Hugo Tuypens (B2) en Jeroom Wille (C2) Nieuwe winnaars van zaterdag: Nogmaals Theofiel De Buyst en Julien Logier Velina Wielerfederatie De Voorpost - 1.5.1992 - 1 WIELRENNEN VWF-wielrennen. Frangois Waegemaeker uit Zele (xl) Zaterdag in Velzeke Onze renners en supporters zullen verbaasd zijn maar daar onze ver slaggever zich zondag moest aan melden in het ziekenhuis krijgen ze alleen het verslag van zaterdag te lezen. De uitslagen van zondag in Tollembeek kunnen we wel publi ceren maar dan zonder verslag en foto's. We hopen op vrijdag 1 mei weer paraat te zijn in Onkerzele. Ondanks de koude en het druileri ge weer opnieuw 159 renners aan de startlijn. Gelukkig was er een grote, ruime café in Dancing Para sol, zodat er buiten weinig te zien was terwijl het binnen volle bak was. Om negen uur 's avonds ston den er nog op de dansvloer. We zijn eens benieuwd om de zon daguitslagen van die dansers te zien C-reeksen: Mare Vijverman en Je room Wille De omloop van Velzeke is, hoewel weinig bergop, verre van gemakkelijk. Ook dit jaar maakte hij weer brokken en mede door de regen en de koude werd het een afvallingskoers. Reeds van in de eerste van de elf af te leggen ronden kregen we een serieuze ontsnapping. Gerry Steens- sens (hopelijk zien we hem wat meer vooraan), Christ De Guisme, René Droesbeke, Hans Blanchaert, Alois Car- meliet en Jean Geerinck. Deze zes legden er duchtig de pees op maar toch slaagde Leonce Van der Linden erin om er een zevental van te maken. Even zag het er naar uit dat de beslissing was gevallen maar toch kwam alles weer bijeen. Deze ontsnapping had echter veel pijn gedaan en toen kort daarna weer Jean Geerinck, gans de dag in de vuurlijn, Droesbeke, Vijverman, Vijle en Hugo Van Neer er vandoor gingen, zaten er nog velen op VWF-wielrennen. NorbertStaes (xl) apegapen. Toch kregen we een reaktie van kampioen Hugo De Kocker en Je room Wille. Deze twee passeerden in de voorlaatste ronde op 12 sekonden van de vijf leiders terwijl het peloton op 40" doorkwam. Tijdens de laatste ronde, in het zicht van de meet, kregen de twee nog aansluiting zodat ze met zeven naar de meet gingen. Van ver zat Vijle aan de leiding en hij gaf de indruk het te zullen halen, maar in de laatste meters sprong Vijverman er nog over om nipt te winnen terwijl de trekpaarden van onderweg der de en vierde werden. In de C2-reeks verwachtten wij de eerste zege van De Kocker maar een beresterke Wille, van zeer ver op kop, hield stand tot op de meet. De spurt van het peloton ging naar de aalvlugge Danny Verekens die Car- meliet, Blanchaert, Rolus, Van Looveren en Julien Simoens achter zich liet. samen naar de eindmeet, waar De Wilde het haalde en Tuypens zijn eerste zege bij de B2-reeks liet optekenen. Dan Cornelis en Marissens in de spurt, vóór de onge lukkige Noens. Bij het volgende groepje Hutsebaut, Gabriels en De Grom. Op zijn eentje voor het peloton nog Gilbert Pari- daens, dan Julien De Baets, Robert Mal- drie en de spurt van het peloton was voor Cor De Keyser vóór Herman Moeren hout, Herregots, Bauwens en Luc Ruys. A-reeksen: Carlos Verstraete en Hel mut Tas Spetterende wedstrijd met een blitzstart van het duo Benoey-De Cabooter, daar achter Dirk Stammeleer, dan carlos Ver straete en vervolgens het peloton. Pas was de orde hersteld of er kwam een VWF-wielrennen. In Velzeke wonnen Carlos Verstraete de A1- en Helmut Tas de A2-reeks (xl) VWF-wielrennen. Hugo Tuypens won in Velzeke de B'-reeks en Ronny