m sn Whoxda De Voorpost MICHEL PREUD'HOMME Eendrachter WELKOM KV MECHELEN pwi TORENHOFc PAVILJOEN >ptiel< ■muylaer )lmuylaert Restaurant Business Club Eendracht Aalst Uitnodiging «Wiener Meiavond» DE JEUGD EEN WISSEL OP DE TOEKOMST Gesprek met Gilbert Hutsebaut, voorzitter van de jeugdraad EEN WEEKBLAD VOOR NIEUWSGIERIGE EN SPORTIEVE MENSEN Elke vrijdagmorgen te koop bij uw dagbladhandelaar De. Voorpost - 1.5.1992 - 27 BEZOEKER VAN DE DAG Dirk Bockstael Het sluitstuk van onze «Rode Dui- behaalde in 1989 de Landstitel. slechts 14 doelpunten, veis» is te gast in het Pierre Corne- Hij had bij de start van dit voetbal- Het zou voor ons mooi zijn om «Na- lisstadion. De 33-jarige (24/1/'59) seizoen 33 A-caps achter zijn tionale Michel» zondag een balie- ÉÉÉfi Michel Preud'homme zou wel naam. tje uit zijn net te zien vissen na een eens aan zijn laatste seizoen Michel Preud'homme is ook hou- goal van onze «Zwawi's». KV Mechelen kunnen bezig zijn. der van een leuk rekord. Hij inkas- Een transfer naar het buitenland seerde in een gans seizoen behoort tot de mogelijkheden en wie weet, misschien rinkelen de Italiaanse lires. Michel Preud'homme werd groot bij Standard waar hij kon wedijve ren met zijn huidig schoonbroer Gilbert Bodart. Hij trok in 1986 naar KV Mechelen waarmee hij zijn grootste suksessen boekte. Mi chel Preud'homme kan een merk waardig palmares voorleggen, oordeel zelf maar. Hij kreeg tweemaal de «Gouden Schoen» (in 1987 en 1989). Kreeg vier keer op rij de «Gouden Hand schoen» en won in 1987 de Beker van België. Veroverde de Europa cup der Bekerwinnaars in 1988 en I JFm RESTAURANT BUSINESS-CLUB E. AALST Uitb. Roberecht J. Jan Jeliestraat 38 9300 AALST S 053/21.10.52 Woensdag gesloten. Banketten tot 75 personen Zakendiners Fijne keuken met menu's volgens de marktaanvoer Traiteurdienst Café Verzorgde bediening Grote Markt 5 9300 AALST *053/21.17.94 PATRICK MUYLAERT OPTICIEN - OPTOMETRIST Dendermondsestwg. 3 9300 AALST S 053/78.53.11 GEZINSZEGELS OPENINGSUREN: 9-12.30 en 13.30-17 u. Zaterdag tot 17 u. Donderdagvoormiddag gesloten. Met driehonderd miljoen is KV Me chelen de kiub met het tweede groot ste voetbalbudget in de hoogste afde ling. Weer eens een grote eer voor dit kleine Eendracht Aalst om tussen zul ke grootheden nog eventjes te mogen vertoeven. Stilaan wordt de situatie in het wit-zwarthuishouden wat duidelij ker wat het volgende seizoen betreft, zodat meer en meer aan de houding van de spelers zal te zien zijn wat de klubleiding voor hen nog in petto heeft. Bij KV Mechelen is ook al veel duidelijker geworden voorzitter Cor- dier stapt op, Philippe Albert mag naar Anderlecht, Bruno Versavel mocht al eerder weg terwijl Mare Emmers deze week uitgelegd werd hoe hij het snelst het Anderlechtstadion kan bereiken. Voorzitter John Cordier John Cordier is bijna tien jaar voorzit ter van KV Mechelen. Na vijf seizoe nen van wederopbouw voetbalde KV Mechelen een heel benijdenswaardi ge lijst van trofeeën bij elkaarmen veroverde Europacup II, een landsti tel, de Belgische Beker, de internatio nale supercup en men werd driemaal vice-kampioen. Bij het seizoenbegin stelde de KV-voorzitter hoge verwach tingen men eindigde vorig jaar twee de en werd bekerfinalist en men bezit een reeks spelers die tot de beste behoren. Aan die kern is praktisch niet geraakt en meneer Cordier weet beter dan wie ook waar de financiële