Drie punten tegen Ninove, punt verspeeld in Braine Kastel onderuit in topper Kaatskalender Beker van België Kaatsen in Opstal Terjoden Idegem 12 15 Kaatsen in Hof ten Rode Kaatsen te Kerksken 26 - 22.5.1992 - De Voorpost KAATSEN 2e Nationale Baasrode V.A. 15 Ninove 5 Tegen een weliswaar gehandicapt Nino ve slaagde Baasrode V.A. erin zijn twee de 3-punten-zege te boeken dit seizoen Hierin was men tijdens het voorbije sei zoen geen enkele maal gelukt zodat het nog maar eens duidelijk wordt dat dit Baasrode V.A. zich gevoelig heeft ver sterkt. Het derby begon nochtans matig voor de thuisploeg (0-2) maar enkele goede opslagbeurten bracht het vertrou wen zodat het trio Van Duysen - Nissens - Koek zeer regelmatig ging akteren in de terugslag en V.A. nam een 4-2 voor sprong. Bij de thuisploeg was de ge kwetste Quisquater vervangen door de jonge Nobels maar dit belette niet dat Ninove in de vernieling werd gespeeld. De 300 toeschouwers keken dan ook verbaasd op als de rust er aankwam met een 8-2 stand. Het werd zowaar 12-2 toen Nissens spectaculair overkeerde bij 40-40 maar dan al gingen de Baasrood- se supporters uit hun bol. Toch trachtte Ninove nog een punt te redden langs Boulanger, nam de drie volgende spelen voor zijn rekening maar in het volgend spel brak Nobels het bezoekende offen sief met een perfekte opslagbeurt. Het werd 13-5 en nu brak de veer definitief bij de bezoekers die voor het seizoen toch gestipt werden als kanshebbers op de titel. Zondag Braine-Rebecq 15 Baasrode V.A. 14 Na de bijzonder knappe zege tegen Nino ve de dag voordien, kwam de nederlaag tegen Braine-Rebecq eerder ontnuchte rend over. Inderdaad, in het Walenland gaf Baasrode een puntje prijs tegen een ploeg die beslist «te pakken» was. V.A. leverde inderdaad bijzonder onzuiver wat hen een hele reeks vijftienen kostte en uiteindelijk aan de basis lag van het verlo ren punt. Baasrode, nog altijd met Nobels in de plaats van Quisquater, begon goed (0-2) dankzij overgekeerde ballen van Koek en Nissens maar dan begon het festival slechte opslagen. Toch bleef V.A. bestendig leiden - dankzij goed werk van het duo Nissens - Van Duysen in de terugslag - maar via 5-7 geraakte de thuisploeg toch aan een gevleide 7-8 ruststand. Ook in de tweede helft bleef V.A. onzuiver in de opslag en bij 11-10 nam de thuisploeg voor het eerst de leiding. Van Duysen speelde nochtans opvallend sterk als achterman maar Brai ne leidde toch met 13-11 toen op 40-40 Baasrode nog maar eens buiten leverde. Bij 14-11 leek de wedstrijd gespeeld maar vooral Nissens en Van Duysen ga ven zich nog niet gewonnen en brachten V.A. langszij. In het laatste en beslissen de spel werd het 40-40 maar met de laatste bal had Braine meer geluk dan de bezoekers en meteen was V.A. een punt kwijt dat eigenlijk nooit had mogen prijs gegeven worden. Bevordering Baasrode V.A. 15 Denderbelle 8 Nu Baasrode opnieuw kon beroep doen op het duo Bart en Wim Claes kwam de jonge ploeg er weer een stuk solieder voor Dat ondervond Denderbelle vrij vlug want het werd 3-1 en 6-3. Bij Den derbelle deed Ed. De Vroe er alles aan om de bakens te verleggen maar het was toch alleen omdat men bij V.A. achteraan ging blunderen dat de bezoekers konden aansluiten net voor de rust (8-7). Geluk kig voor de thuisploeg was P. Willaerts in die periode de sterkmaker, zoniet... Na