Aalst koos opnieuw jonge ridders van de weg... Topdag in Aalst stad aalst n Jeugdige waker deelde voor het laatst prijs en pluim Weekblad van Dender- Du rme- Scheldestreek P yawn UmBERaen mei 1992 Voor wie iets beter zoekt Op De Voorpost VRIJDAG 1 MEI 1992 45e JAARGANG NR. 18 - 50 F pLAAT$HLW«E\ OPENBAl? De Aalsterse Topdag is reeds aan zijn veertiende editie toe en groeide uit tot een vaste waarde binnen het plaatselijke middenstandsgebeuren. Op zaterdag 2 mei gaat andermaal de Topdag door. De Adviesraad voor Middenstand heeft in samenwerking met de deelnemende dekenijen en de Economische Dienst van de Stad Aalst, het terug klaargespeeld om van de Topdag 92 een grootse happening te maken, waar duizenden geïnteres seerden zullen op afkomen. De organisatie van een Topdag, gestart in 1978, had en heeft nog steeds als opzet de promotie van het Aalsterse handelscentrum naar een ruime regio. Inderdaad kent dit initiatief reeds zo'n ruime uitstraling buiten de stads grenzen, wat promotioneel zeer belangrijk is voor het Aalsterse handelsge- beuren. Om deze Topdag aantrekkelijk te maken wordt door het stadsbestuur en door de dekenijen gezorgd voor allerlei animatie in het stadscen trum. Zo gebeurt op donderdag 30 april om 18.30 u. de Traditionele Meiboomplanting aan de Werfka- pel (Dekenij Molenstraat). Op vrijdag 1 mei is er vanaf 14 uur Meikramerij in de Hoveniersstraat, Varkensmarkt en Molendries. Op zaterdag 2 mei: De Topdag - gebeurt om 9 uur de officiële ope ning van de Topdag '92 aan de in gang van het Stadhuis. Rondgang van de genodigden door de deelne- 9 mende dekenijen onder muzikale begeleiding van de Fanfare «De ,t Jonge Garde» van Moorsel. Verder programma: Grote Markt Vanaf 9 u. - Aktie «Mignonette, het lichte fij ne stukje varkensvlees» door het Syndicaat der Verenigde Vlees houwers van Aalst i.s.m. de Na tionale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwprodukten. Deze «Mignonette» wordt gratis uitgedeeld (rechts ingang Stad- huis). Vanaf 14 u. - Informatiestand Intergem - Elec- trabel met gratis ballonwedstrijd (aan Kredietbank). - Muzikale animatie door de fanfa re «De Terjodenaren» - 14.30 - 15.00 u.: Optreden van de dansgroep «The Little Groovies» - 15.00 - 15.30 u.: Optreden van de dansgroep «D.C.P. and The Groovies» - 15.30 - 16.00 u.: Demonstratie Taekwondo door de club Yagi- Do. - 16.00 -16.30 u.: Demonstratie Jiu Jitsu door de club Akijama (-14- jarigen) - 16.30 - 17.00 u.: Demonstratie Jiu Jitsu door de club Akijama (+14 jarigen) - 17.00 - 17.30 u.: Demonstratie Taekwondo door de club Horan- - 17.30 -18.00 u,: Demonstratie Ai kido door de club Ken Kyu Kai Sint Martensplein Officiële opening «J.A.C. - Aalst vzw» (Jongeren Advies Centrum): - 16.00 u.: openlucht-optreden van «The Blues Train» - 16.30 u.: «Onthulling» en Open ing van J.A.C. Aalst (met attrak- tie) - 20.00 u.: «Frimout Fuif» Hopmarkt - 14-19 u.: Info-stand Rood Kruis met hulppost -14-19 u.: Spelnamiddag voor jongeren georganiseerd door het Jeugd Rode Kruis. - 15 - 19 u,: Wedstrijd balboogs- chieten staande wip m.m.v. St. Servatius: Klauwaerts en De Wa re Vrienden - 17 - 17.30 u.: Initiatie balboogs- chieten voor geïnteresseerden. - 14-19 u.: Kinderprondelmarkt - 14-19 u.: Optredens van fanfares (o.a. de Koninklijke Fanfare St. Cecilia Hofstade en de Koninklij ke Fanfare Kunst en Vermaak Aalst) en straatmuzikanten. - 18.00 u.: Oplaten van warme luchtballons TERDAG Economische Dienst Vredeplein - 14-19 u.: Kinderen kunnen een ritje maken op een olifant en een kameel. Kattestraat -14-19 u.: Afwisselend demon stratie door Aerobic-groep Katia Pauwels en optreden van: - «The Falling Stones» - «John Wooley en Just Bom» - Aanleg zandtapijt - Info-stand «Walk Across Ameri ca» (vzw Moeder Aarde) met echte Indiaanse Tipi. Molenstraat - 9 -19 u.: