Geen dubbelslag voor C-kampioen Eeckhout Dankzij veel karakter E. Aalst m Tweemaal 'Yes' koopt en verkoopt Overmeerse wielertoerist verongelukt tijdens rit m Is de kompetitie te vroeg gedaan VW Hamme St. Luik E. Aalst 4 4 Eendracht Aalst De Voorpost 22 5.1992 17 pom Redoktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 TENNIS Vigor Wuitens heeft zich volop op de transfermarkt gegooid. Van het thuisfront vernamen we dat de 28- jarige Waregemse spits Rik Vande Velde, die twee jaar geleden van Wielsbeke naar Hamme overstapte en een groot aandeel heeft in de huidige promotie van de Wuitens naar derde, zal volgend seizoen voor bevorderingsploeg Zultse W spelen. Er moeten alleen nog enkele formaliteiten worden vervuld. Rik Vande Velde (arch) Geruchten lopen ook als zou Erwin Vanhoucke samen met Vande Velde naar Zultse trekken. Van FC Roeselare werd de spits Frank Neve (29) definitief aange trokken. Neve begon als jeugdspe ler bij Gullegem, deed twee jaar Cer- cle Brugge, vier jaar Moeskroen en drie jaar FC Roeselare. Hij was ver scheidene keren topschutter. Ook dit seizoen was hij de beste spits in derde A met 26 treffers. Erwin Vanhoucke (arch) Allicht komen er in de volgende we ken nog andere aankopen aan het licht want Hamme heeft nog enkele namen op het verlanglijstje staan. Liga-invallers Aalst: Temmerman, De Wint, La- min, Masesa, Verbruggen, Vitali, Jahic, Veljkovic, Master, Oubial, Van der Vekens (62' R. De Schrij ver). Doelpunten: 13' De Meersman 1-0, 22'Rivas 2-0,39'Veljkovic 2-1,43' Barchy 3-1, 72' Temmerman 3-2, 75' Master 3-3,85' Master 3-4,88' Liman 4-4 Dendermonde heeft weer een echte ten- nisbelofte en deze eretitel komt de 15-ja- rige Martino Eeckhout toe, die in het Oostvlaams C-kampioenschap de vloer aanveegde met zijn tegenstanders. Na dat hij in kwartfinale geen puntje afge staan had aan Patje Bosman (0-6 en 0-6) slaagde de Ros beiaardzoon erin de maat te nemen van Harry Steegmans die als C 'Op een lentedag in mei, een fietstochtje dat nooit meer zou eindigen, een tocht naar God', zo begon pastoor Van Den Winckel zijn homilie in de veel te kleine kerk. Jurgen Everaert was blijk baar een vriend van iedereen want een lange rij mensen stond ook buiten de kerk aan te schui ven. Jurgen was lid van vele vereni gingen. Hij was o.m. ex-koning op de staande wip, trommelaar bij fanfare De Verenigde Vrien den en uiteraard een fervent wielertoerist, wat hem uiteinde lijk fataal is geworden in Loke ren. Er waren veel vooraanstaanden aanwezig waaronder minister Lenssens, burgemeester Van Sande, de schepenen van Berlare, de heer Verstap pen, voorzitter van de schuttersgilden van Oost-Vlaanderen en verder afvaardigingen van schuttersmaatschappijen en muziekverenigingen. De Voorpost biedt aan echtgenote, familie en vrienden zijn blijken van medeleven aan. MT 15 met 6-3,1 -6 en 6-2 het hoofd moest buigen. In finale was ook Gregory Bauwens (C 15/2) niet bekwaam om Eeckhout (voor lopig C 15/4) te verontusten want met 6-0 en 6-2 ging de C-titel naar laatstge noemde die bij Hof ter Burst Lebbeke fel door heel wat supporters werd aange moedigd. Bij de meisjes stond er geen maat op het meesterschap van Wendy van Vracem, die in de halve eindstrijd Sylvie De Neef met 6-4 en 7-5 wegspeelde en zich na dien ook niet door Annelies Everix in de hoek liet drummen. Van Vracem, die dagelijks met Veerle Van Cauteren bij Topspin Zele oefent, bleef immers kalm de fouten van Everex afwachten en zege vierde oververdiend met tweemaal 6-4 cijfers. Als ambitieuse 14-jarige wil ze eind dit seizoen een B 4/6 klassement afdwingen en indien mogelijk bij de vrou wen I in Vlaams-Brabant meer ervaring opdoen. Iets wat Vanessa Cosijns mo menteel ook betracht bij Rodenberg en dit legt de Hofstaadse 16-jarige geen windeieren want ook zij veroverde on langs de regionale titel. Geen dubbelslag Met ruim 120 inschrijvingen voor twee terreinen mocht tornooileider Erwin Schouppe bij Braekeveld Aalst glunde ren. Bij de mannen II kwam ook hogerge- noemde Eeckhout opdagen maar de kombinatie met het Lebbeekse C-kam pioenschap was voor hen duidelijk te hoog gegrepen. In kwartfinale geraakte hij wel voorbij Torek (6-2 en 7-5) maar nadien bleek Erwin Cammu té fris om voldoende weerwerk te bieden. Bij een 6-4 en 4-1 achterstand