Scholierenparlement regio Aalst bracht boeiende slotzitting Nooit te vroeg... Aalsterse sportmaand met gevarieerd programma... schoolkidös De Voorpost - 22.5.1992 - 3 waarmee wij gekonfronteerd wor den. De punten waarrond de scholieren zich vragen stelden waren herken- kare vragen als: zal de marginaliteit van de migrant niet groter worden If Jh door te snoeien in de sociale zeker- -• *4 4. iffilf heid? Is het waar dat migranten door werklozensteun en kinderbij bell^Hp slag de staatskas leegvreten? Wor- llP"' Bi c'en migrantenrellen niet te streng Aalst. Minister Tobback werd op het stadhuis ontvangen en hield er een aan®ePa^1. WokU bij identiteits- voorbereidend gesprek mei schepen Patrick De Smedt (a) kontrole met uitsluitend het donke- Met de bedoeling de sport wuidichter bij de mens te brengen wordt thans in Aalst - nu reeds voorde tiende maal - de «Sportmaand 1992» georgani seerd. Dankzij het entoesiasme van een handvol vrijwilligers, van talrijke klubs en verenigingen die vooral hun aandacht hebben toegespitst op de jeugd, van het stadsbestuur die dit initiatief met tevredenheid toejuicht en aan de deelnemers faciliteiten en logistieke steun verleent, van de Aalsterse Sportdienst en leden van de Sportraad, kent sportminnend Aalst tijdens de Meimaand '92 (opnieuw) meerdere fijne sportieve hoogdagen. Ook de volgende dagen staan heel wat aktiviteiten op het programma. Zaterdag 23 mei a.s. wordt door de Verbroedering Gerechtelijke Poli tie het 11e nationaal en 1ste inter nationaal zaalvoetbaltornooi voor Gerechtelijke Politie georgani seerd. Dit tornooi kan bogen op deelneming van politieploegen uit Nederland. Frankrijk, Duitsland en Engeland. Vanaf 8.30 uur hebben schiftingen plaats in sporthal Den- derdal, Kortestraat Erembodegem. En van 8.30 uur tot 18 uur kunnen de deelnemers ook terecht in sport hal Ten Rozen, Rozendreef Aalst, voor schiftingen er\ halve finale. Van 18 tot 19 uur wordt in deze sporthal ook de finale betwist. De prijsuitreiking is voorzien in de show en spektakelzaal van de Kei- zershallen om 19.30 uur. Na de prijsuitreiking volgt daar nog een gezellig samenzijn van dit interna tionaal gezelschap. In het kader van de Sportmaand richten de Stanzoekers zaterdag 23 mei '92 een fietstocht in over 2 x 40 km. waarvan het eerste gedeelte een vlak parcours is langsheen de Scheldedijken en het tweede ge deelte via het Pajottcnland wordt gereden. Een inschrijvingsrechtvan 100 fr. wordt gevraagd en aan de deelnemers wordt een gratis koffie met broodje aangeboden. Het start sein wordt gegeven om 14 uur aan 't Hof Texel, Steenweg op Aalst 47 te Moorsel. Op 23,24,28 en 30 mei verzorgt het Amateur Verbond Zaalvoetbal Aalst het «A.V.Z.A. Bekertornooi Foncé. De bedoeling van de A.V.Z.A. Beker Foncé bestaat erin alle ploegen de mogelijkheid te ge ven zich met elkaar te meten, zon der onderscheid van reeks of stand 'n kompetitie. Tevens is dit beker- tornooi de afsluiting van het zaal voetbalseizoen. Zaterdag 23 mei van 19 tot 22 uur z|jn eerste-ronde-schiftingen voor- Jen in sporthal Denderdal (Erem bodegem) en sporthal Ten Rozen (Aalst). Eveneens zondag 24 mei, van 10 tot 21 uur, enkel in sporthal Denderdal. In sporthal Ten Rozen zijn de schiftingen-tweede-ronde gepland op donderdag 28 mei van 10 tot 20 uur, eveneens de kwartfi nales op zaterdag 30 mei van 9 tot 13 uur, de halve finales van 15 tot 