Infostand Steinerschool (CC De Werf) - 9-19 u.: Mini-onderneming «Ro- sefield» (Dames van Maria) (CC De Werf). - Aan het C.C. De Werf is een sier- tuin te bezichtigen, die aangelegd werd door de Tuinbouwschool van Wetteren. Zoutstraten - Country Westernanimatie - Demonstratie telegeleide bootjes door MBC - VIM - Reuze Barbecue - 18 u.: opstijgen van warme lucht ballons. Esplanade Vanaf 9 u.: - Kinderanimatie op Topdagse wij ze: - gratis rondrit op pony's - gratis grimeren - tekenwedstrijd - springkasteel A.S.L.K. - Animatie m.m.v. verschillende jeugdbewegingen - Autoshow - 18 u.: Opstijgen warme luchtbal lon. Aalst. Fier en gelukkig volgden de 43 kersverse Jonge Ridders van de Weg de voor hen speciaal georganizeerde namiddag in de feestzaal van het Aalsters stadhuis (a) Voor de 14e keer bekroonde de Vereniging van Ouders voor de Bescher ming van Kinderen op de wegen (VOBKW) vorige zaterdag 43 Jonge Ridders van de Weg. Deze werden samen met hun ouders en vriendjes in de feestzaal van het Aalsterse Stadhuis ontvangen. In een feestelijk geheel werden de jeugdige weggebruikers niet alleen gelauwerd maar ook vergast op een ontspannend programma. Enkele ouders, welke zelf een kind verloren ingevolge een verkeerson geval, hebben in 1965 een vereni ging gesticht met als doel de kinde ren beter te beschermen tegen geva ren in het dagelijks weggebruik. Zelf in het verdriet gedompeld, hebben zij toen besloten dat er iets moest gedaan worden. Inderdaad, de statistieken tonen aan dat jarlijks ongeveer 250 kinderen het leven verliezen in verkeersongevallen. Veelal zijn die kinderen juridisch zelf verantwoordelijk voor het on geval. Het besluit ligt voor de hand: de kinderen moeten absoluut beter gewapend worden tegen de ver keersgevaren. Daarom ijvert de VOBKW niet al leen voor de sensibilisering der vol wassenen, maar vooral voor de ver- keersopvoeding der kinderen. Kon- kreet omvat dit bezorgen van didak- tisch materieel aan de scholen, kampagnes voor veilig verkeer, wedstrijden in verband met ver keersveiligheid, fietsenkontroles, tussenkomsten voor het saneren van plaatselijke onveilige toestan den, verschaffen van lichtweerkaat- Hoogstraat 28 Aalat Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie send materieel enz... Het «Jaar van het Kind» was een overal toegejuicht initiatief, een soort éénjaarse uitschieter die uit eindelijk niet zo veel tastbare plus punten heeft nagelaten. De VOBKW hecht ontzettend veel be lang aan een blijvende sensibilise ring van de volwassenen en een voortdurende verkeersopvoeding der kinderen. De vereniging is nationaal, maar voor de praktische werking is zij onderverdeeld in provinciale ko- mitees. De afgevaardigden zijn on bezoldigd en offeren heel wat van hun vrije tijd voor de verwezenlij king van hun doelstellingen op. Wie lid wil worden van VOBKW en de werking wil steunen kan dat door storting van een bijdrage van 100 fr. of erelid vanaf 250 fr. op reke- ningnr. PCR 000-0409859-34 of KB 437-4152521-86 van VOBKW. Jonge Ridders van de Weg sinds 1978 organiseren VOBKW in sa menwerking met rijkswacht en poli tie een buitengewone operatie «Jonge Ridders van de Weg». Hier bij worden kinderen opgespoord die een voorbeeldige daad stelden gebaseerd op het verkeersonder- richt en toegepast op de openbare weg. Vorige zaterdag werden de laurea ten voor 1992 op het stadhuis ont vangen. Na een verwelkoming door Francois Sergeant, voorzitter van Lees door op p. 4 Reeds enkele jaren voert Johan Heirman op de hem eigen ludieke manier campagne tegenover de officiële instanties in en zet zich ais Jeugdige Waker regelmatig in om in hoofdzaak de belangen van de gewone man te dienen. In het kader van deze akties rijkte Johan vorige zondag voor de derde maar voor hem persoonlijk de laatste maal de Wakersprijs en -pluim uit. De Aalsterse Studie en Werkgroep stadsherwaardering en de plaatselijke CVP-Jongeren werden hierbij beloond met een symbolische prijs om hun inzet voor een leefbaarder Aalst. Hiermee staakt Johan Heirman als individu zijn akties in Aalst. Zijn door hem zelf gekozen opdracht wordt in de toekomst overgenomen door het Wakerscomité. Johan Heirman blijft wel lid van dit ko- mitee maar verdere akties zullen uitgewerkt worden in samenwer king met Hilaire Lievens, Luc Van Lierde en Marcel Homble. Heir man treedt begin juli in het huwelijk en zal naar Vlierzele verhuizen. 