Alleszins verdiend voor FC Oud Geel VK Siera met groots voetbaltornooi Eendracht als scherprechter Waar men gaat langs Lebbeeks wegen... Zilver voor Geert Van Moerzeke F.C Wieze zonder trainer Walivo's bekerfinales 18 - 22.5.1992 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL De tijd dat twee ploegen uit Sint-Niklaas tot Walivo's bekerfinale doordrongen, dateert al van in het seizoen '84-'85. Toen stonden DVL Avanti en FCR Sparta tussen de kalklijnen en voor de laatstge noemde rood-witten werd het ook de ultieme bekerwinst uit een roemrijk klub- bestaan. Dat stond een aantal jaren na dien ook duidelijk op de helling en met bijna dezelfde spelerskern van toen wor den nu de kleuren van FC Oud Geel verdedigd. Blijkbaar ook al met sukses... Troosting SK Bosdorp 6 VK Woodstock 66 3 Bij SK Bosdorp wordt het debuut bij Walivo als uitstekend beschouwd. In de zondagse derde afdeling werd de pro motie afgedwongen en eindigde men zelfs met een gelijk aantal punten als kampioen FC Beckers. Ook in het beker- voetbal skoorden de wit-zwarten een plaats bij de laatste vier en deze resulta ten zijn voor SK Bosdorp helemaal geen uitzondering. De klub uit Stekene heeft nu het 25-jarig bestaan bereikt en in die periode werden er ook al een aanzienlijke reeks titels en bekersuksessen opge schreven. De historiek der grensploeg vermeldt '67 bij het opstarten met jeugd- klub Pop Zeus als benaming. Slechts voor één seizoen en nadien werd het SK Zomerhuis met een drietal deelnames aan het destijds welbekende tomooi van The Rangers. De Stekenaars hadden toen ook al een vrij sterke ploeg maar de suksesreeks werd in '71 aangesneden als SK Bosdorp en met Erwin Van Belleg- hem als eerste voorzitter. Door bepaalde omstandigheden was men toen ook naar die wijk uitgeweken en met Marcel Ver- eecken als coach speelde de ploeg zes maal na elkaar kampioen in het gemeen- tetornooi van Stekene. Goed ook voor de verkiezing van gemeentelijke sportklub van het jaar in '76 en tijdens de tachtiger jaren met Romain Van Hoey als voorzit ter-sponsor pakte SK Bosdorp in Steke ne nog driemaal de titel. Nadien ook in de zondagse tweede reeks van 't Sportver- bond Waasland toen het gemeentetor- nooi van Stekene in nogal verwarde om- stlandigheden was ontbonden. Een derde plaats in de topklasse met evenveel punten 'als vice-kampioen FC Beckers werd het laatste resultaat van SK Bosdorp bij 't Vlaams Sportverbond. Thans werd die suksesreeks ook naar Walivo doorgetrokken met Patrick Ge- erinck, Erwin Dias, Ivan Van Hoye en Erwin Van Belleghem nog als de mannen van het eerste uur bij die voetbalploeg uit Stekene. SK Bosdorp met Omer Suy als coach skoorde nu ook winst tegen VK Woodstock '66 in de troosting van Walivo's bekervoetbal. Bij dit verbond skoorden de rood-witten uit Nieuwker- ken ook al uitstekend. Eerst als kampioen in de zaterdagse derde reeks en bij de tweedeklassers behaalde VK Woodstock '66 onlangs nog een schitterende derde plaats. Schitterend was ook de beker match bij DVL Avanti waarin slechts één doelpunt de beslissing afdwong en daar door werden de voetballers van coach Dirk Van Haelst ook naar de troosting verwezen. Door de onbeschikbaarheid van Johan Nijs, Ivan Heyndrickx, Patrick Baetens, Gunther Van Hove en Robby Vaerewijck was de spelerskern van VK Woodstock '66 ook duidelijk afgezwakt. Geen