17 ~bur en de finale van 19 tot 20 uur. De prijsuitreiking kan je meemaken op zaterdag 30 mei om 20.30 uur in cafetaria Ten Rozen Aalst. Ter promotie van de jeugdkaatss- port wordt op zaterdag 23 mei '92 een dubbel kaatstornooi georgani seerd door de Kaatsklub De Sport vrienden Herdersem op het kaats- terrein Hardingplein, Herdersem. De deelnemende klubs zijn S.V. Herdersem, Terjoden en Wieze. De drie miniemen- en pupillenploegen spelen in de voormiddag de schif tingswedstrijden: om 9.30 uur de miniemen, om 11 uur de pupillen. In de namiddag worden de finales betiwst: om 13.30 uur de miniemen, om 15 uur de pupillen. De prijzen worden op het Hardingplein uitge reikt om 18 uur. Zondag 24 mei, van 14 tot 17 uur, wordt in het sportcentrum TEN, Kapucijnenlaan 8a, Aalst, Jiu-Jitsu gepromoot tijdens een provinciale Kiu-Jitsu en Self Defense stagedag o.l.v. de Jiu-Jitsu en Self Defense Akademie Akijama Aalst. Deelne mende klubs zijn Akyama Aalst, Karna Ninove, Fuyijama Geraards- bergen, Yukio Tani Aalst, Samurai Ninove en Jiu-Jitsuklub Burst. De ze stagedag is voor iedereen toegan kelijk. Een voorkennis van Jiu-Jitsu is niet nodig. Het is een Japanse verdedigingskunst waarbij gebruik wordt gemaakt van alle mogelijke verweermiddelen. Zo wordt de te genstander onschadelijk gemaakt door middel van een slag, worp, klem of een kombinatie van voor gaande. Deze sport is geschikt voor alle leeftijden. Tijdens deze provinciale stagedag worden de belangstellenden afzon derlijk een aantal Self-Defense technieken aangeleerd zodat ze zich kunnen verdedigen wanneer ze aangerand of lastiggevallen worden op straat. Vrouw en zelfverdediging verdient de nodige aandacht in on ze samenleving! Prijsuitreiking: Sportcentrum TEN, 24 mei om 16.45 uur. Naar jaarlijkse traditie richt de Ko ninklijke Zwemklub Neptunus Aalst op Hemelvaartdag (28 mei) zijn zwemwedstrijd voor jongeren in, om 13 uur, in het Stedelijk Zwembad, Zwembadlaan Aalst. Deze wedstrijd wordt ingericht on der de reglementen van de Belgi sche Zwembond en van de Vlaamse Zwemliga en richt zich meer be paald tot jongeren van 8 tot 12 jaar uit de Denderstreek. De prijsuitrei king zal plaatshebben om 17 uur. Ook volleybal prijkt op het Sport- maand-aktiviteitenprogramma. Op Hemelvaartdag organiseert dames volleybalklub Biekes, Erembode gem een promotiedag voor jeugd- volleybal-meisjes en twee interna tionale volleybalwedstrijden in sporthal Denderdal, Kortestraat, Erembodegem. Het doel van deze promotiedag be staat er in de jeugd te introduceren in het wereldje van het volleybal. Daartoe worden de speelsters (12- 18 jaar) de ganse dag begeleid door ervaren volTeybaltrainers. De inde ling van deelneemsters aan de pro motiedag heeft plaats om 8.30 uur, van 9 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur volgen de trainingen volgens leef tijdsgroep. De dag wordt afgesloten met twee internationale volleybalwedstrijden tussen herenploegen uit Brazilië, Denemarken, G.O.S. en de Belgi sche Nationale ploeg. Om 16.30 uur is de opwarming en verkenning van de zaal voorzien door deze ploegen. Om 17.30 uur wordt de internatio nale wedstrijd Belo Horizonte (Braz.) - Holte (Den.) gespeeld en om 20 uur ten slotte speelt de Belgi sche Nationale ploeg een wedstrijd tegen Sh. Donetzk (G.O.S.). Let wel: voor deelname in de onkosten promotiedag dient 100 fr. betaald (inbegrepen