't Eiland houdt stand 'Balei'-helling blijft genadeloos V.W.C.L.- nieuwtjes De Verenigde Hamse Boogschutters V.W.C.L.-wielrennen 20 - 1.5.1992 - De Voorpost Voor vele renners blijft de 'Balei' een doorn in het oog. Dat deze helling koel en gevoelloos is heb ben de VWCL-ers nogmaals kun nen ondervinden. Met een strakke wind er bovenop was het echt zoals de echte Flandriens het wil len. Marc Van Lombeeck mag er dan nog zo goed de nadruk op leggen dat dergelijke koersweders nodig zijn om bijvoorbeeld een Ronde van Vlaanderen naar een goed einde te brengen en stak de zege op zak. Achter hem, zo'n 35" later spurtten in deze volgorde, Jaspaert, Temmerman en Van Holen voor de ereplaatsen terwijl Moreels nog uit de greep van het peloton bleef en zijn vijfde plaats veilig stelde. Voor nationaal kampioen Van Holen was het de eerste B-zege van het seizoen. C- en D-reeksen André Van der Eecken domineerde van begin tot einde de wedstrijd en enkel Van Steerthem, De Bruycker, Van Ondersele en Veldeman duldde hij in zijn gezel schap. Reeds vanaf de tweede ronde was het bingo en spijtig genoeg kregen we geen andere wedstrijdposities. De koers was gereden en het peloton be rustte in zijn lot. De vijf koplopers waren wel buiten schot maar bleven niet samen want Dré Van der Eecken kon zijn krach ten niet intomen en reed zijn naaste kon- kurrenten in de vernieling. Overbodig te zeggen dat Van der Eecken niet meer werd bedreigd en voor Steerthem een makkie om Guy De Bock. de herop- tredende Mare De Bruycker en Van Lon- dersele achter zich te houden. Wilfried Matthijs won ongeveer twee minuten la ter de spurt van het peloton, vóór Roels en Sterckx. VWCL-wielrennen. Luc Van de Wiele droeg zijn B-zege op aan de |n Sint-Lievens-Houtem sponsor (hdg) Na de wedstrijd bleef het water gieten. Het stroomde bij beken door de straten en evenzo vloeide het bier bij liters door de kelen van..? Dirk Jansegers, beter gekend als nonkel Dizzen en vanaf dit jaar Miss America, deed zijn eerste optreden van het sei zoen. Volgens de laatste ge ruchten, geen schitterend de buut... Luc Van de Wiele, winnaar in Impe, behaalde bijna een tweede overwinning, ware er niet de snelle Van Gijseghem geweest. Meer friet eten, Luc. José Sterckx verkende zondag na de wedstrijd het parcours van de volgende koers in Mijl beek. Hij ledigde er hetzelfde aantal trappisten als de wed strijd ronden zal bevatten: acht voor C en Den negen voor A en B. Jaja, goed geteld André De Boelpaep wil op vrij dag 1 mei winnen in Mijlbeek. Hij zou deze zege dan opdra gen aan zijn ouders die dan juist hun gouden jubileum vie ren. Loop even langs bij 'Scharken den biënhaver' ach ter een dikke hormonenvrije biefstuk, of liever toch mét..? Ronny Daeleman, organisator van de Mijlbeekse koers en uit bater van het café, wenst ieder een welkom, liefst met grote dorst. Voor sommige VWCL- ers is dat géén probleem. hdg klimax te brengen, geef ons toch maar een stralende zon. Het weer kunnen we echter niet maken en dus hebben onze renners er toch maar een mooie wedstrijd van ge maakt. Het staaltje fietswerk dat Roelekens, De Milde, Van der Eec ken en Van Steerthem dit weekend ten beste gaven was er één van het hoogste schavotje. De renners die na de wedstrijd te Esse nogmaals ter kontrole werden geroepen heb ben getoond dat een wielerliefheb- ber op zuivere klasse draait. Daar om