De Wilde de reeks Er (xl) Zondag in Tollembeek Weer 2 nieuwe winnaars Rudy De Jonghe A2 en Wilfried De Pauw Cl Uitslag wedstrijd van 26/4/1992 te Tollembeek Reeks A1 17 deelnemers 72 km - 1 u. 48 min. 1. Benoey Benny; 2. Devits Jozef; 3. D'Hollander Gerry; 4. Baeyens Jean; 5. Laureys Stefaan; 6. Francke Eric; 7. Samson Ronny; 8. Camphijn Patrick; 9. Sinoy Geert; 10. Stammeleer Dirk; 11. Van Damme Danny; 12. Elebaut Tim; 13. Wuytack Ronan. Reeks A2 5 deelnemers 72 km -1 u. 48 min. 1De Jonghe Rudy; 2. Hoebeke José; 3, De Peuter Mare; 4. Michiels Aimé; 5. Goossens Freddy. Reeks B1 16 deelnemers 61 km -1 u. 34 min. 1. Marissens René; 2. Van Nuffel Nor- bert; 3. Van Wittenberghe Mario; 4. Hut sebaut Johan; 5. Bauwens Mario; 6. Gry- seels Erwin; 7. Michiels Johny; 8. Ruys Luc; 9. Diependaele Mare, 10. Herre- godts Mare; 11. Van Goethem Danny; 12. Bloem Dirk; 13. Tempels Patrick. Reeks B2 15 deelnemers 61 km - 1 u. 34 min. 1. De Pessemier Hugo; 2. Vancraeynest Hubert; 3.Tuypens Hugo; 4. Beerens Walter; 5. Cornelis Hendrik; 6. Vermeiren Hendrik; 7. De Bruyn Richard; 8. De Gram Norbert; 9. Moerenhout Herman; 10. Stammeleer Andrè; 11. Touckeré Roger; 12. Messeman Ferdy; 13. Mal- drie Robert; 14. Duquesne Mare; 15. Meulenijzer Roland. Reeks C1 31 deelnemers 51 km - 1 u. 21 min. 1De Pauw Wilfried; 2. De Donder Ferre; 3. Geerinck Jean; 4. De Quisme Christi- aan; 5. Bassez Mare; 6. Vettenburg Luc; 7, Carmeliet Alois; 8. Steenssens Gerry; 9. Van der Linden Leonce; 10. Moens Ben; 11. De Geynst Paul; 12. Verekens Danny; 13. Rolus Etienne; 14. Meer- schaut Frans; 15. Robbrecht Henri; 16. Verguchten Jean-Marie; 17. De Wolf Guy; 18. Desmedt Omer; 19. Declercq Florent; 20. De Maarschalk Paul. Reeks C2 19 deelnemers 51 km -1 u. 21 min. 1Doeraene Marcel; 2. Caethoven Jo seph; 3. Wille Jeroom; 4, Van Renterg- hem Alois; 5. Gevaert Gerard; 6. Droes beke René; 7. Boone Jozef; 8. De Rijbel Paul; 9. Loverie Serafien; 10. Van Ren- t.ergem Julien; 11. Simoens Julien; 12. Simoens Lucien; 13. Jacobs Theofiel; 14, De Kocker Hugo; 15. Wauters Jan. B-reeksen: Ronny De Wilde en Hugo Tuypens Amper waren ze vertrokken of er kwam reeds een serieuze aanval van een zeer strijdlustige Daniël Noens. Hij passeerde in de eerste ronde met 8 sekonden voor sprong op Julien De Baets, Walter Bee rens en Mario Bauwens en op 15" Hen drik Vermeiren. Dan kwam de ganse ben de. Slechts in de derde ronde kwam alles weer samen maar een strijdlustige Noens ging er weer alleen vandoor en volgende renners konden aansluiten: Re né Marissens, Hendrik Cornelis, Ger main D'Hondt, Hugo Tuypens, Mare Hendrickx, Jacques Van der Goten, Ron ny De Wilde en Erwin Grijseels. Meteen negen leiders die er stevig tegenaan gin gen. Onmiddellijk gingen nu Hugo De Pessemier, Luc Cocquyt en Norbert De Grom in de tegenaanval met daarachter een langgerokken peloton. Op zeven ronden van het einde kregen we de negen leiders met op 10" De Pessemier-Coc- quyt, die De Grom hadden achtergelaten, maar de aansluiting niet meer konden realiseren. Het peloton volgde op 50". Op vijf ronden van het einde kregen we voor aan een aanval van René Marissens, terwijl Daniël Noens lek reed en een nieuw wie! kreeg en kon aansluiten bij het duo De Pessemier-Cocquyt. Dat was een geluk voor Noens, die kon terugkeren en voor het duo dat anders nooit had kunnen aansluiten. Zo kreeg men op drie ronden van het einde elf leiders met daarachter De Lange-Meulenijzer. Daar bij kwam Pascal De