moest Martino Eeckhout met een spierletsel opgeven zodat de Erembodegemnaar uitgerust zijn eind- match mocht afwachten. Die ging tegen Eendr. Aalst - Standard Luik 1-1 John Janssens, die voordien met Dhaen (6-2 en 6-2) en De Moor (7-5, 2-6 en 6-1had afgerekend en nu fysiek onder uit ging in de derde set. Eerst bleken beide konkurrenten aan elkaar gewaagd (6-3 en 1-6) maar nadien kon Cammu ongestoord (6-2) naar zijn eerste eindze ge in een zomertornooi snellen. Bij de vrouwen II bevestigde Veerle Souf- friau de puike resultaten van Dender leeuw want met veel flegma liet ze Van Den Bossche (6-1 en 7-5) en Peeters (4-6, 6-0 en 7-5) ter plaatse en in de beslissende partij kon ook Peeters haar volleywerk niet ontregelen, getuige hier van de 6-2 en 6-1 finalecijfers. Van Belle bevestigde Bij de mannen III bouwt Guido Van Belle gestaag verder aan een mooi puntento taal. De Buggenhoutenaar speelde aan de Oude Gentbaan outstanding en ver loor er zelfs geen enkele set want zowel aan De Planter (6-4 en 6-2), De Keyser (6-4 en 6-1) als aan Van der Vecken (6-1 en 6-3) werd geen eerredder gegund. Meteen na Zele een tweede criteriumze ge en hierbij zal het volgens deze ambi tieuze speler, die soms al in mannen II aantreedt, zeker niet blijven. In mannen IV maakte Johan Heymans zijn favorietenrol waar, al kreeg hij de lauweren niet op een presenteerblaadje aangeboden. Zowel Roobroeck (6-4,5-7 en 6-2), Rizwan (4-6,6-3 en 6-1als Van Muylders (2-6, 6-2 en 6-0) snoepten hem een setje af, maar zijn aangeboren zelfvertrouwen werd er helemaal niet door aangetast, zodat hij verdiend het hoogste schavotje mocht beklimmen. Dit viel bij de junior-veteranen ook Etien- ne Van Der Stockt te beurt want op zijn Denderleeuwse konditie maakte hij zo wel De Decker (6-2 en 6-1) als Sonck (7-6,4-6 en 6-4) duidelijk dat er bij deze rijpere kategorie niemand in betere vorm is dan hijzelf en dat wil hij ook in andere regio's gaan demonstreren. Dirk Daelemans VOLLEYBAL De 19-jarige jeugdspeler Renaat De Schrijver heeft zich vrijgekocht bij Eendracht. Hij zal volgend sei zoen de kleuren verdedigen van eer ste provinciale Eendracht Meldert. Er streken de laatste weken heel wat 'vreemde' vogels neer in het P. Cornelisstadion om testen af te leg gen. Tijdens de wedstrijd van het B-elftal op Standard Luik traden o.m. een zekere Master, Masesa, Veljkovic en Jahic aan. Volgens ma nager Patrick Orlans viel Master (een 17-jarige Nigeriaan) best mee. Deze aanvaller komt momenteel uit in het beloftenelftal van de Franse tweedeklasser Lens. Ook de 16-ja- rige Zaïrees Masesa kreeg goede punten op zijn rapport. Nog volgens Orlans beschikt Chris Temmerman (B-kern) over genoeg talent om volgend seizoen in de A-kern opgenomen te worden. Luc Limpens speelde tegen Stan dard Luik een uitstekende wedstrijd op het middenveld. Hij ontpopte zich als een echte draaischijf, Ondanks al die klasse wil het Eendrachtbe- stuur hem kwijt. Hij wordt door de direktie aangezien als een 'moeilijke' jongen. Er zouden reeds enkele aanbiedingen binnengelopen zijn op het klubsekretariaat. Toch staat Limpens niet op de offi ciële lijst van de transferabele niet- amateurs en profs. Allicht heeft hij dan een ander statuut. y Standard, dat in de voetbalwei moest zonder Van Rooy, Hellers en Rednic, maar wel met Demol, pakte de zaken snel aan en kon tijdens de eerste tien minuten een drietal kansen forceren. Eerst langs Pister en Wilmots, die echter te zwak besloten of naast het doel mikten. Op de 10' moest doelman Schippers opnieuw plat om met de vingertoppen een grond- scherend schot van Pister weg te duwen. Na die eerste Luikse artillerie-oefeningen kwam Eendracht aanvallend een woordje meepraten. Eikelboom plaatste een hoekschop via een zeer bedrijvige Zak- kas met het hoofd naast de paal, terwijl een minuut later een eindschot van Okpa- ra, nadat een knappe aktie was opge bouwd en waarbij een stel Aalstenaren waren betrokken, naast de staak zoefde. Het spektakel was echter weer aan de overzijde van het terrein te beleven toen Eendracht-goalie Schippers met schitte rende parades raketten van Asselman en Wilmots uit hun baan kon duwen, Dat was werkelijk eerste-klassewerk van de Antwerpenaar. Niettemin zou Standard op vijf minuten van de rust aan de openingstreffer gera