Ninafri-Aalst helpt ook bij ons De Voorpost 22.5.1992 7 frank. Inschrijven bij Kindermans Chris- tiane, Leuvestraat 54, tel. 053/ 78.62.96. Of Kindermans Marie-José, Nieuwstraat 7, Erembodegem, tel. 053/78.81.23. V.K.S.J. Vergadering: zondag 24 mei te 14 uur in de Krypte. K.A.V. «Culturen in en rond de woning»: maandag 25 mei te 19.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Brailleliga Vergadering: dinsdag 26 mei te 13 uur in de bovenzaal (rechts) van het Parochiehuis. Dansklub Vergadering klubleden: woensdag 27 mei te 20 uur in de grote zaal van het Parochiehuis. AA-groep «Om Mekaar» Groepsvergadering: woensdag 27 mei te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. hen naar het restaurant waar koffie met een sandwich klaar staan. - nadien vangt een prachtige rond rit aan door het Duits-Belgische na tuurpark via Monschau en het oostelijk Hertogenwoud. - in het toeristisch centrum Worik- ken te Bütgenbach wordt het mid dagmaal gebruikt. - in de namiddag worden de we reldbekende laboratoria Ortis in Elsenborn bezocht. - verder gaat de tocht via het Si gnaal van Botrange naar de Bara- que Michel (Oponthoud van 45 min.). - door het natuurreservaat van de Hoge Venen naar de stuwdam van de Gileppe - in het restaurant van de stuwdam te Eupen wordt rond 18.30 u. een lichte broodmaaltijd aangeboden. De deelnameprijs bedraagt 1.200 fr. inclusief bus-fooi-gids en maaltij den zoals hoger vermeld. Wie meegaat mag absoluut haar identiteitskaart niet vergeten! Inschrijven kan tot 10 juni bij de bestuursleden van K.V.L.V.-Erem- bodegem. Zaterdag30 mei: vanaf 19 u.: Vijfde Boskant T.D. met D.J. Tokkelaar. Inkom: 25 fr. in voorverkoop; 30 fr. aan kassa. Zondag 31 mei: Vanaf 15 u.: Derde Kindersongfe- stival (tot 12 jaar). Tijdens de pauze: «Poppenspel». Pannekoekenslag: 2 pannekoeken tas koffie 50 fr. Vanaf 18 u.: Optreden van «De Strangers van Aalst». Muzikale omlijsting: Tokkelaar. Inlichtingen Gratis inschrijving voor standplaats Vrije Prondel- en antiekmarkt bij: - Van Sinay Paul, Botermelkstraat 172 A, 9300 Aalst. Tel. 053/77.31.30. - Dierickx Alfons, Gudstraat 5A, 9310 Herdersem - Tel. 053/21.61.72. Inschrijvingen Kindersongfestival: - Van Sinay Paul, Botermelkstraat 172 A, 9300 Aalst - tel. 053/77.31.30 - De Cock Paul, Pontweg 9b, 9310 Herdersem - tel. 053/77.11.37 (Voorzitter) - Van der Poten Edmond, Gud straat 15 A, 9310 Herdersem - tel. 053/70.13.21 (Secretaris). ACV en CM van de afdeling Sint- Jozef - Sint-Antonius zijn feest avond om 19.30 u. in de Meules- chettekring, Meuleschettestraat 34 te Aalst. Naast toespraken en uit reiking ACV-eretekens is er een feestmaal voorzien waarna uitrei king van aandenken langlauf en wandeldag. Nadien gezellig samen zijn en tombola. Sint-Hubertusaltaar gerestaureerd Op zondag 24 mei tc 15 uur vindt in de Aalsterse Sint-Martinuskerk een plechtigheid plaats waarbij het gaat om de feestelijke onthulling van het Sint-Hubertusaltaar dat, op initia tief van Rotary-Club Aalst, geres taureerd werd. Honda Belgium NV die onder haar mecenaat de werken bekostigde, wenste hierdoor haar dertigjarige aanwezigheid in Aalst luister bij te zetten. Het projekt ge noot de hoge bescherming van de stedelijke overheid en van