SK Aalst liet zich niet verrassen Baardegem vergroot voorsprong Zwakke streekploegen Zware opdoffer voor Opdorp Robur weer verrast door een counter Smetlede onthoofd na uitvallen van trainer De Jaegher W.I De Voorpost - 9.10.1992 - 21 VOETBAL Tweede provinciale B /KHamme-Sinaai 2-1. Marc Van Buyten omspeelt zijn tegenstanderen scoort (vh) Tweede provinciale-C Het gaat Robur Moerzeke momenteel niet voor de wind. De Scheldeploeg moest in eigen vesting weer inbinden met 1 -2 tegen Kemzeke na een wedstrijd waarbij geen van beide ploegen winst verdiende Na een matige eerste helft met bitter weinig doelkansen, kon Calle twee minuten na de kampwisseling een aarze ling in de Robur-defensie uitbuiten om Kemzeke op winst te brengen. Hierna ging Robur manmoedig in de tegenaan val. De thuisploeg kwam op gelijke hoog te tien minuten na de openingstreffer via een strafschop van Laureys nadat Ver eist van de sokken was gelopen in het penaltygebied. Robur rook meer, reken de op de totaalaanval maar liep, zoals nog meer gebeurt, op een fameuze coun ter van de aandachtig loerende Smet. Hij versloeg doelman Laureys met een knappe lob. Dankzij veel inzet is FC Heikant erin geslaagd het technisch beter ingestelde Ertvelde een puntje te ontfutselen. Met een prachtdoelpunt kwam Heikant aan de leiding langs Fierens op de 25ste minuut, na een voorzet van Van Dorp. De bezoe kers gingen in de tweede helft verwoed op zoek naar de gelijkmaker maar kwa men op het uur met tien eenheden te staan toen Kerckaert werd uitgesloten met een rode kaart. Deze numerieke min derheid belette niet dat Ertvelde de touw tjes in handen hield en verdiend op gelijke hoogte kwam via Buyens, een gelijkspel waarmee men nadien in beide kampen best tevreden scheen. BAD SK Aalst legde Eendracht Opstal in de luren met 4-1Dit zijn echter overdreven cijfers voor de Buggenhoutenaars. Bij een 1-0 kon niemand vermoeden dat Opstal nog drie doelpunten zou hoeven te inkasseren. De bezoekers begonnen nochtans goed aan de tweede helft en kwamen vrij vlug aan de gelijkmaker via De Vriendt. Toen nadien Comelis en De Vriendt de gelegenheid kregen om hun schutterstalent te demonstreren, was de kous af voor Opstal19' Verstuyft 1-0, 46' De Vriendt 1 -160' Cornelis 2-175' Verstuyft 3-184' Comelis 4-1 Bambrugge haalde het gemakkelijk van Herzele. tijdens een gelijkopgaande eer ste helft waren de scorekansen miniem. Niettemin klom Bambrugge op voor sprong langs Danny De Bruyn na een voorzet van Triest. Na de rust probeerde Herzele voor wat meer weerwerk te zor gen. Het bleef echter bij losse flodders. Naarmate de tweede helft vorderde kon Bambrugge met treffers van De Bruyn en Matthijs de 3-0 eindcijfers op het score bord prikken. Terjoden bracht het voor eigen publiek niet verder dan een 0-0 brilscore tegen Heldergem. Al bij al vielen niet zoveel scorekansen te noteren. Een logische uitslag dus. TK Meldert blijft het goed doen en blijft na de 0-2 uitzege tegen Meerbeke co-lei der. Meldert kende vrij vlug sukses toen Corthals een vrije trap vanop de rand van het strafschopgebied tot een doelpunt kon ombuigen. Na de rust kwam TK wel wat meer onder druk te staan, zonder echter reëel in gevaarte komen. Het was uiteindelijk Van Vaerenbergh die met een rebound de zege van de bezoekers kon verzekeren. Hofstade-Mere werd een wedstrijd vol dynamiet. Al na drie minuten kon Van den Derde provinciale D VJ Baardegem blijft het verder goed doen in derde provinciale D en prijkt na vijf speeldagen met 9 punten alleen aan de leiding. Tegen rode lantaarn Appelter- re had VJ geen enkele moeite om vlot met 0-5 te winnen dankzij treffers van Aende- kerk (3), Troch en Van Langenhove. Ook Herdersem pakte met een 0-4 zege zwaar uit tegen Welle De bezoekers scoorden voor de rust al drie keer langs Veldeman en Aerts (2). Na de kampwis seling kwam Welle wat sterker in de wedstrijd. Die overmoed werd uiteinde lijk nog bestraft met een counterdoelpunt van Veldeman. Aaigem was zondag II aan de slag tegen Hillegem. Een derby waarvan veel werd verwacht maar uiteindelijk uitliep op een zwakke partij. Al na drie minuten stond de 1 -0 einduitslag op het scorebord toen De Wilde suksesvol aanlegde. Na de rust moest doelman De Latte attentievol zijn op schoten van Elaut en De Cang. Kerksken was tegen W. Moorsel door lopend de betere ploeg. De thuisploeg kreeg de eerste kansen aangeboden via Driessche een strafschop benutten. Toen rond het halfuur de bezoekende doelman zich bezondigde tegen het nieu we reglement, ontsond er heelwat heibel. Slotsomdoelman Bambust en diens medemaat Van Boven werden uitgeslo ten. Het gehavend Mere was in de twee de helft geen partij meer voor Hofstade, toen Oosterzele kordaat op zoek ging dat via Gits (2) en Pollyn nog naar een naar de gelijkmaker. Eerst troffen