Kampioenenviering bij HBC Dendermonde Nationale voor Tom jeugdtitel Michiels Voetbal kalender Schockaert en Grysolle reeds uitgerangeerd Jeugdhandbal Gelukkig gelijkspel Topfloor herpakt zich VHV-kwalifikaties in de diverse kategorieën 24 - 1.5.1992 - De Voorpost HANDBAL punten voorsprong de titel binnen te ha len. En nu naar 3e afdeling Zoals het meestal gaat als een sportclub promoveert stelt men zich de vraag of de spelersgroep hiervoor gewapend is. Wij menen te weten dat men bij HBC, on danks de feeststemming die er nu heerst, er zich van bewust is dat de kern moet aangevuld worden om met kans op suc ces 3e afdeling te overleven. Het HBC- bestuur is dan ook reeds bezig met kon takten te leggen om trainer Weckx - die volgend seizoen aanblijft- de nodige versterking te bezorgen die hem moet toelaten een ploeg uit te bouwen die een probleemloos seizoen aankan. Als HBC de werkkracht blijft opbrengen die zij de laatste jaren tentoon spreidde zal dit be slist lukken. EVA Handbal. HBC Dendermonde is kampioen. Spelers en bestuur werden gevierd op het stadhuis (foto Piet Hermans) Het voorbije weekeinde stond bij HBC Dendermonde in het teken van de kam pioenenviering. Het begon vrijdag al met een ontvangst op het Dendermondse stadhuis waar de klassieke toespraken werden gehouden. De Dendermondse sportraadvoorzitter wees op de ups en downs in het "leven" van een sportclub en sportschepen Jan Van Damme, in het verleden nauw be trokken met het handbalgebeuren in Vlaanderen, gaf blijk van zin voor realiteit met betrekking tot de toekomst van de Dendermondse handbalclub. De spelers werden bedacht met een her innering aan hun kampioenstitel en er werd nog wat nagekeuveld tijdens de receptie, aangeboden door het stadsbe stuur. HBC-voorzitter Borms bedankte in naam van de club de stadsmagistraten. Omtrent HBC Dendermonde Uit de schoot van het eens gerenomeer- de KAV Dendermonde ontsproot in 1976 het nieuwe HBC Dendermonde. De club "pakte" onmiddellijk de kampioenstitel dankzij de ervaring van de ex-KAVD-spe- lers maar ook voor hen stond de tijd niet stil zodat de "veteranenploeg" bleef han gen in 4e afdeling. Begin de jaren tachtig promoveerde HBC tweemaal naar 3e af deling maar kreeg telkens het retourtike- tje bijgeleverd. Eindle jaren tachtig zag het er niet goed uit voor de ploeg met stamnummer 193, want er restten nog slechts een tiental basisspelers en de bodem van de clubkas was duidelijk zichtbaar. Gelukkig liepen er op dat mo ment nog twee fanatiekelingen rond. Pierre Bouteille en Eddy Verleyen slaagd en erin om de club nieuw leven in te blazen en vanaf dan ging het opnieuw bergop. Bij de aanvang van het seizoen 1991-92 was HBC een ambitieuze club met 40 leden en een 10 man sterke bestuursploeg en er werd vrijuit gepraat over titelambities. Het seizoen 1991-92 HBC loste direkt de verwachtingen in, speelde een beresterke heenronde en rond de jaarwisseling leek de voorsprong al voldoende om te kunnen praten over 3e afdeling. Maar dan volgde een totaal onverwachte terugval, plots werden er onwaarschijnlijke nederlagen geleden en HBC werd zelfs even verdrongen van de leidersplaats. Dit kostte de "kop" van trainer Eddy Van Geel en Patrick Weckx werd aangetrokken. Naar het einde van het seizoen toe nam HBC opnieuw de draad op om uiteindelijk nog met twee SQUASH Er was dit weekend feest in Gijzegem want Tom Michiels behaalde op overver- diende wijze een nationale squashtitel. Dit gebeurde in het Binnenhof te Heren tals waar