidsrech ter attent dat hij een vervanging wilde doorvoeren, hijzelf stond zijn plaats af aan voorzitter Adam Emiel die met zijn 60 lentes het einde van de wedstrijd mocht afwerken, deze geste werd onthaald met een applaus van alle aanwezigen. Toen het einde van de wedstrijd werd gefloten kon de kampioenenviering beginnen die tot ons naderhand bleek tot in de vroege zondagochtend uurtjes bleef voortduren, want na 20 jaar was het eindelijk gelukt om kampioen te worden. Het tweede gerangschikte Lion d'Or moest alles uit de kan halen om het bezoekende J. Ti- marcha achter zich te houden, een doel punt van Colson D. was voldoende om de zege in de wacht te slepen. Alewin werd door het bezoekende Tiger Pub op hun plaats gezet, de bezoekers wonnen ruim verdiend met 1-3, De Pauw F., Permentier B. en Beeckman D. zetten de lokale netten bol, Huze mocht de eer redden. Sixties leed op de laatste kompe titiedag een 1-3 nederlaag, het bezoe kende Animalia toonde zich de betere partij, Asselman Cris en Geert en Van den Borre R. wisten de lokale portier te ver schalken. Torenboys hield Dressel van de derde plaats in de rangschikking door de Moor- selnaars met 3-1 ter verslaan. Ook Breughels sloot haar seizoen af met een zege door bij Pie Boys met 0-3 te winnen. V.V.T.T.A. won ruim met 7-0 van De Zwaan waarbij De Swaef P. 4 van de 7 doelpunten voor zijn rekening nam. Zo wel voor De zaterdag als de zondag worden nog inschrijvingen verwacht die tegen uiterlijk 15 mei 1992 op het Bonds- secretariaat moeten aanwezig zijn t.a.v. de heer De Boitselier Stefan, Lange Haagstraat 319308 Gijzegem, tel. 053/ 70.33.24. Zaterdag 2 mei Vi finale algemeen kampioen terreinen Osbroek B en C Waterval-Bouw Honda-Rode Roos Zaterdag 9 mei terrein V.V. Bouw Zesbunderstraat 14.00 finale algemeen kampioen 16.00 finale M.T.S.A. beker Excelsior-Nieuwe Wijk Het M.T.S.A. wenst U bij deze veel voet balgenot en hoopt op een talrijke op komst om deze ploegen aan te moedi gen. Georges Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg Nieuwe Wijk is tevreden met het beriekte resultaat. Samen met de suppor ters werd het einde van het seizoen gevierd (da) Alexander-O.C. Aalst 1-2 Op het braakliggend speelveld gelegen aan het voormalige recreatieoord Sun- vallei werd deze belangrijke wedstrijd door scheidsrechter Boudelet op gang gefloten of de bezoekers kenden reeds succes. De lokale doelman miskeek zich op een terugspeelbal en de niet afhou dende Van de Velde D duwde het ronde ding over de doellijn 0-1De lokale ploeg leek merkelijk aangeslagen door deze vroege achterstand, dat de gasten hun wil konden opdringen en nog voor de rust een geruststellende voorsprong konden uitbouwen, toen iemand ongedekt aan de tweede paal kon binnenduwen 0-2. On dertussen had men bericht gekregen dat Leeuwerik bij Waterval 1-0 voorstond, zodat het in de kleedkamer muisstil werd en de verworven voorsprong vergeefs leek te zijn. Zodoende werd de tweede helft met lome benen aangevat wat de lokale ploeg de gelegenheid bood even de neus aan het venster te komen steken en de aansluitingstreffer tegen de touwen duwde. Via telefonisch kontakt werd er regelmatig de gang van zaken bij gehou den tussen beide speelvelden. Enorm gejuich werd hoorbaar toen de O.C. aan hangers hoorden dat Waterval tegen Leeuwerik langszij was gekomen, dat deed de bezoekers opnieuw in hun kan sen geloven en verdedigden met man en macht hun kleine voorsprong. Echter bij het einde van de wedstrijd leek de zege tevergeefs toen werd meegedeeld dat Leeuwerik eveneens met 1-2 had ge wonnen en zich zo op de slotdag van de kompetitie in de hoogste afdeling kon handhaven, ten nadele van de Aalste- naars. Alhoewel de aanhangers van O.C Aalst bekend staan als ruwe bolsters, moeten ze toch maar over een klein hartje wat de uitschakeling zou betekenen ge zien hun beide opponenten op voor sprong stonden bij Alexander en Water val. Tot 10 u. voor tijd Breyne Jan een schitterend schot afvuurde waartegen de lokale doelman geen verhaal had 0-1De aanhangers konden met hun vreugde geen blijf en sprongen als kangoeroes een gat in de lucht. De lokalen toonden zich te zwak om nog voor enig weerwerk te zorgen zodat scheidsrechter Van den Steen de wedstrijd affloot met een winst en het behoud van de Erpenaars. Er werden nooit geziene taferelen opge voerd, spelers die elkaar in de armen vlogen van blijdschap en wenend de voetbalgoden aanbaden die hen knipo gend de zege gunden. Het reeds lang veroordeelde Edo zorgde voor haar laatste wedstrijd in de hoogste klasse voor een verdiend gelijkspel tegen het bezoekende Melckebeeckvr. 