L. Troch (EP. Vervliet (E), A. Van Woensel (D) en J. Heyndrickx (C) M. Mortier (E+), J. Van Slycke (E), A. Van Woensel (D) en F. Roelekens (C) Bontinck en Troch laureaten De Voorpost - 22.5.1992 - 23 IMJCMtiW' WIELRENNEN W.A.O.D.-veteranen op zondag in Laarne-Meerskant In de nabijheid van de riante woning van beroepsrenner Etienne De Wilde gingen de WAOD-veteranen strijden voor de overwinningen. De zon was terug van de partij, wat altijd lekker is meegenomen. Voor deze tweede uitgave kwamen 73 renners opdagen. De spanning van daags voordien was er echter niet. Bij de categorie E-plus werd er wel gere den aan een hoog tempo. Niettegen staande een hele resem ontsnappings pogingen kon geen enkele renner zijn stempel op de wedstrijd drukken. Enkele favorieten hadden met pech af te reke nen, onder wie Maurice Vandercruyssen en Willy Daem. Naar het einde van de wedstrijd lanceerden Daniël De Pauw en Etienne Verheggen nog een offensief maar kregen geen vrijheid. Uiteindelijk won Lievin Troch de wedstrijd en wel op dezelfde manier zoals hij de vorige week had gedaan. In de laatste kilometer een keiharde demarage, een moment van twijfel bij de anderen en meteen een kloof I De drie vluchters te Laarne Leo Vanderschoot die John Heyndrickx verbergt en Gilbert Van Geneugten. Oud beroepsrenner Lievin Troch (links) die de hele bende versloeg in zijn eigen Laarne en rechts Jos Verhaert (cat. F) Rechts Paul Ven/liet die eveneens zijn eerste seizoenzege mocht vieren in de D-reeks met naast zich Johan Van Slycke (E) reeds gewoon de bloemen te ontvangen. slaan die volstaat op met minieme voor sprong te winnen. Marcel Mortier moest vrede nemen met een tweede plaats voor Albert Kesteloot en Maurice Verbeke. Bij de D- en E-reeks was evenmin veel animo. Niemand bleek in staat de wed strijd echt open te breken, alhoewel en kele renners (Robert Gobert, Johan Van Slycke, Carlos De Clercq) hun beste beentje voorzetten. René Fiers slaagde erin enkele ronden alleen aan de leiding te rijden, maar daarmee is alles gezegd. Bij het uitdraaien van de laatste bocht duwde Paul Vervliet (E-renner) zo krach tig op de pedalen dat hij een vijftal meter voorsprong nam en dit bleek juist genoeg om met een zucht te winnen voor de D-renner August Van Woensel die onder tussen wellicht een handeltje kan begin nen in de gewonnen bloemen (het is toch niet alle dagen moederdag). De andere ereplaatsen werden bezet door Raoul Lampaert, Milo Moentjes en Robert Go- bert. Voor de gelegenheid was de C-categorie maar mager bezet. Slechts 16 C-renners namen de start. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat er niet gereden werd. De eerste onruststoker was Willy Mathijs. Vervolgens kwamen Willy Roels en John Heyndrickx aan de bak. Ze werden, na een prachtige inspanning, vervoegd door Leo Vanderschoot en Gilbert Van Heug- ten (blijkbaar een man in vorm). De groep legde zich hier niet bij neer. Ribert Ferket, Gilbert De Coster, Francis Helleputte, e.a. probeerden nog weg te raken maar het lukte niet. Op een gegeven ogenblik had bij de kopgroep Willy Roels een bocht verkeerd ingeschat en raakte naast de weg. Hij werd gedwongen voet aan de grond te zetten en zijn medevluchters maakte daar dankbaar gebruik van om keihard door te gaan. Roels kon het gat niet meer dichten en zag een bijna zekere zege door de vingers glippen. Die zege ging naar John Heyndrickx die in de spurt Gilbert Van Heugten en Leo Vander schoot achter zich liet. Willy Roels was toch nog attent genoeg om de spurt voor de vierde plaats te winnen voor Jan He rentals. M.V.A. De uitslagen Cat E+: 42 deelnemers: 1. Lievin Troch (Laarne) de 54 km. in 1 u. 22 min., 2. Marcel Mortier, 3. Albert Kesteloot, 4. Maurice Verbeke, 5. Marcel Chamonin, 6, André Van Oost, 7. Daniël De Pauw, 8. Jos Verhaert, 9. Lucien Asseau, 10. Rei- mond Pieters. Cat. E en D: 14 deelnemers: 1. Paul Vervliet (Puurs) de 58 km. in 1 u. 30 min., 2. August Van Woensel (1ste D), 3. Raoul Lampaert (D), 4. Emile Moentjes (D), 5. Robert Gobert (D), 6. Johan Van Slycke (E), 7. René Meul (D), 8. Carlos De Clercq (D), 9. Dirk De Ruyter (E), 10. Piet Marchand Cat C: 17 deelnemers: 1. John Heyn drickx (Nieuwkerken) de 62 km. in 1 u. 30 min., 2. Gilbert Van Heugten, 3. Leo Vanderschoot, 4. Willy Roels, 5. Jan Herentals, 6. Willy Mathijs. 