hij in de kategorie min 14 jaar zonder titelambities van start was ge gaan. Na zijn tweede plaats vorig jaar in de kategorie min 12 jaar verwachtte trai ner Dennis Smith dat hij als jongste (net 12,5 jaar) tegen de konkurrentie te licht zou uitvallen. Een intensieve Paastrai- ning had wel voor de nodige kick gezorgd en zowel in zestiende (9-0, 9-1 en 9-0) als in achtste finale (9-0, 9-0 en 9-2) wandelde hij voorbij de tegenstanders. In de kwartfinale grng het tegen Jurgen Kloostermans (Karteria Paal) iets moei zamer want die ontfutselde hem het der de game (9-0, 9-5 en 7-9) maar Tom Michiels bleef kalm en herpakte zich schitterend zodat hij met 9-2 naar de halve finale mocht. Hier moest hij Nicolas Flamant in de ogen kijken en die rekende op een vijfde titel, temeer daar hij in Ucon Gent met 3-0 tegen Michiels gewonnen had Het draaide voor de knaap van Mons Aramis nu heel wat anders uit want de Gijzegemnaar maneuvreerde zo knap dat hij na een prangend begin (9-7 en 9-7) in het derde game zelfs geen punt (9-0) diende te mkasseren. In de grote finale stond Fabrice Fievet (Belgica) op het menu en die Brusselaar had in Antwer pen met 3-1 van Michiels gewonnen. Deze laatste nam echter een blitzstart en met talrijke killshots en nickballen kreeg hij de talrijke kijkers waaronder Brett Martin (Ispa 5) op zijn hand. Superfavo riet Fievet kon op geen enkel moment zijn fysiek overwicht doordrijven daar Mi chiels in onderdelen zoals lob, volley drop. cross en length loepzuiver bleef akteren en uiteindelijk met 9-0, 9-5 en 9-4 de felbegeerde titel binnenhaalde. Vice-titel Ook zijn zus Eva mocht het podium be klimmen en dit in een zwaar bezette reeks der min 16-jarigen Tegen Michou Cau- wels (Indoor) won ze zelfs voor de aller eerste kger en dit tot vertwijfeling van haar Antwerpse opponente die de op dracht duidelijk had onderschat en met 9-2, 9-5, 2-9 en 9-2 het hoofd moest buigen. Olivia Heuts (Leuven) wilde zich persé revancheren voor het verlies in de D-fina- le maar ook nu was Eva's overwicht aan techniek de doorslaggevende faktor die voor 9-7,9-3 en 9-2 winstcijfers zorgde. Annick Willemse (Windekind) was zoals verwacht te sterk voor Michiels die wei nig zelfzeker akteerde en dan ook met SNOOKER 5-9, 3-9 en 4-9 de boot inging. De vice- titel was wel een feit en als beloning werd ze door trainer Smith maandagavond op gesteld in de nationale bekermatch tegen Hasselt. Tegen Heylen dwong ze zelfs een vijfsetter af maar toch verloor Ucon met 2-5 zodat de Limburgers naar de eindronde mogen. Dirk Daelemans Eerste nationale E. Aalst-KV Mechelen Schelings Derde nationale Union-E. Zele Clerckx Bevordering B KAVD-Strombeek Meesschaert Ninove-VW Hamme Van Gansbeke Het weekeinde van 1-2-3 mei staat in het teken van de jeugdeindronde. De Oostvlaamse gekwalificeerde clubs moeten zich dan trachten te plaatsen voor de VHV-finales die op 16 mei in Lebbeke worden gespeeld. Het programma 3 mei: Welpen met Ajax Lebbeke in Tessenderlo. 3 mei: Pupillen met HK Waasmunster en Eeklo in Turnhout. 1 mei: Miniemen met HK Waasmunster in Keerbergen. 3 mei: Meisjes kadetten met Squadra Lebbeke en HK Waasmunster in Tessenderlo. 