f Eksamenuitslagen Vrij Hoger Handelsinstituut Dendermonde Vierde Dender- en Scheldetocht van Denderklokjes Lebbeke Vakan tiehoekje De Maesschalck te Vlassenbroek Kouterfeesten in Zele s 32 - 10.7.1992 - De Voorpost Op zondag 2 augustus organizeert de WJC Denderklokjes Lebbeke haar vierde Dender- en Scheldetocht. De start gebeurt in de Vrije Basisschool, Brusselsesteenweg 41 te Lebbeke. Men mag vertrekken vanaf 7.00 tot 15.00 uur en er kan gekozen worden uit volgende afstanden6,10,14,21,35 en 50 kilometer. Deelnemen kost 30 fr. In tegenstelling tot de vorige edities worden dit jaar de deelgemeenten Wieze en Denderbelle niet aange daan. De wandelaars van de Pee Klaktocht en Wiezetocht hebben ruimschoots de gelegenheid gehad om met deze gemeenten kennis te maken. Parcours Onmiddellijk na de start trekken alle afstanden door een goed be gaanbare veldweg. Kinderwagens en buggies kunnen ook deze weg nemen, voor rolstoelpatiënten wordt echter een ommetje voor zien. De 6 en 10 km blijven volledig in Lebbeke. De hoofdkontrole ligt in het gehucht Heilig Kruis waar ook de Hemelvaarttocht vertrok. Het 10 km parcours volgt over een groot gedeelte het nieuwe wandel pad uitgestippeld door het Groen- komitee. Na de eerste kontrole trekken de Hamme. KVLV Sint-Anna. Er was ook belangstelling van de jeugd voor de hobbytentoonstelling van de KVLV (vh) ZOMERRUBRIEKJE Hiernavolgend wat her en der» gesprokkelde wetenswaardighe den die op zichzelf zo stom zijn dat het wel leuk is om lezen. Omdat het nu eenmaal vakantie is, ideale lekt uur voor de strandstoel. Onze bron is: «Fascinating Facts» van David Louis (Ridge Press/Crown Publishers Inc. New York). Dank zij dit boekje weten we: dat er 17 spieren nodig zijn om te glimlachen, en 43 om de wenkbrauwen te fronsen; *- dat de wind van een niesbui een snelheid heeft van meer dan 100 km per uur; dat je meer kalorieën verbruikt met selder te knabbelen dan je er binnen krijgt door selder te eten; dat wolken tijdens de dag hoger vliegen dan 's nachts; dat er meer Ieren wonen in New York dan in Dublin; dat, in de 18de eeuw, in de Britse speelhuizen, mannetjes werden gehuurd die ingeval er een politie-inval kwam, de dobbelstenen moesten inslikken; dat Mozart dikwijls komponeerde terwijl hij biljart speelde; dat King Kong, in de originele Film, een handpop was; in het oude Japan publieke wedstrijden werden gehouden onder het tema: «Wie produceert de langste en luidste wind dat in 1740 een koe in Frankrijk schuldig werd bevonden aan hekserij en in het publiek werd opgeknoopt; dat piraten een oorlel lieten doorboren omdat ze dachten dat zulks hun gezichtsscherpte verbeterde; dat een Fransman (zijn naam is niet vermeld) die in 1786 bewon derend floot naar koningin Marie-Antoinette, voor de volgende 50 jaar de gevangenis invloog; dat, als u een man bent, u dan harder, langer en vaak gelachen heeft dan een vrouw; dat er geen uurwerken zijn in de casino's van Las Vegas; dat de Amerikaanse president, Gerald Ford, in 1976 zo maar eventjes 4.000 kerstkaartjes heeft verstuurd; dat katten geen «zoet» kunnen smaken; dat George Washington marihuana op zijn plantages verbouw de; dat (da's interessant) het nog nooit - althans tot het boekje gepubliceerd werd - geregend heeft in Calama, een plaatsje in de Chileense Atacama-woestijn;enz... enz... Allemaal mooi, maar wie herinnert zich nog op welke dag hij geboren werd? Er bestaat een formule om het nauwkeurig te berekenen. (Die wijsheid ontdekten wij in een vergeeld nummer van «Toren», een tijdschrift van de abdij van Tongerlo. Zo zit het truukje in mekaar: je neemt