mm De Voorpost - 1.5.1992 - 7 Aalst. Belangstelling uit alle hoeken in het Vredeshuis voor de uiteenzetting over kristendom, indianen en milieu een driehoeksverhouding (a) men op school. Op 2 mei wordt om 14 uur een spel- instuif georganiseerd met schmink- koffer, paardekar, trampoline, spooktent, totempalen, vertelhoek, badgemachine e.a. Vanaf 17 uur stijlvol restaurant en om 20 uur optreden van Wigbert en groep, fuif met DJ Mark Bruyneel. Op 3 mei om 15 uur kinderanimatie (toneel) «Bancho y Pablito» door Pier De Koek (Zwemmen in brak water). Gedurende de drie dagen zijn er infostand en rondleidingen in De Weide voorzien. Optocht op Vredesdag Het Aalsterse stadsbestuur plant op vrijdag 8 mei, Vredesdag, een op tocht onder het motto «Vrede door Verdraagzaamheid». Direkties, leerkrachten en studenten worden aangeschreven om aan deze vredes- tocht deel te nemen. De optocht vertrekt om 14u.30 op de Grote Markt en eindigt aan de Vredes- paal, die aan het rondpunt aan het Esplanadeplein staat geplant. Er worden daar enkele korte toespra ken gehouden. Aalst huldigt zijn kampioenen Het is een loffelijke gewoonte van het Aalsterse stadsbestuur om de sportkampioenen onder de Aalster se inwoners op een passende wijze te huldigen. De viering heeft be trekking op een periode van 1 okto ber 1991 tot 10 mei 1992. Het gaat enkel om kompetitiesporten. Re- kreatiesporten komen aan bod tij dens de viering van de sportlaurea- ten. Alle individuele kampioenen, vanaf een gewestelijke titel, krijgen de ge legenheid om zich kandidaat te stel len voor sportkampioen van de stad Aalst. Ze moeten wel in Aalst wo nen of aangesloten zijn bij een Aal sterse club. Voor deze huldigingen komen eveneens in aanmerking de titels die behaald werden in de plaatselij ke sportverbonden, die erkend zijn door de stedelijke adviesraad voor de sport, indien ze tenminste drie maanden aangesloten zijn bij de ad viesraad. Per verbond kan slechts één huldiging gehonoreerd worden. Aanvragen worden tot donderdag 10 mei ingewacht op de Sportdienst van de stad Aalst, Kapellestraat 17. De huldiging heeft plaats op vrijdag 29 mei om 20 uur in de feestzaal van het stadhuis. Vereniging voor Aalsters Kuituur- schoon viert 40 jaar met tentoon stelling Naar aanleiding van haar veertigja rig bestaan, wil de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon (VVAK) een tentoonstelling organiseren met kunstwerken van de VVAK-le- den. De tentoonstelling wordt ge houden tijdens de maand septem ber in de zalen van het Kasteel Van Muylem. Het zou gaan om een drie daagse, die kan samenvallen met het weekend van de Open Monu mentendag. Deze happening staat in het teken van 40 jaar VVAK-aktiviteiten ten biedt aan de leden-kunstenaars de gelegenheid een paar van hun wer ken tentoonte stellen. Met .kunst werken wordt bedoeld schilde rijen, etsen, tekeningen, gravures, keramiek, smeedwerk, skulpturen, beeldhouw- en glaskunst. Belangstellenden nemen kontakt op met voorzitter André De Ceu- mnck, H.Hartlaan 24, 9300 Aalst, tel. 053/77.15.25 (liefst na 18 uur op de werkdagen). Kattcstraat Ie Aalst aan Belfort af gesloten Vanaf 4 mei (maandag) is de Katte- straat wegens werken aan het Aal sterse Belfort afgesloten voor door gaand verkeer. De mogelijkheid om langs de Katteslraat de Grote Markt te bereiken, wordt voor voer tuigen uitgesloten. Via een omme tje door Esplanadestraat, Vaart- straat, Werf, Burchtstraat, Berthe De Dekenstraat, Pontstraat en Kerkstraat kan dit wel. De nodige signalisatie zal aangebracht wor den. Jaarlijkse bedevaart naar Scher- penheuvel Op zondag 31 mei gaat de jaarlijkse bedevaart van Aalst naar A verbode en Scherpenheuvel door. Er wordt vertrokken