F.C. Jong K.W.B. Elversele afgetekend Walivo's voetbalfeest Bekerfinale De Voorpost - 22.5.1992 21 LIEFHEBBERSVOETBAL Tijdens de kampioenschappen '87 - '88 won V.K.W. 70 de finale om de bekers van Het Vrije Waasland - Radio Land van Waas. Toen nogal onverwachts tegen F C. Corner en sindsdien, zou geen enke le Sint-Niklase ploeg nog tot de laatste vier doordringen. Ook nu niet en met Jong K.W.B. Elversele, F.C. Spaans Kwartier, F.C. Corner en R.C. Grember- gen, stonden een viertal gemeentelijke ploegen op het programma van uit of even buiten de grenzen van het Waas land. Voor de trootsting en wegens spe lersgebrek zou R.C. Grembergen echter nogal laattijdig bedanken. Alleszins geen stichtend voorbeeld en door de spontani teit van F.C. Rif, kon de vierde plaats door Walivo weer worden ingevuld. tuur aan een noemenswaardige doel kans. Uit de reakties van F.C. Corner sijpelde dan een vluchtschot van Wim- miam Merckx dat door de gastdoelman in twee tijden werd geneutraliseerd. Me teen werd ook de opwinding in de match aangezwengeld en Abdelmalek Afsai dwong ook de nummer één van F.C. Corner tot een schitterende save. Vanaf het tweede kwartuur zouden de Wuitens zich iets beter in het spelbeeld profileren en het werd toen ook meer evenwichti ger. Op een zestal minuten van de rust werd er door F.C. Corner ook geskoord. Op aangeven van Serge Van Den Bos sche vertrok William Merckx al dan niet in buitenspelstand en de Hamse puncher had toch nog drie pogingen nodig om zijn persoonlijk nummertje van Asseraou Hassan werd rakelings over besloten en ook Mark Van de Velde, had bij zijn poging geen meeval. Daardoor bleef de gevleide winst van F.C. Corner behouden en bij een der zeldzame counters langs een altijd aanspeelbare William Merckx, werd deze zelfs nog verdubbeld (2-0, 69e min.). Duidelijk tegen het spelbeeld in en nadat een schot van Asseraou Hassan nogmaals gelukkig werd ge weerd, skoorde Yakalse Bakkali tenslotte toch nog een tegenpunt voor F.C. Rif (2-1, 73e min.). Oververdiend ook trou wens en op een tiental minuten van het einde was er plotseling een heibeltje tus sen de beide ploegen met de Hamse Pierre Van Den Broeck en Yakalee Oak- Walivo. De ploeg Rit (Im) Troosting: F.C. Corner 2 F.C. Rif 1 (gestopt) Tijdens de jongste vijf seizoenen heeft F.C. Corner zich in het bekervoetbal tel kens bij de laatste vier kunnen klasseren. Het sukses daarbij werd eerder wissel vallig en de jongste uitschakeling voor de finale, werd helemaal niet verwacht. Bij Jong K.W.B. Elversele werd destijds slechts gelijk gespeeld en met acht goals tegen zeven, struikelden de Hamme- naars nadien bij de strafschoppen. Er gens een ontgoocheling ook voor F.C. Corner en de prestatie tegen F.Cr Rif, werd ook al niet veel beter. Nochtans waren de Wuitens duidelijk gehandikapt door de onbeschikbaarheid van Franky De Donder wegens voetbreuk en door diverse omstandigheden, ontbraken ook nog Rony De Beule, Mark Maes, Pierre Van Strijdonck en doelman Gert De Bac ker. Een noodploeg dus bij F.C. Corner met de straks 54-jarige Pierre De Donder en de 48-jarige Pierre Van Den Broeck ook nog tussen de lijnen. Twee oudjes welke zelfs nog degelijk presteerden in een bijzonder boeiende en aangename match. Het werd trouwens een zeer goed begin en dan vooral van een technisch beter F.C. Rif dat ook een bepaald over wicht afdwong. Snelheid, wilskrachtig en bijzonder balvaardig waren de voor naamste troeven in het spelconcept der Marokkanen en F.C. Corner, werd er een beetje door in de verdrukking gespeeld. Achteraan stond men evenwel op stevige benen bij de Wuitens en alleen Assera- naou Hassan de absolute smaakmaker bij F.C. Rif, geraakte in het eerste kwar- ploeg op winst te schieten (1-0, 39e min.). Zonder sukses probeerde Serge Van den Bossche nadien