Batselier en uiteinde lijk nog De Grom-Vermeiren. Op 1 '20" volgde het peloton. Op twee ronden van het einde viel Mare Hendrickx vooraan weg wegens pech en gingen Ronny De Wilde en Jacques Van der Goten aan de haal. Vooraan sloten Hugo Tuypens en Germain D'Hondt nog aan terwijl Hendrik Cornelis iets te kort kwam. De vier gingen nieuwe demarrage van Mare De Peuter, Freddy Foré en William Goossens, een reaktie van Carlos Verstraeten en dan het peloton. Na vijf van de vijftien af te leggen ronden even een volledige hergroepe ring. Dan flitsen Helmut Tas en José Hoebeke er vandoor. Zij lopen uit tot 20" en krijgen dan een reaktie van Mare De Peuter, Antoine De Caboter en Carlos Verstraeten. In één ruk fietsen deze ke rels het gat dicht en meteen vijf leiders. Nog is het niet gedaan want ook William Goessens, Chris Verhasselt en Benny Benoey slagen er nog in na een meesle pende jacht vooraan post te vatten. Te gen deze acht leiders moest de rest al licht inbinden. Weer mis Kampioen Jo zef De Vits, verbeterend van week tot week, rukt zich los uit het peloton met Ghislain Van Lierop in zijn gezelschap. Na een meeslepende jacht slagen ze in het onmogelijk gewaande en tien lei ders Het peloton volgt nu op 1 '20" en is al uitgeteld. Vooraan blijft het niet stil. Eerst gaan Tas-Hoebeke-De Peuter er van door, Benoey sluit aan maar ook de rest komt terug. Dan valt het groepje in twee. Vooraan Verstraete, Devits, Tas, De Peu ter en Hoebeke. Deze vijf vechten nu nog voor de bloemen. Het is José Hoebeke die in de laatste ronde nog tot driemaal toe probeert weg te geraken maar Mare De Peuter haalt hem telkens terug. Met vijf dus in de spurt en het is Carlos Verstraeten, van ver op kop, die Jozef Devits het nakijken geeft, terwijl Helmut Tas het haalt op Mare De Peuter die teveel met zijn krachten woekerde om José Hoebeke terug te halen. Benoey komt nog lichtjes afgescheiden over de meet, vóór Verhasselt, Goessens, Van Lierop en De Caboter. Bij de achtervol gers is het Dirk Stammeleer die het haalt, vóór Etienne Lievens, Luc Pieters, Fran- ky Van Steerthem, Dirk Van de Wille en VWF-wielrennen. De C2-reeks in Velzeke werd gewonnen door Jeroom Wille. Reporter Etienne interviewt winnaar Mare Vijverman (C1) (xl) Jean Baeyens. Volgende wedstrijden Vrijdag 1 mei in Onkerzele, Onkerzele- straat 214, zaal Manolito. C start om 13u30 voor 14 ronden of 42 km, B te 15u00 voor 18 ronden of 53 km en A te 16u30 voor 22 ronden of 65 km. 25.700 fr prijzen en omloop 3. Zondag 3 mei in Oetingen, Kerkplein 13, taverne 't Pleintje. C start om 13u00 voor 7 ronden of 48 km, B om 14u30 voor 9 ronden of 61 km en A om 16u15 voor 11 ronden of 73 km. Uitslagen Reeks A1:1Carlos Verstraete, 2. Jozef Devits, 3. Benny Benoey, 4. Kris Verhas selt, 5. Dirk Stammeleer, 6. Franky Van Steerthem, 7. Dirk Van de Wille, 8. Jean Baeyens, 9. Tim Elebaut, 10. Eddy De- buysscher. Reeks A2: 1Helmut Tas, 2. Mare De Peuter, 3. José Hoebeke, 4. William Goessens, 5. Ghislain Van Lierop, 6. Antoine De Caboter, 7. Etienne Lievens, 8. Luc Pieters, 9. Désiré Vandaele, 10. Freddy Foré. Reeks B1: 1. Ronny De Wilde, 2. Jac ques Van der Goten, 3. René Marissens, 4. Daniël Moens, 5. Erwin Grijseels, 6. Pascal Batselier, 7. Johan Hutsebaut, 8. Eddy Gabriels, 9. Marc Herregodts, 10. Mario Bauwens. Reeks B2:1Hugo Tuypens, 2. Germain D'Hondt, 3. Hendrik Cornelis, 4. Hugo De Pessemier, 5. Luc Cocquyt, 6. Marc Hendrickx, 7. Norbert De Grom, 8. Ro land Meulenijzer, 