om 6u.30 stipt op het Stationsplein met autocars. Deel- nemingsprijs 350 fr. Info Etienne Liebaut, Hoveniersstraat 46, Aalst, tel. 02/212.50.57. Onbespreekbaar Op woensdag 6 mei brengen de jon geren van Dramastudio om 20 uur in de schouwburg van het C.C. De Werf, Molenstraat 51 te Aalst, de uitvoering van het projekt «Onbe spreekbaar», een co-produktie van CC De Werf en Dramastudio De Werf. Toegangsprijs 200 fr. Kaar ten te bekomen in CC De Werf, 053/76.13.12 bij Willy Van Boxstael, Ledebaan 19 te Aalst, 053/70.16.50 en Hilde De Meyst, Terlinden 12 te Hekelgem, 053/66.71.42. Grieks Feest Op zaterdag 2 mei vanaf 20 uur brengt de Griekse Vriendenkring Eftychia een Grieks feest in de Sint-Annazaal, Roklijf te Aalst. Naast het degusteren van Griekse gerechten en dranken treden er di verse groepen opXenos, Tom Dafkos en band, dansgroep Zorba- des. Toegangsprijs 500 fr. in v.v.k. 600 fr. kassa. Reservatie verplicht op tel. 67.09.89 (na 16 uur). Szigmund Karoly Op 2 mei van 15 tot 18 uur gebeurt in Galerie In Situ, Arbeidsstraat 100-108 de vernissage van de ten toonstelling van werken van Szig mund Karoly. De tentoonstelling loopt dan nog tot 14 juni. Open van woensdag tot zondag van 14 tot 18 uur. Info: 053/71.06.46. Boontjestocht Op zondag 3 mei organiseren de Natuurvrienden een ludieke stads- rally rond L.P. Boon. Tussen 10 en 14 uur kan men aan de ontvangst- hall van de Keizershallen te Aalst vertrekken voor de «Boontjes- tocht». Tussendoor kan men proe ven van Aalsterse specialiteiten. De eerste prijs is een culinaire avond met Jo Boon in restaurant Royal Astrid en een overnachting in het Keizershofhotel (2 personen). Elke deelnemer ontvangt een aanden ken. Inschrijving is noodzakelijk door storting van 200 frank op rek. 870-0002323-58 met vermelding «Boontjestocht» of door afhaling van de kaarten op het sekretariaat van de Jeugddienst, Kapellestraat Aalst, Codep, Houtmarkt Aalst of op de toeristische dienst in het Bel fort elke werkdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. Info 053/ 78.73.52 of 053/77.86.76. Aalst brengt Haïti in pocket De arrondissementelc stuurgroep Wereldsolidariteit (WS) organi seerde vorig jaar een studie- en kon- taktreis naar Haïti. Zes vrouwen en vier mannen uit de regio maakten toen ter plaatse kennis met het moeizame, maar zinvolle werk van de WS-partncrorganisaties. De deelnemers schreven hun bevindin gen neer en bundelden die nu in een locket «Haïti, niets is mogelijk», "ereldsolidariteit regio Aalst voor de ontwikkelingsproblematiek in het algemeen. Het is een vlot leesbaar en verzorgd boekje geworden. De lezer leert er Haïti kennen door de ogen van de arme en onderdrukte bevolking, die ondanks alle tegenslagen niet bij de pakken blijft zitten. Hoewel het land maar nieti loskomt van zijn ondemokratisch verleden, is de voorbije jaren het aantal basisgroe pen dat zich inzet voor de verbete ring van de situatie van de gewone man en vrouw, regelmatig gegroeid. Samen met de mensen zetten de organisaties zich in voor een eerlij ke grondverdeling, voor alfabetise ring en voor een betere gezond heidszorg. De pocket is in die zin een goede aanzet om persoonlijk of in groep iets te doen als steun voor het moei lijke maar noodzakelijke opbouw werk in Haïti. Het boek kost 200 fr. 20 fr. verzendingskosten en kan telefonisch (053/76.16.02) of schrif telijk besteld worden bij Wereldso lidariteit - Regio Aalst, Sint-Joris- straat 26 te 9300 Aalst. Pedagogie van de ervaring Op maandag 4 mei wordt om 20 uur in het Vredeshuis, Zonnestraal 26 te Aalst, in het kader van «Peda gogie van de ervaring» een eerste lezing over het «Kindsbeeld» ge bracht door Dr. Bruno Van