beletsel echter om nogal wilskr achtig de eerste aanvalspogingen te on dernemen maar als de voetbalmotor bij de Stekenaars was opgewarmd, werden deze ook gevaarlijker met een vlucht- schot van Ivan Suy dat de doelman van VK Woodstock '66 via de dwarsligger kon afweren. Bij een goede poging van Herman Claude was Edwin Van Wiele ook al attent en een méér zelfzekerder SK Bosdorp bespeelde toen meestal de rich ting van de match. Toch skoorde VK Woodstock '66 het eerst als Mare Came- nier de Stekense verdediging uit verband speelde en Dirk Van Haelst met een lob bal, ook nog van een misverstand profi teerde (0-1,14'). Het antwoord van SK Bosdorp bleef echter niet lang uit en met een aktie langs Mark Van Himste skoorde Ivan Suy onhoudbaar (1-1,16'). Meteen was de match gelanceerd en werd het tempo langs weerszijden ook nog een beetje opgedreven. Bijzonder spannend trouwens omdat beide ploegen ook sterk aan elkaar waren gewaagd en Martin Dullaert met Mark Camenier probeerden het elk met een goede doelpoging voor VK Woodstock '66. Bij een voorzet van Philip Smet even nadien blunderde de In het jaar '70 werd in Hamme-Zogge met VK Siera het amateuristisch voetbal opgestart. De pioniers van toen waren Georges Van Laere - De Wilde en Guy De Ridder welke tevens de eerste klubvoorzitter werd. Het initiatief werd in de Wuitensgemeente een sukses en in die volksrijke buurt werden de klubkleuren van VK Siera al van in het begin door een drietal ploegen verdedigd. Noodzakelijk daarvoor werd alleszins een goede struktuur en totnogtoe is dat bij de Hamme- naars ook zo gebleven. Er kwam zelfs een uitbreiding met een damesteam dat bij Walivo echter geen hoogvlieger werd en nadien in 't Sportverbond Waasland al meermaals kam pioen speelde. Sinds het midden der zeventiger jaren dateert de aansluiting van VK Siera bij Walivo. In die periode nam de zaterdagse ploeg ook ai meermaals de lift van tweede naar eerste en omgekeerd. Nu toch weeral een vijftal seizoenen in de topklasse met tweemaal een derde plaats als beste resultaat. In het voorbije kampioenschap werd dat ook de eindbalans voor VK Siera 2 in de zondagse tweede afdeling A en als zevende in de B-reeks heeft de vierde ploeg der rood-zwarten de degradatie niet kunnen ontwijken. Een wisselend sukses dus voor VK Siera waarbij alleen Roger Mettepenningen - thans al bijna een tiental jaren voorzitter -, Georges Van Laere-De Wilde, André Mettepenningen, Pierre De Bondt en Guy De Ridder als erevoorzitter nog aan de beginperiode herinneren. Bij die voetbalfamilie zijn de jaarlijkse klubtornooien ook al een traditie geworden. Telkens nogal suksesvol en dat wordt eveneens verwacht van het groots Sinksentornooi met de volgende kalender Wedstrijden telkens op het terrein achter de kerk Den Bos aan de Zoggestraat in Hamme Donderdag 28 mei 13.30 FC Van Den Eede - Hamse Bouwcentrale 15.00 VK Siera 1 - FC Bondgalm 16.30 FC Welkom - FC Brouwershuis Zaterdag 30 mei 13.30 FC Welkom - VK Siera 4 15.00 Hamse Bouwcentrale - VK Siera 1 16.30 FC Snuffel - FC Brouwershuis Zondag 31 mei 13.30 VK Siera 4 - FC Snuffel 15.00 FC Van Den Eede - VK Siera 1 16.30 Hamse Bouwcentrale - FC Bondgalm Zaterdag 6 juni 13.30 FC Snuffel - FC Welkom 15.00 FC Van Den Eede - FC Bondgalm 16.30 VK Siera 4 - FC Brouwershuis 19.30 Grootse barbecue Zondag 7 juni Om 14 uur troosting, om 16 