lunchpakket, één kon- sumptie en gratis toegang tot de demonstratiewedstrijden). We wensen iedereen alvast een heel fijna sportmaand. In onze volgende DE VOORPOST-editie brengen we u (nogmaals) een samenvatting van de laatste aktiviteiten van dit grootse gebeuren! Aalst. De groep Sable Black en Blond wist op een attraktieve en spirituele manier het jonge volkje in de juiste stemming te brengen (a) re huidstype geviseerd? Minister Tobback speelde het rol lenspel van de verschillende fracties mee en telkens uitgebreid en boeiend op de vragen in. Met de nodige humor merkte hij op dat de Turkse delegatie hem bijzonder streng bejegende terwijl hij de woordvoerdster van de PVV als kompliment meegaf dat zij het-nog ver zou brengen. Zij antwoordde op zijn wedervraag met te stellen dat zij de vragen mocht stellen. De korte en krachtige vraag van het Vlaams Blok over de Koran deed hem op merken 'vermits ge simplistisch zijt zijt ge kort'. Waarop de delegatie opnieuw onderstreepte dat ze, van het Vlaams Blok waren en niet wen sten rond de pot te draaien. Het lieteVhams°SokdTzaal "üe AalsL Heel wal Politieke belangstelling op het ministeriële bezoek ter gelegen- liet het Vlaams Blok de zaal. Dl had slo(zltli van het Scholierenparlement (a) spelers hadden blijkbaar hun rol goed ingestudeerd. Dat de scholieren zelf er zeker ook iets aan opgestoken hadden, werd duidelijk in de slotevaluatie. Niet alle verwachtingen werden ingelost en alle doelstellingen bereikt, stelt Sint-Jozefsinstituut uit Mere. Alle scholen verklaarden echter una niem een beter inzicht te hebben gekregen in de problematiek en de WSSÊÊÊK zogezegde Vlaams-Blokkers wen- y sten uitdrukkelijk te stellen geen iZ j echte in hun rangen te tellen. i De burgemeester kreeg het slot- I woord maar eerst nam de Agalcv- ^^B delegatie op een originele manier ^^B afscheid. In Grecnpcacc-uniform m 'Ijf zongen zij hun afscheid: Weg met De Win- I lente!' Bij dit zomerse weertje hadden ze zeifs nog een sei- Scholierenparlement uil de Aalsterse regio hield rijn plecht,ge zoentje verder kunnen steppen. Zlining (a) VTI Aalst zet deuren open op 23 mei Na het lager onderwijs hebben heel wat ouders problemen met de keu ze: welke richting gaat ons kind nu volgen in het sekundair onderwijs? Op dat ogenblik is het aantal leer lingen dat op basis van de behaalde studieresultaten een duidelijk uit gesproken keuze kan maken eerder aan de lage kant. Een kind laat zich niet louter in cijfers beoordelen, meerdere faktoren, die niet in deze getallen kunnen worden uitgedrukt, zijn het afwegen waard om een ma ximale kans in de juiste studierich ting te waarborgen. Via algemene vragen peilt men doorgaans naar de aangepaste stu dierichting voor het kind. Te ge makkelijk ziet men hierbij de na tuurlijke aanleg en de relatie moti vering-resultaat over het hoofd. Vaak stelt men vast dat leerlingen in een studierichting worden gestuwd, die niet beantwoordt aan de kreati- viteit, de technische- en handvaar digheden, het praktische verstand, waarvan ze meermaals blijk hebben gegeven. Nog te veel ouders nege ren opzettelijk de technische leer gierigheid en aanleg die heel wat kinderen duidelijk' bezitten. Vaak vormt het oude beeld van de 'vakschool', waar men slechts naar toe gaat wanneer men in het alge meen vormend onderwijs gefaald heeft, een obstakel in de juiste stu diekeuze. 