De Stinnyboys hebben ambitie Is Eendracht nog weerbaar genoeg Vergeefse stormloop Te laat E. Aalst 3 Sp. Charleroi 3 Aalst- Digest Liga-invallers T F*/ MÉS De Voorpost - 1.5.1992 - 19 VW Hamme-Schriek 3-2. Raf Vermair gaat voorbij de verdediging en scoort (vh) Zaalvoetbal Het hoofdstuk "Eerste klasseis voor Eendracht voorbij, ledereen die met het voetbal dweept in de Dirk Martènsstede heeft zich al enkele weken bij het verdikt neergelegd. De resterende wedstrijden zijn van geen belang meer, alhoewel de spelers, waar van de helft volgend seizoen niet meer zal te zien zijn in het P. Corne- lisstadion, wellicht nog zullen trachten links en rechts een puntje mee te pikken, zij het dan nog alleen om de winstpremie. De komst van KV Mechelen, dat blijkbaar ook al met problemen zit opgezadeld, al zijn die van een heel andere aard, moet in die kontekst gezien worden. Voorde maneblussers is er echter nog wat meer te verdienen, nl. Europees voetbal. Met dat in het achterhoofd zullen de Mechelaars zich wel terdege inspannen, zodat we zondag namiddag a.s. nog zouden kunnen genieten van een waardige match, op voorwaarde dat Eendracht voor enig weerwerk zorgt. Ondertussen is men in alle stilte gestart met de opbouw van een nieuw Eendracht. Het is een vaststaand feit dat de huursoldaten hun wapens mogen inleveren in het Eendracht-arsenaal. Bij de Een- dracht-direktie wil men wel een uitzondering maken voor Godwin Okpara, op voorwaarde dat men de vraagprijs van 6 miljoen wat gaat milderen. Ook zou men niet zinnens zijn om Ton Cornelissen een nieuw kontrakt aan te bieden. De Hollander voldoet volgens kenners niet aan de gestelde verwachtingen. In de loop van de week hoorden we links en rechts dat bepaalde spelers verder aan de slag zouden willen blijven in eerste klasse. Het Eendrachtbestuur zal graag hun wensen inwilligen. Of er echter, buiten doelman De Schrijver om, vanwege klubs uit de hoogste reeks belangstelling voor hen bestaat, kunnen we nauwe lijks geloven. De meesten slaagden de jongste maanden niet in hun ingangseksamen. B.A.D. VOETBAL Nog geen jaar geleden nam Kristine Oreel (Kramwegel Denderbelle) het initiatief om een zaalvoetbalvereniging op te rich ten. Ze werd daarbij gesteund door man lief Geert De Rop, enkele familieleden en vrienden. Een naam voor deze nieuwbakken klub werd snel gevonden Kristine haar roep naam is namelijk 'Stinrjy'. Een bestuur werd samengesteld en onder het voorzit terschap van Geert De Rop werd een spelersgroep samengesteld. Voorzitter De Rop: "Er werd gestart in de zaterdagreeks van de Hamse Liga in sporthal De Wuiten te Hamme. Bij het begin liep de organisatie, zowel naast als op het veld, nog een beetje stroef. Snel werd echter duidelijk dat de spelersgroep ruime mogelijkheden had. Na enkele wedstrijden kwamen we aan de leiding van het klassement en nie mand kon ons nog bedreigen in de titel strijd. Ook in de kompetitie van de Hamse Herfstbeker geraakten we probleemloos door de voorronde en schakelden ach tereenvolgens Cloet, Michta en Vossen hoek uit. De finale wordt gespeeld op 22 mei tegen Sportwereld II. Die ploeg ver sloeg ons wel in de voorronde van die beker, maar we waren toen door omstan digheden fel verzwakt. We zijn dus zeker niet kansloos. Voor het seizoen '92-93 liggen onze am bities nog een stuk hoger We starten namelijk bij de KBVB-sektie zaalvoetbal Oost-Vlaanderen in vierde provinciale. Om geen mal figuur te slaan werd de spelersgroep aangepast en uitgebreid. We blijven ook aktief in de zaterdagreeks van de Hamse Liga met een nieuw sa mengestelde ploeg. Iedere thuiswed strijd wordt gespeeld in Hamme in sport hal De Wuiten. Om dit alles te kunnen realiseren rekenen we op de steun van hoofdsponsor Super D.B. Denderbelle. Stefaan verzorgde onze trainingspakken, de nieuwe uitrusting voor het komende seizoen en zegde zijn steun toe voor de toekomst zodat wij financieel en mate rieel een stevige basis kunnen leggen. Ook onze supporters vergeten we niet. Ze zijn enthousiast en talrijk en kunnen steeds terecht in ons lokaal, café Volks huis op het Dorp te Denderbelle. Voor alle korrespondentie is ons adres: Stinnyboys, Klein Gent 10,9280 Dender belle, tel 052/41 32.17. Tot slot wil ik langs deze weg alle be stuursleden, spelers, medewerkers en supporters bedanken voor dit prachtige debuutjaar Eendracht Zele 1 Bergen 2 Veel inzet en moed zijn onvoldoende gebleken om titelpretendent Bergen van de overwinning te houden. Een zege die vooral is voorbereid tijdens de