de laatste twee cijfers van je geboortejaar, voeg daarbij éénvierde van dit getal, tel daarbij het getal van uw geboortedag. Vervolgens moet er nog een getal bij dat varieert volgens uw geboortemaand. Voor januari: 1 (in een schrikkeljaar: 0); voor februari: 4 (in een schrikkeljaar: 3); voor maart: 4; voor april: 0; voor mei: 2; voor juni: 5; voor juli: 0; voor augustus: 3; voor september: 6; voor oktober: 1; voor november: 4; voor december: 6. Alles opge teld? Goed! Nog één probleempje: zoek je dit op voor een persoon uit de 18eeeuwdan tel je er nog4 bij; voor iemand uit de 19e eeuw: 2 bij; voor iemand geboren in de 20e eeuw 0 (dus niets) bij. De totale som die je nu bekomen hebt, deel je door 7. De REST van de deling GEEFT JE DE DAG VAN GEBOORTE. Dus: is de rest bijv. 1 dan is het op een zondag; is de rest 2: een maandag; 3 is een dinsdag; 4 een woensdag; 5: donderdag; 6 is een vrijdag en komt de deling mooi uit, dus is de REST nul, dan ben je op zaterdag geboren. Een voorbeeld? Je bent geboren op: 19juni 1943:43 de laatste twee :t geboortejaar, plus 10 (één vierde van 43), plus 19 in voorbeeld), plus 5 (juni) plus 0 (20e eeuw). 5e som is dus: 43 10 19 5 0 77. Dit getal delen we door 7. De som (77) is precies deelbaar; 777 11. Rest is hier: 0. En nul wijst uit dat wie geboren werd op 19 juni 1943 (ons voor beeld) op een zaterdag ter wereld kwam. Om te besluiten: een tip: laat de kinderen de geboortedag van de hele familie berekenen. Ze zijn er (en u ook) uren zoet mee! Prettige vakantie! Eq allicht tot een eerstvolgend VAKANTIEHOEKJE Scriptman stappers langs een groot autokerk hof dat binnenkort plaats ruimt voor een industriezone. Aan de nieuwe wijk Zavel splitst de 6 kilo meter met de overige afstanden. Zij maken een ommetje langs een schil derachtig paadje achter de wijk Po- letus. Aan de Brusselse Steenweg zit alles weer samen en allen trek ken over de parking van autocars Ros Beiaard (een officiële buurt weg). Weldra ziet men het nieuwe en dure rusthuis, dat de aandachti ge wandelaar bij de start ook reeds bemerkte. De 14 kilometer en de grotere af standen lopen de provinciegrens met Brabant over. Het landschap wordt vanaf hier licht hellend. De wandelaar zal vaststellen dat het parkours dit jaar voor de 35 en 50 km verzwaard is. Er wacht menig heuveltje op deze deelnemers. Ter wijl de 14 km langs de hopvelden aanstonds naar Opwijk-Nijverseel gaat, zoekt de 21 km stapper zijn weg naar Baardegem. In de verte zal hij weldra het Kravaalbos, met een oppervlakte van 100 ha, opmerken, dit supplementje wordt echter voor behouden aan de wandelaars van de 35 en 50 km. Aan de ander zijde ligt Asse-ter-Heide, hier leidt een forse afdaling de deelnemers naar het kerkje en een kontrolepost. Iets verder dient hier wel aandacht te worden geschonken aan de heel drukke steenweg Aalst-Brussel. Na de zopas genoemde hellingen wacht er nog wat moois. De 50 km loopt eerst naar Asbeek met een echte onvervalste klim. Ze voegen zich bij de 35 km stappers en maken samen de beklimming van de Putberg. De ze straat is gekasseid en belooft een moeilijke opdracht te worden voor de moedigen. In 300 meter moeten de wandelaars immers een hoogte verschil van 80 meter overbruggen. Langs beide zijden van de weg staan verschillende prachtige kasteeltjes met grote landerijen. Eens boven heeft de stapper een mooi panora ma van het Pajottenland. De straat heeft vanaf hier een laagje asfalt en dient gevolgd tot in de bebouwde kom van Asse. Links draait de deel nemer onder 135 graden een veld weg in. Deze voert hem naar de kontrolepost in Asse-ter-Heide. Soms