Uitgeschakeld Handbalmarathon Ajax Lebbeke Robuco Buggenhout: resultaat van het voorbije seizoen evenaren H.K. Waasmunster: Beter doen dan vorig jaar Ajax wint maar toch... Kosa Aalst: meedraaien aan de top £pfcm0B' Van LebbekeDe 'e^d Handbalkalender Geslaagd initiatief 26 - 11.9.192 - De Voorpost HANDBAL Beker van België - Voorronde Zoals in onze voorbeschouwing voor speld, zijn onze drie streekploegen er niet in geslaagd de voorronde van de Beker van België te overleven. Op zichzelf geen drama maar de cijfers waarmee dit ge beurde stemt toch tot nadenken. Het feit dat men niet kon beschikken over een volledige basiskern kan wellicht veel ver klaren maar zeker niet alles. Meteen zijn Robuco Buggenhout - Heren en Dames - samen met Attila Temse uitgeschakeld voor de 1/64e finales die gespeeld wor den tijdens het laatste weekeinde van september. In die 1/64e finales ziet het er beter uit voor de streekploegen. H.B.C. Dendermonde plaatst zich automatisch aangezien tegenstander Genk zich terug trekt uit de kompetitie en H.K. Waasmun ster moet er een oefening kunnen van maken tegen provincialer Diepenbeek. Ajax Lebbeke zal zich gemakkelijk plaat sen tegen gebuur Brabo Denderbelle maar voor R.D.P. Lokeren vrezen wij. De Lokerenaars die in het verleden een repu tatie opbouwden in de Belgische Beker moeten naar 2e nationaler Heusden en krijgen daarmee wellicht een te sterke tegenstander. De wedstrijden Peer 27 Attila Temse 17 Voor Attila Temse was de opdracht dui delijk te zwaar. Niet omdat provincialer Peer zo sterk speelde maar wel omdat opwuk 3 ÉL cp*w SfcSSfyjj, i t^feevtL. JI-cMh K*-£ - Bij Robuco Buggenhout, dat dit seizoen zijn 15-jarig bestaan kan vieren, blijft men bescheiden als men hen vraagt naar hun doelstellingen. Voorzitter Chris Van Huyneghem wil een dezer dagen zijn club uitgebreid voorstellen maar ondertussen gingen wij te rade bij secretaris G. Moyersoon: «Wij blijven realist, als wij erin slagen het resultaat van het voorbije seizoen te evenaren mag het seizoen 1992-93 als geslaagd worden beschouwd. Wij eindigen derde en konden zelfs even de indruk wekken mee te kunnen dingen naar de titel. Met de aanwerving van F. De Troch komen wij nochtans versterkt uit de transferperiode want niemand heeft de club verlaten. Toch kunnen wij al een serieuze tegenslag daar F. Mannaert zich in een oefenwedstrijd ernstig kwetste aan de knie. Als wij rond de jaarwisseling opnieuw over een volledig fitte F. Mannaert kunnen beschikken kan het nog meevallen. G. De Vuyst startte met de trainingen op 15 augustus maar tot nu toe kon hij nauwelijks over zijn volledige spelerskern beschikken. Het wordt dus een moeilijk seizoenbegin voor Robuco. Oefenwedstrijden tegen Ajax 2, H.K.W. 3 en Brasschaat hebben wij al achter de rug en nu volgt nog de deelname aan het tornooi van Westmalle. Hopelijk staat hiermee de ploeg klaar om om 19 september de kompetitie aan te vangen met een thuiswedstrijd tegen Desselgem. Ook voor onze dames wordt het geen gemakkelijk seizoen Trainster A. De Freyne zal het moeten klaren met een jong team. Hermans en Vertongen zetten inderdaad een punt achter hun spelerscarrière en zowel Ilse als Lieve Caluwaerts lieten nog niets van zich horen. Gelukkig konden wij V. Van Hove aannemen om het doelwachterspro bleem op te lossen. Misschien nog te vermelden dat er een aanvang genomen werd met de oprichting van een supportersclub. Rond de jaarwisseling hopen wij hiermee «operationeel» te zijn. trainer-coach J. De Proft zowat een hal- ve-basisploeg moest missen. Niet alleen het duo M. De Clercq-Milliau kon de verplaatsing niet meemaken maar ook spelverdeler P. Van Hoeyweghen, Dirk Buytaert en Pat. Van Hoyweghen bleken onbeschikbaar. Om het lijstje vol te ma ken voegen wij dan nog het duo Lys- sens-Vercauteren aan toe en in deze om standigheden is het niet abnormaal dat coach