ken toen Asselman de Hollander Vos, op het randje van het buitenspel, kon berei ken. Deze laatste kon vrijuit op Schippers afrennen en joeg de bal laag tegen de netten. Aalst moest dus na de kampwisseling wat ondernemen om de situatie weer recht te kunnen zetten. De thuisploeg kreeg echter de stuipen op het lijf toen drie minuten na de herneming een doel- worsteling ontstond in de kleine backlijn. De bezoekers kregen tot grote opluchting van de thuisaanhang de bal niet over de doellijn. Nadat Krohm tegen het lijf van doelman Bodart had besloten en één minuut later Okpara een droompas van Limpens slor dig had afgewerkt, verscheen rond het uur de gelijkmaker toch op het score bord. Van Peteghem maakte zich handig vrij op rechts en diens inswinger werd aan de verste paal door Krohm van dicht bij ingekopt. Een mooi klassiek doelpunt. Kort daarop kreeg ref Javaux duidelijk last van het luid protesterende publiek. Toen Baert een fout had gemaakt op Asselman wees de man in het zwart eerst naar de penaltystip, maar kwam eigen aardig genoeg terug op zijn beslissing en wees Eendracht een doeltrap toe. De laatste vijftien minuten verliepen na dien in mineur. Standard wou nog wel iets ondernemen, maar was blijkbaar door zijn beste krach ten heen. In het thuiskamp dacht men wellicht aan de halve winstpremie en nam men vrede met die 1-1 einduitslag. Een resultaat dat door de Eendrachtsup- porters op een dankbaar applaus werd ontvangen. Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Javaux BAD Hamse Volleyballiga Het elfde volleybalseizoen in Sporthal De Wuiten werd nog nooit zo spannend af gesloten. In de herenkompetitie eindigde KWB Moerzeke, samen met Yes met gelijke punten. Beide ploegen hadden er een knap seizoen opzitten, toch moesten ze in verschillende matchen fel knokken om aan de leiding te blijven. Dat gebeurde ook en een testmatch moest beslissen wie uiteindelijk de kampioenstitel zou pakken. Het verdikt viel zondagmorgen in sport hal De Wuiten. Twee sterk gemotiveerde teams en veel supporters zorgden voor een ongelooflijke sfeer. De eerste set begon voor Yes vrij zenuw achtig maar het kon de kleine achter stand overbruggen en omzetten in een overwinning. In de twee volgende sets kon het telkens een kleine voorsprong behouden en met een 3-0 eindstand on derstreepten ze hun kampioenstitel in de kompetitie. Dat was nog maar een begin want in de namiddag traden ze opnieuw aan voor de bekerfinales. Weer werden er geen ca deaus gegeven want nu was Zwarte Pan ters de grote konkurrent. Het duurde tot in de laatste plaatsingsmatch dat Yes de Panters met enkele puntjes verschil de Beker van Hamme afsnoepte. Als debutanten in de Hamse Liga mogen de spelers en sponsors van Yes trots zijn op deze dubbelslag. Voor Eendracht Aalst is de kompetitie blijkbaar te vroeg afgelopen. De 'Ajuinen' weten de jongste tijd inderdaad sprekende resultaten te boeken. Zo ook konden Limpens en zijn maats zondagnamiddag II. Standard aan banden leggen, na een wedstrijd die vooral tijdens de tweede helft kon boeien en Eendracht op verdienstelijke wijze op gelijke hoogte kwam van de Luikse miljonairs. Beide trainers bouwden na de wedstrijd zowat hun eigen filosofie uit. Voor Arie Haan was het een treffen, waarin beide teams niets meer te winnen of te verliezen hadden. 'Duidelijk een einde-seizoenswedstrijd, waarvoor in mijn team wel de koncentratie ontbrak. Anderzijds moet ik Aalst een kompliment toesturen. Hoewel het reeds een tijdje tot degradatie is veroordeeld, kon Eendracht voldoende karakter opbrengen om het ons moeilijk te maken. Het leek wel alsof de Aalstenaars nog veel te verdienen hadden met deze wedstrijd', aldus de Standard-coach. Voor Han grijzenhout hebben zijn poulains dit gelijkspel te danken aan een sterk karaktervoetbal. 'De ploeg is de laatste weken in een zeker evenwicht gekomen, ledereen werkt voor mekaar en daaruit putten die Eendracht-jongens de kracht om te blijven doorgaan. Bepaalde spelers zijn de jongste tijd werkelijk gegroeid Spijtig genoeg gebeurt dat naar het einde van de kompetitie toe, in een periode dat voor ons de kous al af is', aldus Grijzenhout. BAD Volleybal. De herenploeg Yes behaalde een dubbelslag in de Hamse Volleyballiga (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17