de rust leek Baasrode opnieuw de draad te hebben opgepakt. Het werd 13-7 en Denderbelle dat al het punt binnen had drong niet meer aan. Het feit dat de voorzichtig wederoptredende Wim Claes aan de koord bleef en Willaerts daardorte veel alleen stond in de terugslag, kostte V.A. wellicht een punt. Maar al bij al kan deze experimentele opstelling misschien in de toekomst vruchten afwerpen. Jeugdkaatsen Kadetten Brussegem 13 Baasrode V.A. 6 Alhoewel leider Brussegem over een bij zonder sterk geheel beschikt kan Baasro de het die ploeg moeilijk maken. Maar blijkbaar geraken de jongens van de Broekkant hun «komplex Brussegem» niet kwijt waardoor zij steeds tegen die ploeg onder hun mogelijkheden blijven. Brussegem begon sterk (2-0) maar via een rake opslagbeurt van Vrijders werd het 2-1 en tot 5-11 bleef het op de tweede plaats gerangschikte V.A. in het spoor van de leiders. Maar de drie daaropvolg ende spellen gingen verloren bij 40-40 en Brussegem liep uit tot 9-4. Baasrode dat te weinig in zijn kansen geloofde vecht dan toch terug om een punt te redden waar zij bij 11-6 in slaagden. Pupillen Baasrode V.A. 10 Wieze 1 Leider Baasrode liet de bezoekers geen schijn van een kans. Het werd rust met 5-0 en in de tweede helft kon Wieze dan toch het eerreddend punt binnen halen bij 8-1. Beker van België Baasrode V.A. 13 Hamme-Zogge 0 Deze schiftingswedstrijd voor de Belgi sche Beker betekende voor de thuisploeg enkel een formaliteit. Hamme-Zogge werd overklast in alle lijnen, haalde geen enkel spel binnen zodat Baasrode zich bijzonder gemakkellijk kwalificeerde voor de volgende ronde. E. Hogere II 24/5 15.00 Crupet-VA Baasrode 23/5 15.00 VA Baasrode-Braine P. 28/5 15.00 VA Baasrode-Feluy Hogere III 24/5 15.00 Lagere II 28/5 15.00 Kastel R&Vl -Chapelle Terjoden-Okegem Kastel R&Vl -Tourpes Zandbergen-Terjoden Bevordering 23/5 15.00 24/5 15.00 Zele D.-Grimminge Dend. Klub XV-Grimminge Aalst Herl.-Kokejane VA Baasrode-Galmaarden Wieze Sp.-Zele D. Herdersem-Overboelare Opstal Pel.-Baardegem 28/5 15.00 Overboelare-Wieze Sp. Aalst Herl.-Herdersem Kokejane-Baardegem Denderb Vl-Galmaard. Opstal Pel.-VA Baasrode Junioren 22/5 18.30 23/5 15.00 De Toekomst-lddergem St.-Anna-H.-Zele Durmen Lagere I 23/5 15.00 Kastel R&VI.-Nieuwerk. 24/5 16.00 De Toekomst-Willebroek 15.00 St.-Anna-H.-Hoké Er. Kerksken-Opwijk VBR Puurs-Hamme-Zogge 28/5 15.00 Hoké Er.-De Toekomst Puurs-St.-Anna-H. Nieuwerkerken-Opwijk Hamme-Zogge-Kerksken 23/5 15.00 Opstal Pel.-Nieuwerkerk. Terjoden-Wieze Sp. 24/5 15.00 Nieuwerk.-Terjoden Willebr.-Dend. Klub XV 28/5 15.00 Kerksken-Dend. Klub XV Terjoden-Willebroek Wieze Sp.-0pstal Pel. Kadetten 22/5 18.30 VA Baasr.-Baasr. HTR Brussegem A-St.-Anna-H. 23/5 10.00 Hoké Er.-Bmssegem B Miniemen 24/5 10.00 Terjoden-Kastel R&Vl. Opstap Pel.-Hamme-Z. Kerksken-Herdersem 10.30 Wieze Sp.-Baasr. HTR 27/5 18.30 Brussegem-Kerksken Herdersem-Opstal Pel. Pupillen 24/5 09.00 Brusseg. B-Zele D. B Wieze Sp.-Terjoden 10.00 Brusseg. A-Kastel A Kastel B-Herdersem Zele D. A-VA Baasrode Nieuwerk.-Opstal Pel. 28/5 10.00 Hamme-Z.-Wieze Sp. Terjoden-Zele Durm. A VA Baasrode-Kastel R&Vl. Zele Durm. B-Nieuwerk. 