7. Maurice Van Petegem, 8, Edilbert Keppens, 9. Ribert Ferket, 10. Eric Van Landschoot, Volgende wedstrijden: - Zondag 24 mei 1992 te Waasmunster, Sousbeekstraat (Ruiter). Start om 14 u. voor cat. E en E+ (afstand 48 km.) en om 15u30 voor cat. C en D (afstand 57 km.) - Zondag 24 mei 1992 te Beveren- Waasm., Kruibeekse Steenweg, startom 15u00 voor cat. A en B (afstand 80 km.) - Maandag 25 mei 1992 te Destelber- gen, Dendermondse Steenweg, start om 14u00 voor cat. E en E+ (afstand 55 km.) en om 16u00 voor cat. C en D (afstand 65 km.) - Donderdag 28 mei 1992 te Eksaarde, Rechtstraat. Start om 14u00 voor cat. E en E+ (afstand 50 km.) en om 16uQQ voor cat. C en D (afstand 65 km.) - Donderdag 28 mei 1992 te Belsele- Waas, Puivelde, Start om 14u30 voor cat. A en B (afstand 83 km.) en om 16u30 voor inwoners Puivelde (afstand 41 km.) Freddy Roelekens kwam, zag en Ljni<s johan Van Slycke (E) en rechts Marcel Mortier (E+) winnaars te overwon te Nederzwalm (C) Nederzwalm. W.A.O.D.-veteranen op zaterdag in Nederzwalm Voor de tweede maal dit wielerseizoen waren de WAOD-veteranen te gast in het prachtige Nederzwalm, streek bij uitstek voor de wandelaars. De renners, in grote getale opgekomen (91 renners) waren er echter niet om te wandelen. Ze maakten er twee prachtige en spannende wed strijden van. Een prachtig weertje maakte de sfeer compleet. Heel wat toeschou wers hadden inderdaad plaats genomen op het met zon overgoten terras van de Taverne 'De Biestmolen', waar het alle maal om doen was. De categorie E en E-plus was nog maar pas gestart of de Nederlander Dirk De Ruyter trok reeds in de aanval. De verre reis die hij had gemaakt (afstand 260 km.) moest renderen. Die andere Neder lander Piet Marchand kende blijkbaar de kwaliteiten van zijn landgenoot en sprong hem onmiddellijk achterna, gevolgd door Roger Vermeersch. Johan Van Slycke kon samen met Frans Nees de achter stand overbruggen en als laatsten kon den ook nog Marcel Mortier en René Fiers de aansluiting bewerken. Marcel Mortier, als enige E-plusser zat in een zetel, zeker als hij was van de overwin ning in zijn reeks. De anderen verstonden elkaar goed en bouwden een mooie voorsprong op. Johan Verrezen en Lu cien Van De Meerschaut (tweede plus ser) hadden net iets te lang gewacht en konden de koplopers niet meer veront rusten. Met nog 1 kilometer te gaan plaatste Piet Marchand een ultieme de marage, Johan Van Slycke was waak zaam qenoeg en kon Marchand, al was het dan met een enorme krachtinspan ning, remonteren en de overwinning op zak steken. Piet Marchand werd tweede voor René Fiers en Dirk De Ruyter. Ook bij de categorie C en D hoefde men niet lang te wachten om de goede ont snapping te noteren. Bij de eerste door tocht reed Mare De Bruycker licht afge scheiden aan de leiding. Vier renners konden de koplopers niet meer veront rusten. Met nog 1 kilometer te gaan plaatste Piet Marchand een ultieme de marage, Johan Van Slycke was waak zaam genoeg en kon Marchand, al was het dan met een enorme krachtinspan ning, remonteren en de overwinning op zak steken. Piet Marchand werd tweede voor René Fiers en Dirk de Ruyter. Ook bij de categorie C en D hoefde men niet lang te wachten om de goede ont snapping te noteren. Bij de eerste door tocht reed Mare De Bruycker licht afge scheiden aan de leiding. Vier renners konden de koploper vervoegen: Freddy