2-2, waar de uitstekend leidende Peirlinck E. de baas bleef over de 22 akteurs. De Zwaan- vrienden op bezoek bij R. Espanol zag een 0-2 voorsprong in de tweede helft nog teloor gaan toen de Spanjaarden nog een verdiend 2-2 gelijkspel uit de brand sleepte. In een niet onaardige wedstrijd speelden R. Sportief-Octopus 0-0 gelijk, en bekerfinalist Excelsior gaf het bezoe kende Snas geen schijn van kans en zorgde met doelpunten van Heyvaert B., Van Oudenhove K. en Pots R. voor de 3-1 einduitslag, waarbij een plaatselijke ver dediger voor de eerreddende treffer zorgde voor de bezoekers door zijn eigen doelman op het verkeerde been te plaat sen. Meteen zijn we in tweede afdeling aanbeland waar de spanning voor de kampioenstitel tot de allerlaatste min. hoogtij vierde en Honda de nieuwe en trotse kampioen werd. Bambrugge Rode Lantaarn zich opma ken om de titel op zak te steken, maar op nauwelijks 30 sec. van het einde gebeur de het wonder. Een vlotte kombinatie waarbij de bezoekende verdediging uit verband werd gespeeld leverde alsnog de zege op toen Carael Luc succesvol afrondde, de opgekropte frustraties ruimden baan voor een enorme feest vreugde waarover het iedereen eens was. 'De titel hing aan een zijden draadje en Honda is de eerste ploeg uit de geschie denis van het M.T.S.A. die kampioen werd in 30 seconden', waar bij Honda de feestroes tot laat in de nacht voortduurde werd bij Rode Lantaarn de ontgoocheling des te groter, toch mag men geen af breuk doen aan deze teleurgestelde ploeg die als eerste een telegram met gelukwensen overmaakte aan de nieuwe kampioenen als dit geen blijk is van sportiviteit. Cobilas dat sinds vorige week reeds veroordeeld was nam afsc heid van de tweede afdeling door een ruime en verdiende 4-1 zege te boeken tegen Bamboe. Saeys C., Meester J., Buyl G. en De Wit 0. maakten hun laatste doelpunten in de tweede afdeling. On danks de inzet van sterspeler Misotte C. werd 0. de Toren op eigen veld met 1-2 verslagen door een wisselvallig Endoka. Houtmarkt dat een slecht seizoen door maakte op de valreep door het oog van de naald kroop om de degradatie af te wenden moest het bezoekende Apostel ken met de zege laten aan de haal gaan 1-2. Ook het Leedse Eekhoorn mag zich gelukkig prijzen dat het seizoenten einde is daar het zich vorige week met een gelijkspel in tweede afdeling hield, maar nu een vernederende 1-4 nederlaag op liep tegen het bezoekende Galop. En V. Recht van Antwoord Gezien de onjuiste aantijgingen in het betreffende artikel, getekend Georges, nopens de personeelspolitiek bij de N. V. Gates Europe en gezien het artikel hieromtrent duidelijk on juistheden bevat, wensen wij gebruik te maken van het Recht op Antwoord. De onderneming Gates Europe N. V. wensten houdt een strikt onderscheid tussen de bedrijfsaktiviteiten en privé aktivitei- ten van haar medewerk(st)ers, zij het in casu op sportgebied en distantieert zich dan ook van de insinuatie voorgespiegeld in bewust artikel. De personeelspolitiek bij de N.V. Gates Europe zowel bij aanwerving als tijdens de tewerkstelling, is gesteund op objektiviteit en respekt voor de persoon. Personeelsbeleid en beslissingen terzake behoren tot het werkdomein van de Personeelsdirekteur en kaderleden van deze afdeling. Dat tewerkstellingsperspektieven gekoppeld zijn aan de aanslui ting bij één of andere sportorganisatie is dan ook reinste onzin. Dhr. Verleysen die geen deel uitmaakt van de personeels dienst van onze onderneming en dan ook ten onrechte als zijnde personeelschef wordt vernoemd, heeft op zich, in zijn gecombineerde taak van projektverantwoordelijke en oplei- dingsverantwoordelijke produktie, dan ook geen medever antwoordelijkheid in het tewerkstellings- en personeelsbe leid van de N.V. Gates Europe. We hopen hierbij dan ook een punt te kunnen zetten achter beweringen die op zich niets met echte sportverslaggeving te maken hebben. Namens Gates Europe N.V. J. Fiers Personeelsdirekteur Wie zich geroepen voelt om als ploeg in kompetitieverband aan te treden, twijfele niet om kontakt op te nemen met het Bondssecretariaat t.a.v. de heer De Boitselier Stefan Lange Haagstraat 31 9308 GIJZEGEM (Aalst) Tel.. 053/70.33.24 Zowel voor de zondagvoormiddag als zaterdagnamiddag. Kandidaturen worden verwacht tegen 15 mei ol ten laatste 30 mei 1992. Voetballen in een gezellige sfeer, dat kan bij het M.T.S.A.. De secretaris, Van Campenhoud Hans

De Voorpost | 1992 | | pagina 18