10.30 Herdersem-Brussegem A Hogere III Miniemen Wieze 8 Opstal 13 Opstal was te sterk voor het nochtans niet slecht spelend Wieze. Pelote kon bij de rust reeds een riante voorsprong van vier spelen bijeen rapen. Na de rust ging het onmiddellijk naar 3-10 en 4-11 en dit was dank zij de sublieme tussenkomsten van Tim Meys- mans en beloftevolle jeugdspeler. Opstal wisselde dan twee spelers om elkeen eens spelgelegenheid te gunnen, maar het dan toe zwakke Wieze kon opnieuw in de wedstrijd komen en nog vier spelen binnenhalen. Probleemloos kon Opstal zich voor de volgende ronde plaatsen. Hogere III Isières 9 Kastel Rap en Vlug 15 (ruststand 6-8) Een vrij harde noordenwind was duidelijk een tegenstander voor de kaatsers. Zo wel de keerders als de opslagers hadden het moeilijk om de wind te lijf te gaan. Het terrein leende zich niet voor spektakulair spel. De bezoekers kenden twee archi-slechte opslagbeurten en ze kwamen op een 2-0 achterstand te staan. Gelukkig voor de Kastelse ploeg gebruikte het keerderstrio het hoofdje en samen konden ze de ach terstand ombuigen in een 2-4 voor sprong. De thuisploeg, vorig jaar kampi oen van de provincie Henegouwen, liet niet begaan en ze kwamen opnieuw bij 6-5 aan de leiding. Dit was de laatste maal dat ze de leiding in handen konden nemen en bij de rust hadden de gasten reeds twee spelen voorsprong. Na de verfrissingen ging Kastel even op het gaspedaal drukken en vrij vlot liepen de Kastelse spelers van de tegenstander weg. Bij 6-11 begonnen de bezoekers te knoeien bij de opslagen en zelfs Van Daele hielp de tegenstrever aan een paar spelen. De thuisploeg was tevreden met dit geschenk zodat ze een punt uit de brand hebben gesleept. De Kastelse ploeg speelde als een goed gesloten geheel en bracht een prachtprestatie naar voor. Eens de gasten de aanpassing van de straat en de borduuromstandig- heden hadden verwerkt, kon de tegen stander geen ernstige bedreiging meer vormen voor de zege. Idegem 15 Kastel Rap en Vlug 14 (ruststand 8-7) De topwedstrijd tussen de Vlaamse ploe gen die momenteel de lijst aanvoeren in Hogere III heeft gebracht wat er van verwacht werd. Spanning en spektakel, een thriller waardig, met alles erop en eraan, zelfs de uitslag. De twee gerenommeerde keerders van Idegem. Allaert en Sierlies, moesten in de beginfase het hoofd buigen onder de zware mokerslagen tijdens de opslag beurten van de Kastelse spelers. De bal len, gedragen door de wind, belandden ver in het achterveld en de keerders konden deze niet verwerken. De bezoe kers liepen uit tot 1 -5 en Seulies ver dween op dat ogenblik naar de koord. Hij werd op zijn vertrouwde plaats vervan gen door de onverslijtbare Eddy Van der Haegen. Deze laatste wees zijn mede spelers de weg zodat Idegem langzaam maar zeker het initiatief over het wed- strijdgebeuren kon overnemen. De wed strijd kantelde bij een 2-5 stand, toen bij een 40-40 gelijke stand Danny Van Duy sen een heel gemakkelijk te winnen kaats verloor. De gasten moesten hun zuur verworven voorsprong prijsgeven bij 5- 5. Een sterk opslagspel van Jo Van Daele bracht Kastel opnieuw aan de leiding maar wanneer Herman Vernimmen in het volgend spel slechts drie opslagen afle verde, keek Kastel tegen 8-7 achterstand aan bij de rust. Volgens het geleverde spelpeil verdiende Kastel beter. Na de rust konden de Moerzekenaars het zo belangrijke eerste spel van de tweede helft binnenhalen. Bij een 10-10 gelijke stand leverde Jo Van Daele nog maar eens vier foutloze opslagen af en meteen