9. Hendrik Vermeiren, 10 Albert De Lange Reeks C1:1. Marc Vijverman, 2. Marni- que Vijle, 3. Jan Geerinck, 4. Hugo Van Neer, 5. Danny Verckens, 6. Alois Corne lis, 7. Hans Blanchaert, 8, Etienne Rolus, 9. Gerry Steenssens, 10. Paul De Ge ynst. Reeks C2:1Jeroom Wille, 2. Hugo De Kocker, 3. René Droesbeke, 4. Frans Van Looveren, 5. Julien Simoens, 6. Albert Kesteloot, 7. Jozef Boone, 8. Paul De VWF-wielrennen. Colman uit Zele (xl) VWF-wielrennen. Guy Stevens uit Kalken (xl) Rijbel, 9. Marc Claeys, 10. Theo Jacobs. Stand van het Regelmatigheidscriterium A'-reeks: 1Dirk Stammeleer, 2. Jozef Devits, 3. Dirk Van de Wille, 4. Ronny Samson, 5. Jean Baeyens, 6. Kris Ver- hasselt, 7. Tim Eelebaut, 8, Benny Be noey, 9. Patrick Meert, 10. Frank Saey. A2-reeks: 1Marc De Pauter, 2. Antoine De Caboter, 3. Freddy Goossens, 4. Hel mut Tas, 5. Jozef Watteny, 6. José Hoe beke, 7. Aimé Michiels, 8. Luc Pieters, 9. Willy Van Dijck, 10. Rudy De Jonghe. B1-reeks: 1René Marissens, 2. Mario Bauwens, 3. Johan Hutsebaut, 4. Erwin Grijseels, 5. Mario Van Wittenberghe, 6. Marc Herregodts, 7. Patrick Verlee, 8. Antonio Troncquo, 9. Ronny De Wilde, 10. Norbert Van Huffel. B2-reeks: 1Hendrik Cornelis, 2. Hubert Van Craeynest, 3. Norbert De Grom, 4. Hugo Tuypens, 5. Andrè Stammeleer, 6. Hugo De Pessemier, 7. Herman Moeren hout, 8. Robert Maldrie, 9. Luc De Coen, 10. Walter Beerens. C1-reeks: 1Danny Verckens, 2. Etienne Rolus, 3. Paul De Geynst, 4. Leonce Van der Linden, 5. Christ. De Guisme, 6. Jean Geerinck, 7. Hans Blanchaert, 8. Freddy Rotsaert, 9, Rudi De Bruyn, 10. Florent De Clercq. C2-reeks: 1Marcel Doeraene, 2. Julien Simoens, 3. Jozef Boone, 4. Jozef Cae thoven, 5. Paul De Rijbel, 6. Alois Van Renterghem, 7. Lucien Simoens, 8. Ju lien Van Renterghem, 9. Hugo De Koc ker, 10. Theofiel Jacobs. Om te noteren: Zaterdag 6 juni: kampioenschap van West-Vlaanderen te Lauwe, 32.000 fr prijzen. Maandag 8 juni: eerste proef Kampioen schap van België te Gooik, 32.000 fr prijzen. Zondag 14 juni: Kampioenschap van Oost-Vlaanderen te Buggenhout-Opstal, 32.000 fr prijzen. Zondag 28 juni: sterwedstrijd te Moen, 32.000 fr prijzen. De Ronde van België begint op zaterdag 18 juli en eindigt op 27 juli. Op 20,22 en 24 juli zijn er geen ritten. De tweede proef van het Kampioenschap van België is op zondag 2 augustus te Beveren en de derde op zondag 16 au gustus te Overboelare. Zaterdag 8 augustus: Kampioenschap van Brabant in Merchtem. Zondag 30 augustus: Kampioenschap van Antwerpen in Lippelo. O.V.W.B.-wielrennen VWF-wielrennen. De aankomst van Kesteloot bij de C's in Velzeke, vóór Gerry Steenssens en De Blieck (xl) Bij koud en regenachtig weer namen de renners de start in de industriezone van Asse. Nauwelijks waren ze vertrokken of in de A- en B-reeksen scheidden Theofiel De Buyst, Willy Davé en Antonio Cecchi- nato zich af. Gestadig zullen ze hun voor sprong opdrijven om niet meer bedreigd te worden. In de spurt was het weer Theofiel De Buyst die het haalde, vóór Davé en Cecchinato. In de C- en D-reeksen was het Julien Logier die er weer halfweg-wedstrijd vandoor ging. Spijts een hardnekkige achtervolging door de andere renners, werd het zijn vijfde zege van het seizoen. Uitslagen A- en B-reeksen: 1Theofiel De Buyst, 2. Willy Davé, 3. Antonio Cecchinato, 4. Giuseppe Salesse, 5. Maurits Delange.' C- en D-reeksen: 1Julien Logier, 2. Yvan Bonnet, 3. Omer Van Molle, 4. Marcel Jacobs, 5. Emiel Van Veer.

De Voorpost | 1992 | | pagina 21