Roelekens, Gilbert Van Heugten, Francis Letters en Mathieu Hendrickx. Nog eens een groep van vijf (Willy Gillis, Willy Roels, Vic Van Den Eynde, Mare Mi- chiels en Freddy Foré) gingen op zoek naar de leiders. Hoe hij zich ook inspan de, zij konden geen meter van hun ach terstand goedmaken, integendeel het was de kopgroep die steeds verder uit liep. Bij de achtervolgers kende Willy Gillis pech toen zijn tube afsloeg. Op het nippertje kon hij een valpartij en een aanrijding vermijden. Tot een spurt voor de zegebloemen kwam het niet want Freddy Roelekens ging er met nog twee ronden voor de boeg alleen vandoor. De dichtste ereplaatsen gingen respektieve- lijk naar Mare De Bruycker, Francis Let- 38 toeristen werden de baan opgezon den door sponsor Gilbert Wilssens voor 15 ronden. Half koers ontsnapte Mare De Backer die voor eigen volk een sterke prestatie wilde leveren. Hij reed vier ronden voor het peloton uit en werd daar na ingehaald en voorbijgestoken door zes renners die met lichte voorsprong de laatste ronde ingingen. Zeienaar Bon- tinck nam geen risiko's en kwam alleen binnen. Taelman klopte de rest voor de 2de plaats. Uitslag 1Martin Bontinck (Zele) de 45 km. in 1.04; 2. Rudy Taelman op 100 meter; 3. Luc Van Puivelde; 4. Etienne Vandevel- de; 5. Freddy Luyckx; 6. Dirk Heyndrickx; 7. Bart Vertriest; 8. Yvo Piessens; 9. Freddy Vlerick; 10. Patrick De Backer. 53 WAOD-liefhebbers aan de start voor 25 ronden. Vechtjas Mare Borggraef ging direkt in de aanval en kreeg volgen de renners mee Sandrie, Van Paemel, Troch, Gino Verbraecken, De Jonghe en Claessens. Zij liepen uit tot 1.20. Onder druk van Van Dijck, Meul en Marco Smet werkten zich 12 renners los uit de groep en kregen aansluiting met de koprenners. Doch on middellijk ging een sterke Dirk Troch opnieuw weg en Claessens, Van Paemel en De Jongje gingen mee en veroverden opnieuw 50 sekonden. Marco Smet trok alleen op achtervolging en naderde tot op 100 meter. Troch, werkelijk de sterke man, liet zijn mede vluchters in de steek en won verdiend deze wedstrijd. ters en Gilbert Van Heugten. Bij de ach tervolgers was Willy Roels de snelste voor Vic Van Den Eynde. Om de winnaar te kennen van de D-reeks moest er geteld worden tot de 14de plaats en het was eens te meer August Van Woensel die het bloemstuk kon meenemen naar het Ant werpse Berchem. M.V.A. De uitslagen: Cat. E35 deelnemers: 1Marcel Mor tier (Zomergem) de 54 km. in 1 u. 29 min., 2. Lucien Van De Meerschaut, 3. Albert Kesteloot, 4. Jean Portaels, 5. André De Vos, 6. Walter Coussens, 7. Lievin Troch, 8. Sylvère De Vos, 9. André Van Oost, 10. Herman Lison. Cat E: 11 deelnemers: 1. Johan Van Slycke (Lovendegem), z.t., 2. Piet Mar chand, 3. René Fiers, 4. Dirk De Ruyter, 5. Roger Vermeersch, 6. Frans Nees, 7 Johan Verrezen, 8. Jean De Wanne- maecker, 9. Roger Verhelle, 10. André Bruneel, Cat. C en D: 45 deelnemers: 1. Freddy Roelekens (Herzele), de 63 km. in 1 u. 32 min., 2. Mare De Bruycker, 3. Francis Letters, 4. Gilbert Van Heugten, 5. Mat- thieu Hendrickx, 6. Willy Roels, 7. Vic Van Den Eynde, 8. Freddy Foré, 9. Mare Michiels, 10. René De Bruycker. WAOD-wielrennen in Sint-Niklaas Uitslag 1. Dirk Troch (Melsele) de 75 km. in 1.50 uur; 2. Félicien Claessens op 20". 3. André Van Paemel, 4. Guy De Jonghe; 5. Marco Smet op 30"; 6. Geert Van Speybroek op 1 minuut; 7. Jan Meul; 8. Patrick Van Renterghem; 9. Roger Beelaert; 10. Yves Petereyns; 12. Patrick De- maere; 13. Freddy Oelbrandt; 15. Gino Verbraecken; 16. Johan Bol- laert; 18. Erwin Van Sande; 20. Bob Pissiersens; 25. Frank Dewil- de; 26. Freddy Muylaert; 27. Luc Deblock. August Van Woensel (D) die onder hand een handeltje kan beginnen in bloemtuilen. John Heyndrickx die zijn eerste seizoenzege behaalde te Laarne. De C- en D-reeks vertrekkensklaar te Nederzwalm.

De Voorpost | 1992 | | pagina 23