de Ko ning Boudewijnstichting. De onthullingsplechtigheid zal mu zikaal worden opgeluisterd door de Schola Cantorum Cantate Domino olv. EH. Ghijs, aan het orgel bege leid door organist Chr. Van Ingel- gem. Sint-Jorisscouts-verkenners vieren 25-jarig bestaan Op zaterdag 23 mei vieren de Sint- Jorisscouts-verkenners hun 25-jarig bestaan met een grandioos eetfe stijn. In reuzetenten opgesteld ach ter de Sint-Annazaal aan de Ro- klijkstraat te Aalst worden van 18 uur reuzcbrochetten geserveerd aan 250-300 fr. Er is ook een «Zwa- re-bier-tent» voorzien. Voor een sfeervolle ambiance wordt gezorgd door de gekende groep Bad Beha- veour. BGJG-Aalst gaat op fietstocht Ter gelegenheid van de Nationale Fietsweek gaat de fietstocht~van BGJG-Aalst langs veilige en groene veldwegen naar Vlassenbroek via Mespelare, Oudegem. In het mooie Vlassenbroek wordt halt gehouden, waarna men langs de Scheldedijk naar Dendermonde, door het Dcn- derbelsbroek, terug naar Aalst rijdt. Hel vertrek is op zondag 31 mei om 14 uur aan de Sint-Annakring, Rok- lijf, onder leiding van de familie Schellekens. Info: Mevr. De Bruyn - De Schep per, Berkenlaan 14 te Aalst. Remm Novarumviering Op woensdag 27 mei organiseren de Besturen van alle koepelorgani saties van het ACW Afdeling Aalst de jaarlijkse Rerum Novarum Her denking. - Om 19 uur heeft de Plechtige Eu charistieviering plaats in de Sint- Martinuskerk-Winterkapel. De ho- melie wordt gehouden door Etien- ne Lippevelde, ACW-proost. - Om 20 uur heeft er een receptie in het Groen Kruis, hall CM. deze wordt opgeluisterd door de K. Fan fare Kunst en Vermaak. Rerum Novarumtoespraak wordt gehouden door Dr. Jef De Loof, voorzitter van het Vredeshuis en Artsen tegen atoomwapens. Na dien gezellige babbel. Iedereen is van harte welkom. Avondspektakels op komende jaar beurs Van zaterdag 22 augustus tot en met maandag 31 augustus 1992 vindt de 45ste Jaarbeurs van Aalst plaats in de Keizershallen. Het College van Burgemeester en Schepenen besliste, op advies van de organiserende comités, de reali satie van twee avondspektakels in handen te geven van partikulieren of verenigingen en dit op: - zondag 23 augustus 1992 - zondag 30 augustus 1992 De partikulieren kunnen een deel van de spektakelzaal (27m/45m) af huren aan 30.000 frank. De zaal kan worden opgesteld met 600 zit plaatsen (aan tafels) of 1000 zit plaatsen zonder tafels. Er staat eveneens een podium en 2 gebruiks klare debietinstallaties met 2 kassa's. De zaal zal ter beschikking zijn van 16 tot 02 uur. Voor de drankenverkoop dienen de organisatoren zelf in te staan: de dranken, glazen of bekers zijn ver plicht te bestellen in Interbrew, Kalfstraat 3 te 9300 Aalst (tel. 053/ 73.07.00). De organisatoren moe ten zelf zorgen voor het nodige uit- batingspersoneel (tappers, kelners en kassiers). Er dient voor het spektakel vrije toegang verleend aan alle jaar beursbezoekers: er mag geen sup plementair toegangsgeld worden gevraagd. Wel mogen de organi satoren plaatsreservaties verkopen. Het is een noodzaak dat de voorge stelde activiteiten als doelgroep een beurspubliek beogen. Geïnteresseerden kunnen contact nemen met de Dienst PR Organi satie, Keizersplein 21b te Aa'lst (tel. 053/73.21.21). De