gren zen liggen. «Er werden de iongste ja ren veel geld en veel middelen in de jeugd geïnvesteerd. Het is dan ook mijn wens dat die jeugd wordt inge past, we geven al die miljoenen en de kosten voor opleiding niet uit om die spelers dan later bij de reserven te zien evolueren», aldus Cordier. Heeft Anderlecht eerst «in stenen» geïnves teerd, dan wil KV Mechelen ook aan de uitbouw van het stadion beginnen. Willen ze in 1993 nog Europees spe len, dan moet alles omgebouwd wor den. Ook daarin willen ze slagen. He laas, voorzitter Cordier mocht een an dere beslissing niet meer uitstellen zijn firma met een heel pak werkne mers of zijn KV Mechelen. Waar schijnlijk moet John Cordier gedacht hebben dat KVM groot genoeg was om de ingeslagen weg alleen te be wandelen... Georges Leekens Georges Leekens trainde Anderlecht, Club Brugge en KV Mechelen, de top-drie van België. Anderlecht was weliswaar maar voor een half seizoen, een kleine misstap misschien en ve len zeggen dat Georges Leekens de «Brugse hoogdagen» van weleer nog niet gekend heeft bij Mechelen. De opgang van Georges Leekens mag wel merkwaardig genoemd worden. We sommen op bij Crossing kreeg hij de bijnaam «het mes», bij Club Brugge liep hij tien seizoenen in de blauw-zwarte uitrusting om na drie jaar Sint-Niklaas als speler te stoppen. In 1984 werd hij trainer van Cercle Brugge waarmee hij de beker van Bel gië won. Daarna stapte hij -te vroeg - naar Anderlecht maar voor slechts een half seizoen want de za ken draaiden niet goed rond. Hij her nam bij KV Kortrijk om in 1989 weer bij «zijn» Club Brugge terecht te komen. Het eerste jaar speelde hij er kam pioen, het tweede jaar nam nij de Bel gische beker. Zijn kontrakt werd vroegtijdig beëindigd en Mechelen stond te trappelen van ongeduld om hem in te lijven. «Bij Brugge kreeg ik een gevoel van tevredenheid en zakte de ambitie weg. Ik had nood aan een nieuwe uitdaging en die krijg ik zeker bij Mechelen», aldus Georges Lee kens. De opgang van KV Mechelen In 1983 klom KV Mechelen terug naar eerste klasse. Het won de eindronde in een nek-aan-nek-race met Een dracht Aalst. Zes jaar later won het met Aad de Mos de landstitel. De vierde voor KVM, De anderen dateerden van 1943, 1946 en 1948 en toen nog on der de naam Malinois. De Mos nam afscheid. Krol werd bedankt voor be wezen diensten, Vanhoof redde nog enigszins de meubels maar wou niet op het voorplan blijven, drie Neder landse vedetten gingen weg Bos man, Koeman en Rutjes. Eykelkamp en Ingesson bleken goede aankopen en men verlangde hetzelfde rende ment voor de nieuwe aanwinsten An- dersson en Bartholomeeussen. Men startte de kompetitie als de grote te genkandidaat van Anderlecht voor de titel. Vorige week hield men Ander lecht in bedwang maar men rekent in Mechelen niet meer op de titel. Weer kwam men net iets te kort.., Het einde nadert langzaam... Op Charleroi werd weer eens bewe zen dat de vechtlust bij onze jongens verdwenen is. Men bouwt reeds aan volgend seizoen. Trainer Grijzenhout «moet» zijn termijn uitdoen en vele spelers lopen rond met vele vraagte kens. De nieuwe trainer Jean-Pierre Van De Velde is immers al aan de ruwbouw voor tweede klasse bezig. Namen zoals De Bilde, Dillens, Wawa worden al bij de nieuwkomers gezien. Carl Van Cappelen werd aangewor ven... Voor velen - misschien ook de supporters - zijn alle wedstrijden overbodig geworden. Zie maar