nog om de voorsprong van F.C. Cornerte verdubbe len. Een ploeg welke in de tweede helft echter nadrukkelijker tot verdedigen werd gedwongen en tweemaal langs As- sersaou Hassan en Mustafa Bourich, ge raakte een duidelijk beter F.C. Rif ook aan een aantal wenkende kansen. In die mo menten bleef F.C. Corner evenwel over eind en bij de eerste reaktie der Wuitens, had William Merckx bijna weer sukses. Met een knappe reflex voorkwam de doelman van F.C. Rif toen erger. Bij de Marokkanen stond de afwerking echter niet op scherp afgesteld. Een uitstekend kali van F.C. Rif. aan de basis. Dit tweetal werd toen ook nogal logisch uitgesloten doordat F.CCorner het voor de resteren de minuten liet afweten, eindigde deze zeer goede match tenslotte nog in mi neur.... De ploegen: F.C. Corner: Henri D'Hoey, Ronny Van Gucht, Benny D'Haese, Pierre Van den Broeck, Pierre De Donder, Franky Mette- penningen, Guy Rooms, Luk De Mal- sche, Luk De Clippeleir, Serge Van den Bossche en William Merckx. F.C. Rif: Jean-Paul De Ruysscher, Mark Van De Velde, Abdelmalek Afasi, Omer Kosé, Achak Drise, Abdelatie Jabbar, Walivo. Onze medewerker Roger Van Laere schenkt de beker voor de tweede plaats aan Spaans Kwartier (tv) Walivo. FC Corner uit Hamme behaalde de derde plaats (Iv) Mustafs Bourich, Azadrine Hassan (46e min. Christiaan Van Dam en 63e min. Ben Omar Mohamed), Mustafa Kosé, Asseraou Hassan en Yakelee Bakkali. Gele kaarten: Pierre De Donder (F.C. Corner), Abdelmalek Afasi (F.C. Rif) en Mustafa Bourich (F.C. Rif). Rode kaarten: Pierre Van den Broeck (F.C. Corner) en Yakalee Bakkali (F.C. Rif). Spelleiders: Antoine Boënne, André Van de Voorde en Richard Van Overmei- ren. Finale: Jong K.W.B. Elversele 5 F.C. Spaans Kwartier 2 Sinds de aansluiting bij Walivo skoorde Jong K.W.B. Elversele ook al uitstekende resultaten. In de zondagse tweede reeks werd er reeds tweemaal vice-kampioen gespeeld en tijdens het onlangs afgeslo ten seizoen, wonnen de blauwbroeken van coach Hilaire Verhelstde titel. Ook in het bekervoetbal skoorde Jong K.W.B. Elversele goed en dan vooral in de kom petitie van Het Vrije Waasland - Radio Land van Waas. Daarin werd al eenmaal de troosting verloren en thans was men nogal verrassend tot de finale doorge drongen. F.C. Spaans Kwartier trouwens ook door de onbedreigde nu twee winst bij R.C. Grembergen en het debuut van de ploeg uit De Klinge, kan bij Walivo ook al als bijzonder merkwaardig worden be schouwd. De poulains van sportschepen Karei Verhelst speelden eveneens kam pioen in de zondagse tweede reeks en nog beter dan de voornoemde resultaten, kan bijna niet. Voor de finale tegen Jong K.W., B. Elversele was F.C. Spaans Kwartier enigszins gehandikapt. Door de blessures van Maurice Struylaert, Dirk Van Bunder en Gino Verley. Ook de gele schorsing van Hilaire Kint scheelde een slok op de borrel voor de blauwhemden. Die ploeg nam trouwens een voorzichti ge start en een veel wilskrachtige Jong K.W.B. Elversele, was al onmiddellijk gevaarlijk. Ook al met een vrij vroeg sukses als Heinz De Kimpe met een kopbal de dwarsligger raakte en met gunstig gevolg kon hernemen (1-0, 9e min,). Blijkbaar stond de verdediging van F.C. Spaans Kwartier toen al op losse schroeven en ondanks een bepaalde evenwichtigheid, skoorde Heinz De Kim pe nogmaals met een lobbal (2-0, 15e min.). De gastploeg werd er ook duidelijk door aangeslagen en mede door een veelvuldig balverlies, werd Jong K.W.B. Elversele ook de meest aandringende en gevaarlijkste ploeg. (Een uitzondering hierop was echter de zeer goede vrij schop van Marcel Cockheyt welke door doelman Moens schitterend in hoek schop werd geduwd. Nadien was het de beurt aan Jong K.W.B. Elversele met een serieuze poging van Geert Gerlo en als Luk Peleman een kans miste, kon hij met een