uur finale. Vanaf 20 uur groot dansfeest met discobar en omstreeks 21 uur trofeeënuitreiking. (kim) reeks A reeks A reeks B reeks B reeks A reeks B reeks B reeks A reeks A reeks A reeks B verdediging van SK Bosdorp volledig en Dirk Van Haelst skoorde toen eerder makkelijk (1-2, 36'). De Stekenaars re plikeerden echter zonder veel doelgevaar maar als men achteraan bij VK Wood stock even treuzelde was dit voor Ivan Suy voldoende (2-2, 35'). Noemens waardige kansen waren er voor de rust nog tweemaal langs Martin Dullaert van de Nieuwkerkense ploeg. In de tweede periode was het tempo enigszins afgenomen maar als Ivan Suy op snelheid werd aangespeeld, stond SK Bosdorp terug aan de winst (3-2, 57'). De reakties van VK Woodstock 66 verlie pen nogal doelmatig met een vooriet van Philip Smet en een rake kopbal van Dirk Van Haelst (3-3, 60'). Twee spelers al met een hattrick en er zouden nog goals worden geskoord. Bijna langs Patrick Van Duyse met een vrijschop voor VK Woodstock 66 maar als Ivan Suy door de gastverdediging dwarrelde, werd Mark Van Himste de ideale afwerker (4-3, 70'). Die voorsprong werd langs Herman Claude net niet verder uitgebouwd en een technisch beter SK Bosdorp was toen ook meer in balbezit. Tijdens de laatste tien minuten stak VK Woodstock 66 dan een tandje bij en dat resulteerde naar mogelijkheden langs Martin Dullaert, Mark Camenier en Jan De Bruyne. De stand bleef nochtans ongewijzigd en als SK Bosdorp nogmaals turbo Ivan Suy inschakelde, rinkelde de bel alweer (5-3, 87'). Ook met Patrick Geerinck op een voorzet van Mark Van Himste en dat werd meteen ook de eindstand bij een duidelijk attraktieve en sportieve match (6-3,89'). De ploegen SK Bosdorp Celie Carlos, Wim Lam- brecht, Ronan Van Driessche, Karei De Saegher, August Raman, Herman Clau de, Mark Van Hove, Ronny De Jonghe, Ivan Suy, Mark Van Himste en Benoni De Bouvre (73' Patrick Geerinck) VK Woodstock '66 Edwin Van Wiele. Dirk De Breucker, Peter Baert, Patrick Van Duyse, Philip Smet, Peter Van Royen, Jan De Bruyne, Martin Dullaert, Mark Camenier, Dirk Van Haelst en Thier ry Stephen. Gele kaarten Ronny De Jonghe (SK Bosdorp) en Philip Smet (VK Woodstock 66) Spelleiders: Dirk Beniers, Bernard Descamps en André Beniers. Finale DVL Avanti 1 FC Oud Geel 3 Toen DVL Avanti in kompetitieverband voor de titel in de zaterdagse topklasse op een zijspoor werd geschoven, stond nadien het bekervoetbal centraal. Mis schien ook omdat in het verleden daarin al meermaals gunstig werd geskoord en de winst van de cup zou het klubprestige wéér duidelijk aanzwengelen. Zover is het echter niet gekomen en DVL Avanti met William De Prijcker als gele- genheidscoach, ontgoochelde vooral in de tweede helft. Een periode waarin FC Oud Geel ook naar een climax toegroeide en gedurende het laatste halfuur zich zelfs tot een rustig kontrolevoetbal kon beperken. Daarmee inkasseerde DVL Avanti in dit seizoen ook al de derde nederlaag tegen FC Oud Geel met in totaal dertien goals tegen twee. De winst van de cup werd natuurlijk het belang rijkste voor de geel-blauwen die daar door ook in een schitterend seizoeneinde bevestigden. Voor een tweetal spelers werd deze bekerfinale echter nog iets speciaals. Tijdens het vorige seizoen droegen Alain Baluwé en de 39-jarige Jef De Sutter nog het shirt van DVL Avanti en in de afgelopen kompetitie