FC Moerstraat in de finale Topploegen maken favorietenrol waar Overmeerse youngsters laten zich niet remonteren 1. Sportleven, 2. BDM, 3. Baert! M.T.S.A. K.B.L.V.B. Vlaams Sportverbond Hamse Zaalvoetballiga 20 - 22.5.1992 - De Voorpost Minivoetbal NOMB minivoetbaIkern Berlare Het seizoen '91 -92 is voorbij en de Spor- tieven worden op 22 mei om 20 u als kampioen gevierd. De ereplaatsen zijn voor Baert, als derde en BDM als tweede. De Sportieven, negen jaar geleden ge start als rekreatieploeg, bouwden stilaan aan een meer kompetitieve ploeg en zijn er nu in geslaagd de titel te behalen na een achtervolging die van bij het begin van het seizoen tot vier wedstrijden voor het einde duurde. Uiteindelijk was de tweede konfrontatie met hun rechtstreek se konkurrenten beslissend voor de kampioenstitel. BDM, aan de leiding vanaf het begin tot de ultieme konfrontatie met de kam pioen, kon de tweede plaats veilig stellen en daarmee toch een opmerkelijk en ver dienstelijk resultaat neerzetten in hun tweede jaar als BDM-ploeg. Ze laten dit jaar Baert achter zich, iets waar ze vorig jaar nog niet in slaagden. Als derde in de klassering heeft Baert een zelfde resul taat geboekt dan in het vorig seizoen met evenveel punten. Deze ploeg was zoals Sportieven aan een negende seizoen met steeds ereplaatsen als resultaat. Dit podiumtrio staat afgetekend aan de kop van het klassement met daarachter Moriaens-Regina op de vierde plaats na een zeer sterke terugronde met ruime voorsprong op de konkurrentie. Uitslagen Verloren Hoek-Carboys 4- 7 Spectrum-De Grill 2-11 Jeugdh. Joko-P'kes 3-13 Baert-Minibond 4- 4 De Grill-Café Parking 6- 9 Sportieven-BAC Raemd. 7- 2 BDM-Moriaens-Reg. 4- 7 Eindklassering 1. Sportieven 28 26 1 1 209 58 53 2. BDM 28 23 3 2 184 56 48 3. Baert 28 21 4 3 209 97 45 4. Monaens-Reg. 28 16 7 5 135 117 37 5. Café Parking 28 14 10 4 145 125 32 6. Vertoren Hoek 28 14 12 2 156 139 30 7. Spectrum 28 13 12 3 140 133 29 8. BAC Raemdonck 28 13.13 2 137 120 28 9. De Grill 28 13 14 1 141 138 27 10. Minibond 28 10 15 3 102 161 23 11. P'kes 28 8 19 1 125 182 17 12. Carboys 28 8 19 1 116 183 17 13. DataM 28 6 19 3 102 185 15 14. Argentaboys 28 5 22 1 99 162 11 15 Jeugdhuis Joko 28 4 24 0 70 186 8 Minivoetbal in Berlare. De ploeg Baert (berfo) Minivoetbal in Berlare. De ploeg Mini Bond (berfo) In eerste nationale van de BMF-kompeti- tie heeft Gregoire nu eindelijk ook eens mogen juichen. Na een drietal minuten hadden de Sonnevilleboys via Guy Van Hove (2) en Tom Seghers reeds een 3-0 voorsprong uitgebouwd daar de Boelde fensie nog geen methode gevonden had om hun afwezige keeper Jerry Van Steenlandt op effektieve wijze te vervan gen. Uiteindelijk bleek Patrick Dierick de geschikte persoon om hun doelmond te verdedigen maar een schitterende ref Van Damme had toen al het rustsignaal (6-3) geblazen. In de derde periode liep een entoesiast Overmere zelfs uit tot 10- 4 daar ook Dominic Van Den Bossche (2) en Andy Bayens (2) tot scoren waren gekomen. In de vierde periode lieten de groenwitten dan stoom af wat 'ouderdomsdeken' Ivan Dobbelaere en Nico Braeckman (ieder 4 treffers) toeliet tot 12-8 cijfers bij het eindsignaal terug te keren. Vandaag ontvangt Gregoire de Luikse kampioen MF Juventus te 22 uur en ZVK Boel is vrij wantje uitstap naar Montegnee is geannuleerd daar dit team wegens herhaalde ongeregeldheden de finitief uit kompetitie we)rd genomen. Het