Opstal. Mikisklub aktiviteiten In de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35 te Aalst, wordt georganiseerd Op vrijdag 1 mei vanaf 14u.30 reu- zebelotting van de kaartklub «De 4 Azen». Op 8 meiDag van de Vrede en afsluiten van de tentoonstelling om 20 uur. Op 15 mei om 20 uur Prof. J. Kruit hof, tema: De toekomst van links in Europa. Op 16 mei vanaf 20 uur speelt het orkest «A boire» Op 23 mei te 20 uur, «Avond van het Aalsters dialekt» met Frans Wau- ters, Jos Ghysens, Jan Louies e.a. en dialoog met het publiek op zijn Oilsjters. Aalst helpt stoppen met roken In de strijd tegen het roken neemt Aalst reeds jaren het voortouw. Op initiatief van de stad werden reeds een tiental campagnes opgezet, waardoor honderden mensen de gelegenheid kregen om, via een vijf- dagenplan, in samenwerking met de liga «Leven en Gezondheid» te stoppen met roken. Van 11 tot 15 mei wordt opnieuw gelegenheid gegeven om via een nieuw vijfdaags opzet te stoppen met roken. Het aantal deelnemers wordt beperkt tot 90. Inschrijven kan bij de Dienst Volksgezondheid, Grote Markt 3 te Aalst. Ook telefo- 8 mei om 20 uur in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35 te Aalst. Deze informatieve avond sluit op 8 mei, einde van wereldoorlog II in 1945, een tentoonstelling af in de Mikisklub met als thema «De Weer stand» en «De Kampen». Albert De Coninck was, zoals zijn titel laat vermoeden, niet één van die verzetsmannen van het laatste uur maar een aktief weerstander tij dens de meer dan vier jaar bezetting van ons land door nazi-Duitsland. Hij brengt in zijn relaas dan ook een beeld van het leven van de gewone man tijdens deze oorlogsperiode en van de gevaren waaraan iedereen bloot stond, maar in het bijzonder elkeen die het waagde zich tegen de Duitse invallers te verzetten. Hij schetst meteen ook een stuk aktuele geschiedenis wat in het licht van het in Europa weer oprukkend ex- treem-rechts gedachtengoed geen overbodige luxe is. Albert De Co ninck is na de oorlog weer het nor maal leven ingetreden maar steeds is hij zich blijven verzetten tegen elke vorm van onderdrukking van de gewone man en vrouw. Zoals hij dit ook reeds in de dertiger jaren deed in de internationale brigaden die in Spanje tegen diktator en fascist Franco ten strijde trokken, een belevenis die hij trouwens te boek heeft gesteld in «Belgen in de internationale brigaden». Tentoonstelling «De Weerstand» en «De Kampen» Van 1 tot 8 mei loopt in de brede inkom en in de zaal van de Mikis klub een tentoonstelling van doku- menten, persartikels, voorwerpen en fotomateriaal in verband met de thema's «Weerstand» en «Kam pen». Deze tentoonstelling wordt georga niseerd met medewerking van en materiaal ons ter beschikking ge steld door het Nationaal Museum van de Weerstand en het Onafhan kelijkheidsfront. Ze schetst een beeld van het leven onder de bezet ting tijdens W.O. II, van de gevaren waaraan ondergedoken weerstan- ders waren blootgesteld, van de on menselijkheid van de koncentra- tiekampen van de Nazi's en van het optreden van de gevreesde Gesta po. Het is een tijdsbeeld van een brok aktuele geschiedenis (1940- 1945) die liefst niet uit het geheugen van de mensheid verdwijnt, zeker nu, wanneer zelfs professoren aan universiteiten de holocaust afdoen als joodse propaganda, het bestaan van koncentratiekampcn ontken nen of minimaliseren en extreem rechts steeds arroganter de kop op steekt in Europa. Deze tentoonstelling loopt vanaf mei-avond 30 april tot en met 8 mei (einde van W.O. II in 1945) om 20 uur. Ze is ook open op vrijdag 1 mei vanaf 14u.30 tot 18 uur, op zaterdag 2 mei vanaf 19u.30 en van maandag 4 tot vrijdag 8 mei van 9 tot 12 en van 13u.30 tot 