naar Beveren Boskamp en Van Vossen verlaten definitief de club en men laat zich willoos een 0-4 thuisnederlaag aansmeren. Wat moet men dan van een Eendracht Aalst verwachten Gelukkig komen nog twee groten uit de Belgische kompetitie naar Aalst af- gezakt. Twee ploegen voor wie de kompetitie nog lang niet gedaan is. Uitslag heenwedstrijd KV Mechelen - E. Aalst 2-0 AangeworvenJoël Bartholo meeussen (25, Germ. Ekeren), Mare Janssen (17, KW Stokkem), Steve Van Der Borght (17, Beer schot), Kurt Vangompel (17, Bo- cholter W), Kennet Andersson (24, Göteborg). Afgestaan Wilfried Dommicent (30, KRC Boortmeerbeek), Wim Hofkens (33, KV Kortrijk), Mare Wil mots (22, Standard), Bruno Versa- vel (25, Anderlecht). Hartelijk welkom aan bestuur, spe lers en supporters van KV Meche len in ons stadion. De Aalsterse supporters beloven het alleszins «tof te houden». August De Mey fp* 2d SwaAdifi- Bredestraat, 9300 Aalst Tel053/77,50.33 Fax053/77.27.63 Dhr. J. Robberechts Donderdag 30 aprii en vrijdag 1 mei '92 Gezellig dineren bij romantische muziek U gebracht door tenor F. Van Der Heyden begeleid op piano. Hij brengt U aria's A Land van de G(j& Wiener Bh 1.950fr. Aperitief inpapilüi VarKensgèBr, metfr dappeltjes itruael ofnemet aebcü Eendracht Aalst, ooit genoemd als kweekschool voor jonge voetballers met talent, liet het dienaangaande de jongste jaren ietwat afweten en slaagt er nog amper in om jeugdspelers klaar te stomen voor het grote werk, in casu de doorstroming naar het eerste elftal. Een spijtige vaststelling waar elk club lid begaan met het welzijn van «den Eendracht» niet omheen kan en in laatste instantie blijkbaar aan het hoofdbestuur niet onopgemerkt voor bij ging met als konkrete ingreep het opnieuw inschakelen van gevestigde waarde Gilbert Hutsebaut en ditmaal in de nieuw uit de grond gestampte funk- tievan voorzitter van de jeugdraad. Een man die het klappen van de zweep kent en terecht prat kan gaan op een doortastende aanpak met onmisken baar puike resultaten in een recent ver leden. Denken we hierbij aan het door stoten naar de eerste ploeg van eigen jeugd zoals Lamin, De Bruecker, De Waegeneir, De Lathouwer en Frank Eeckhoudt tijdens zijn eerste beleids periode. Na zijn veelbesproken ontslag in 1990 konden de clubdirigenten de man opnieuw overtuigen om de draad bij Eendracht weer op te nemen en hopelijk met een vruchtbare jeugdwer king als batig saldo. Hoe staat het hoofdbestuur tegen over de jeugdwerking Ik kan mij niet veroorloven om de waar heid geweld aan te doen en moet he laas vaststellen dat er bij een meerder heid van het hoofdbestuur een mani fest gebrek aan interesse voor de jeug dwerking bestaat. Ik weet wel dat club leiders in de meeste gevallen ook za kenmensen zijn met indrukwekkende beslommeringen, maar toch sta ik ver steld dat zii zo weinig aandacht schen ken aan de belangrijkste investering van een sportvereniging de eigen jeugd. De rijkdom van een club manifesteert zich het best bij het jonge talent dat zij een vakkundige opleiding bezorgt. Als ik daarnaast op het spor tieve vlak als tweede opmerking moet konstateren dat het vanaf Canjels gele den is dat er nog een hoofdtrainer bij Eendracht Aalst de jeugd volgde, kan ik alleen maar konkluderen dat het be droevend gesteld is met het voorberei den van jeugdspelers die de A-kern kunnen verrijken. We zijn dus dringend aan een .vernieuwde aanpak toe