werden de kleuren van FC Oud Geel verdedigd. Mis schien de rekordhouders ook in het be kervoetbal met voor Alain Baluwé reeds zeven bekerfinales - destijds nog met VK Rodeo en FC 't Beenhouwerken - en dat aantal is voor Jef De Sutter al tot vijf opgelopen. Thans de derde met winst voor de ouderdomsdeken van FC Oud Geel en tijdens het eerste kwartier hield die ploeg het bij een studieronde. DVL Avanti eveneens en de risiko's langs weerszijden werden er tot een minimum beperkt. De voorzichtigheid en het be- houdsvoetbal werden trouwens gepre dikt door een sterke bezetting in het mid denveld en zowel DVL Avanti als FC Oud Geel zouden dit spelsysteem maar moei lijk loslaten. Doelgevaar was er toen nau welijks en ondanks dat was het niveau van de match nog vrij aantrekkelijk. Ook al door de duidelijke motivatie langs weerskanten en het eerste moment met een toegenomen spanning, situeerde zich omstreeks het kwartier Toen groei de Alain Baluwé van Oud Geel naar het eerste sukses met een zeer goede vrij schop maar Patrick Janssens verwerkte spektakulair in hoekschop. De doelman van DVL Avanti hield zijn ploeg toen al overeind en de rivalen zouden zich ten slotte nog het meest dreigend aanstellen. Nogal duidelijk ook met een afstands schot van Lucien Windey en totaal onver wachts geraakte DVL Avanti nog aan de winst. Een slippertje achteraan bij FC Oud Geel werd de oorzaak daarvan en Gino Valent skoorde toen op aangeven van Manu Valent (1 -0,22'). De taktische ingesteldheid van de beide ploegen zou er niet door worden gewijzigd en alhoe wel FC Oud Geel iets méér de offensieve kaart trok, bleef het doelgevaar zelfs be perkt. De organisatie achteraan bij DVL Avanti met Rudy De Jonghe als opruimer en een attente doelman Janssens, was telkens ook de struikelsteen voor FC Oud Geel. De paarskleurigen met winst kon den het trouwens een beetje afwachten en als de mogelijkheden zich voordeden, greep DVL Avanti ook naar het counter voetbal. Kort in de tweede helft werd de voor sprong ook bijna verdubbeld. Toen be sloot Erwin De Clercq met een kopbal rakelings over en FC Oud Geel dat het allemaal een beetje probeerde te force ren werd er serieus door verwittigd. Na derhand bekeken ook de laatste betere en gevaarlijkere periode van DVL Avanti en aan het uur skoorde FC Oud Geel in een viertal minuten tijds tweemaal. Eerst met een onhoudbare vrijschop van Alain Baluwé in de linkerbenedenhoek (1-1, 60'). Niet helemaal onverdiend ook deze gelijkmaker en daarna werd de doelman van DVL Avanti suksesvol omspeeld door Frank Van Gijsel op een aangeven van Dirk D'Hondt (1-2, 64'). Bij DVL Avanti verliep alles toen al minder vlot en de momenten dat de bal in het doelge bied van FC Oud Geel geraakte, werden zeldzamer. Ook in het laatste kwartier kon de ploeg van voorzitter-sponsor Kris Van Eynde geen duidelijke vuist maken en een beter FC Oud Geel skoorde ten slotte nog met een knappe kopstoot van KAATSEN Voor zijn laatste match in eerste klasse gaat Eendracht Aalst zondagnamiddag op bezoek in het Ottenstadion om er AA Gent repliek te geven. Globaal bekeken hebben de poulains van Grijzenhout weinig kans tegen de «killer» van Ander- lecht. Maar langs de andere kant kan Eendracht zich opstellen als scherprechter vermits AA Gent nog ligt te loeren op een plaatsje voor Europees voetbal. 