Hou het tof in de voetbal Eendracht Aalst viert voetbalkarnaval '92 en reorganiseert Eendracht-Scholieren lopen tegen voetbalvandalisme De Voorpost - 1.5.1992 - 3 Liefferinge van Eendracht Aalst en sc, yj het woord bij het overhandigen w Niettegenstaande een dreigende degradatie zit Eendracht toch niet in zak Met de organisatie van het en as en maakte naast een feestprogramma op een persconferentie van 'Voetbalkarnaval wil Eendracht vorige donderdag kennis met zijn nieuwetrainer Jean-Pierre Van De Velde aantonen dat voetbal een sociaal die de voorbereidingen naar volgend seizoen toelichtte. gebeuren is, terwijl het ook respons Manager Patrick Orlans van Eendracht Aalst kondigde vorige donderdag moet bieden aan de verzuchtingen aan dat het een jaarlijkse traditie zal worden dat een happening wordt van de sponsors. Tot slot wil deze georganiseerd. 'Een vereniging van 300 a 400 families die dagelijks met extra-sportieve maand ook fondsen elkaar leven hebben nood aan gemoedelijk contact. Eendracht is een verzamelen, die vooral kunnen ge- bedrijvigheid waar 2.000 mensen bij betrokken zijn. Wij moeten bewijzen dat we iets kunnen', evalueerde Orlans. ïnvesteerd worden in de jeugdploe- A De Zandberg uit een jeugdkompleks h van Eendracht Aalst. Kort geleden |F. werd grond aangekocht wat de aan- leg van een vierde speelplein moge- ii^Hk yÊM lijk maakt. Ook het feestprogramma zal zeker de jeugd aanspreken. Zo is Jacques Aalst. De scholieren van Eendracht Aalst hielden het tof en brachten de fair-play-bal naar het Aalsters stadhuis over (a) Vermeiren en Luc Verschueren op maandag 25 mei te gast in de Sint- Annazaal Roklijf te Aalst. En dit van trainer Gnjzenhout en tijdens ook op dinsdag 26 mei. Telkens met perskonferentie werd een kon- aanvang om 20 u. kan men voor 300 'rakt voor wee seizoenen getekend fr. genieten van de grandioze 'Oei met de nieuwe trainer Jean-P,crre tiVan De Velde, sedert 90- 91 trai ner van de reserven en de beloften van RSC Anderlecht. Voor afscheidnemende trainer Han Jacques' show. Op 30 april nemen in de kantine van het Comelisstadion 50 ploegen deel aan de sportkwis. Op vrijdag en zaterdag 1 en 2 mei zullen 16 ploegen (8-10-jarigen) op Gnjzenhout kwam deze beslissing de Zandberg strijden voor de Pré- van het Eendracht-bestuur met miniemencup. Op 9 en 10 mei is het «ht als een verrassing^ Toen h,j de beurt aan 28 ploegen (10 12-jari- "aar Aalst kwam was dat om te gen) die eveneens op de Zandberg "achten de ploeg in eerste te hou- Aalsl. Eendracht Aalst viert feest en rco^anizeert. Nieuwe vooruitzichten na onderling de Miniemencup zullen Voor het eerst in zijn oc we betwisten. Een tornooikaart om de- prachtige Karriere is nem aai mei een tegenvallend voetbalseizoen (a) De Koninklijke Belgische Voetbalbond organiseerde een grootse campag ne tegen het geweld in de voetbalsport onder de slogan «Hou het tof». Deze campagne omvatte als sluitstuk een symbolische aktie van vier dagen waarbij jonge voetbaliers uit het Noorden en het Zuiden van het land, naar de hoofdstad liepen onder de vorm van een aflossingskoers, waarbij 2 fair-play ballen werden meegedragen. Dinsdagavond overhandigden dan ook jonge Eendrachtspelers deze fair-play bal aan de schepen van Sport, Roger D'Hondt. ze wedstrijden bij te wonen kost 100 gelukt en daar heeft de Nederlan der spijt van. Het is met alleen een Op 14 mei spelen om 19 u. de dames gebrek aan talent, maar er waren de interland Belgié-Noorwegen en allerlei toestanden ,n de spelers- op 15 mei wordt weer grandioosgroep d,e ,k onvoldoende kende feestgevierd op 'De nacht van de beweert Gnjzenhout. Het doorgeven van de fair-play bal symboliseerde het opbouwende en vredelievende element in de voet balsport. Lang verbleef de fair