Massale belangstelling voor VRV-jumping in Hicewa "7 Dubbelkampioenschappen bij Savanti kregen zomers slot Een sport apart: betonkanoracen 30 - 22.5.1992 - De Voorpost Op zaterdag 16 mei jl. werden op de internationale watersportbaan van BLOSO Hazewinkel te Heindonk/Willebroek, de «16de Inter nationale Betonkanoraces» gehouden, een organisatie van ingenieurs, oud studenten van de Katholieke Hoges chool De Nayer uit Mechelen. Hierbij roeiden verschillende teams van Euro pese Ingenieursscholen tegen elkaar, in zelfvervaardigde betonnen kano's. Al in 1976 organiseerde de Neder landse Betonvereniging een eerste maal een Internationale Betonkano- De blikvanger van deze 16de Int. Betonkanorace was wel de 2,5 ton zware duikboot. (MEW) race, en sedertdien wordt deze weds trijd ieder jaar door een Nederlandse hogeschool ingericht. Dit jaar is de organisatie voor de eerste maal in de geschiedenis toevertrouwd aan een Belgische hogeschool; genoemde Katholieke hogeschool De Nayer uit Katelijne-Waver Mechelen. Bij deze wedstrijden is elke deelnemer vrij z'n boot qua samenstelling en vorm te vouwen, echter altijd binnen het reglement, oorspronkelijk opges teld door de Nederlandse Betonvereni ging. Zo moeten de kanovaarders zelf hebben meegewerkt aan de bouw van hun boot, de kano's dienen vervaar digd te zijn uit beton en mogen gewa pend zijn. Er mag maximaal één kilo gram kunststof in verwerkt zijn en de boten mogen ook na vollopen niet zinken. Hiervoor wordt meestal een hoeveelheid piepschuim aange bracht. Het gewicht schommelt gewoonlijk tussen 25 en 250 kg, al naargelang de samenstelling en bouw, zaken die uiteraard door de studenten zelf worden bepaald. Schoonheidsprijs en curiositeiten Het is ieder jaar weer zoeken naar nieuwe methoden en technieken om de boten zo licht en zo sterk mogelijk te vervaardigen. Buiten de snelheids- prijs wordt telkens ook een schoon- Het schitterende weer lokte nogal wat deelnemers naar de Hicewa te St.- Niklaas waar de VRV-familie genoot van een prachtige piste en waar men zich weer kon gaan voorbereiden voor de jumping van heden zondag in Rij baan Piet te Dendermonde. In de Hicewa waren in de lagere klassen alle ogen gericht op Kristel Van Duyse die een tweede keer dit seizoen al alle aandacht opeiste door meerdere over winningen en ereplaatsen. Bij de pony's was het Kelly Van Driessche die zowel in de beginnende kategorie als bij de gevorderden zegevierde. In de zwaardere klassen werden de over winningen verdeeld onder Kristel Joos en Johan Veldeman in midden en Ronny Pauwels en Patrick De Rijcke in zwaar. De overige overwinningen waren voor Kurt De Cock en Wendel Heuninckx. Heel wat prijswinnaars ook, mede door de massa-deelnemers die volgens het gebruikelijke poulesys teem naar de prijzentafel konden. De uitslagen: Proef 1 Beginnede pony's Progressief barrage niet op tijd 1. Van Driessche Kelly (Janneke) Proef 2 Klasse 1 Progressief mixte bar rage op tijd 1. Van Duyse Kristel (Wippy) 2. De Cock Bart (Azur) 3. Goiris Kris (Fleur) 4. De Windt Delphine (Anja) 5. Pauwels Filip (Moonlight) 6. Brys Saskia (Lady) 7. Van Britsom Kris (Krista) 8. De Decker Luc (Dino) Proef 3 Pony's Progressief mixte bar rage op tijd 1. Van Driessche Kelly (Youca) 2. Cools Dago (Sophira) 3. Van Bunder Sofie (Picasso) Proef 4 Klasse 2 60 sec. springen 1. Van Duyse Kristel (Glaoui) 2. De Cock Kurt (Jolley) 3. Van Bunder Kris (Percival) 4. Pypers Laurens (Mousse au choco lat) 5. Cools Andel (Mitchu) 6. Heuninckx Wendel (Calypso) 7. Veldeman Johan (Lukas) 8. De Cock Nancy (Gino) 9. Meersman Walter (Jaunty) 10. Vereecken Paul (Rex) heidsprijs en een constructieprijs uit gereikt: respectievelijk voor de meest in 't oog springende rariteit en de beste vernieuwing. Zoals bij vorige gelegenheden werden ook zaterdag op Hazewinkel, andere betonnen curiorsiteiten getoond: surf planken, zeilboten, een betonnen klomp van 130 kg, een catamaran van 600 kg, een vikingschip van 80 kg en een massa kano's van de meest uiteenlopende vormen en construc ties. Er waren voor deze races liefst 13 dames-teams en 35 herenteams opge komen, uit verschillende Europese Ingenieursscholen, die zich op de prachtige watersportbaan, en onder een zomerzonnetje elkaar partij gaven in de repsectievelijke schiftingen en finales. Blikvanger van deze betonkanonrace was wél de 2.500 kg zware betonnen duikboot die met veel vertoon een «echte tewaterlatingsceremonie» meekreeg onder grote belangstelling van deelnemers en publiek. Er viel heel wat belangstelling te note ren daar op Hazewinkel, waaraan het lekkere zomerweertje van zaterdag zeker niet vreemd was. (MEW) Grutte Pier» een mooie (betonnen) vikingboot van 80 kg, gevaren door echte Vikings(MEW) Een betonnen «klomp» van 129 kg kreeg veel aandacht mee. (MEW) TENNIS 11. Van Vosselen Jennifer (Fiona) 12. Goiris Kris (Violet) 13. Heuninckx Wendel (Quick) 14. De Boeck Gert (Inge) 15. De Potter Jan (Dultra) Proef 5 Klasse 3 60 sec springen 1. Veldeman Johan (Lucas) 3. Pauwels Ronny (Star) 3. Cools Andel (Mitchi) 4. Broekman Michael (Walter) 5. De Vos Cindy (Inschalach) 6. De Rijcke Patrick (Kalinka) 7. Maes Annick (Diane V/D Kruishoeve) Proef 6 Klasse 4 60 sec. springen 1. De Rijcke Patrick (Easy Boy) 2. Pauwels Ronny (Bill) 3. Joos Christel (Domino) Proef 8 Klasse 2 Barema A mixte op chrono 1. Van Duyse Kristel (Wippy) 2. Van Britsom Kris (Kriza) 4. Goiris Kris (Fleur) 5. Pauwels Ronny (Transit) 6. Meersman Walter (Lapidus) 7. De Cock Sigrid (Inca) Proef 9 Pony's Barema A mixte op chrono 1. De Cock Kurt (Chipie) 2. Lemmens Tanja (Bruno) 3. Huybrechts Linda (Sturm) Proef 10 Klasse 2 Barema A mixte op chrono 1. Heuninckx Wendel (Calypso) 2. Goiris Kris (Violet) 3. Van Achter Guy (Ackerzyck) 4. Pypers Laurens (Alinos) 5. Meersman Walter (Jaunty) 6. Van Duyse Kristel (Glaoui) 7. Lemmens Tanja (Fury) 8. Joos Christel (Lucky) 9. Van Vosselen Jennifer (Fiona) 10. Van der Veken Veerle (Albino) 11. Van Cauteren Filip (Milton) 12. Van Britsom Kris (Kaflisto) Proef 11 Klasse 3 Barema A mixte op chrono 1. Joos Christel (Flamingo) 2. De Cock Sigrid (Verdi) 3. Goiris Kris (Brandy) 4. De Rijcke Patrick (Kalinka) Proef 12 Klasse 4 Barema A mixte op chrono 1. Pauwels Ronny (Bill) 2. De Rycke Patrick (Easy Boy) (Pirre) Eerste titels uitgedeeld Jessy Jordant uit Bornem (Pirre) De eerste titels van het tennisseizoen zijn uitgereikt. Daarvoor moesten we naar de courts van Savanti in St.- Amands waar zondagnamiddag echter niet de minste belangstelling was voor de finales. Te goed weer allicht. Op de courts zelf was er een verraderlijk windje komen opduiken omstreeks 17 u. toen begonnen de dames aan hun finale en maakte men ook opwachting om een halfuurtje later de heren in aktie te zien treden. Het gemengd dub belspel was intussen afgelopen en An Peersman die haar naam elk jaar wel op het palmares zet, in één of zelfs de twee disciplines waarin ze inschreef, had haar zoveelste titel al op zak. Dat met Swa Ivens tegen Patrick Van Damme en Nicole Maes. Diezelfde An Peersman begon dan met Jenny Erke- lens om een tweede titel na te jagen. Daarvoor moesten ze wel Gill Cornips en Marise Comelis kloppen. Ook voor de nog steeds aan het rechterbeen ingepakte Cornips was het een zoveelste finale bij Savanti. Bij de heren was ouwe getrouwe Frans Ver- dickt nog maar eens doorgedrongen tot de finale. Frans was favoriet met Peter Leemans, een comingman sinds een paar jaar in St.