tweede gerangschikte Bobbyboys moet wel naar Flémalle maar dit lijkt voor dit stevige team geen zware opdracht. Dankzij treffers van Rudy Schoutteten (4), Ronald De Donder (1) en Yves Van Houte (4) rekende men vorige vrijdag immers definitief af met een stug LOL dat tweemaal geel inkasseerde en enkel Ro ger Claeys (1) en Steven Cornelis (4) voor onvoldoende tegengewichtzag zor gen In de donderdagreeks eindigde Lexibus uiteindelijk op de vijfde plaats want in de slotpartij verloor men na verdienstelijk verweer bij vice-kampioen RBS Kalken. Halverwege was er nog niets gezegd (3-3), maar een zwakke derde periode (6-3) was er teveel aan voor Jan Troch (2), Frank Van Acker (2) en Luc Schamp (2) die uiteindelijk met 8-6 cijfers het hoofd moesten buigen. Trillerslot In de vrouwenkompetitie werd Open Veld Lelies in eigen sporthal weggespeeld door Fortuna dat mits een monsterscore en verlies van Hevas Herne nog een waterkansje op de titel had. Enkel Anne Van Bockstaele kon met een eerredder in de derde periode het Fortuna-doelpun- tenfestival even verstoren maar nadien gingen Isabelle Remy (1), Laurence Ver meulen (1), Marjorie Laplace (4), Bianca Dekeerle (4) en Valerie Tochel (6) in sneltreintempo op hun elan verder met een 1-16 uitzege als resultaat. Hevas Herne kombineerde voor eigen volk veel te ordeloos om een gediscipli- Zaalvoetbal neerd Sloeberke uit verband te speler Halverwege had Els Peeters met twi counters wel voor een 2-1 voorspror gezorgd maar de bezoeksters blevf kalm uitverdedigen en Sabine Vankeirsi bilck (1), Martine D'Heedene (2) en Eli Hautekier (1geraakten verdiend aan er 2-4 winst. Er kwam dus voor kompetitieleider Aiv toine Verstuyft extra telwerk aan te pa: daar drie teams met 12 wedstrijdpunter ex aequo eindigden. De BMF-titel gin: uiteindelijk naar Fortuna Ladies dat ft keer scoorde tegen 55 treffers voor Ht vas Herne en 42 rozen voor seizoensre velatie 't Sloeberke. Dirk Daelemare Beker Zaterdag 1/2 finale terugwedstrijd Hiervoor werd de laatste terugwedstrijd gespeeld, 't Stamineeken ontving FC Moerstraat aan huis. Voor de wedstrijd werd een minuut stilte in acht genomen wegens het overlijden op zaterdagmor gen van Mevr. De Baere, echtgenote van de terreineigenaar. De thuisploeg stond voor een bijna on mogelijke taak, de heenwedstrijd werd met 0-4 cijfers verloren. Al dadelijk na de aftrap lieten de mannen van 't Staminee ken zien dat het menens was. Doelman Chris Mannaert mocht een eerste maal in aktie treden op een schot van Aubroeck. Van Gucht Johan scoorde in de 15e min. het doelpunt van de hoop. De hoop op een gunstig resultaat werd in dezelfde min. nog gekelderd door Meersman Pe ter die kon tegenscoren. 1-1. Nu kwam Moerstraat meer in het spel en liet ook zien dat er degelijk voetbal kan gespeeld worden. Het tweede doelpunt was een beauty, met een pas wordt het spel van rechts naar links gebracht, Moens Guy centert direkt en Van Ransbeeck Eddy kan met een volley Moerstraat op voor sprong brengen. 1-2. Moerstraat gaat nu voluit en de thuisverdedigers krijgen het moeilijk. Moens Guy treft de onderkant van de lat Aubroeck R. blijft een gevaar lijke klant en Mannaert heeft weer een goede reaktie in huis en verhindert de gelijkmaker. Uitgesteld is niet verloren en Van Gucht kan na een persoonlijke aktie tegenscoren: 2-2. Pech achtervolgt de thuisploeg en na een misverstand in de verdediging scoort Baert een owngoal. 