Alles kits op school voor alle kids in Aalst Aalsters Technisch Onderwijs opendeurt... KTA 1 werd modern kritisch bekeken... _§rm initio Proef b, p.h n«r ~.iv De Voorpost 22 5 1992 5 Aalst. De 'Mimi Reader' van 4 BS schilderafdeling VTIAalst, gebouwd onder begeleiding van Nico Goedgezelschap was futuristisch en ludiek (a) Aalst. Zij zorgden zelf voor de nodige indifikatie (a) De wedstrijd opdracht voor de deel nemende scholen aan de aktie 'schoolkid(t)s' luidde 'Vind een uit vinding uit', nuttig of plezantEr werd waarschijnlijk gezwoegd en gezweet door de schoolkid(t)s-klas- sen om met dé uitvinding uit te pak ken wat zeker niet zonder resultaat was gebleven. De leerlingen van het 5de TW van het T.I. Dames van Maria, Aalst hadden onder begeleiding van Mare Debusschere een half-automati- sche proefbuisreiniger ontworpen en uitgewerkt. Het 1ste jaar van de Industrieel Wetenschappelijke A van het VTI-Aalst kwamen met een drankautomaat met afstandsbedie ning op de proppen waarbij ook de rekuperatie van het leeggoed auto matisch verliep. Het 4de BS schil dersafdeling van dezelfde school dokterden met hun 'Mind Reader' een ludieke gedachtenlezer uit. Het Sint-Jozefs instituut van Mere kwam met vijf realisaties uit de cou lissen. De vijfde wetenschappelijke B demonstreerden hun anti-plak- zoenapparaat tegen slijmerds met een grollende maag, volgens de uit vinders hun zeggen hét superappa raat dat u alles bezorgt om de grie zels van U weg te houden. De 2de Moderne-wetenschappen 1 kwa men kleurig uit de verf met hun 'Rottandje' de rijdende snoepwin kel, deze rijdende snoepwinkel leek de droom van de leerlingen te zijn... de tandarts zal wel voor de rotte tanden zorgen. De 2de Moderne wetenschappen 2 hadden het meer voor Robby, de bordwisser voor luie leerlingen terwijl de 2de Handel- Talen de vredesrevolver naar voor brachten waarmee zij de haat en nijd uit de wereld zouden wegschie ten en vredesduiven en bloemen voor in de plaats toveren. Met de "Wereld kidtskalender' nam de 1ste Klassieke Studiën het op voor we reldproblemen als racisme, milieu, armoede, oorlog enz. Het Sint-Maartensinstituut (2 MWA) ontwierpen 'Illusion'. Met 80 lege cola-blikjes werd een toestel gemaakt voor hen die weinig of nooit eens met de staatsloterij win nen. De blikken waren voorzien van getallen en zes balletjes zouden steevast de winnende nummers van een biljet aanduiden. Het bleef meestal bij een illusie want de balle tjes raakten nooit alle zes in een blikje. Prijzenpot Aan de wedstrijd van 'Einstein op school' was geen klassering maar wel een prijzenpot verbonden van uitstappen met alpinisme, moun tainbike, speleologie en avonturen tochten in de Ardennen en in de Hoge Venen. In de rand van het gebeuren werd aan de deelnemers een praktische brochure omtrent het hele projekt aangeboden. Ge meenschapsminister Van den Bos sche was spijtig genoeg niet op het appel aanwezig om aan de deelne mende scholen de prijzen uit te rei ken. De panelgesprekken met schooldirekties, ouders, inspek- tcurs, hulpverleners enz... hadden H weinig bijval bij de scholieren. De BËsJMM groep Sable Black and Blond wist W-- wT wF het jonge volkje meer te bcgeeste- ml ren door een verrassend fris optre- I den van drie talentvolle muzikanten - en drie attraktieve en spiritueel uit Aalst. Illusion kreeg de uitvinding van 2 MWA van het Sint-Maarteninstituut de hoek komende zangeresjes. van Aalst als naam mee. Hel werd samengesteld onder leiding van Willy Er werd al geëvalueerd door de or- Vanderbiest (a) - ganisatoren dat men volgend jaar opteert voor een persoonlijk kon- takt met de scholen voor de bekend- making van de aktie in plaats van HB alles schriftelijk af te handelen. Het projekt in zich blijft alleszins de fSfmémBÊm moeite waard en voor herhaling vat- baar. Eurepro, de internationale vereniging van de prepress industrie, houdt van 11 tot 14 juni zijn 46ste kongres in Antwerpen. Voor meer informatie Febelgra Nationaal 02/ 512.36.38. Van 24 tol 27 met heeft in Praag het 45ste WËÈSÊBÈÊÊfflllÊÊÊËÈÈÊËÊÊ'^. wereldkongres van krantenuitgevers plaats met ruim 300 deelnemers. Vanuit België is I er een magere vertegenwoordiging van 2 bedrijven. Nederland stuurde 13 uitgevers. Aalst. Het panelgaprek met schooldirekties. ouders, trtspekleurs. hulpverle- Dettemarken 