om onze reputatie van weleer in stand te houden. Eén positieve noot toch als antwoord op jullie vraag er is een op perbeste relatie tussen de jeugdraad en de jeugdwerking. Het aanwerven van vreemde jeugd spelers een investering op lange termijn Eerlijk gezegd ben ik niet zo een fer vent aanhanger om vreemde jeugd spelers aan te trekken. Het blijft een financieel risiko dat ik verantwoord vind voor een 15-jarige die de club een half miljoen kost maar frons de wenkbrau wen als voor een jeugdspeler met sta- giairskontrakt anderhalf miljoen moet neergeteld worden. Ik betaal niet graag in die zin dat je van tevoren weet dat er een zeer beperkt aantal jeugdspelers echt doorbreken. Kijk maar naar het grote Anderlecht waar ze voor een mi niem met kans op talent cash 1 miljoen op tafel leggen en, Crasson en Walem niet te na gesproken, is hun huidig eer ste elftal dunnetjes bevolkt met eigen kweek. Konkrete plannen om vernieuwde aanpak in te vullen Zo staan er verschillende op stapel. Als voorzitter van de jeugdraad start ik na twee jaar afwezigheid opnieuw van nul. Ik kan de verloren gegane tijd trachten goed te maken door doelgericht te wer ken en een zekere visie op relatief korte termijn realiseren. Ter zakeEen dracht moet vooral putten uit de natio nale scholieren en Uefa's. De jeugd raad heeft nu al beslist dat zes of acht van deze elementen moeten doorstro men naar de A-kern. Zesentwintig spe lers gespreid over een A- en een B-kern oefenen op een verschillend aan- vangsuur en dat heeft voor gevolg dat de hoofdtrainer zich uitsluitend op zijn A-kern koncentreert en de spelers van de B-kern uit het oog verliest om niet te zeggen helemaal niet kent. Laat ze ge lijktijdig trainen en onder supervisie van de hoofdverantwoordelijke voor het sportief beleid zal elke speler gega randeerd een tandje bijsteken om posi tief op te vallen. Daarnaast moeten we zo vlug mogelijk evolueren naar een beloftenteam, binnen het jaar zal dat moeilijk zijn maar het is alleszins een must voor een nabije toekomst. Wat de trainers betreft acht ik het pure noodzaak om de hoogste eisen te stel len. Ze moeten technisch vaardig zijn, over een Heizeldiploma beschikken en minimum op nationaal niveau zelf ge voetbald hebben. Nog een innovatie is het in het leven roepen van de funktie van jeugdmanager, de geknipte job voor Remi Linthout, een man die zijn aanstekelijk entoesiasme optimaal zal laten renderen in zaken zoals organisa tie en financieel aspekt van het jeugd beleid, kortom, een vertrouwensper soon op wie je blindelings kan vertrou wen en die mijn taak zeker zal ontlasten bijvoorbeeld bij het leiden van verga deringen. In het kader van het op poten zetten van verbeterde beleidsstrukturen heb ben wij als jeugdkoördinator J.P. Van Liefferinge, een man met administratie ve kwaliteiten, vervangen door Eddy Roelandt, ooit bij Beveren als hoofd- en veldtrainer aan de slag, in de eerste plaats begaan met de sportieve leiding van de jeugd en met als enige voor waarde bij het ondertekenen van zijn kontrakt een jeugdelftal - lees Uefa's - onder zijn hoede te krijgen, Een laatste maar daarom niet minder belangrijk facet van de vernieuwde aanpak binnen de jeugdwerking de herschikking en reorganisatie van de verschillende jeugdploegen. We zijn dit seizoen bij de scholieren aangevan gen met 72 jeugdspelers quasi zeven ploegen. Een onhoudbare situatie. Bij