was Kastel opnieuw gelanceerd om de tegenstander onder de knoet te houden. De bezoekers waren nu in alle geledingen de betere en het liep verdiend tot 12-14 uit. De achterman van Idegem, Allaert, was intussen ook al naar de koord verhuisd en zelfs vervangen door Goossens, maar de oudjes Pirette en Van der Haegen bega ven niet bij de thuisploeg. Kastel pro beerde telkens uit te maken, iets té gefor ceerd misschien. Al met al liet dame fortuna de bezoekers in de steek en bij een 14-14 stand begon Pirette aan zijn recital. Via enkele sterke opslagen bezorgde hij zijn ploeg de zege. Een grote troost voor Kastel is dat zij over een jong vijftal beschikken. Het talent staat borg voor een grote toekomst en groei van de klub Kastel verloor dit tref fen door een teveel aan buitengeleverde ballen Liefst vijfentwintig belandden er buiten de lijnen tegen veertien voor Ide gem. Een anekdote is dat Van Duysen een bal over de achterlijn leverde Vol gende schok is op de villa op 23 mei tegen Terjoden. LAGERE I Kastel Rap en Vlug Hoké Erembodegem (ruststand 4-8) Kastel, nog steeds zonder overwinning, is op zoek naar zijn eerste zege. De thuisploeg kon ook nu niet optornen te gen de bezoekers. Erembodegem, met Lambert en De Kerpel als uitblinkers, verhinderde dat de gastheren een puntje konden bemachtigen. Nochtans was de Kastelse ploeg goed op weg maar bij een 6-4 stand leidde een misverstand tussen Ringoot en Van Duysen tot onenigheid in de ploeg en hiervan profiteerde Hoké maximaal om de drie punten binnen te rijven. JEUGD Kastel Rap en Vlug 7 Opstal Pelote 10 Dit duel tussen de twee ongeslagen ploe gen uit de reeks groeide uit tot een span nend duel. waarbij Opstal, gedragen door grootmidden Meysmans, een grote, sterke jongen, een junior bijna, het laken naar zich toetrok. De thuisploeg, sterker en vollediger in de opslag, verloor de beste gelegenheden om een spel binnen te halen door de slechte beurt van de koordspelers. Het was dan ook meer dan noodzakelijk dat de koordspelers na de rust vervangen werden door de reservespelers, maar dat verzwakte Kastel nog meer, maar als men niets probeert wordt men zo naar de slachtbank geleid. De grootste tegenslag had Kastel te verwerken met de totale offday van grootmidden Davy Vlae- minck. Door zijn falen lag voor de bezoe kers de deur meteen wagewijd open voor de zege. JUNIOREN Kastel Rap en Vlug Galmaarden Een grillige, krachtige noordenwind tei sterde de Villa en bemoeilijkte de inter cepties tijdens deze partij. Vooral Kastel liet zich misleiden door de wind en lever de een pak ballen buiten de lijnen Dit liet een zwak bezoekend Galmaarden toe om gemakkelijk een punt naar huis mee te nemen en bij 10-10 kwamen ze zelfs de gastheren ernstig bedreigen Gelukkig voor Kastel bleef grootmidden Peter De Winter goed keren. Zo konden de Kastel se spelers, mede door het prachtige op slagspel van Frangis Van Den Broeck, tijdens het laatste spel de overwinning binnenhalen Van Den Broeck werd zopas geselek- teerd voor de nationale juniorenploeg. Zijn tussenkomsten aan de koord verlie pen niet altijd zoals hij het gewild had maar met zijn laatste opslagbeurt deed hij zijn selektie alle eer aan. Bij de bezoe kers viel de grootmidden op en deze naam valt te onthouden voor de toe komst, Gunther Matthijs. Dank zij deze zege blijft Kastel eerste