10 en Griekenland 6. ners, enz. wist de jonge schoo!kid(t)s weinig te boeien fa) Aalst. Onder begeleiding van Nudiu De Groeve kwam een drankautomaat met afstandsbediening tot stand (a) Zaterdag 23 mei wordt een drukke dag voor de geïnteresseerden aan het technisch onderwijs in Aalst. Zowel het VTI aan de Vakschool straat als het KTA2 en MS3 aan de Ledebaan zetten die dag hun deu ren wagewijd open. Ontdek Europa Onder dit tema presenteert het KTA2en MS3 van 13.30u tot 18uur een bijzonder gevarieerd program ma. In de Middenschool worden specia liteiten uit de EG-landen geser veerd. De afdeling Kleding presenteert 'Konfektie made in Belgium'. Men kan er de leerlingen aan het werk zien in het atelier en met CAD- CAM terwijl een tentoonstelling kan bekeken worden van door leer lingen gemaakte kledingstukken. De afdeling Huishoudkunde gaat de folkloristische kaastournee op door Europa. Dit dan door het de- gusteren van allerlei kaassoorten en streekbieren. De afdeling Haartooi van zijn kant demonstreert Europese Hair-Style met typische kapsels uit Benelux, Frankrijk, Spanje, Italië. Afdeling Schoonheidszorgen de monstreert toekomstgerichte es thetiek, getoond met schoonheids verzorging naar Griekenland toe en het aanleren van kleurenharmonie. In de afdeling Plastische/Beeldende Kunsten brengt men een hommage aan 'Gustav Klim' door het aanma ken van reprodukties van deze Oos tenrijkse meesterschilder voor het restaurant in Hostellerie Terlinden. In de afdeling Bakkerij heeft men vooral oog voor de beroemde Euro pese gebouwen. Zo heeft men een Mini-Europa uitgevoerd in choko- lade en konfiserie naar reproduk ties van belangrijke Europese ge bouwen, a la Brupark. Ook wordt er brood en banketgebak gepresen teerd uit zoveel mogelijk EG-lan den. De afdeling Slagerij heeft zich ver diept in verkoopsklare gerechten en vleesspecialiteiten uit de '12', er zijn demonstraties te zien door de leer lingen gebracht van aanmaak van kookworsten, pensen, gerechten en streekgerechten (piepkuiken, ge braad Stroganoff, kip in rode wijn en curry), gemarineerd varkensge braad, pizza, lasagne, stoofvlees. De afdeling Hotel opent een Buf- fetbar in de polyvalente zaal met vis-, vleesgerechten, kazen, van 12 tot 15 uur In restaurant Vilain XI1II heeft men het over 'België bierland'. Restaurant LP Boon wordt een Scotch-Inn met Agnusbeef, lamsko teletten, saladbar en frieten van 12 tot 20 uur. De afdeling Kinderverzorging zorgt voor kinderopvang en organiseert allerlei spelletjes De afdeling Publicilcitstekenen tenslotte brengt de computer in de publiciteitswereld voor het voet licht, met lettersnijdcn met plotter, aanmaak met desktop publishing en demonstraties zeefdruk. PH Aalst. Jean-Pierre De Bruyn, gekend als presentator van het BRT TV kunstprogramma Stijl, bracht in het KTA leen boeiende uiteenzetting over modern kritisch kijken (a) Vorige vrijdag werd, na het sukses van de vorige gespreksavonden met als onderwerp: 'Antiek kritisch bekijken' in het KTA 1 aan de Wel vaartstraat 70 te Aalst, een geslaagde gespreksavond georganiseerd rond het onderwerp 'Kubisme - Expressionisme - Art Nouveau en Art Deco'. Doctor J.P. De Bruyn die deze lessen doceert te Gent, kon dan ook op heel wat belangstelling rekenen. Dank zij de morele steun van de direktie, de financiële hulp van de vriendenkring en de inzet van vele collega's, wist Piet Van der Aer- schot, voorzitter van de Lokale Raad, een derde voordracht aanbie den. Daarenboven werd nog een tentoonstelling van Turkse tapijten en moderne schilderijen getoond. Aalst. Uit heel wat verschillende middens was er belangstelling t derde voordracht- en gespreksavond in het KTA 1(a) De Aalsterse aktie 'Schoolkid(t)s' kende dit jaar haar tweede jaargang. Wat begon als het zoeken naar een remedie om het spijbelen van scholieren tegen de gaan, werd in een breder kader geplaatst door met kreativiteit het schoolleven aantrekkelijker te maken. Een jaar lang werd in diverse scholen gewerkt en vorige zaterdag werd de balans opgemaakt tijdens een slothappening in het C.C. De Werf. Dit ging gepaard met 'Einstein op school' een uitvinderssalon, dat een kaleidoscoop bracht van kreatieve verwezenlijkingen van de aan de aktie deelnemende scholen.

De Voorpost | 1992 | | pagina 5