zal de aandachtige wandelaar zich in de Ardennen wagen. De tocht gaat nu verder door het Kra vaalbos naar Baardegem en daarna naar Opwijk. Het parkoers loopt nu kriskras over de provinciegrens. Voorbij de kontrole in Opwijk lei den vlakke wegen de vermoeide stappers naar de aankomst. In de laatste kontrolepost wordt iedere deelnemer beloond met een heer lijk biertje Pee Klak. Tot zover de beschrijving van het parkoers. Op de wisselbekertocht zal speciaal aandacht worden ge schonken aan de wandelaars met rolstoelpatiënten. Zij zullen zonder problemen de 6 km kunnen doen, hier en daar werd in een ommetje voorzien. Het parkoers van de gro tere afstanden bestaat uit 80% uit veldwegen. De 35-50 km stappers krijgen tevens nog een stevige por tie bos. De deelnemers met buggies hoeven nergens een omweg te ma ken, ze kunnen dus gerust starten. Voor meer inlichtingen kan men te recht bij voorzitter Basiel De Kin der, Molenveldstraat 13 te Dender belle (052/41.28.72) of Marc Van Haver, sekretaris, Kerkhofstraat 3 te Wieze (053/78.08.69). (J. Van Landuyt) Hamme. KVLV Sint-Anna. Deze dames presenteren fier hun handwerk op de hobbytentoonstelling (vh) In het kader van de Wielewaal 's Heerenbosch-aktie 'Kunst voor Natuur' stelt Anne-Elisabeth De Maesschalck van 8 juli tot 15 september olieverf schilderijen tentoon in 'Huize Geertrui' te Vlassenbroek. Anne-Elisabeth De Maesschalck werd geboren te Gent (1951) en kreeg haar artistieke opleiding (o.a. regentaat plastische opvoeding) in Sint-Lu- kas aldaar. j Mens en natuur als onafscheidelij ke elementen Voor de 29ste keer Reeds 29 jaar worden er in de sporthal 'De Zeven' en op de terreinen van de Koevlietschool te Zele Kouterfeesten georganizeerd. Dit jaar hebben ze plaats op 11, 12, 13 en 14 juli. Pastoor Vermoesen en zijn medewerkers maken er een punt van dat er elk jaar voor elk wat wils op de feestplank komt. De kunstenares over haar werk 'Door het weglaten van overbodig detail wil ik komen tot de visualize- ring van de mens. Er moet op die manier een gelijkheid ontstaan; de mens door de eeuwen heen met zijn gevoelens en emoties, als een rode draad die mensen met elkaar ver bindt. Het isolement dat ontstaat bij de zoektocht naar de kern van de zaak; het zoeken naar de essentie. De gebogen mens die zich bewust is van dit isolement en alleen staat op cruciale momenten van zijn leven, zich bedreigd voelt door datgene dat hij zelf tot stand bracht. Nauw samenhangend hierbij is de natuur, als piekwaarde mens veilig heid zoekt. Die in haar kracht nooit even destruktief is als de techniek die op een eenzijdige manier en met een absoluut autonoom belang ont wikkeld werd ten koste van de mens zelf. Het landschap wordt onttrokken aan zijn plaats en krijgt hierdoor een ruimere betekenis, een grote openheid en toegankelijkheid. De materiële verwerking (olieverf en zand) heeft een symbolische be tekenis. Het duidt op een daadwer kelijke participatie; de evokatie van de natuur via de natuur. Het moet de kracht beklemtonen, de onrust binnen de rust. De verwerking over de randen duidt op de oneindig heid. De eindige mens midden de oneindigheid van de natuur. De twee tema's onafscheidelijk van elkaar. Het zoeken van een ruimte voor de mens, waar hij tot de essen tie kan komen. Pierre Van Rossem Zaterdag 11 juliJohny's Last Fart, The Bank en The Dinky Toys Om 20.30 uur begint er een echt festival in de sporthal 'De Zeven'. Johny's Last Fart is een jonge Zeel- se groep die met veel entoesiasmc de avond zal inzetten. Misschien is dit de aanzet van een groot sukses. Als tweede groep komt The Bank