kandidaturen dienen binnen te zijn voor 1 juni 1992. Naar de tentoonstelling Dinosaurs Co Op zondag 24 mei 1992 bezoekt VTB-VAB de suksesvolle tentoon stelling «Dinosaurs Co» in het Museum voor Natuurwetenschap pen tc Brussel. De bus vertrekt om 13.15 u. aan de Sint-Annazaal (Ou de Gentbaan-Roklijf) te Aalst. Bij aankomst worden de deelne mers vergast op een voordracht als inleiding op het bezoek. De tentoonstelling zelf leidt de be zoeker rond in de fascinerende we reld van de dinosauriërs, die 165 miljoen jaar lang het leven op onze planeet domineerden. De «ver schrikkelijke hagedissen» staan er als bewegende en brullende robots te kijk, naast de wereldvermaarde skeletten van de iguanodons van Bernissart. De bezoeker vervolgt zijn ontdek kingstocht doorheen de geschiede nis van het leven in de aanpalende zalen: evolutie van de olifanten; de eerste mensen; de zee tijdens Krijt en Jura; de evolutie van vissen tot zoogdieren (Schubben, veren en melk); Bernissart, 135 miljoen jaar geleden, enz. Daarna blijft nog tijd over om de permanente tentoonstelling van het museum te bezoeken: zoogdieren, insekten, spinnen, schelpen, zee dieren, walvissen, noord- en zuid pool, fauna en mineralen van ons land... Ook kinderen tussen 6 en 12 jaar zijn van harte welkom: onder bege leiding van monitoren bezoeken zij de tentoonstelling, waarna ze in het kinderatelier rond het tema van de dinosauriërs knutselen. Nadien (16 u.) kunnen ze samen met hun ou ders de permanente zalen van het museum bezoeken. De deelnemingsprijs bedraagt 400 fr. (VTB-VAB)/450 fr. (busreis, toegang, voordracht, fooi). Kinde ren betalen 350 fr. Vooraf inschrijven bij Geert Van Cleemput (tel. 053/78.06.34) en het bedrag overschrijven op rekening nummer 429-8075001-54 van VTB- VAB Afdeling Aalst. Home Info een initiatief van Tele- dienst-Aalst v.z.w. Thuis best? Wanneer je al jaren thuis woont, ken je de buurt, met de mensen die er wonen. Je hebt er vrienden en kennissen, je neemt misschien deel aan het verenigingsleven. Als je bepaalde hulp nodig hebt kan je gebruik maken van heel wat dien sten en voorzieningen aan huis zoals thuisverpleging, gezins- en be jaardenhulp, huisarts, maaltijden aan huis,... Je blijft er immers liefst zo lang mo gelijk wonen. Toch kan er een ogenblik komen dat thuis blijven moeilijk of onmo gelijk wordt. Je kijkt uit naar andere woonmogelijkheden... Op zoek naar... een home? Je denkt aan een home, een flat voor bejaarden, een rust- en verzor gingstehuis,...? Je wisselt het bekende voor het on bekende, er komen heel wat vragen bij je op: welke homes bestaan er, hoeveel kost een home, wat moet ik allemaal regelen, wat zijn mijn rechten, wat zijn de voorwaarden, zal ik er mij thuisvoelen,...? Bij wie kan ik hiervoor allemaal recht? HOME INFO wil jou helpen wegwijs maken- Home Info: een wegwijzer Home Info is een informatiedienst voor bejaarden en hun familie. Home Info beschikt over informatie omtrent de verschillende homes en rust- en verzorgingstehuizen in Groot Aalst. Deze informatie wordt verkregen door de homes zelf te bezoeken. Home Info is echter geen plaat singsdienst! Ben je op zoek naar die home die zoveel mogelijk voldoet aan jouw verwachtingen? Maak dan gerust