de juniores hebben we een drietal jaar geleden de gewestelijke in het leven geroepen. Spelers die eerlijk gezegd nergens anders een onderkomen vin den en noch voor de eerste ploeg noch voor de reserven in aanmerking ko men. Ruwe barsten die na een «Satur day Night Fever» op zondagmorgen ongemotiveerd aantreden en laat me toe dat ik het zo stel, de public relations van de club zeker niet verzorgen. De gewestelijke scholieren die bij ons aan bod komen kunnen dit voor hetzelfde geld bij elk ander clubje uit de regio. Reden waarom beide elftallen opge doekt worden en laat ons ook het finan ciële belang van deze saneringsopera tie niet onderschatten. Je spaart twee trainers, twee ploegafgevaardigden en vervoerskosten uit want verlies niet uit het oog wat zo een jeugdwerking aan Eendracht Aalst kostvoor het seizoen 91-92 een totaal budget van 8.500.000 fr. dat we zeker met batig saldo zullen afsluiten. En daar ben ik fier op als ik bedenk dat wij autonoom opererend er met goed gevolg in sla gen om zelfbedruipend rond te komen. De doorsnee-supporter realiseert zich al te weinig dat verwarming een post van 373.000 fr., water één van 65.000 frvervoer voor een bedrag van 600.000 fr., recepties ten bedrage van 90.000 fr. en onderhoud van de terrei nen de totale som van 395.000 fr. een flinke knauw geven aan dit totaalbud get, en dit zijn cijfers genoteerd einde februari. Wat de besparingen betreft wil ik tot slot nog enkel dit kwijtwie geko zen heeft om bij Eendracht te blijven heeft maar één kans op sukses «volle dige inzet is de boodschap». Hoe is de verstandhouding met de omliggende clubs Eendracht Aalst en de kleinere ploegen uit de streek beseffen zeer goed dat zij mekaar nodig hebben en wat mezelf betreft is de verstandhouding zeer vlot wat niet moeilijk is vermits ik tot twee jaar geleden voorzitter was van de Aal sterse entente. In hoeverre voelen ouders van aan getrokken spelers zich betrokken bij de jeugdwerking Nu brandt dit op een laag pitje maar we werken naar verbeterde strukturen toe en in die optiek denken wij aan het in ere herstellen van het vroegere ouder comité, gevormd door een twaalftal personen, elk een elftal vertegenwoor digend met een zekere inspraak zodat de problemen die bij de mensen leef den ons onmiddellijk kenbaar werden gemaakt. Wat verwacht de voorzitter van de jeugdraad met betrekking tot de toe komst Het hoofdbestuur verwacht een toene mende belangstelling voor de jeugd werking, voor elke club de wissel op de toekomst en daarin zie ik drie geledin gen we moeten onze jeugdspelers primo opvoeden, secundo goed leren voetballen en resultaat is daarbij zeker niet het belangrijkste en tertio de jeugdspelers moeten zich bij ons thuis- voelen. De club moet voor hen uitgroei en tot een huis van vertrouwen en als ik ze één goeie raad mag meegeven dan is het dat iemand die tot zijn twintigste bij Eendracht Aalst gevoetbald heeft, een fantastische jeugd heeft beleefd, weg van de straat, cafés en drugs, uit komend in alle stadions tegen de bete re spelers en in kontakt komend met elke laag van de bevolking. Als Een dracht Aalst daarbovenop er nog in slaagt om uit de jeugd een goed ele ment te distilleren voor de eerste ploeg, dan hoef ik mij de terugkeer naar mijn oude liefde zeker niet te beklagen. A. De Mey J.P. Van Hauwe Weekblad van Dender- Durme- en Scheldestreek

De Voorpost | 1992 | | pagina 27