'Indien nodig kan men later 'afzakken' naar technisch of beroepssekundair onderwijs is dik wijls een nefaste redenering'. Men magniet uit het oog verliezen dat de moderne tijd met de technologische revolutie resulteert in een grote waardering voor de technische vor ming en hoge kansen in het be roepsleven. Het blijft een onuitroei baar misverstand dat men in de stu diekeuze het drie stappen- of casca desysteem ASO-TSO, KSO-BSO moet volgen om maximale moge lijkheden naar de toekomst te vrij waren. Leerlingen die in het algemeen vormend sekundair onderwijs enke le jaren aanmodderen en dan pas overstappen naar het technisch on derwijs, is een nog veel voorkomend verschijnsel. Spijtig is dan wel de grote technische achterstand die ze ondertussen hebben opgelopen te genover medeleerlingen, die zeer vroeg de keuze voor TSO hebben gemaakt. In het huidig systeem is de overstap nog mogelijk na het vierde jaar se kundair, zodat een technieker teo- retisch in twee opleidingsjaren kon gevormd worden. In de praktijk is dit een zeer moeilijke opdracht. Er zijn na het technisch onderwijs ruime mogelijkheden om verder ho ger onderwijs te volgen. Heel wat oud-leerlingen hebben bewezen dat zij via een andere evolutie in het 'kennen en kunnen' nadien in staat waren om de sterkste uitdagingen op te nemen in verband met hun toekomst en later uitgebouwde kar- rière. Een leerling die faalt, twijfelt aan zichzelf, wordt schoolmoe en zelfs in een aan zijn mogelijkheden aan gepast onderwijssysteem vindt hij niet onmiddellijk zijn tempo, maakt naarmate hij de overstap naar het technisch onderwijs uitstelt meer kans om bij de één op drie zittenblij- vers te behoren. Tijdig en juist kiezen is de bood schap, zodat leermoeilijkheden ver meden worden en een genante naar maximale slaagkansen het resultaat vormt van een weloverwogen en soms moedige beslissing. PH Vorige zaterdag werd in de raadszaal van het Aalsterse belfort het parle mentair jaar van het Scholierenparlement uit de regio met een plechtige slotzitting afgesloten. Eregast Louis Tobback, minister van binnenlandse zaken, ambtenaren en vreemdelingenzaken nam zijn tijd voor de scholie ren die bijzonder allert reageerden. De balans in de slotzitting was overwegend positief: In Aalst halen racistische ideeën het niet op het idealisme van de jonge scholieren uit de regio. In het eerste gedeelte van de zitting mochten de verschillende delega ties van de Belgische Onderzoeks commissie Multicultureel Samenle ven, hun vragen voorleggen aan mi nister Tobback. Vooraf werd nog maals gesteld, dat het migrantenbe leid in ons land een zéér gevoelig onderwerp geworden is en dat de vreemdelingenproblematiek elek- toraal uitgebuit wordt. Vandaar ook een algemene vraag naar hoe het nu eigenlijk verder moet. In snedige en bevattelijke antwoor den maakte minister Tobback de 'verschillende facetten van het pro bleem duidelijk. Schuld lag niet al leen bij de politici zoals sommigen beweren of bij de media, ordehand havers of migranten vluchtelingen zelf. De waarheid onder ogen zien is dikwijls het moeilijkste wat er be staat en het is oncomfortabel te leurstellend dat niet alleen vreem delingen kunnen kriminelen zijn. Er wordt dikwijls gezocht naar een zondebok. We maken onszelf toch nog altijd zo graag wijs dat wij toch nog altijd ten minste beter zijn dan al die ingeweken vreemdelingen

De Voorpost | 1992 | | pagina 3