3 mei: Scholieren met HK Waasmunster in Belsele. De Vlaamse kampioenen nemen het op tegen hun Waalse leeftijdgenoten op 23 mei met de titel van Belgisch kampioen als inzet. EVA \k-time in de Berlaarse sporthal. Handbalklub Berlare organiseerde vorige zondag een steakfestijn in de sporthal. Spelers en supporters kwamen hun steentje bijdragen om de kassa te vullen (berfo) 2e Nationale Squash. In Herentals kroonde Tom Michiels zich tot nationaal kampi oen bij de min-veertienjarigen (foto dida) Uilenspiegel 21 HK Waasmunster 21 Het werd zeker geen eindeseizoenswed- strijd zaterdag in Borgerhout. Beide ploe gen maakten er een wedstrijd van die de toeschouwers kon boeien met een zeer evenwichtig scoreverloop HKW toonde zich in de eerste helft de betere ploeg. Met een "tiener-ploeg" op het terrein kon HKW de thuisploeg bestendig tot achter volgen dwingen en het was enkel te wij ten aan een numerieke meerderheid op het einde van de eerste helft dat Uilen spiegel kon aanpikken aan de rust (12- 12). In het begin van de tweede helft slaagde HKW er niet meer in de doelkan sen te verzilveren en het duurde 13' vooraleer er nog eens werd gescoord. Het was ondertussen 16-12 geworden maar na 48' had Luypaert zijn ploeg opnieuw langszij gebracht (16-16). Toch leek het pleit verloren als HKW twee doelpunten moest ophalen minder dan 2' voor het einde (21-19). Toen kende de ploeg van trainer De Vlieger wel meeval als de scheidsrechters Uilenspiegel ver- VOLLEYBAL Hamse Volleyballiga rassend snel bestraften voor tijdwinst en Luypaert maakte van de gelegenheid ge bruik om in extremis nog gelijk te stelten. HK Waasmunster: Van Renterghem, W De Grave, T. De Grave 1W. De Groote 5, Luypaert 5, Vermeulen, Roels 4, Ag- neessens, Desseaux 4, Ombelets 1, De Meerschman 1 Reserven: Uilenspiegel 17 HK Waasmunster 17 Aan de rust leidde de "versterkte" HKW- kadetten met 5-10. Maar Uilenspiegel had amper 7' nodig in de tweede helft om de leiding over te nemen (11-10). Goos- sens bracht zijn ploeg dan opnieuw in de wedstrijd maar HKW moest naar het wedstrijdeinde toe toch nog een 15-17 voorsprong prijsgeven. HK Waasmunster: W. De Grave, Polfliet 1, Willaerts 2, De Clercq 1, P. Verhelst, Luypaert 1, L. De Groote 1, Goossens 10, D'Souza 1 EVA In het provinciaal kampioenschap, dat door Chamberlain's in Deinze op een voortreffelijke manier georganiseerd wordt, werden een aantal streekgenoten er reeds in de eersit ronde uitgebon jourd. Zo verloor de Zeelse optieker Luc Engelbeen eerder nipt van Luc Van r^c- sum die pas na het eerste game (54-19) in het juiste ritme kwam en met 21-55 en 51-68 de bovenhand nam. Johan Van Boven (Overmere) moest het onderspit delven tegen Gino Van Huffel en hier waren het drie extra spannende frames (56-46,40-47 en 43-44) waarin de Realitycaptain dame fortuna zeker niet aan zijn kant had. Ook Alex Seghers mocht niet naar de volgende ronde en dit was wel een tegenvaller voor deze ambi tieuze speler van De Roos die de ranking in tweede klasse volledig had beheerst. Nu botste hij echter op een gemotiveerde John Van Wambeke die niet onder de indruk kwam toen Seghers met een break van 52 punten het eerste frame met 36- 75 naar zijn hand zette. Terecht, want met 68-22 en 38-35 keerde het tij in het voordeel van Van Wambeke Schockaert ontgoochelt... Geert Pappaert, steeds groots in grote omstandigheden, demonstreerde zijn kunnen tegen Filip Van De Reeck die zich na een zwak begin (79-23) puik herpakte en met 46-58 de bordjes gelijkhing. In het beslissende frame ontgoochelde Pappaert zijn supporters van Tragel Sport niet want met 58-42 haalde hij een ticketje voor de volgende ronde. Dit was ook het geval voor Aiham Chartouh (New Evergreen) die in zijn gekende stijl met 51 -44 en 59-28 een ontgoochelende Luc De Clercq uitschakelde. Ook klubgenoot Serge De