een afspraak: U en/of uw familie kan terecht bij Ho me Info elke lste en 3de vrijdag- voormiddagvan de maand tussen 10 uur en 12 uur. Ons adres: Tele- dienst v.z.w., Withuisstraat 3, 9300 Aalst, tel. nr. 053/77.61.61. Op het programma van Vakantiege- nocgens - Erembodegem zaterdag 4 juli '92: 1-dagreis naar Keulen. zaterdag 8 augustus '92: dagtrip naar «Floriade '92» - Zoetemeer in Nederland. Zondag 30 augustus '92: deelna me Boei '92. Milieuhappening in Klein-Brabant. Zondag 13 september '92: daguit- stap met trein naar Brugge en fiets tocht langs de groene gordel naar Brugge. Inschrijving van deze dagtrips wor den nu reeds ingewacht bij de leden van de werkgroep Vakantiegenoe gens Erembodegem of rechtstreeks bij Verfaille Hubert (voorzitter), P. Rasschaertlaan 27, Erembodegem. Telefonisch: 053/70.36.56. Openluchtvoorstelling «Het Gezin van Paemel» Het bestuur van Davidsfonds - Erembodegem bestelde een be perkt aantal kaarten van de open- luchtvoorstelling «Het Gezin van Paemel» (van Cyriel Buysse) op za terdag 4 juli 1992 om 21 uur in de oude boerderij Biesakker te Sers- kamp. Davidsfonds-Erembodegem biedt U deze kaarten aan tegen het gunst tarief voor D.F. groepen: 150 fr. en stelt voor, gezamenlijk met eigen vervoer te vertrekken aan de O.L.V.-Hemelvaartkerk te 20 uur. Inlichtingen: A. De Quick, Heuvel 72 A, Erembodegem. Invullen belastingaangifte Voor het korrekt invullen van uw belastingaangifte kan je terecht in de «Volkskring», Kaai (Dender- brug) Erembodegem, op zaterdag 13 juni van 14 tot 17 uur, en op zondagen 14 en 21 juni, telkens van 10 tot 12 uur. Bedevaart Tongeren en Scherpen- heuvel Erembodegem gaat voor de 45ste keer op bedevaart naar Tongeren en Schcrpcnheuvcl op 31 mei. Ver trek aan de O.L.V.-Hemelvaart kerk om 7 uur. Deelnameprijs 350 Aalst. Eendracht Aalst vierde in het kader van het voetbalkamaval 1992 de nacht van de voorzitter. En of er gevierd werd (a) Aalsterse Wijnmakersgilde Vergadering gildeleden: vrijdag 29 mei te 19.30 uur in de Krypte. C7lewae>7<ó&m' Info-namiddag Sint-Jozefscollege Aalst Op zaterdag 23 mei, van 14 tot 17 uur, bent u van harte welkom voor een informatienamiddag over de studiemogelijkheden in de huma niora en speciaal over het eerste jaar. Ingang: Pontstraat 7, Aalst. Met K.V.L.V. «Op ontdekking naar de streek van venen en meren» Op 23 juni a.s.: - vertrek aan de O.L.V.-Hemel vaartkerk om 6.45 u. voor een dag- uitstap - rond 9.30 u. worden de deel neemsters aan de daguitstap in Eu pen verwelkomd en leidt een gids Herdersem 1992 Boskantkermis Feesttent - Pontweg Programma 28 tot 31 mei. Donderdag 28 mei: vanaf 8 u. en doorlopend Vrije Antiek- en Pron- delmarkt vanaf 14 u.: pannekoeken slag: 2 pannekoeken tas koffie voor 50 fr. Vrijdag 29 mei: om 18.30 u.: Vin- kenzetting. Vooruit 2.000 fr. naturaprijzen. Inrichting: De Boskantvink Om 20.30 u.: Vijfde Boskantbelot- ting Vooruit: 3.000 fr. inleg-3 beurten Gratis tombola op de inschrijvingen Inschrijving vrijdag: Nationale Dui venvlucht Quiévrain. Eetfestijn Eendracht Meldert Op vrijdag 22 en zaterdag 23 mei telkens van 19.00 tot 22.00 uur en op zondag 24 mei van 11.30 tot 15.00 uur nodigt Eendracht Meldert ie dereen uit op zijn jaarlijks eetfestijn ten