'Ik denk dat onze spelers daarover niet wakker liggen. Langs de andere kam hebben ze de jongste weken wat punten en centen gesprokkeld. Als de gelegenheid zich voordoet zullen ze dat uiteraard ook in Gent trachten te doen', redeneert klubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. Ondertussen is ook de figuur van Luc Limpens besproken geworden tijdens deze week. Eerst werd het bericht de wereld ingestuurd dat hij bij SK Ronse een kontrakt had ondertekend. Dat werd later dan weer tegengesproken en werden de namen van andere klubs naar voren geschoven. Eén ding staat vastLuc Limpens verlaat zijn oude stal. Een beslissing naar welke klub, ligt in hel verschiet. Alhoewel men onlangs in de schoot van het klubbestuur had gezworen dat hei nu maar eens amen en uit moest zijn met het aankopen van Afrikaanse spelers, wordt opnieuw getest met enkele 'zwartjes'. Die schijnen nu weer in de smaakte vallen van een paar klubleiders. De volgende vraag kan echter gesteld worden 'Wat blijft er van hun zogenaamd talent over, als het moment van de waarheid is aangebroken (b.a.d.) Firmin Heirbaut na een hoekschop van Lucien Windey (1-3, 82'). Door deze gunstige en beslissende evolutie greep coach Mark Heyninck nog naar een paar applausvervangingen en een ontgooche lend DVL Avanti reageerde toen nog een maal langs Michel Boone. Vruchteloos evenwel en een weinig nadien werd de uitbundige feestvreugde bij FC Oud Geel met volle teugen opgestart- De ploegen DVL AvantiPatrick Janssens, Rudy De Jonghe, Frank De Baere, Ronny De Dec ker, Steven De Leenheer, Ivan Stroo- bandt, Manu Valent, Erwin De Clercq, Gino Valent (65' Eddy Janssens), Ivan Van Acker en Michel Boone. FC Oud GeelWerner Heirbaut, Alain Baluwé, Jean-Pierre De Rijcke, William De Kimpe, Ronny Van ROyen, Frank Van Gijsel, Lucien Windey (84' Tom Van Cleemput), Jef De Sutter (88' Patrick Thiron), Wim Bauwens (46' Firmin Heir baut). Jan Van Cleemput en Patrick De Clercq (46' Dirk D'Hondt). Gele kaartRonny Van Royen (FC Oud Geel) Spelleiders Jean-Paul Van Remoorte- re, Rudy Foubert en Georges Lamote. (kim) Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde De meimaand is natuurlijk de Maria maand bij uitstek, al zou de titel van dit artikel misschien beter passen in een damesblad. Toch vinden we hem toe passelijk op hetgeen we zondag beleefd hebben. In de loop van de week de kaats- kalender geraadpleegd en wat zagen we Vijf luttes geprogrammeerd in een straal van pakweg 2 kilometer Zondagnamiddag maakten we dus af spraak met een vriend, ex-kaatser. Onze eerste halte was de 'Rakail' voor Rapi- de-Moerstraat. Mijn reisgenoot heeft het al direkt in de gaten, Dit zijn er geen tien, zegt hij, maar amper vijf om te zien. Inderdaad, de thuisploeg kwam er niet aan te pas, wat Hans Van Mol van de bezoekers knikkend bevestigde. Inpak ken en wegwezen dus. Onze volgende stap is Kleding Octaaf, waar de leiders te gast zijn. We voelden het direkt. Dit was een gans andere wedstrijd heelwat sup porters, veel sfeer en een gelijkopgaande lutte. Kortom, wat kaatsen altijd zou moeten zijn. Mijn gezel vermoedde dat het hier ging spannen tot het einde en hij kreeg gelijk. Enkele uren later meldde de plaatselijke radio: KI. Octaaf-Jaco's 12- 15. Onze volgende opdracht was Ramen Verheyden-Welkom. De tweede speel- helft was juist begonnen en we kregen direkt het relaas