Waele volgde dit goede voor beeld en hier werd Willy Goossens met 33-47, 63-23 en 24-47 het kind van de rekening. Nicolas Pinteion (The Clearan ce) nam de maat van Danny Holderbeke en dit op zo'n overtuigende wijze (38-74 en 21 -61dat er nooit enige onzekerheid heerste over de kwalifikatie van de Aal- stenaar. In de 64ste finales ging Rony Lenaerts (Wuitens) voor de bijl en werd tegen Mare Engels die met 60-59, 51-36 en 63-34 zich gelukkig achtte. De Hamse supporters mochten wel juichen voor Wim Peeters die met 36-27,49-56,55- 63 en 33-54 de beter gekwoteerde Igna- ce Van Nuffel elimineerde. De beloftevolle Danny Schockaert (Kenneth's) kwam pas in de 32e finales in aktie maar de Leedse ereklasser bleek niet in zijn dagje en daar profiteerde Tom Roels (One Four Seven) van om met 66-48,56-6138-45 en 53-60 de giant- killer te spelen. Ook Ronny Grysolle liet het hier afweten en dit tegen Geert Van Den Borre die als derde klasser direkt het initiatief nam en met 37-64,19-47 en 45-56 voor alge mene verbazing zorgde. Jurgen Cooman (eveneens Retro) mag op 1 mei nog wel aantreden want met geduldig safety-spel ruimde hij de tegen stand van Kurt De Cooman (68-33, 37- 61, 73-30 en 89-8) op. Dirk Daelemans Topfloor 3 Contra 1 (5-15,15-13,15-11,15-9) Topfloor wou voor haar laatste wedstrijd in de Hamse Volleybalkompetitie voor een waardige afsluiter zorgen. In de te rugwedstrijd kon Topfloor de tegenstre ver eveneens een nederlaag bezorgen. Het verging deze maal niet zo goed, want in de eerste set hadden de als thuisploeg fungerende Topfloor lome benen. De Contraspelers speelden het spel van kat en muis en ze vergrootten dan ook stel selmatig de voorsprong. Topfloor kon geen vuist maken en ze kregen ook geen voet aan de grond en in de tweede helft van de openingsset drong zich dan ook een wissel op, Mark Vinck en Hans Bie- sen werden door de gebroeders Van Bockstael vervangen. In eerste instantie kon Topfloor nu wedijveren, maar niet voor lang echter, zodat Contra overver- diend de set naar zich toetrok. Tijdens de tweede en zeker in de beginfa se was het voor de Topfloorspelers op de tanden bijten om de tegenstander bij te houden, maar nadien viel het plots in een betere plooi. De receptie verliep beter, maar de opslagen waren miserabel, waardoor Contra steeds op de hielen volgde. Wanneer Vinck en Pieters enkele goede aanvallen konden plaatsen, werd de tweede set in de eindfase beslecht. Een gelukkige Hans Van Biesen kon de set afronden. Tijdens de derde set domi neerde Topfloor zonder groots te spelen en een paar grote aanvalsakties van Mare Vinck in het midden gaven de doorslag. Ondertussen was de coach verplicht Re ginald Janssen te vervangen omdat deze laatste geen enkele bal over het net kreeg vanuit de opslagzone. Koen Van Bockstael kon nu bewijzen dat hij met de week verbetert en hij legde een paar balletjes keurig af, waardoor de kloof werd geslagen voor een 2-1 set stand. In de derde set werd Contra dan definitief teruggeslagen. In de receptie werd ge blunderd en aanvallend kreeg Contra geen voet aan de grond. De Topfloorspe- lers rondden keurig af aan het net. Een verdiende zege van Topfloor die zich voor de tweede kampagne in de Hamse Volleybalkompetitie goed uit de verf kwam en voor enkele uitschieters op de proppen kwam. Nu is het werken aan de volgende kompetitig en wil men het beter doen dan moet ernaar goede raad ge luisterd worden en de lage verdediging bijgeschaafd worden.

De Voorpost | 1992 | | pagina 24