achtervolger op leider Idegem. Het duel tussen de twee beste ploegen uit deze jeugdreeks is ge pland op vrijdag 29 mei te 18u 30. BEKER VAN BELGIE Pupillen 1* ronde Brussegem-Nieuwerkerken 7-0 Kastel-Nieuwerkerken 7-1 Kastel-Brussegem 3-7 Het beginnend Nieuwerkerken was zeker niet opgewassen tegen de twee oppo nenten die al langer met een jeugdwer king bezig zijn. Alleen de finale tussen Kastel en Brussegem was een knappe partij. Tot 3-3 kon Kastel nog de indruk wekken even sterk te zijn als de gasten, maar dit was slechts schijn. De bezoe kers vormden zowel in het keren als in de opslag een veel beter en sterker geheel. De gebroeders Van Kerckhoven waren de uitblinkers. Bij Kastel was Wielandt de meest intelligente speler en hij werd goed bijgestaan door Van Vossole Tim en Jan Van Brempt. Brussegem is geplaatst voor de volgende ronde. Miniemen Hamme-Zogge 4 Kastel Rap en Vlug 13 Het bezoekend Kastel, gevormd uit stevi- (ruststand 7-8). Het keerderstrio van de thuisploeg maak ten een slechte beurt. Nochtans kon zei! de eerste helft via goede opslagbeurter het evenwicht in het wedstrijdgebeurerl behouden... Voor de thuisploeg wasaclv: terman Allaert de grote boosdoener. \y sloeg elke hem toegespeelde bal praclv tig ver terug in het trapezium. Volgens tor geleverde spel verdienden de bezoekers de 7-8 ruststand. Na de pauze bleven de gastheren drie opeenvolgende speler terplaatse. Terjoden kreeg maar geen va op het gebeuren en van de acht speler die op 40-40 werden beslecht konden a er amper twee naar zich toetrekken. Ide gem spreidde een grote superioriteit aani de dag en de lokale spelers hadden Ion* benen, hetgeen schril afstak tegen hi»j prestatie van vorige week. Pupillen Opstal 2 Terjoden 13 De Aalstenaars waren te sterk voor de eerstejaars pupillen van de thuisploeg. Van een wedstrijd was er nooit sprake en met éénrichtingsspel werd de volgende ronde bereikt. Miniemen Kastel 7 Opstal Pelote 10 Deze topper werd door Pelote gewonnen na 3-5 en 5-7 als tussenstanden. De grote bezielers van deze knappe zege waren Tim Meysman knap bijgestaan door de goed keerende Gunther Cordon nier en Filip Dierickx. Door deze zege kan Pilote de leidersplaats van Kastel overne men. Bevordering Opstal 15 Wieze 11 Deze wedstrijd was stilgelegd wegens de regen op 7/5 en werd vorige zaterdag hervat. Wieze kende een verbluffende start en het zette zijn achterstand om in een 7-9 voorsprong. De grote bezieler bij de bezoekers was duidelijk Verheyden, die zeer sterk was in de terugslag. Men zag bij Opstal het gevaar in en een plaats wissel tussen Van de Velde en Dirk Goossens drong zich op. Het bracht de broodnodige ommekeer teweeg. Goos sens kwam op grootmidden en sloeg zijn ballen uiterst secuur terug. Met hem kwam het thuisspelend Opstal op de weg naar de overwinning. Via 11 -11 zette het door om daarna met een 15-11 uit te maken. Aalst 8 Opstal 15 (ruststand: 5-8) Opstal ging zeer goed van start en open de met een 0-2, dank zij het sterk keren van Alain Van de Velde en het puik werk van koordspelers Hans Van de Velde en Gunther Cammu. Een alert Aalst reageerde prompt en het bestookte voortdurend een in een off-day verkerende Roby Seghers. De thuisploeg kwam terug tot 5-8, meteen ook de rust stand. Na de rust nam Aalst het eerste spel voor zijn rekening, dank zij het uitstekend