2-3. De thuisploeg probeert toch iets te forceren maar op counter verhoogt Van Ransbeeck de score tot 2-4. De wed strijd levert voor beide ploegen kansen op. Aubroeck, voor de thuisploeg en Moens voor de bezoekers zijn de gevaar lijkste klanten maar telkens is er niemand gevolgd om te scoren. Bij de ruststand 2-4 is de wedstrijd eigenlijk gespeeld. Na de rust neemt de thuisploeg het initia tief. Van Gucht Johan ziet zijn schot nipt overvliegen, Aubroeck draait een vrij schop prachtig naast de muur en laat doelman Mannaert kansloos. Doelman Mannaert speelt zich gedurende de eer ste 10 min. in de kijker op schoten van Van Gucht en Aubroeck. De thuisploeg voelt dat er iets in zit en verwaarloost de verdediging Dit geeft aan de snelle en ervafen Van Ransbeeck de nodige kan sen, maar Moens Guy kan niet afwerken. Aubroeck Ralf brengt de ploegen gelijk. Doelman Mannaert en ouderdomsdeken De Bruyne Luc spelen heel attent en verhinderen dat de thuisploeg op voor sprong komt. Met nog 15 min. te spelen brengt Van Ransbeeck de stand op 4-5. Enkel Van Gucht Peter speelt nog achter aan en hij is niet opgewassen tegen de overmacht. Van den Abbeele, Moens en Van Ransbeeck komen keer op keer al leen voor doel. Van den Abbeele zorgt voor 4-6 en Moens Guy legt de eindcij fers vast: 4-7. In de allerlaatste min. stopt Mannaert een doorgebroken Aubroeck af. Hierdoor plaatst Moerstraat zich voor de finalewedstrijd van zondag tegen Real Hansevelde. Deze wedstrijd heeft plaats op het terrein van VK HERLEVING, Win ningenstraat te Melsele. Testwedstrijd kampioenschap zondagnamiddag De wedstrijd waar iedereen naar uitkeek was de testwedstrijd om het kampioen schap in de zondagnamiddagreeks. Op het terrein van Fina Troubleyn te Temse stonden 't Fort en Drij Boeren weer te genover elkaar. Na de overwinning van vorige week vertrok 't Fort als favoriet aan deze wedstrijd. Onder een stralende zon en met een ruime publieke belang stelling werd de aftrap geblazen door het scheidsrechterlijke trio dhr. De Bock, bij gestaan door grensrechters De Wael M. en Almaci E. Deze refs kunnen op een geslaagde leiding terugblikken. Dat Drij Boeren absoluut de nederlaag van vorige week wou uitwissen liet Ver- bruggen Koen al in de 2e min. blijken. Koen haakte zich mooi vrij tussen 2 ver dedigers maar doelman J.-P. De Ruys- scher verkleinde oordeelkundig de hoek en pakte het schot van Verbruggen. In deze aanvangsminuten was Drij Boeren de ploeg die de forcing probeerde te voeren maar een sterke Fort-verdediging bleef baas over de aanvallers van Drij Boeren. Na een kwartier spel kan 't Fort het even wicht herstellen en zorgt met verre in worpen voor gevaar In de 15e min. komt Drij Boeren op achterstand. Een verre inworp van Maes Andy wordt door Pau wels Marcel tegen de schouder van Ray- maeckers gekopt en de bal kaprioleert in doel: 0-1Pech voor de mannen uit Bazel want enkele min later keert De Bruyne de gelijkmaker van De Dijcker van de doel lijn en De Ruysscher speelt zich in de kijker door een schot van De Dijcker te stoppen. De volgende 1/2 kans voor 't Fort is weer raak. Asseraou Hassan, die na de glansprestatie van vorige week, een extra verdediger in de buurt kreeg, schakelt deze uit en haalt van net buiten het 16 m-gebied uit. Doelman Van Strij- donck, duidelijk last van de zenuwen, gaat te laat plat en de bordjes staan 0-2 Drij Boeren is aangeslagen en vergeet te voetballen. De