eerste helft. Ondanks hun technisch overwicht ken den de Walen een dosis geluk bij de afwerking. Dat geluk was beslist niet weggelegd voor Geert Christiaens. De energieke linksachter knalde een persoonlijke in spanning net voor de rust tegen doelman Frans aan. Na de koffie gingen de tricolo res verwoed in de achtervolging. Het strafschopdoelpunt van Filip Fiers, na een haakfout van Melaerts op Filip Sey- mortier, leidde een spannende tweede helft in. Bergen bleef echter de gevaar lijkste ploeg zodat er een attente Danny Van Puyvelde nodig was om de wellicht fatale trefferte voorkomen. Aan het thuis front noteerde men nog twee afgekeurde buitenspeldoelpunten en een wenkende kans voor Alex Christiaens voor eenmaal ontsnapt aan de buitenspelval. Vijf minu ten voor tijd lag de gelijkmaker in het bereik wanneer Filip Seymortier schitte rend uithaalde. De Waalse portier had een even knappe parade in petto om Eendracht van een puntendeling te hou den. "Die verdienden we op basis van onze tweede helft", vertelde Eendracht- trainer Jaak Goossens na afloop. "Tij dens de eerste helft legden we te weinig agressiviteit aan de dag. Wie een derge lijk getalenteerde tegenstander laat voet ballen wordt met klinkende munt betaald. Tijdens de pauze heb ik de spelers de levieten gelezen. Ze hebben in de gunsti ge zin gereageerd met een degelijke tweede helft. Omdat we verplicht waren risico's te nemen kreeg Bergen de kans om via de counter vervaarlijk toe te slaan. Ze hebben echter dat tikkeltje geluk ge had bij de afwerking wat ons duidelijk ontbrak. Ondanks deze nederlaag en de kloof van twee punten blijven we voluit in onze kansen geloven." (AJZ) E. AalstCottiels, Verbruggen, La- min, Ayeva, Kanu (67' Roelandt), Masesa, Lathouwers, Van Boven, Temmerman, Krohm (46' Mandian- gu), Eeckhout (46' Weeck). Doelpunten 19' Eeckhout (straf schop) 1-0, 22' Fall 1-1, 25' La thouwers 2-182' Fall (strafschop) 2-2, 83' Temmerman 3-2, 88' Fall 3-3. B.A.D. Putte 1 KAVD 3 KAV Dendermonde demonstreerde in Putte een flinke verrichting, wat bij de rust in een 0-2 voorsprong resulteerde. Een loeier vanop zo'n 25 meter leverde de thuisploeg kort na de herneming de aansluitingstreffer op. Paarsblauw raakte hier niet van onder de indruk. Het bleef degelijk kombineren, verwierf bestendig het meesterschap en scoorde net voor het einde een derde doelpunt. Dirk Van Nieuwenhuyse was betrokken bij de drie goals. Van de open ingstreffer werd hijzelf de auteur, na een kombinatie met Manu De Coninck en Patrick De Kinder. Bij het tweede doel punt schakelde hij een paar opponenten uit, en gaf vervolgens Tom Wygonic de pap in de mond. Voorafgaand aan het slotdoelpunt betrok hij De Coninck en de ingevallen Geert Van Roy bij zijn ideeën. Of deze tweede opeenvolgende overwin ning nog zoden aan de dijk brengt is zeer Hamse Zaalvoetballiga. De Stinnyboys, nu ook in de BVB-kompetitie (vh) de vraag. Er blijft een piepkleine mogelijkheid op het behoud, op voorwaarde dat de reste rende matchen onverwijld worden ge wonnen, en enkele andere teams geen enkel punt in de wacht slepen. EG Tussen Eendracht en RWDM-spits Wawa Lambic worden gesprekken gevoerd over een mo gelijke verbintenis voor volgend sei zoen. Wawa is bij RWDM een bui tenlander op overschot en komt bij de Brusselse ploeg niet regelmatig aan zijn trekken. Alles hangt af van wat de vraagprijs is voor de Zairees. Het werd nu door manager Orlans officieel bekend gemaakt: volgend seizoen krijgt Jean-Pierre Van de Velde, de oefenmeester van de re- serven van Anderlecht, de sportieve leiding van Eendracht in handen. Hij is een niet-proftrainer. HansGrijzen- hout die niet lukte in zijn opdracht om Eendracht in eerste klasse te houden, ruimt dus weldra de baan. Voor de wedstrijd tegen KV Me chelen op 3 mei a.s. wordt een voorverkoop van kaarten georgani seerd op zaterdag 2 en zondag 3 mei, telkens van 10 tot 12 uur. Er worden geen reservaties gedaan, noch voor de tribune, noch voor de staanplaatsen om elke supporter gelijke kansen te geven. B.A.D. v\ew' pa VW Hamme-Schriek 3-2. Vermeire kan de bal binnenhouden maar Dockx kan toch ontzetten onder het waakzaam oog van doelman Jaspers (vh) VI Li VIVI VW Hamme-Schriek 3-2. De Borger in aktie: klem maar dapper (vh) VVV Hamme-Schriek 3-2. Vermeir is Dockx te vlug af (vh) VW Hamme-Schriek 3-2. Rik Van de Velde in de schaar tussen drie bezoekers (vh) VW Hamme-Schriek 3-2. De kwieke Filip De Borger in de aanval (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19