play bal niet in Aalst want 's anderen daags arriveerde hij in Anderlecht voor de interland Belgic - Cyprus. De Belgische Voetbalbond zet zich met deze ludieke akties af tegen het toenemende voetbalgeweld. De dacht op een sportieve geest van het voetbalgebeuren» evalueerde sche pen D'Hondt. Eendracht Aalst verleende graag haar medewerking aan het initia tief. «Het is belangrijk dat jonge spelers gesensibiliseerd worden» verklaarde Van Liefferinge van Eendracht Aalst. De voetbalbond op haar beurt wil president'. Er is Candle Light-din ner met Johan Stolz en gratis dans avond. Na op donderdag 28 mei vanaf 10 u. een tornooi georganiseerd te heb ben met 10 ploegen uit het Een- dracht-huishouden op de Zand berg, komt op zondag 31 mei dc klap op de vuurpijl. Een indrukwek kende lijst oud-spelers Eendracht Aalst spelen tegen oud-spelers Gantoise. Nadien worden ronken de namen uit de oud-internationals van België ingezet tegen even klin kende namen uit de oud Ajax-Inter- nationals van Holland. Een niet te missen treffen. Eendracht Aalst zoekt sterke as Orlans kondigde ook aan dat Een dracht Aalst afziet van de diensten Van De Velde neemt dus de plaats Aalst. Trainer Van de Velde zal in zijn nieuwe opdracht worden bijgestaan door van Grijzenhout in. Deze Assenaar Mamix Vlerick (rechts op de foto) die het voorbije seizoen de B-kern van haalde zijn diploma voetbal-trainer Eendracht trainde (a) KBVB met grote onderscheiding in Het ligt in de bedoeling vooral een sterke as op het veld te brengen. Wij zijn dus op zoek naar een libero, een spelmaker en een spits die tech nisch sterk is, snelheid kan bijbren gen in de ploeg en kan scoren. Bij aankoop van nieuwe spelers zal 1986. Nadat hij in '84 en '85 SK Lombeek naar de kampioenstitel in 2de en 1ste provinciale had ge voerd, trainde hij CS Vorst, werd Nationale Jeugdtrainer en ontferm de zich dan drie seizoenen over KVK Tienen die onder zijn leiding steeds rekening gehouden worden goed stand hielden in de 3de klasse. De ex-speler van Anderlecht, Uni on en Ninove werd sedert 1990-'91 trainer van de reserven en beloften bij Anderlecht en verricht ook scou- tingswerk voor deze ploeg. 'Mijn voorkeur gaat uit naar aanval lend voetbal. Met bestuur en mana ger werd al overeengekomen hoe wij de ploeg wensen te versterken. met de verhouding prijs-kwaliteit en de waarde van de speler die men voorop stelt. De spelers die nu in de ploeg zijn, hebben voldoende in hun mars om naast een oordeelkun- daalt is steeds moeilijk. Wanneer we 3 a 4 maand in de eerste 6 staan dan hebben we een goed jaar. Toch moeten we na enkele maanden op nieuw aantrekkelijk, aanvallend voetbal kunnen brengen. Wij zullen bij de ploegopbouw het eerste juar zaaien om het tweede jaar te oogst en. Ten opzichte van vorig seizoen hebben we nu tijd genoeg om uit te kijken naar versterkingen. Die zul len niet alleen uit lagere reeksen komen. Met enkele nieuwkomers dig gekozen drietal te fungeren' ver- en het aanwezig potentieel moeten klaarde de nieuwe trainer enthou siast. 'De stap zal moeilijk zijn volgend seizoen. Het eerste jaar dat men mijn plannen zeker realiseerbaar zijn' besloot Van Dc Velde. P.H. «Hou het tof»-karavaan is een van vooraf afstand nemen van het ge- deze akties. De fair play bal vormt weid dat rond het voetbal zit. «Wij het symbool van het sportieve ele- zijn geen vechters. Wij houden van ment en dc vredevolle samenhorig- de ambiance van een sportgebeuren heid in de voe'tbalsport. Jonge voet- dat veel mensen bij elkaar brengt en ballers droegen enkele kilometers van het sportieve spel op het veld» dit kleinood om het dan aan hun aldus Cherretté van de KBVB. De- collega-voetballers door te geven ze ervaringen wilde hij voorname- die dc reis met de bal