verre inworpen van Maes en Pauwels brengen telkens weer gevaar voor de muit van Van Strijdonck. Een derde doelpunt kan niet uitblijven en het is weer Hassan die de buitenspelval om zeilt en een aarzelende doelman kan lob ben. 0-3. De wedstrijd lijkt gespeeld. Tegen de rust aan herstelt doelman Van Strijdonck zich en stopt met een mooie save een schot van Maes Andy. In de allerlaatste min. gaat Martin Y Perez solo maar is te egóistisch en weg is de kans. Tijdens de rust hebben de Drij Boeren blijkbaar orde op zaken gesteld en leve ren een tweede helft af die er mocht zijn. Het eerste grote gevaar is nog voor 't Fort met een vrijschop van Hassan nipt over. Dan begint De Ruysscher aan zijn one- man show en wordt de man van de wedstrijd Hij kan niet bij een corner van Packolet maar herstelt zich door het schot van De Dijcker met een geweldige reflex van onder de lat te tikken. In de 15e min. moet hij zich toch gewonnen geven als De Dijcker van ver mag aanleggen en de bal tegen de paal in doel verdwijnt. 1-3. Drij Boeren krijgen terug hoop, Ver bruggen Koen draait zich mooi vrij maar besluit te zwak in de handen van De Ruysscher. Dezelfde Verbruggen kopt 2 min. later na een prachtige aktie van Packolet nipt over en herhaalt dit na een fout in de Fort-verdediging: hij laat hier de aansluitingstreffer liggen. Schoten van Van Landeghem en De Dij cker missen de goede richting en Van Landeghem kent pech als zijn retro aan de verkeerde kant van de paal buiten gaat. De Ruysscher stopt stijlrijk een vrije trap van De Winter Adri en heerst bij inworpen en corners in de lucht. Door al deze aanvallen neemt Drij Boeren risico's en een aalvlugge Hassan profiteert hier van maar Van Strijdonck bewijst dat hij ook kan keepen en heeft een reuze save in huis op schot van Martin Y Perez. De laatste 10 min. volgen de kansen elkaar op en iedere aanval kan een doelpunt opleveren. Doelman van Drij Boeren moet eerst Maes Andy buiten de backlijn afstoppen en een weinig nadien Martin Y Perez. Van Landeghem haalt nog eens staalhard uit maar De Ruysscher is ge woon een heel goede doelman en verhin dert een doelpunt. Eindstand: 1 -3. Bij het laatste fluitsignaal barsten de vreugdeta ferelen voorgoed los en wie 't Fort kent weet wat wij bedoelen. In een testwedstrijd de titel verliezen komt dubbel zo hard aan, maar Drij Boe ren was zeker niet de mindere van 't Fort maar een tikkeltje geluk ontbrak en de enkele fouten in de verdediging werden aan 100% afgestraft. Gezien het belang van de wedstrijd en het feit dat beide ploegen reeds 4x tegen elkaar gespeeld hebben kregen we toch weer een sportieve wedstrijd voorge schoteld. Hiervoor een pluim aan beide ploegen, spelers en begeleiders en ook aan dc scheidsrechters. Gezien de kwali teit van het geleverde voetbal, de organi satie en de sportiviteit was deze wed strijd reklame voor ons verbond. lie) UITSLAGEN Zaterdag beker 1/2 finale 't Stamineeken-FC Moerstraat 4-7 Testwedstrijd Kampioen zondagnamiddagreeks Drij Boeren-"t Fort 1-3 KALENDER Finale bekers Beker finale zaterdag Real Hansevelde-FC Moerstraat Beker finale zondag 't Fort-AFC Cocktail Wedstrijd voor donderdag 28/05 Wedstrijd algemeen kampioen van zondagreeks Hoop Vreugd-'t Fort Jaarlijks Bal van het Vlaams Sportverbond Waasland Onze jaarlijkse Kampioenenhulde is dit jaar voorzien op zaterdag 13/06/1992 in dezelfde zaal als vorig jaar, Zaal Ho- gendonck, Nijverheidslaan