is hun inspanning nog zo boeiend om naar te kijken. A- en B-reeksen Nevens, Temmerman, Van Holen, Roele kens, De Milde, Paridaens zijn namen die veel te bemerken zijn in de eindfase van een wedstrijd maar Temmerman, Ne vens en Van de Maele waaagden hun kans van bij de start. Een minder ge slaagde reaktie van Schoonjans en dan volgde later een hergroepering. In de derde ronde trok opnieuw een viertal in de aanval. Temmerman (zeer goed), na tionaal kampioen Van Holen, Jaspaert en Roelekens gingen door op hun elan en in het peloton moet men geweten hebben dat het menens was want het tempo schoot de hoogte in en de groep brak in twee. Bedrijvige Nevens en Schoonjans legden zich niet bij de situatie neer en gingen op zoek naar de leiders. Een bijna onmogelijke opdracht voor het duo want vooraan werden de kasseien uit de grond gereden en door die zeer goede ver standhouding leek de wedstrijd gereden. Het peloton gaf nooit meer dan 30" prijs en daartussen bengelden Nevens en Schoonjans. Toen met nog twee ronden te gaan Nevens en zijn kompaan bij de lurven werden gepakt, was het peloton verzadigd en de voorsprong groeide on middellijk tot 1'45". Freddy Roelekens. beresterk, hamerde zijn vluchtgezellen tot moes en trok er alleen vandoor. Voor de zoveelste keer slaagde de 'hoefsmid van Hillegem' erin om zijn solo tot een De hemelsluizen waren weer eens defekt zodat het pijpestelen regen de. Hoe raar het ook mag klinken, vriend Leonard had weer een om loop uitgedokterd die velen nog lang in het geheugen zal blijven. Niet alleen bij de renners maar ook bij hun vrouwen. Nard had boven op de 'Balei' een pracht van een binnenbaan gevonden die naar de grote steenweg leidde. Dat baantje op zichzelf was niet zo erg, ware het niet dat het bestreken lag met slijk en bezaaid met steentjes. Zo kregen we een peloton Zwarte Pie ten. Nog wat vroeg om al aan het veldrijden te denken, maar die in druk kregen we toch na de wed strijden. Anderzijds kregen we een mooie imitatie van Parijs-Roubaix. Van Steerthem en Geldhof demarreerden weg van de anderen en beslechtten het gevecht onder hun beiden. Van Steer them toonde zich de snelste. Guy De Bock nam de rest voor zijn rekening. De strijdlustige aanvallers van het eerste uur, De Boelpaep en De Baere moesten ook nog lossen in de laatste kilometers en strandden op enkele sekonden van de overigen. A- en B-reeksen Het bleef maar regenen en ook deze reeks kon nog mee genieten van de Parijs-Roubaix-sfeer. Voor de jonge sna ken geen probleem en nog minder voor Freddy Roelekens want hij pakte direkt de biezen en trok ten aanval, ledereen dacht dat Roelekens een one-man-show ging opvoeren maar Van Holen, stilaan in goede vorm, Van Belleghem, De Croock en De Milde dachten er anders over. Ze vervoegden de koploper en dit vijftal leek definitief op weg naar de beslissing. Het peloton bleef echter waakzaam en liet de kloof nooit breder worden dan 15". De Milde reed zeer sterk en kon alleen aan de haal gaan. Er ging een samensmelting gebeuren met vijf achtervolgers: Moens, Potê, Van de Wiele, Van Gijseghem en Van Wetter. Deze aanval bracht enkele renners in de problemen en Roelekens, Van Wetter, Van Gijseghem, Van de Wie le, De Croock en Poté lieten Moens, Van Belleghem en Van Holen achter. Dus De Milde alleen aan de leiding. Goed be schermd door ploegmaat Roelekens was het rijden