uit Gent aan de beurt. Zij zorgt voor een swingend optreden. The Bank is opgericht in 1988 en telt 6 leden. De nieuwe produktie 'I wanna give' wordt nu op alle televisiestations getoond en krijgt heel wat goede Kritiek in de muziekwereld. The Banks zijn vaak te zien in het voor programma van Clouseau en de kreuners. De apoteose van de avond vormen The Dinky Toys. Met hun jongste single 'Test of Time' behaalden ze de top tien lijsten. Hun CD 'The Colour of Sex' maakt furore in alle hitparades. The Dinky Toys brengen niet alleen mooie mu ziek, maar ook een totaal spektakel. Na hun optreden is er een spette rende video CD show door Studio Longfield. Kaarten in voorverkoop bij het or- ganizatiekomitee en op volgende plaatsen Parochiehuis De Zeven, Pastorij Kouter, Cafe De Lantaarn, Jeugdcentrum Juvenes, Platenhan- del De Vriendt, Studio Intersound, Lange Akker Zele, Eddy Philips, Lange Akker Zele. Zondag 12 juli komplete kermis- In de voormiddag wordt gestart om 10.00 uur met een markt voor en door de kinderen. Zij kunnen hun zelf gemaakt en oud speelgoed ver kopen op ruilen. Rond 11.00 uur is er op de speelplaats van de jongens school een hondendressuurdemon- stratie door dc hondendressuurclub van Zele. Op de middag wordt het parochiehuis omgetoverd tot een waar restaurant. Gezellig tafelen, smakelijk eten en daarna naar de cremeric waar een ijsje of panne- koek de buikjes kan rond zetten. Om 13.30 uur start de legendarische ouden ambachtenmarkt. Meer dan 70 deelnemers werden gekontak- teerd. Ondertussen kan er gerust worden bij de drankgelegenheden. Op de speelweide is er een speciale stand met de Zeelse bieren Vlaskop en Houten koD en op de speelplaats brengt The New Orleans Train Jazzband de nodige sfeer. Om 17.00 uur treden diverse volksdansgroe pen op. Om 20.00 uur staat de goed gekende folkgroep Juice of the Bar ley op de affiche. Zij brengt onver valste Ierse folkmuziek. Het is een zeskoppige groep.uit Lokeren. Maandag 13 juliWill Tura Traditics zijn er om in ere te worden gehouden. Reeds 25 keer komt de Vlaamse zanger bij uitstek naar Ze le. Vele mensen uit de regio weten dit en houden deze dag vrij. Jaar lijks laten zij zich overspoelen door zijn stem, zijn charmes, zijn klasse. Will Tura is en blijft een begrip in de Vlaamse showwereld. Hij is verge zeld door zijn orkest dat vanaf 20.00 uur ten dans speelt. Will treedt zelf twee keer life op gedurende de j avond. Kaarten in voorverkoop kosten 250 fr en aan de kassa 300 fr. Kaarten te bekomen op dezelfde adressen als voor The Dinky Toys. Dinsdag 14 juliseniorendag 's Middags is er een restaurant in parochiehuis 'De Zeven'. Om 15.00 uur begint dan de bekende senio rennamiddag. Alle seniorenbonden van Zele en omstreken zijn van de partij. Niemand minder dan Connie Neefs zal aanwezig zijn om de aan wezigen te vergasten op haar diep menselijke liedjes. Zij wordt afge lost door goochelaar professor Sar- kos. Na het vieruurtje begint Bob Cope- jans en hij houdt de lenige senioren nog uren op de dansvloer. Academiejaar 1991-1992 le zittijd - juni 1992 2e graduaat: behalen het einddiploma «Gegradueer de van het Ekonomisch Hoger Onder wijs afdeling Bedrijfsadministraite». Met onderscheiding: Kcymolen Kris uit Temsc: 71%; Notre- dame Walter uit Merchtem: 70%. Op voldoende wijze Casteleyn Koen uit Hamme: 68%; Ro- siers Willem uit Bornem: 67%; Van Dc Vyver Ivan uit Tcmse: 67%; Maes Chris uit St.-Niklaas: 65%; Van Riet Christi- aan uit Moerzeke: 64%; Van Keer Andy uit Schoonaarde: 62%; Biermans Bart uit Aalst: 61%. 2 studenten werden uitgesteld tot dc 2de zittijd. 