werk van Ronny Van Broeck en Meuleman. Het was echter Opstal dat herleefde. Via een op achterman gekomen Dirk Goos sens werd het 8-11. Het was weer eens Goossens die de Opstalse zege bewerk stelligde en het werd dan ook 8-15. Kadetten Baasrode HTR 11 Brussegem I (ruststand 7-4) De thuisploeg startte met Dierickx op dt; bank en ondanks alles was de tegenstan-! der een gemakkelijke prooi. De lokalt slektieheer had voor deze wedstrijd spel gelegenheid gegund aan St. Annerel eti voor zijn maidenmatch kwam hij goedii de verf Tijdens de tweede helft akteerdt* Davy Gerlo op een hoog peil en het m onder zijn impuls tesaam met de broe ders Dierickx dat de thuisploeg een vti vlotte driepunter binnenhaalde. Miniemen Baasrode HTR 1 S Terjoden 11 (ruststand 2-5) p Voor een voltallige ploeg op het terreintef e brengen moest men opnieuw een beroej j doen op de bereidwillige Sofie De Valck die ondanks een goede partij speelde Haar geleverde opslag die te court werd gegeven wordt haar vergeven. De scher ging liever basketten en hij lieuijn collega's in de steek. Een uitschieter bij de thuisploeg was kleine David Cayet, op zijn tussenkomsten was niets aan te mer ken en zijn opslagspel werd geroemd. ge eerstejaars miniemen, vorig jaar nog winnaar van de Belgische Beker voor Pupillen, ging er onder leiding van een indrukwekkende Steels onmiddellijk hard tegenaan Zogge kreeg weinig in de pap te brokken en bij de rust stonden de gastheren al met 0-7 achter. Na de tradi tionele verfrissing verving coach De Lagere 1 Willebroek 15 Kerksken 1 (ruststand 8-2) Kerksken dat momenteel de rangschik king aanvoerde is van het bezoek aan hel kanaal van een kale reis teruggekomen Een smadelijke nederlaag waarvoor geef enkel excuus geldt. De harde blies voor beide teams en de grote meneer van de wedstrijd, Peersman, kon de ballen wei van achter in het trapezium krijgen maai de bezoekende keerders daarenteger hadden slappe armpjes en ze kregen de bal met heel veel moeite aan de koord. De gasten gingen bij hun opslagbeurten ooi in de fout en vele ballen kwamen buit» de lijnen terecht. Na de rust probeerde men bij Kerksk# met achterman Alfons Van Kerckhoven terug van een blessure, maar ook hij k» het tij niet doen keren. De bezoekende spelers verkeerden in een offday en dl tegen een goed spelende is het fataal. Enkel Steven De Rijck op de plaats v» kleinmidden kan enkel terugblikken on een goede prestatie, hoewel hij niet veel ballen te verwerken kreeg, heeft hij mé degene die hij moest verwerken aardis zijn plan getrokken. In de terugslag was Kerksken te klein en een echte afstraffinj kon niet ontlopen worden. De spelers van Michiels staan nu ml I beide voeten opnieuw op de grond, warf een misleidende eerste plaats deed de spelers zweven, maar aan de drie betert ploegen uit de reeks kunnen ze in norma-! Ie omstandigheden toch niet aan en wan neer ze bij de eindafrekening op de vierde plaats beslag kunnen leggen zal duivelt' doet al André De Smedt heel tevrede zijn. Waele Van Lokeren door Tim De Beule. Het verging de Kastelse ploeg blijkbaarte gemakkelijk, waardoor de spelers even de koncentratie verloren. Dit leverde de thuisploeg enkele spelen op. Kastel gaat oververdiend naar de volgen-1 de ronde, een klus die in het Walenland; zal moeten geklaard worden.

De Voorpost | 1992 | | pagina 26