zonder omzien. De zege lag voor het grijpen en dat deed Robert. Als groot triomfator overschreed hij de eindmeet terwijl Roelekens de kroon op het werk zette en de tweede plaats bezet te. Hij klopte De Croock, Van Wetter, Van Gijseghem (eerste B), Van de Wiele en VWCL-wielrennen. Dit is het bewijs. De VWCL'ers lezen ons sportblad (hdg) Poté in de spurt. Moens, Van Holen en Van Belleghem liepen na 40" binnen en Nevens en Verbeke, beiden afgeschei den, hadden zich nog losgewurmd uit het sterk uitgedunde peloton. Uitslagen Sint-Lievens-Esse A- en B-reeksen: 1 Freddy Roelekens (A), 2. Renaat Jaspaert (A), 3. Danny Temmerman (A), 4. Johnny Van Holen (B), 5. Jan Moreels (A), 6. Patrick Ver- eecken (A), 7. Jozef De Bruyn (B), 8. Hugo Van der Maelen (A-), 9 Luc Schoonjans (A), 10. Harmei Van den Bossche (B). C- en D-reeksen: 1. André Van der Eecken (C), 2. Freddy Van Steerthem (C), 3. Guy De Bock (C), 4. Mare De Bruycker (C), 5. Willy Van Londersele (D), 6. Wilfried Matthijs (D), 7. Willy Roels (D), 8. José Sterck (C), 9. Georges Goubert (D), 10. Marcel Straetman (D). Sint-Lievens-Houtem A- en B-reeksen: 1Robert De Milde (A), 2. Freddy Roelekens (A), 3. Kurt De Croock (A), 4. Patrick Van Wetter (A), 5. Marc Van Gijseghem (B), 6. Luc Van de Wiele, 7. Filip Poté (A), 8. Stefaan Moens, 9. Johnny Van Holen (B), 10. Johan Van Belleghem. C- en D-reeksen: 1Freddy Van Steer them (C), 2. Julien Geldhof (D). 3. Guy De Bock (C), 4. Pierre Van Ginderdeuren (C), 5. Maurice Van Ginderdeuren (C), 6. Willy De Clercq (D), 7. Omer De Baere (D), 8. André De Boelpaep (C), 9. Her man De Gent (C), 10. José Sterck (C). VWCL-wielrenn in Impe (hdg) i. Freddy Van Steerthem, primus dit weekend, netzoals VWCL-wielrennen. Dré Van der Eecken, de vechtjas (hdg) C- en D-reeksen Pas was het startsein gegeven of vier renners kozen het hazepad. Op kouse voeten reden ze weg van het peloton en toen ze het verschil groot genoeg von den, geloofden ze in hun vlucht en gaven het volle pond. Het peloton bleef maar twijfelen en verloor daardoor 40". Alleen Pierre Van Ginderdeuren zette de achter volging in. De Boelpaep, Maurice Van Ginderdeuren, Omer De Baere en De Gent trotseerden het barre weer en beuk ten er op los. Langzaam kwam een sterk rijdende Pierre Van Ginderdeuren tot bij de leiders en sloot aan na de derde ronde. Ondertussen waren zes renners zijn voorbeeld gaan volgen en deze kre gen aansluiting na meer dan half-wed- strijd. De rest leek wel verdronken want meer en meer renners verdwenen uit de wedstrijd. Vooraan boden P. Van Ginder deuren en De Boelpaep het meeste weer stand want zij bleven nog even vooruit rijden toen de zes aansluiting kregen. André Van der Eecken, Van Steerthem, Gustaaf De Bock, wereldkampioen De Clercq en Raes gingen het tempo aange ven zodat ook De Boelpaep en Van Gin derdeuren ingelopen werden met als ge volg een kopgroep van elf. Het verbrok kelde peloton mangelde het aan organi satie zodat de wedstrijdleiding het nodig achtte om die renners uit de wedstrijd te nemen wegens een té grote achterstand en voor de eigen veiligheid. De koplopers hadden nog twee ronden voor de boeg toen De Gent, totaal op, voeling verloor en wegdeemsterde. Ook Raes en André Van der Eecken verdwenen van het strijd toneel wegens een valpartij zodat nog acht renners voor de zege konden rijden De vierde schifting, tellende voor het