2e graduaat: slaagden in het cindcjaars- cksamen en worden toegelaten tot het 3e jaar Ekonomisch Hoger Onderwijs, afdeling Bedrijfsmanagement Met onderscheiding: Van Bergen An uit Lokeren: 78%; Van Praet Kathy uit Lebbeke: 78%,, Van Gaever Ingeborg uit Stckcnc: 77%; De Kcrpel Christa uit Wettercn: 76%; Bal lon Anja uit Merchtem: 75%; De Cock Wim uit Dendermonde: 73%; Hubrecht Nathalie uit Puurs: 73%; Coppicters Martine uit Lebbeke: 72%; Kesbekc In ge uit Eksaarde: 72%; Van Droogen- broeck Jan uit Buggenhout: 72%; Van Hauwermeiren Inge uit Dendermonde: 72%; Coppens Veerlc uit Ercmbode- gem: 71%; Dc Brandt Cathy uit Opwijk: 71%; Janscgers Iris uit Aalst: 71%; Wil- locx Connie uit Londcrzccl: 71%, Hau- welaert Sibylle uit Lebbeke: 70%. Op voldoende wijze: Dc Boeck Els uit Dendermonde: 69%; Dc Bruyn Christophe uit Lebbeke: 69%; Philips Veerlc uit Dendermonde: 69%; Van Malderen Veronique uit Berlare: 68%; Van Ransbeke Ingrid uit Buggen hout: 68%; De Vis Peter uit Opwijk: 67Van Kerckhove Iris uit Berlare: 67%; Verhulst Kurt uit Aalst: 67%; Wautcrs Wendy uit Affligem: 67%; Wy- l°ck Dirk uit Waasmunster: 67%; Cop pens Filip uit Oordcgem: 66%; Dc Leenheer Frank uit Zele: 66% Van Den Velde Nancy uit Buggenhout: 66%; Racmdonck Christa uit Berlare: 65%; Van Wcmmcl Veerle uit Opwijk: 65%, Verhofstadt Caroline uit Schoonaarde: 65%; Dc Bock Sandy uit Temsc: 64%; Van Geert Kathleen uit Aalst: 64%; Vermeiren Sonja uit Lebbeke: 64%; De Man Jan uit Ercmbodcgem: 63%; So gers Jurgen uit Waasmunster: 63%; Van Dc Walle Sigrid uit Waasmunster: 63%; De Vuyst Isabelle uit Berlare: 62%; Ivens Wim uit Lebbeke: 62%; De Beule Hendrik uit Zele: 61% Ravyts Anja uit Grembcrgcn: 61%; Van De Perre Els uit Moorscl: 61%; Vermcir Anncmie uit Zele: 61%; Dc Smet An uit Zele: 60%; Heyvacrt Wim uit Zele: 60%; Pietcrs Christel uit Lebbeke: 60%; Smet Isabel le uit Stckenc: 60%; Vercautcren Ivan uit Stckene: 60% 7 studenten werden uitgesteld tot de 2e zittijd. le graduaat: slaagden in het cindcjaars- eksamen en worden toegelaten tot het 2c jaar Ekonomisch Hoger Onderwijs, afdeling Bedrijfsmanagement Met onderscheiding: Cooreman Elvira uit Baasrode: 77%; Schneider Gwenny uit Aalst: 74%; Van De Velde Wim uit Zele: 74%; Van Hau te Piet uit Zele: 74%; Van den Moortel Kristicn uit Zele: 73%; Dc Brandt Filip uit Zclc: 72%; Steenhaut Peggy uit Aalst: 70%. Op voldoende wijze: Blancquacrt Catherine uit Wcttcren: 69%; Bauwens Peter uit Hamme: 68%; Bogaert Petra uit Aalst: 68%; Hcreman Stefan uit Lokeren: 68%; Van Den Broeck Nadine uit Hamme: 68%; Van Maldcr Gundy uit Dendermonde: 68%; Blondclle Veronique uit Lessines: 67%; Daman Gunther uit St.-Niklaas: 67%; Van Straeten Wendy uit Bornem: 66%; Van Straeten Wendy uit Bornem: 66%; Kcymolen Pascal uit Tcmse: 65%; Van Maldcr Christof uit Dendermonde: 65%; Van Racmdonck Thierry uit Ham me: 65%; De Cubbcr Kurt uit Lede: 64%; Vermeiren Davy uit Hamme: 64%; De Bisschop Anne uit Asse: 63%; Gerlo Kris uit Hamme: 63%; Van Den Bcrghe Christophe uit Aalst: 63%; Audcnacrt Heidi uit Laarne: 62%; Coorevits Wou ter uit Lokeren: 62%; Dc Rauw Guy uit Hamme: 62%; Doyen Bcttina uit Wiche len: 62%; Van Hacscndonck Filip uit Dendermonde: 62%; Dc Pril Wim uit Merchtem: 61 De Wilde Kelly uit Wi chelen: 61%; Mcganck Marian uit Gijze- gem: 61%; MertensGrect uit Zele: 61%; Philips Ann uit Denderbelle: 61%; De Smet Steven uit Wcttcren: 60%; Dc Vos Catty uit Hamme: 60%; Gabriels Kristof uit Hofstadc: 60%; Van Landcghcm Ilse uit Beveren: 60%; Verhelst Stefan uit Dendermonde: 60% 34 studenten werden uitgesteld tot dc 2c zittijd.

De Voorpost | 1992 | | pagina 32