J, De Proft zelf nog eens het spelersplunje aantrok. Na amper 7' speeltijd was het al duidelijk. Peer had Buytaert als spelverdeler moest aantre den kwam Temse zo goed als niet tot maakte een weinig gemotiveerd spelend scoren. Via 11-2 werd het 14-7 aan de Buggenhout geen schijn van kans Het rust want om toch nog voor enig weer- gebrek aan trainingsarbeid liet zich bij werk te kunnen zorgen had J. De Proft verschillende spelers gevoelen en het feit Erwin Buytaert verlost van zijn spelverde- dat F. Mannaert uitgeschakeld is met een lersplaats en meteen kon Buytaert voor ernstige kniekwetsuur - en dit voor enke- enkele doelpunten zorgen. Na de rust le maanden! - zorgde ervoor dat er wei- Iwam Temse dan meer in het stuk voor. nig trefkracht uit de tweede lijn voorhan- Debutant A. Willaert liet zich opmerken den was. Aanwinst F. De Troch deed maar via 20-10 bleef de 10-punten-kloof nochtans voortreffelijk werk op de cirkel op het scorebord tot het eindsignaal. maar werd duidelijk niet altijd begrepen Attila Temse: Van Buyten, De Rijcke 2, door de opbouwspelers. Tekenend voor K. Van Hoeyweghen 1, Heirbaut 4, Cr. de zwakke prestatie - ook verdedigend - Van Hoeyweghen 1, E. Buytaert 8, J. De was het feit dat de bijna 40-jarige H. Proft, A. Willaert 1Trienpont zowat de enige aanvaller was Houthalen 22 die voor enig doe|9evaar kon zor9en. Er Robuco Buggenhout 10 *ach!, Ro,buco n°9 hee'wrt werk voor- Tonon hat onniio L. h* u aleer de Ploe9in goede plooi valt. Was Tegen het snelle en krachtige Houthalen de situatie niet dezelfde precies één jaar geleden? Robuco Buggenhout: Van Sinay, Van Moer, De Troch 1De Donder, Trienpont 4, D. Mannaert 1Se'gers 1De Swaef 1 P. Mannaert 2, Bosman, Verbestel Dames Robuco Buggenhout 13 Peer 26 Robuco, dat nog geen beroep kan doen op Ilse en Lieve Caluwaerts, viel duidelijk te zwak uit tegen een fysisch sterk Peer. De thuisploeg begon nochtans hoopge vend aan de wedstrijd met doelpunten van Philips en leidde na 5' met 3-1Vlug werd echter duidelijk dat deze goede start slechts een strovuurtje betekende want na 15' had Peer het commando overgenomen (4-7) en aan de rust leek de thuisploeg al op naar een 8-17 achter stand. De bij Robuco debuterende goalie V. Van Hove had het beter kunnen treffen want Peer bleef beuken en na driekwart wedstrijd wees het scorebord 10-21 aan. In het laatste wedstrijdkwartier kon Buggenhout dan opnieuw het evenwicht herstellen zodat de eindscore beperkt bleef tot 13-26 cijfers. Voor trainster A. De Freyne komen er wellicht nog moeilij ke weken. Robuco Buggenhout: V. Van Hove, A. Bauwmeester 1S. Elleboog, A. Bleyaert 2, Ilse Heyvaert 2, A. De Freyne 1, V. Wauters, N. Thomas 1, E. Philips 6. EVA Enkele dagen voor de officiéle voorstelling van H.K. Waasmunster aan de pers hadden wij een gesprek met Edd» De Vlieger - opnieuw hoofdtrainer - over de sportieve situatie bij zijn ploeg. «In vergelijking met vorig seizoen staan wij er nu wel iets beter voor. Wim Roels vertrok weliswaar naar landskampioen Olse Merksem maar met J. Van Onsem en H. Borgers als «nieuwkomers» hebben wij een goede transferpolitiek gevoerd.-Met J. Van Onsem krijgen wij de ervaren speler die onze jeugd, op het terrein, kan leiden en dat misten wij wel. Borgers heeft weliswaar aanvallend ingeboet na zijn seizoen in provinciale maar met zijn gestalte en kracht betekent Hans een versterking in onze verdediging. Een spelonderdeel waarin wij vorig seizoen al uitpakten met de beste defensie van 2e nationale. Maar de echte reden waarom wij er nu beter voorstaan dan op hetzelfde moment I een seizoen geleden, ligt in het feit dat o.a. het duo Desseaux - De Groote nu al de definitieve doorbraak forceerden en E. Ombelets zijn aanpassingsjaar achter de rug heeft. Dat D. Luypaert opnieuw over al zijn mogelijkheden beschikt is er graag bijgenomen». Ambities «Had Wim Roels er nog