retro hernemen en via verdediger Ivan De Loor werd de stand in het voor deel der gastheren toch opgedreven (3-0, 26e min.). In het derde kwartuur had F.C. Spaans Kwartier dan een betere periode maar van de schaarse kansen konden Marcel Cockheyt en Wim De Cock toen geen gebruik maken. Een vrij evenwichtige tweede helft waarin Jong K.W.B. Elversele echter nogal vroeg skoorde. Bij een hoekschop van Guido Peersman verraste Heinz De Kim pe met een knappe kopbal iedereen (4-0, 50e min.). Nadat wisselspeler Mark Peersman ook nog even dreigde geraak te F.C. Spaans Kwartier langs Wim De Cock dan toch aan een tegenpunt (4-1 57e min.). De grensploeg werd toen ook een beetje agressiever maar kon toch niet helemaal overtuigen. Jong K.W.B. Elversele echter wel met een persoonlij ke aktie van Luk Peleman waarbij ook een aantal verdedigers werden uitge schakeld en Heinz De Kimpe, faalde al leen voor een verlaten doel. Het rijtje der gemiste kansen werd nadien nog aange vuld door Gerrit Pauwels en F.C. Spaans Kwartier en Heinz De Kimpe met Luk Peleman van Jong K.W.B. Elversele. Op de rand van het zesde kwartuur skoorde de ploeg uit De Klinge tenslotte toch bij een aktie langs Robert Van Landeghem en een afgeweerde bal, werd toen door Raoul Vergauwen tot een doelpunt om gebogen (4-2,73e min.). Goed ook voor een beetje spanning maar F.C. Spaans Kwartier geraakte niet verder. Integen deel bleef Jong-K.W.B. Elversele de ge vaarlijkste ploeg met mogelijkheden Na het afsluiten van Walivo's kampioenschappen welke volgens traditie nu ook weer bijzonder spannend verliepen, wordt de volle aandacht op het weekend der bekerfinales afgesteld. Dat werd goed voor een afwisselend en groots spektakel met Jong K.W.B. Elversele en F.C. Oud Geel als de uiteindelijke laureaten. Ploegen, die uitstekend presteerden en deze analyse kan tevens vooreen viertal scheidsrechterlijke trio's worden doorgetrokken. Gunstig werd ook op de publieke belangstelling bij Walivo's bekerweekend en vooral op zondag, was deze buitengewoon. Ergens een traditie ook en in verband met de organisatie, skoorde Walivo's bestuursploeg wéér hoog. Eigenlijk niet eens uitzonderlijk bij het voornaamste voetbalverbond in Waas en tijdens Walivo's jongste bekerweekend, werd de standing ook nog opgetrokken door de aanwezigheid of een verontschuldiging van een aantal prominenten met Minister Freddy Willockx, volksvertegenwoor diger Frans Wijmeersch, de Sint-Niklase w.n. burgemeester Hunfred Schoeters, de Schepenen Urbain Vercauteren en William Meersman, sportraadvoorzitter Gerard Hontinck en Karei Verhelst, sportschepen van Sint-Gillis-Waas... Kim langs Luk Peleman en Mark Peersman. Tenslotte was het Gino Cornu welke met een kopbal nog skoorde bij een hoek schop van Guido Peersman (5-2, 86e min.)... De ploegen Jong K.W.B. Elversele: Peter Moens, Hans Bauwens, Johan Elewaut (46e min. Leo De Looze), Giovanni Cornu, Pierre Speleman, Luk Peleman, Filip Bauwens, Guido Peersman, Herman Verhelst (63e min. Luk Neirinck), Heinze De Kimpe en Geert Gerlo (46e min. Mark Peersman). F.C. Spaans Kwartier: Dirk Brijs, Ro- nan Rombaut, Marinus Van der Kelen, Ivan De Loor, Danny Van Landeghem, Raoul Vergauwen, Gerrit Pauwels, Mar cel Cockheyt (46e min. Oswald Baert), Rudy Van Bunder (46e min. Gino Rom baut), Wim De Cock en Robert Van Lan deghem. Gele kaarten: Hans Bauwens (Jong K.W.B. Elversele) Spelleiders: Patrick Van Geem, Roland Windey en Luk Janssens... Walivo. Jong KWB-Elversele kreeg de beker Het vrije Waasland uit handen van Ronny Van Langenhove (Iv) Walivo. De scheidsrechters van de bekerfinale (Iv) Walivo. Spaans Kwartier behaalde een tweede plaats in de bekerwed strijd (Iv) Walivo. De scheidsrechters die de troosting floten (Iv)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21