voortzetten, lijk onderstrepen. De zondag voordien vertrok de eer ste Vlaamse ploeg in Middelkerke en deed Brugge en Gent aan. Dinsdagavond werd Aalst bereikt, waar schepen D'Hondt de fair play Op woensdag ging de doorgeefka- ravaan verder van Terjoden over Pamel naar het jeugdkompleks van Anderlecht: noord en zuid ont moetten elkaar in het centrum. Een Op initiatief van de Kon. Belgische Voetbalbond werd een fakkeltocht georganiseerd die gesymboliseerd was met een estafette stratenloop waarbij geen fakkel maar wel een 's Anderendaags, om 13 u., vertrok België en Cyprus moest van start men vandaar opnieuw naar Erem- gaan. bodegem-Terjoden waar de plaat selijke club hem naar Ninove bracht en uit deze stad trok men over Pa- bal ontving uit dc handen van de grote groep scholieren en minie- scholieren van Eendracht Aalst, men vormden, onder leidingvan be- Hct werd een ongewone plechtig- kende Vlamingen als Thierry Bout heid in de trouwzaal van het Aal- sen en Jean-Marie Paff de stoet die sterse stadhuis, de fair-playbal naar het hoofdsta- Schcpen D'Hondt verklaarde het dion van Anderlecht bracht. Daar verschijnsel hooliganisme te bc- ging dan om 20 uur de interland treuren maar was tegelijkertijd te- België-Cyprus van start. De bal was vreden dat Aalst hieraan tot hier dan waar hij moest zijn: op het voet toe nog steeds was ontsnapt. «De balveld. Daarmee werd de bood- Hou het tof-karavaan is een lovens- schap: Hou het tof! internationaal 8ere als uit de la8ere klassen, zorg- Hpn unnr f»f»n tontinilP AtlnSSinO voetbal meegenomen werd. Het mei richting Brussel. Via diverse an- was hoofdzakelijk bedoeld als pro- dere clubs langs het trajekt bereikte test tegen het steeds stijgend geweld men op die manier Brussel op het bij belangrijke internationale wed- ogenblik dat de interland tussen strijden en was ingericht naar aan leiding van de match tussen België en Cyprus. De tocht vertrok vanuit Oostende om via talrijke clubs Brussel te be reiken op het ogenblik dat de wed strijd tegen Cyprus moest aanvan gen. Talrijke clubs, zowel uit de ho- Deze loopaktie tegen het voetbal vandalisme geschiedde ook vanuit de andere richting van het land want een andere bal werd van Aar len eveneens op die manier naar Brussel overgebracht. Dit is mis schien een goede start om metter tijd op andere manieren trachten te onderdrukken en zelfs de meest fer vente supporters duidelijk te maken dat supporteren voor een club ook op andere manieren kan gebeuren zonder daarom de omwonende be volking lastig te vallen of in»de om geving baldadigheden te vertonen. JV waardig initiatief. Het doorgeven ingeschat, van dc fair-play bal vestigt de aan- P.H. Aalst. Cherette van de KBVB, Van van sport Roger D'Hondt voerde fair-play-bal (a) den voor een kontinuë aflossing over het trajekt. Het waren boven dien meestal jonge voetballers die enkele kilometers langs de wegen liepen om op een bepaalde plaats de bal aan een andere club te over handigen en die op haar beurt zorg de dat enkele spelers de symboli sche fakkel dichter bij Brussel brachten. In onze streek kwam de bal van Gent die zorgde dat hij in bezit kwam van de voetbalclub uit Zwijn aarde waarvan drie jeugdige spelers - een van hen zelfs met een arm in de plaaster - in Oordegem vertrokken en hun bal tot aan de Vijfhuizen brachten op de grensscheiding van Erpe en Aalst. Hier werden ze op gewacht door dc kernploeg van de scholieren van Eendracht Aalst. Zij liepen op hun beurt in groep met de pen bal naar de Grote Markt waar ze •erhandigen van de hem in het stadhuis deponeerden om te overnachten. A list - Eq>e-Merc. De drie jeugdspelers van Zwijnaarde met de schoherenkern van Eendracht Aalst tijdens het miemen van de bal (jv)

De Voorpost | 1992 | | pagina 3