-Amands. Tegens trevers Swa Bosman en Eddy Van Muylders moesten een halfuurtje uits tel vragen... Heren-Dubbel: Op de kwartfinale tussen Ceurvelt/lllegems tegen De Wit/Van Caer na werd het zowaar een totale walk-over in dit titeldebat met vanaf de kwarfinales alle games in twee sets afgelopen. Frans Verdickt en Peter Leemans walsten even vlot als de finale-tegenstrever Swa Bosman en Eddy Van Muylder over hun tegenstre vers. Wie aan Frans Van den Houte en Frangois Ivens dacht als laureaten, die kwam bedrogen uit. Ivens zou zich in het gemengd spel wel herpakken aan de zijde van supers peelster An Peersman. De numero uno der Savanti-dames had het wel moei lijk in haar kwartfinales tegen Van Peene/De Kinder die de eerste set wonnen en in de tweede lang aank lampten. Daarmee zitten we in het gemengd dubbel... Gemengd-dubbel En hier ook werd op één match na alles eenvoudig en vlot opgelost door de betere dubbels. In de halve finales gaven Ceurvelt/Van Maele even de indruk Van Damme/Maes te verontrus ten toen ze de eerste set gemakkelijk wonnen en in de tweede het spel uit hun handen lieten glippen. In de derde set brak de veer kompleet voor Ceur- velts en Van Maele. In de finale die er in feite geen was gaven Ivens en Peersman geen krimp. Dames-dubbel: Een walk-over over de ganse lijn waar door de finale met de logische beste duo's werd gespeeld en met ver trouwde namen op de courts. Peers man en Erkelens vertrokken als favo riet tegen Cornips en Cornelis. De uitslagen: Heren-Dubbel (open reeks) Kwartfinales: P. Leemans/F. Verdickt-E. Van Assche/J.-P. De Saert 60, 6-3 F. Van den Houte/F. Ivens-P. Van Damme/De Keersmaecker: 6-4, 6-4 F. Bosman/E. Van Muylders-R. Boom/M. Nijs: 6-4, 6-1 L Ceurvelt/lliegems-F. De Wit/A. Van Caer: 4-6, 6-4, 6-4 Halve finales: P. Leemans/Fr. Verdickt-Fr. Van den Houtte/Fr. Ivens: 6-1, 6-4 Fr. Bosman/E. Van Muylders-L. Ceurvelt/lllegems: 6-2, 6-3 Dames-dubbel (open reeks) Kwartfinales: M. Cornelis/G. Cornips-H. Buysse/M. Hendrickx 6-2, 6-1 M. Dimitrescu/N. Maes-A. De Kinder/J. De Maeyer: 6-0, 6-2 E. Vanderbist/J. De Borger-V. Maes/A.M. Vrijders: 60, 60 A. Peersman/J. Erkelens-Van Neste/Van Neste: 60, 61 Halve finales: M. Cornelis/G. Cornips-M Dimitrescu/N. Maes: 63, 64 E. Vanderbist/J. De Borger-A. Peersman/J. Erkelens: 1-6,1-6 Finale: M. Comelis/G. Comips-A. Peersman/J. Erkelens: 2-6, 3-6 Gemengd-Dubbel (open reeks) Kwarfinales: Fr. Ivens/A. Peersman-L Van Peene/A. De Kinder: 4-6, 7-5, 63 Fr. Beckers/L Meys-D. Roelants/J. De Maeyer: W.O. P. Van Damme/N. Maes-L. Coen/K. Michielssens: 62, 62 L Ceurvelt/M. Van Maele-Van De Plas/M. Hendrickx: 62, 61 Halve finales: Fr. Ivens/A. Peersman-Fr. Beckers/L. Meys: 61, 60 P. Van Damme/M. Maes-L Ceurvelt/N. Van Maele: 3-6, 64, 60 Finale: Fr. Ivens/A. Peersman-P. Van Damme/N. Maes: 61, 62 (Pirre) Het gemengd-dubbel bracht dit viertal in finale. (Pirre) De dames-finalisten. (Pirre) De winnaars bij de heren. (Pirre)

De Voorpost | 1992 | | pagina 30