bijgeweest had ik gezegd dat wij de titel viseerden. Nu beperk ik mij tot het behalen van een beter resultaat dan tijdens het voorbije seizoen. Ik bedoel daarmee de kloof tussen de top moet verkleinen. Het wordt ten andere een kompetitie met veel onbekenden. De toeloop van spelers uit de Oostbloklanden is vooral in de Waalse ploegen groot. Hoe sterk zijn deze I spelers, geraken die aan een definitieve verblijfsvergunning? Ook Heusden - een seizoen geleden nog in 1e nationale - zou met twee Tjechen spelen en Ajax Lebbeke mag zeker niet worden onderschat. En wat met Kortrijk...». Tot daar Eddy De Vlieger. In een volgende uitgave van dit blad wordt H K Waasmunster uitgebreid voorgesteld. EVA I Ajax Lebbeke P.S.V. Eindhoven Heren 2e Nationale Zond. 13/9 te 17 uur S. Joseph Loncin - Ajax Lebbeke Zat. 12/9 te 19 uur H.K. Waasmunster - Ransart Provinciaal Reeks A Zond. 13/9 te 16 uur H.K. Waasmunster 2 - H.C. Eeklo 2 Reeks B Zond. 13/9 te 17.15 u. Brabo Denderb. 2 - Groot-Berlare Zat. 12/9 te 18.40 u. M. Merchtem - Houtenisse 2 Zond. 13/9 te 16.30 u. Kosa Aalst - Hulst Jeugd Kadetten Zond. 13/9 te 14 uur R.D.P. Lokeren - Ap. Kortrijk Zond. 13/9 te 16 uur H.K. Waasmunster - P. Gent Miniemen Zat. 12/9 te 16 u. Izegem - H.K. Waasmunster Zat. 12/9 te 16.15 u. Squadra Lebbeke - H.K. Wijfjes Zat. 12/9 te 16.15 u. G.B.S.K. Zolder - Ajax Lebbeke Zat. 12/9 te 18 u. H.B.C. Dendermonde - Robuco Buggenh. Zond. 13/9 te 14.30 u. Tervuren - R.D.P. Lokeren Pupillen Zat. 12/9 te 15 uur Ajax Lebbeke - H.C. Eeklo Zond. 13/9 te 13 uur Houtenisse - R.D.P. Lokeren Alhoewel Ajax Lebbeke won van het Ne derlandse P.S.V. Eindhoven - een ploeg uit 1 ste divisie - kon de ploeg van trai ner-coach F. Van Uytfange ons niet hele maal overtuigen. Aanvallend konden de Lebbekenaars bij momenten wel beko ren maar de opstelling van J. De Man - in de tweede lijn als spelverdeler - roept toch enkele vraagtekens op. De Joego slaaf Berisha werd uitgespeeld op de linkerhoek, bewees over heel wat moge lijkheden te beschikken maar komt op die plaats te weinig tot zijn «recht» omdat een hoekspeler nu eenmaal minder in het spel betrokken wordt dan een opbouws- peler. Wellicht ziet de basisopstelling er anders uit wanneer het duo Pultau-Ver- linden wel beschikbaar is. Verdedigend liep het minder vlot met de Lebbeke naars. Vooral als de Nederlanders over schakelden naar twee pivot-spelers vie len er «gaten» zodat het grootste deel van de Nederlandse doelpunten gesc oord werden vanop de 6m-zone. Hier dient duidelijk nog aangewerkt... Voorde rust kon Ajax rekenen op een efficiënt afwerkende B. Van Ransbeeck om de Nederlanders op afstand te houden. Ook Berisha pakte toen uit met enkele klasse flitsen zodat via 9-5 na 18' Ajax een 14-11 voorsprong telde aan de rust. In de tweede helft kwam het onzeker optreden in defensie bij Ajax nog duidelijker tot uiting en Eindhoven stelde gelijk (14-14)'. Na 45' stond er 17-17 op het scorebord en er was een attente doelman Van Ros- sem nodig om de Nederlanders op te vangen. Het was de snelle B. De Hauwe- re die Ajax opnieuw op voorsprong bracht zodat de Lebbekenaars toch een 25-21 zege boekten. Ajax Lebbeke: D. De Bruyn, K. Van Rossem, St. Vlassenroot 2, Berisha 4, Christiaens, De Hauwere 5, Hiel, G. De Decker, Bosman 1, De Man, Van Leu- genhage 4, Van Ransbeeck 9 den aan het krachtige duo Janssens - Platteeuw, respectievelijk goed voor zes en acht treffers. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Goos- sens, M. Vlassenroot, Maesschalk 1, N. De Decker 2, G. De Decker, Bosman 4, Van Biesen, Paermentier 1, Christiaens 5, Hiel 3. Voor Kosa Aalst - de enige handbalploeg die het hoofd boven water gehouden heeft in het eens zo «handbalminded» Aalst - wordt het seizoen 1992- 93 een laatste mogelijkheid om de provinciale reeksen te ontvluchten. De spelersgroep wordt inderdaad ouder en wil men de handbalsport in het Aalsterse doen herleven dan moet er minstens gespeeld worden in de landelijke reeksen. Secretaris N. De Backer hierover: «Ons objectief voor dit seizoen is meedraaien met de top van het klassement om dan later via de play-offs een gooi naar de titel te doen. Met de komst van Rudy Bayens komt er ontegensprekelijk ew 1 «surplus» ten overstaan van vorig seizoen en ook ex. E.V. Aalst-speler t. Steenhaut komt onze rangen aanvullen. Dit mocht ook wel want R. De Doncker heeft beslist een punt te zetten achter zijn spelerscarrière en zal de coaching op zich nemen. R. Van Herreweghe zal normaal ook niet meer aantreden als speler maar blijft trainer. Mare Bayens, die voorrang geeft aan zijn scheidsrechteram bitie hopen wij zoveel mogelijk te recupereren door onze thuiswedstrijden op zondagnamiddag te spelen. Onze thuishaven blijft Sporthal ten Rozen het aanvangsuur is 16.30 u. Handbal. De jeugd van Ajax Lebbeke tijdens het eigen tornooi (foto guy) Beloften Ajax Lebbeke 16 Don Bosco Gent 24 De Ajax-beloften speelden een erg ver dienstelijke wedstrijd tegen in 3e afdeling als titelkandidaat getipte D.B. Gent. Voor al in de eerste helft toonde lebbeke zich de taktisch en collectief sterkste ploeg wat resulteerde in een 7-6 voorsprong aan de rust. Ook in het eerste gedeelte van de tweede helft hield Ajax verrassend goed stand maar naar het wedstrijdeinde toe waren de krachten duidelijk opge bruikt om nog weerstand te kunnen bie- De «Handbalmarathon» georganiseerd jeugdwerking op poten zetten die na het door Ajax Lebbeke op zondag 6 septem- overlijden van de betreurde Freddy Coo- ber werd opnieuw een meevaller. Er reman bij de Lebbekenaars op een laag werd gestart om 10 uur met de Trofee pitje was gaan branden. Bij Dendermon- «Freddy Cooreman» voor jeugdploegen. de is Jurgen Van Beveren de figuur die Het laattijdig forfait van enkele deelne- een bloeiende jeugdwerking op stapel mers noopte weliswaar tot een herschik- zette. king van het programma maar de jonge Ook bij Buggenhout en Squadra Lebbeke meute» liet zich hierdoor niet van de treft men mensen aan die de jeugd pro wijs brengen. moten en dat H.K. Waasmunster hierin al Voor de handbalsport in deze streek is lang het voortouw heeft gewonnen is het hoopgevend dat er bij verschillende bekend. De H.K W.-miniemen domineer- toonden zich de sterkere ploeg en won nen na een soms bitsig duel met 21-24 (rust 8-12). Daarna volgde nog een wedstrijd tussen de Ajax Beloften en 3e nationaler D.B Gent alvorens de lange handbaldag afge sloten werd met het duel tussen Ajax' Lebbeke en het Nederlandse P.S.V. Eind-I hoven. Van beide wedstrijden hierbij eer beknopt verslag. Trofee Freddy Cooreman Pupillen Ajax Lebbeke - Robuco Buggenhout8-5 Robuco Buggenhout - Ajax Lebbeke8-6 Miniemen H.K. Waasmunster - H.K. Wijfjes 16-31 Squadra Lebbeke - H.K. Waasm. 8-20 Ajax Lebbeke - Squadra Leb. 7-7 S. Lebbeke - H.B.C Denderm. 13-6 H.K. Waasm. - H.B.C. Denderm. 15-5 Ajax Lebbeke - H.K, Waasm 3-11 H.K. Wijfjes - H.B.C. Denderm. 9-6 was bijkomstig voor de organisatoren clubs meer en meer aandacht wordt be steed aan de jeugd. b Dit hangt dikwijls af van de man of vrouw die vooral de jeugdwerking bij de streek- die zich wil inzetten voor deze dankbare ploegen in het zonnetje wilden zetten, maar niet altijd gemakkelijke opgave. Zo Na het het jeugdtornooi volgde een vete kon Bart Van Ransbeeck samen met N. ranenwedstrijd tussen Ajax Lebbeke en De Decker bij Ajax Lebbeke opnieuw een S.K. Grembergen. De jongere bezoekers H.B.C. Denderm. - Ajax Lebbeke 6-11 44 Squadra Lebbeke - H.K. Wijfjes 7-3, den dan ook het tornooi maar oprecht, dit Ajax Lebbeke - H K Wijfies 6-5 u/ac hiiknmctin unnr Ho nmanie-rfiwan 1 Eindrangschikking 1. H.K. Waasmunster 2. Ajax Lebbeke 3. Squadra Lebbeke 4. H.K, Wijfjes 5. H.B.C. Dendermonde

De Voorpost | 1992 | | pagina 26