17 u. Wandeling VTB-VAB Op zondag 3 mei wordt er gewan deld in Pollare (12 km.). Samen komst te Aalst aan de Sint-Anna- zaal, Roklijf om 13u.30. Vertrek te Pollare aan de kerk om 14 uur. Prof. Jaap Kruithof in Mikisklub Op vrijdag 15 mei om 20 uur is Prof. J. Kruithof de gastspreker in het Kontaktcentrum Mikis Theodora- kis. Deze alomgekende prof is de zoveelste eminente spreker in de rij die het bijna 25 jaar oude pluralis me van het Kontaktcentrum Mikis T. illustreert. Wie prof. Kruithof ooit aan het woord hoorde weet sowieso dat hij nooit een blad voor de mond neemt en dat het dus een boeiende avond wordt. Hij neemt niet alleen geen blad voor de mond, hij heeft ook nog heel wat zinnige dingen te vertellen. Het thema waarover Prof. Kruithof het zal hebben is «Welke toekomst heeft 'links' in Europa 1992 en vol gende Wie Prof. Kruithof een beetje volgt weet dat het meteen een brok aktuele geschiedenis zal worden waarbij geen heilige huisjes gespaard worden, een uiting van in- tellektuele eerlijkheid en het niet schuwen van het debat en de kon- troverse. Officiële opening JAC Op zaterdag 2 mei naar aanleiding van de Topdag opent het Jongeren Advies Centrum (JAC) officieel zijn deuren. Het is gelegen aan het Sint-Martensplein 2 te Aalst. Om 15.30 uur is er een optreden van The Blues Train, waarna de officiële opening begint met een toespraak door jeugdschepen Roger D'Hondt en Mark Verschoris, voorzitter van JAC Aalst. Het JAC zal in de voor middag volledig worden ingepakt in plastiek en een strik. Om 20.00 uur staat er een Frimout fuif op het programma. Rotsklimmen Op zondag 3 mei start de vzw ASP met een nieuw seizoen rotsklim men. Men begint met een initiatie dag waarbij iedereen de kans krijgt de grens van zijn kunnen te ontdek ken. Wie wil deelnemen aan de bui- ten-klimschool kan best van de par tij zijn op deze initiatiedag. Er zijn slechts een beperkt aantal plaatsen. Belangstellenden kunnen terecht bij ASP, Torensveld 54 te Hofstade (053/77.52.17.) DF naar Parijs Het Davidsfonds Denderleeuw brengt op zaterdag 2 mei een be zoek aan Parijs. De bus vertrekt om 5.30 u. aan het station te Denderlee uw. Op het programma staat o.a. een bezoek aan La Défence, wande ling doorheen de Tuillerien, Mont- parnasse en Musée d'Orsay. Deel- nemingsprijs: 1.000 fr. Info: 053/ 66.86.38. Faluintjesrondrit De 4de editie voor de Faluintjes rondrit voor oldtimers heeft plaats op zondag 23 augustus. Aan deze rally mogen alle oldtimers, oude motoren, legervoertuigen autobus sen, vrachtwagens, tractoren en stoomwagens deelnemen. De start wordt omstreeks 10.30 u. aan de Hopmarkt te Aalst gegeven. De rit loopt over 40 km en wordt afgeslo ten met een elegantiewedstrijd op de Grote Markt te Aalst. Er zijn bekers voor de hoogste, laagste, smalste en kortste voertuigen, als ook voor de best verklede motorrij der. Vooraf inschrijven bij Ignace Ampandt, Klaarhaagstraat 17 te Meldert of bij Peter Henning 02/ 582.75.06. Vereniging voor Familiekunde - Woensdagó mei 1992: voordracht over 'Gemeente-archieven', door dr. jur. Jozef Dauwe, voorzitter V.V.F.-afdeling Dendermonde. - Woensdag 3 juni 1992: voor dracht over 'Remissiebrieven'^door dr. Paul Huys, kultureel adviseur van de provincie Oost-Vlaanderen. Deze aktiviteiten gaan door om 20 uur in 't Apostelken, Apostelstraat 1, Aalst (nabij de kerk van Mijl beek). - Op 30 april, 7, 14 en 21 mei, tel kens om 20 uur in de Krypte, organi seert K.V.L.V.-Erembodegem een kursus 'Dynamisch ontspannen'. Men kan inschrijven bij de be stuursleden. - De jaarlijkse bedevaart naar Oostakker gaat door op 5 mei. Ver trek aan de O.-L.