te Waas munster De kwartfinales van de Beker van Ham- me selekteerden weer vier topploegen. In het Zeelse derby Cloet-Löis was al vlug duidelijk dat Lois meer ambitie had. Een 2-9 eindstand liet daarover geen twijfel bestaan. De wedstrijd Atletico-Vossenhoek ver liep spannender en wegens de 1-1 eind stand moesten er penalties genomen worden. Daarin was Vossenhoek meer bedreven en het vond beter zijn weg tussen de doelpalen. In de wedstrijd De Clippeleir-Goalgetters kon het hoger gerangschikte De Clippe- leir de jongens uit Lebbeke nooit bedrei gen en het moest zich neerleggen bij de 2-4 nederlaag. Meer uitgesproken was de wedstrijd tus sen Sportwereld I en Ministars (de enige ploeg uit de vierde reeks die tot in de kwartfinale raakte). Het is geen vernede ring voor Ministars te verliezen met 10-2 tegen de kampioenenploeg Sportwereld. We gingen dus met Sportwereld en Goal- getters naar de halve finale. Het werd een enorm spannende wedstrijd tussen twee teams die overlopen van talent. De eind uitslag werd ook een logische 2-2. De penalties beslisten dat Sportwereld naar de finale ging. De andere halve finale tussen eersteklas sers Lóis en Vossenhoek werd meer afgetekend gewonnen door Lóis dat een ganse wedstrijd domineerde en dat vast besloten was om Sportwereld het vuur aan de schenen te leggen. 'Nog nooit hebben we tegen Sportwereld gewonnen maar de eerste keer zal de belangrijkste keer zijn', aldus coach Ras- schaert van Lóis. De halve finales in de schaal 'Sekretaris' werden knap gewonnen door Sportiven Pelemanie. Sportiv versloeg Brouwerij D'Hollander met 4-1. Toch een proficiat voor de brouwerijjongens die in de vierde reeks uitkomen en die voor de eerste keer zo ver konden doordringen. De wedstrijd Pelemanie (2e)-Luttib( (zaterdag) brak maar los in de tweei helft. Tot dan konden de jongens va Kastel, die wel voor de verrassingen va de bekerkompetitie zorgden, gelijke tra houden met Pelemanie. Maar na enkc kort op elkaar volgende doelpunten, was de kadans gebroken en gingen ze de bar in met 8-1. Vrijdag a.s. belooft het een voetbalavonc van formaat te worden in sporthal De| Wuiten. Met vier finales op rij kan mei niet anders dan voetbal van de bovensï plank verwachten. We starten om 19u(X met de bekerfinale voor dames tusser VHDB en kompetitiekampioen SOS Veile Om 20u00 betreden Sportwereld II er zaterdagkampioen Stinnyboys hetterrer voor de finale van de herfstbeker. Om 21 uOO is er de finale van de Schaa Sekretaris tussen twee ploegen uit de tweede reeks, Sportiv en Pelemanie. Als klap op de vuurpijl krijgen we oir 22u00 titelverdediger Sportwereld (kam pioen 1 ste reeks) tegen de tweevoudig!: ex-winnaar van de Beker de bekerwiiv naars Interliga, ZVC Lóis. Bekerwinnaars, kampioenen en alle ar dere ploegen uit de grote Hamse Za» voetballiga hebben hun jaarlijks feest t* dens de NACHT VAN DE SPORT op terdag 23 mei in Sporthal De Wuiten Hamme. Wie zich geroepen voelt om als ploeg in kompetitieverband aan te treden, twijfele niet om kontakt op te nemen met het Bondssecretariaat t.a.v. de heer De Boitselier Stefan Lange Haagstraat 31 9308 GIJZEGEM (Aalst) Tel: 053/70.33.24 Zowel voor de zondagvoormiddag als zaterdagnamiddag. Kandidaturen worden verwacht tegen 15 mei of ten laatste 30 mei 1992. Voetballen in een gezellige sfeer, dat kan bij het M.T.S.A. De secretaris, Van Campenhoud Hans

De Voorpost | 1992 | | pagina 20