'Er zijn nog altijd mensen welkom bij het komitee. In Aalst is nog veel werk aan de winkel en ik persoonlijk zal er nu een andere opdracht bijkrijgen' evalueert Johan Heir man. Voor de derde keer reikte Heirman als Jeugdige Waker zijn jaarlijkse prijs uit. Zoals steeds zijn beginmo- tivatie hiervoor viel steeds de keuze op mensen of organisaties die niet politiek gebonden zijn. Zo mocht Paul Neys van Stadsherwaardering in naam van zijn werkgroep de Wa kersprijs '92 in ontvangst nemen. Dit voor de inzet voor het behoud van de leefbaarheid in Aalst. De prijs die de werkgroep kreeg werd hen toegekend omdat zij de bewoners van de De Ridderstraat die, tegen de bouw van een parkeer- toren in hun straat hielpen een pro cedure aanhangig te maken bij de Raad van State. De inplanting van de parkeertoren in het herwaarde ringsgebied De Ridderstraat onder mijnt volgens de omwonenden de leefbaarheid in de buurt door het toenemen van het autoverkeer. De werkgroep werkt aan een voortdu rende bewustmaking van het pro bleem en tracht het college van bur gemeester en schepenen de tegen strijdigheid van de inplanting op die plaats aan te tonen. Zij zal de zaak blijven volgen en zich tegen de bouw van die volgens hen 'toren van babel' blijven verzetten. Door de hen geschonken Wakersprijs (schrijfpapier, en briefomslagen in kringlooppapier) worden zij aange moedigd hun strijd hierin verder te zetten. Wakerspluim Naast de Wakerspluim legt Johan Heirman ook jaarlijks een Wakers pluim klaar voor de politieke bewe ging die dezelfde doelstellingen na streefde zoals deze gesteld voor de Wakersprijs. Voor dit jaar werd door de Jeugdige Waker vooral de plaatselijke Jong-CVP opgemerkt, die met een aantal ludieke akties die politieke hete hangijzers aan de kaak stelden. Zo legden zij vorig jaar de eerste van een nieuw ge pland rusthuis aan de Aelbrecht- laan die intussen reeds lang over groeid is en nog steeds niet tot een bejaardentehuis is uitgegroeid. Verder wisten zij door een enquête omtrent het onderhoud van het Dirk Martensmonument aan te to nen dat de Aalstenaar de Zwarte Man zwart wil houden en voerden zij aktie om de prijs van fotokopie's in de bibliotheek tot 1 fr. te verla gen. Naar de toekomst toe schet sten jong CVP zelf dat zij verder positief zullen blijven inspelen op het Europa van de toekomst, waar volgens hen Aalst nog niet voldoen de op voorbereid is. De witte Wa kerspluim was ludiek vergezeld van enkele legoblokjes, een schroeve- draaier, een schuursponsje en een Dirk Martensprijs die de bedoeling hadden Jong CVP symbolisch een hart onder de riem te steken. Van zijn kant werd de Jeugdige Waker bij zijn afscheid als individu in de akties geprezen om de unieke manier waarop hij als individu kop pig bleef opboksen tegen de politie ke machtsblokken. Hij werd ge loofd voor de manier waarop hij de politieke beleidsmensen er wist op te wijzen en aan te tonen, dat poli tiek niet alleen van achter de tafel uitgeoefend wordt. 'Wees gerust men is mij op het stad huis nog niet vergeten want men zal mij uitnodigen om de nieuwe -lift voor de bibliotheek in te stappen', opperde Johan. 'Hopelijk om er u niet voor blijvend in op te sluiten' werd lachend opgemerkt. P.H.

De Voorpost | 1992 | | pagina 1