-Vrouw Hemel- vaartkerk rond 12.45 u. Terug rond 19 uur. Deelname: 220F. K.B.G. Voetverzorging: donderdag 30 april te 13 uur. in het Parochiehuis (wachtzaal). V.K.S.J. Vergadering: zondag 3 mei te 14 uur in de Krypte. Parochiefeesten O.L.-Vrouw He- melvaartparochie Op zaterdag 9 mei van 17 tot 21 uur, en op zondag 10 mei van 11 tot 15 uur in het Parochiehuis: eetfestijn: 300 frank of 170 frank, in de Krypte: cafetaria: 90 frank. Op de spijskaart in het Parochie huis: kalkoenfilets, kappertjessaus, frieten of varkensgebraad, jagers saus, frieten. In de Krypte: wafels en pannekoeken, koffie. K.A.V. Hobbynamiddag: maandag 4 mei te 13.30 uur in het Parochiehuis (grote zaal). Parochiefeesten 0.-L.-Vrouw He- melvaartparochie Op zaterdag 9 mei van 17 tot 21 uur en op zondag 10 mei van 11 tot 15 uur in het Parochiehuis: eetfestijn 300 frank of 170 frank, in de Krypte: cafetaria: 90 frank. Op de spijskaart in het Parochie huis: kalkoenfilets, kappertjessaus, frieten of varkensgebraad, jagers saus, frieten. In de Krypte: wafels en pannekoeken, koffie. Deze parochiefeesten worden geor ganiseerd ten voordele van: verwar ming en opschik van de Krypte en onderhoud van de parochielokalen. Kaarten voor het eetfestijn zijn steeds nog te bekomen bij E. De Moor, Zavelstraat 18, bij A. Borms-Caers, Kerkstraat 4 en aan de ingang van het Parochiehuis op 9 en 10 mei a.s. Alle moeders worden met een ge schenkje bedacht! Fusie-volleybaltomooi in Ten Ro zen In samenwerking met de afdeling Aalst B.G.J.G. is er voor de spor tieve B.GJ.G.-leden uit Erembode- gem de mogelijkheid om elke woensdag in sporthal Ten Rozen te Aalst tussen 20 en 22 uur een partij tje volley te spelen. Neen geen kom petitie, louter rekreatief. Zowel da mes als heren zijn er welkom! Voor informatie: Marnix De Meulemees- ter, Stationsstraat 8, te Erembode- gem. In het kader van de sportmaand organiseert de B.G.J.G. een rekrea- tievolleybaltornooi dat open staat voor alle rekreatieteams B.G.J.G. van de fusiegemeenten van Aalst. De deelnemende ploegen stellen minstens 2 dames op en de spelers zijn niet verbonden of aangesloten bij een kompetitieploeg. Dit volleybaltornooi heeft plaats op zaterdag 2 mei van 13 tot 17 uur in de sporthal Ten Rozen te Aalst. De prijsuitreiking is er voorzien om 17 uur. D.B.C. Erembodegem Trainingen: - Woensdag: 18 u. tot 19.30 u.: pu pillen en kadetten; 19 u. tot 20.30 u.: miniemen; 20.30 u. tot 22 u.: junio res en seniores. - Vrijdag: 17 u. tot 18.30 u.: pupil len; 17.30 u. tot 18.30 u.: kadetten; 17 u. tot 18.15 u.; miniemen; 18.30u. tot 20 u.: juniores en seniores. Plaats: sporthal Denderdal, Korte- straat, Erembodegem. Inlichtingen: M. De Gols, tel. 053/ 77.51.36. po W< hoopt met de verspreiding van deze pocket bij te dragen tot meer begrip voor het werk van WS in Haïti en nisch op 053/73.22.41. Het gebeu ren vindt plaats in de Trouwzaal van het Stadhuis, om 20 uur. Meubeldesign en kunst Deze tentoonstelling loopt nog tot 11 mei in het C.C. De Werf. Werken van Pieter De Bruyne, Frans Van Praet en Emile Veranneman zijn er samengebracht. Ter gelegenheid van deze tentoonstellign wordt een uitvoerige katalogus als naslagwerk aangeboden. De verschillende bij dragen hierin behandelen het werk van de deelnemende kunstenaars, samen met een overzicht van de Vlaamse Meubeldesign sinds de ja ren '50. Het werk is aan de prijs van 600 fr. te verkrijgen. De Weerstand wat is dat eigen lijk Albert De Coninck, luitenant-kolo nel van de Weerstand tijdens We reldoorlog II, weet er alles van. Hij komt daarover vertellen op vrijdag Aalst. Biezonder veel belangstelling in de brandweerkazerne te Aalst voor de uiteenzetting over verdrinking en onderkoeling (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 7