Suksesvolle ontmoeting tussen confectiebedrijven en scholen 'Kijkmomenten' in Aalsterse Belfortcrypte 4 22.5.1992 De Voorpost Het werd een denderend vertoon waar natuurlijk ook met spanning gewacht werd op het pre senteren van de vier bekroonde out fits voor Tieneridool Petra. Niet minder dan 1.496 leerlingen uit 49 verschillende scholen namen deel aan de wedstrijd Ts er een ont werper op school?' De organisato ren waren uiterst tevreden met de gekregen respons, temeer daar vol gens hun zeggen de 'ontwerpers' blijk hadden gegeven van de meest uiteenlopende spitsvondigheden zowel door divers gebruik van mate rialen, van de kleuren, als van de belijningen. De vakjury stond voor de zware opdracht om, naast de tientallen prijswinnaars ook de 4 laureaten aan te duiden wiens ont werp in atelier zou uitgevoerd wor den en op de show door Petra zou worden getoond. Uiteindelijk kwamen volgende lau reaten uit de bus: voor de kategorie van het basisonderwijs 5de en 6 de studiejaar: De Neve Kim uit Mel- dert, leerling aan de Dames van Ma ria, voor de eerste graad van het secundair onderwijs De Buck Step hanie uit Aalst, leerlinge aan de Sint-Jozefschool te Aalst; voor het 3de en 4de van het sec. ond. De Temmerman Kathleen uit Brakel uit de VISO-Cors. Mar. Zottegem en de 5de en 6de (determinatie graad sec. ond.); Michiels Vicky uit Vervolg van blz. 1 Aalst. Petra zelf was biezonder opgetogen met de nieuwe ontwerpen (a Aalst. Schepen Bourlon en raadslid Van Landuyt vertegenwoordigden de Aalsterse raad op de opening van de konfektiehappening (a) Aalst, leerlinge van de Technische uit Bambrugge en Mobicom uit Er- Afdeling Dames van Maria Aalst. pe-Mere. Als prijs mochten de ont- De ontwerpen werden uitgevoerd werpsters een naaimachine mee door de bedrijven Caroline uit Leb- naar huis nemen, beke, Margopol uit Burst, Soficotex p.H. Aalst. J. Van Depoele van Ivoc, J. Wellens adjunkt administrateur generai van Argo, burgemeester De Maght en e.h. Boone sekretarisgeneraal NVKSO' verleenden als sprekers hun medewerking aan de akademische zitting die d konfektiehappening 1992 opende (a Aalst. De samenwerking tussen bedrijf en onderwijs werd een realiteit. In de Keizershallen werd een industrieel atelier Aalst. Biezonder veel belangstelling van onderwijs en industrie voor de konfektiesymbiose die voor hel eerst netom bediend door scholieren (a) schrijdend werd gerealizeerd (a) I Het voorbije weekend werden in de Belfortcrypte aan de Grote Markt te Aalst een aantal werken tentoongesteld van leraars en afgestudeerden van de Akademie voor Schone Kunsten te Aalst. Het werden fotografische impressies die een kijkje brachten op de kwaliteit van de Aalsterse Stede lijke Academie. Het vastgelegde kijken van de kunstenaars ging er de konfrontatie aan met de eigen kijk van de toeschouwer. Schepen van Onderwijs, Kuituur en wenborgh, omschreef het opzet van Toerisme, Gracienne Van Nieu- deze. toch niet alledaagse tentoon stelling, als de samenvoeging van het werk van vier fotografen, elk met hun eigen visie en inbreng, be nadert op een onbevangen en per soonlijke wijze het alledaagse zien en kijken. 'Leraars van een Kunstacademie hebben meer dan een gewone lesge- versopdracht. Er wordt van hen ver wacht dat zij de studenten de nodige kennis bijbrengen, maar eigenlijk reikt hun wezenlijke taak verder dan dat. Zij moeten immers de kreativiteit het talent van de stu denten in goede banen leiden en bovendien hun persoonlijkheid res pecteren en nog meer tot uitdruk king brengen. Dit is een grote uitda ging. De student mag immers geen copie worden van de leraar, maar zijn eigen visie en technieken ontwikkelen' betoogde Schepen Van Nieuwenborgh. De fototentoonstelling had alle kenmerken van goede fotografie, omdat niet alleen het pure vakman schap, het technische zoals kompo sitie en kadrering, maar vooral ook de visie, de kreatieve benadering van het onderwerp, tot uiting kwa men. De groepstentoonstelling, waarin leraar en student mekaar ontmoe ten, was bijzonder boeiend. Dat Frank Michta. leraar in de afdeling fotokunst en Olivier Bras leraar beeldhouwen deze konfrontatie be wust aangingen, bewees hun kwali teit. niet alleen als leraar maar ook als kunstenaar. Velen immers dur ven dit niet, vrezend dat de leerlin gen hen zouden kunnen overschrij den. Het werk van Pierre Coppens toon de de natuur als skulptuur, als vet steld universum, waarbij de me» eigenlijk alleen maar de rust val stoorde. Hugo Van De Voord* speelde met licht, en onderstreep» in zijn beelden van stillevens en at] chitektuur de subtiliteit en gi schoonheid aan wat vergaan isofz* zijn. Bij Gaston Roelandt werd Bi zijn natuurbeelden een verrassend! lichtoplichting en melancholisdf eenzaamstemmend donker verwti ven. Zijn portretten dragen eet zweem van ironie in zich. Franij Michta wist in zijn reportage foto* en naaktstudies de mens te vatten» een onbewaakt ogenblik, zodat hij onbewust emoties prijsgeeft, treff fend vastgelegd door het oog van dd lens en van de fotograaf. Reisirtv; pressies op de mens geënt. Zijtt naakten zijn pure esthetiek, detail opnames die een eigen vorm schep pen, soms vervreemdend werken De mens dus weer, nu als schoon heid op zich. Het beeldhouwwerk van Richanj De Jonge, Gisèle Sterckx en Oliviej Bras sloten passend aan bij de fotoj grafie. Ze gaven de tentoonstellifli letterlijk en figuurlijk een extra di mensie, lijnen die ruimtelijk werd» doorgetrokken. P.H. Aalst. Leraren en oud-leerlingen pakten samen met een kunsttentoonstelling uit in het Aalsters Belfort (a) Aalst. Pierre Coppens. Hugo Van de Voorde, Gaston Roelandt en Franck Michta brachten hun kunst foto's in konfrontatie met beeldhouwwerk in 'Kijkmomenten' (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 4