van een Welkom-sup porter. "t Is toch erg, hé meneer3-7 voorstaan en ons nog in de doekskes laten doen'. Inderdaad aan de rust stond het 8-7 en uiteindelijk werd het hier 15- 10. We zetten onze tocht verder en mijn vriend, die wel al enkele pintjes had ge dronken, haajde herinneringen op zijn tijd. Halfweg de Lange Molenstraat be landden we bij 't Klieksken. Dit leek wel een kopie van de eerste lutte. De Ware s waren onbestaande. Waar is de tijd (van de grote handschoen). Geen pro bleem dus voor de thuisploeg: 15-5. Ons eindpunt was Sportiv-Oudegem, amper 100 meter verder en de wedstrijd was nog niet gedaan. 9-12 en een 30-15 stand. Toen haalde Gilbert De Saedeleer zich echter de banbliksems van zijn maats op de hals met een paar flinke missers. Geen 10-12 maar wel 9-13. De lutte was meteen gespeeld. In de late avond kon je twee mannen zien wandelen met de fiets als onmisbare steun. Het was mooi geweest: spontane vreugde bij een overgekeerde bal, ont goocheling bij een verloren kaats. Deze sport is te mooi om te laten verloren gaan. Zij hoort bovendien bij het volk. Mijn collega was ondertussen in topvorm geraakt: 'In mijnen tijd, hé, heb ik eens al vallend een bal overgekeerd. Op mijne rug, met mijn ogen toe Da's straf hé manneke Uitslagen A-reeks KI. Octaaf-Jaco's 12-15 R. Verheyden-Welkom 15-10 Sportvr.-Oudegem 9-15 B-reeks Groendalers-Jempy's 15-8 Klieksken-Ware's 15-5 Backer-Eurika 15-5 Rapide-Moerstraat 3-15 Kalender A-reeks Oudegem - Ramen Verheyden Kleding Octaaf - Hopland Welkom - Jaco's B-reeks Ware's - Groendalers Klieksken - Eurika Moerstraat - Backerklub Jempy's - Rapide Neo-eersteprovincialer Rapide Let beke is, zoals gemeld, vrij aktief op de voetbalbeurs. Voorzitter De Plee- ker en zijn maats willen geen mal figuur slaan. Men rekent daartoe op j prijsschutter Geert Van Moerzeke] die vorig weekeinde gelauwerd! werd als laureaat van de Zilveren Voetbal. Het is te verwachten dat Geert een duo zal vormen met Tom De Visscher. Drie jaar geleden werd Tom gehuldigd toen hij prijsschutter werd bij KAVD maar hij bleek een te dure vogel voor de Dendermondse ex-kampioen. Hij keerde met pijn in het hart terug naar Bornem en week vervolgens uit naar Strombeek. Tom De Visscher (arch) Het dynamische Rapide beschikt dus vooraan over twee laureaten. Over Geert Van Moerzeke is men in Lebbeke bijzonder opgetogen. Hij is in alle opzichten een voorbeeld en in elke match spreidt hij veel werklust tentoon. In de vorige seizoenen was hij een steunpilaar van Robur Moer zeke, waar hij door Rapide werd weggekocht. Geert begon zijn spor- j tieve loopbaan bij een bescheiden liefhebbersploegje, waar hij door een pientere klubleider werd opge- merkt. Vrij snel stond hij in het eerste elftal. Het hoeft niet gezegd dat de in Hamme woonachtige voetballer zich thuis voelt bij het vrolijke Rapi de, waar het de laatste jaren bijna j iedere zondag kermis is. E.G. Zopas vernamen we dat het niet tot j een vernieuwing van het kontrakt gekomen is tussen trainer Roland D'Hondt en het bestuur van FC Wie- ze. Dat is wel eigenaardig voor een ploeg die een reeks hoger gaat spe len. Volgens D'Hondt zullen er ech ter enkele belangrijke aankopen moeten gedaan worden opdat Wie- ze zich zou kunnen handhaven in derde provinciale, zoniet wordt het een kaartje retour VJ I t I

De Voorpost | 1992 | | pagina 18