Hamse schutterskampioenschap '92, had plaats in het lokaal der Bastianen te Sint-Anna. De panacheschutters waren blijkbaar niet in hun dagje. Alfons Rin- goot (Bast.) schoot alleen de hoge. Eric De Loose (Eil.), Leo Willaert (4 Gekr.), Willy Gobel (Wuit.) en Robert Sacrê (Wuit.) schoten de hoge en 1 zijvogel. Alleen Eddy De Schepper (Bond) lukte met glans de ganse kop en won dan ook verdiend de dagprijs der panacheschut ters. In de rangschikking weten we bijna zeker dat Eddy De Schepper de kampioen '92 van de panacheschutters zal worden daar hij reeds zes punten voorsprong heeft op zijn achtervolger. Voor de twee de en de derde plaats wordt het nog spannend daar er nog vier kandidaten zijn met hetzelfde aantal punten. Bij de latschutters hebben we er in vorig verslag reeds melding van gemaakt dat Eric Lambrecht (Eil.) bij de eerstvolgen de kans weerwraak zou nemen, maar dat hij zo geweldig te keer zou gaan hadden we niet verwacht. Eric schoot liefst ze venmaal raak, wat hem meteen de dag prijs opleverde en een gedeelde eerste plaats in de rangschikking. Zijn klubge- noot Luc Ost reageerde gepast en zette zes punten op het scorebord. De twee leiders in de derde schifting, nl. Patrick Rousseau (Bond) en Lucien Peelman (Bast.) werden gewoon voor een voldon gen feit geplaatst en kregen een achter stand van vier punten aan hun been. Willy D'Hollander (Bond), Rudi Maes (Bast.) en Etienne Saerens (4 Gekr.) mogen te rugblikken op een mooie prestatie maar konden toch de twee leiders niet bedrei gen. Bij de dames in de latten waren het Sonja De Landsheer (Eil.) en Marleen Van Kerckhove (Bond) die zich in de kijker schoten met vier treffers. Zij mochten dan ook kampen voor de dagprijs der dames. In deze kamp stond er geen maat op de prestatie van Marleen Van Kerck hove. Zij overrompelde Sonja met drie treffers op drie In de rangschikking blijft Alfonsine Van Havermaet (Bast.) mooi aan de leiding maar ze kon niet verhinderen dat Marie- Louise De Prins (4 Gekr.) één puntje dichterbij schuift. Bgij de dames met meer dan 55 lentes schoot Amêlie Claes (Eil.) zich in de belangstelling. Haar drie waardevolle treffers waren meteen voldoende om het dagklassement in de wacht te slepen. In de rangschikking blijft klepper Leona Bettens (Bast.) aan de leiding, maar ook hier wordt het oppassen geblazen want er liggen drie dames op de loer om het leiderschap over te nemen en dat is ge vaarlijk als de kampioene '91 zich onder dat trion bevindt. In verband met leider Leona Bettens wil len wij toch even stilstaan bij de hoog moedige woorden die leona zich liet ont vallen na de tweede schifting, toen ze zegde tegen een topschutter uit het waasland: 'Danny, wilt gij mijnen boog eens op punt stellen want die boerkes bij de Bastianen hebben daar geen sjiek verstand van'. Sindsdien heeft ze er slechts één puntje per schifting bijge- schoten. Het spreekwoord "t Zijn sterke benen die de weelde kunnen dragen', is hier wellicht van toepassing. Bij de juniores was het Barry Willaert (Eil.) die de hoogste eer opeiste. Hij lukte vier waardevolle treffers, waardoor hij zijn rangschikking heelwat verbetert en bovendien de winnaar werd van het dag klassement bij de juniores. Peter Steels kon zijn leidersplaats veilig stellen met drie mooie treffers. Davy Go- bel (Wuit.) en Kristel Saerens (4 Gekr.) blijven met hun twee punten binnen het