voordele van de voetbalclub. Na een stevig aperitief kan men kiezen uit verschillende steaks, kip- en kal koenfilets overgoten met diverse sausjes. Het eetfestijn heeft plaats in de kantine van Eendracht Mel dert aan de Hoogstraat. Op zater dag 23 mei kan men bovendien tus sen 14.00 en 18.00 uur kijken naar enkele wedstrijden gespeeld door veteranenploegen. /la/i/. De buurtbewoners van de Heilig Hartwijk brachten ook een positieve inbreng op de gespreksavond in het buurthuis De Ring om de moeilijke verkeersleefbaarheid aan te passen, (a NINAFRI is een NGO (Niet-Gouvernementele Organisatie) die in de loop wachtkamer van een station of ge- der jaren haar specifiek werkterrein vond in Afrika en meer bepaald in woon op het voetpad moesten sla- Niger. Desondanks is het voor deafdeling Aalst duidelijk dat men ook vnor pen. Hun enige beschutting onder de eigen voordeur moet vegen; dat de armoede in Afrika schrijnend is, de hemel van Brussel (hoofdstad hoeft geen betoog; dat er hier bij ons in België eveneens hulp kan en moet van Europa) is een oud deken, een geboden worden is een noodkreet waar Ninafri-Aalst niet doof wou voor karton, een krant. Ondertussen is blijven. Poverello uitgegroeid naar andere steden: Brugge, Kortrijk, Gent, Ninafri-Aalst is gestart begin janua- steden. Poverello tracht deze men- Leuven, Banneux. Poverello is ge- ri 1992 en is een onafhankelijke cel sen te helpen in de mate van het baseerd °P vrijwilligerswerk en van Ninafri. Deze laatste heeft haar mogelijke. Eind 1977 zetten enkele beeft geen aanspraak willen maken hoofdzetel te Ninove. De bedoeling vrijwilligers een dagonthaal op in de °P staats" of andere subsidies. Nina- van Ninafri-Aalst was en is om in Zuinigheidsstraat, midden in de fr'-Aalst is daarom des te meer fier nauwe samenwerking met Ninafri- Marollen, te Brussel. Men kan er om deze organisatie en vrijwilligers Nationaal ontwikkelingsprojecten soep, belegde boterhammen en te kunnen helpen in hun strijd om op te starten in Afrika en meer be- warme maaltijden verkrijgen. Van de verschoppelingen van onze mo- paald in Niger. Tevens zal Ninafri- bij het begin kwamen er ook men- derne steden enige naastenliefde en Aalst Ninafri-Nationaal bijspringen sen naar een bed vragen. Mensen zelfrespect te geven, en helpen waar nodig, zoals bij het die anders in een verlaten huis, in de opzetten en realiseren van een jaar- lijkse humanitaire zending met Jit hulpgoederen naar Niger. Hierbij I worden goederen (dekens, medisch I medicijnen, etc...) vanuit M België rechtstreeks naar Niger ge- bracht tot bij de mensen zelf, zon- der tussenkomst van wie of wat dan ook. Zonder cynisch te worden: rechtstreeks tot bij de konsument. HHSRfe Dit blijkt uit ervaring de veiligste en B «8®*. enige manier om tc vermijden dat er ÉflMLjH 'ergens"iets'aan'sommige'vingers blijft hangen. Bi' 9 j Maar dc eerste daadwerkelijke ak- tie die Ninafri-Aalst uitwerkt is een flil EB aan... een organisatie die hier in H| België tracht, mensen tc helpen die ^BÜWgiy^8^ het echt nodig hébben. Onze harde maatschappij heeft een nieuw feno- Aalst. Een deeI van de schenking van Povore/lo door Ninafri Aalst meen gecreëerd: de daklozen in de

De Voorpost | 1992 | | pagina 7