bereik van een mooie ereplaats. Bij de panacheschutters boven de 55 komt er dan toch wat beweging in het klassement. Louis Lambrecht (Eil.) kon met de hoge Robert De Graef (Kast.) verdringen van de leidersplaats maar voor de dagprijs in deze reeks diende hij eerst af te rekenen met Roger Van Den Eynde (Bast.), die ook de hoge neerknal de en dat was niet zo gemakkelijk. Aan vankelijk kwam er geen schot in de zaak maar toen Van Den Eynde de rechter zijvogel voor zijn rekening nam was de strijd meteen gestreden. Bij de latschutters boven de 55 schuiven de grootste kanshebbers stilaan naar vo ren, daar zal dus heelwat te beleven zijn. Omer Steels (Bond) en Gilbert Leemans (Bast.) mochten met hun vier waardevol le punten kampen voor de dagprijs en dit schijnt niet weggelegd te zijn voor Omer want tot hiertoe kon hij geen enkele dag prijs winnen alhoewel hij reeds meer maals mocht meekampen. Gilbert Lee mans daarentegen veroverde reeds zijn tweede dagprijs op vier schietingen. Als wij nu de rangschikking der ploegen even bekijken dan zien we dat twee ploe gen zich afscheiden van de rest. De ploeg van Eric De Loose (Eil.) staat nog steeds aan de leiding met een voor sprong van vier punten op het vijftal van Eddy De Schepper (Bond) Met nog twee schietingen te gaan is hier zeker nog niets beslist. Op de derde plaats krijgen we dan de formatie van Leo Willaert (4 Gekr Deze formatie zal er bij de eerst komende schifting die gehouden wordt in eigen lokaal alles aan doen om hun mooie derde plaats veilig te stellen. De ploegen van de Bastianen en van de Wuitens blijven in de running voor het brons maar dan zal er toch wat nauwkeu riger moeten geschoten worden. In de onderste regionen zien we dat de ploeg van Barry Willaert over de formatie van Greta Casier wipt Greta, die spijtig genoeg niet kon aanwezig zijn wegens ziekte, wensen wij een spoedige herstel ling toe. Ploegenklassement na de vierde schifting 1Eric De Loose 't Eiland - 85 2. Eddy De Schepper Den Bond - 81 3. Leo Willaert V. Gekr. - 61 4. Alfons Ringoot Bast - 54 5. Willy Gobel Wuitens - 53 6. Alb. Van Doorslaer Bast. - 48 7. Louis Lambrecht 't Eiland - 44 8. Sonja Landgoed Bast. - 39 9. André De Clercq Kastel - 38 10. Barry Willaert 't Eiland - 34 11Greta Casier Den Bond - 32 Panacheschutters 1Eddy De Schepper Bond - 28 2. Leo Willaert 4 Gekr -20 Willy Gobel Wuit. - 20 Robert Sacré Wuit. - 20 Eric De Loose Eil. - 20 Latschutters 1. Luc Ost Eil. - 18 Eric Lambrecht Eil. - 18 3. Patrick Rousseau Bond - 14 Lucien Peelman 14-14 5. Willy D'Hollander Bond - 13 Dames in de latten 1. Alf. Van Havermaet Bast. - 16 2. M.L. De Prins 4 Gekr. -14 3. Dina De Velder Eil. - 11 Sonia De Landsheer Eil. - 11 Marleen Van Kerckhove Bond - 11 Dames +55 1Leona Bettens 2. Ivonne Fierens Germaine De Wilde Rosine De Permentier Panacheschutters +55 1Louis Lambrecht 2. Roger VD Eynde 3. Robert De Greef Latschutters +55 1 Gustaaf De Bock 2. Louis Genbrugge Omer Steels 4. Cesar Verheyden André Van Geyte Gilbert Leemans Juniores 1. Peter Steels 2. Davy Gobel Barry Willaert 4. Kristel Saerens 5. Michael Van Hove Panacheschutsters 1. Greta Casier Bast. - 11 Bast. - 9 Bast. - 9 Eil. - 9 Eil. - 9 Bast. - 8 Bast. - 7 Eil. - 15 Kast. - 13 Bond - 13 Kast. - 11 Eil. - 11 Bast. - 11 Bond - 12 Wuit. - 10 Eil. - 10 4 Gekr. - 8 Eil. - 6 Bond - 7 HVC

De Voorpost | 1992 | | pagina 20