Tho- afgetekende 4-1 zege liep. nias en Valck de dwarsligger, maar rond Oordegem, op bezoek bij Oosterzele de 70ste minuut was het toch raak langs kwam rond het kwartier aan de leiding via ^eert Van Wanzeele. Bernard Van Burm. De bezoekers kregen BAD het na de rust wel even hard te verduren Derde provinciale E Het uitvallen van trainer De Jaegher werd na de rust voor Smetlede noodlottig. De oriëntatie was zoek bij de thuisploeg en daarvan kon Schellebelle dikwerf profi teren. Smetlede miste de kansen in de eerste helft terwijl de bezoekers wel scoorden via Van den Heede. Na de rust kon Schellebelle een verzwakt Smetlede de rekening aanbieden met twee treffers langs De Keuleneire (strafschop) en Uyt- tersprot. De wedstrijd tussen Juventus Schoon- aarde en SK Overmere liep uit op een 1-3 zege voor de gasten. Al na drie minuten bracht Luong de thuisploeg op voorsprong. Een vrij zwak verdedigend Juventus moest nadien in de tweede helft toezien hoe Overmere de verdiende over winning vastlegde met doelpunten van Cooreman, Onselaere en Demets. Doel punten 3' Luong 1-0, 48' Cooreman 1 -160' Onselaere 1 -2,82' Demets 1 -3. Wichelen had weinig moeite om het fel gehandicapt Laarne met 1-3 te grazen te nemen. Wichelen kwam vlak op rust op voorsprong via Fonteyne. Na de koffie werd het vonnis voltrokken door Hiel en Riviera. Braeckman kon milderen rond het uur. Daarna namen beide ploegen schijnbaar vrede met het resultaat. BAD De Winter en De Maeseneer maar Lodts plaatste dan toch raak uit een vrije trap. Even later was De Maeseneer op de goede plek om de voorsprong te vergro ten. De tweede helft was meer gelijkop- gaand. Merckx kon een mistasten in de thuisverdediging uitbuiten en lukte de aansluitingstreffer. Eindstand 2-1 Nieuwerkerken ging in eigen vesting met 0-1 de boot in tegen Voorde. De thuisploeg liet zich op de 20ste minuut verrassen door Vroonhoven. Een felle reaktie van Nieuwerkerken bleef nadien zonder enig resultaat. Doggen Erembodegem was op bezoek bij Borsbeke en haalde er verdiend een gelijkspel (1-1) uit de brand. De eerste kansen waren niettemin voor de thuis ploeg via Van Boxtael en Bloem. Deze laatste bracht Borsbeke dan toch aan de leiding. Na de koffie kwam Doggen een aardig woordje meepraten in het debat en lukte helemaal in de slotfaze de gelijkma ker met een kopbal van Nijs. Gijzegem geraakte thuis tegen Dender leeuw niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Er zat meer in voor de thuisploeg maar ze kende pech bij het afwerken Pogingen van Misotten en Verleyen werden in ex tremis op de doellijn weggeborsteld. Gij zegem kwam aan de leiding dankzij een solo van Verleyen In de slotfaze kon Van Langenhove nog de halve inzet voor zijn ploeg meeritsen. BAD Derde provinciale F Baasrode-Appels werd een wedstrijd die alle kanten uitkon. Baasrode domi neerde gedurende de eerste helft maar werd vlak voor de rust verrast door een counterdoelpunt van Wim Verstrepen (0-1). De thuisploeg kon de balans weer in evenwicht brengen op de 67' langs Flip Peleman. Baasrode bleef echter nadien veel te steriel voetballen waarbij de af werking achterwege bleef. Appels deed dat opnieuw op een counter langs Sven Teirlinck. Eindstand 1-2. SK Grembergen doet het niet zo best en bengelt na vijf speeldagen onderaan de rangladder. Ook tegen Waasmunster konden de poulains van voorzitter Burgh- grave zich niet doorzetten. Na een kwar tier stond Grembergen al met 0-1 in het krijt toen een schot van een bezoeker via 7an Damme tegen de plaatselijke netten )lofte. Toen kort nadien Vanderhaegen je bezoekers op een 0-2 voorsprong Dracht, had SK zijn lot duidelijk al niet meer in eigen handen. Na de rust kreeg Waegeman rood onder de neus geduwd en moest SK met tien eenheden verder. Het was uiteindelijk De Wolf die tien minuten voor het eindsignaal de zware 0-3 kon vastleggen. Ook Sparta Buggenhout-E.St.-Gillis eindigde op een 3-0 score. De bezoekers kwamen tijdens het eerste kwartier het best uit de verf maar de afwerking bleef achterwege. Nadat Sparta het evenwicht had hersteld, was het al onmiddellijk raak langs Christiaens. Die voorsprong werd nog voor de rust aangedikt door Pfaff. Eendracht herstelde na de koffie opnieuw het evenwicht maar verder dan een ste riel overwicht kwam het niet. Nadat be zoeker Moens rood had gekregen, kon Pfaff tijdens de slotminuut een derde lokaal doelpunt aantekenen. Wieze bracht ertegen Herleving Vrasene niet veel van terecht. De Wiezenaren kon den alleen tijdens de eerste helft voor enig weerwerk zorgen en niet beletten dat de Waaslanders de score konden ope nen langs Wijnsberge. Na de rust onder ging Wieze een doorlopend meester schap en moest nog twee treffers inkas seren. Naar het einde toe kon De Wolf de eer redden na een misverstand in de plaatselijke defensie. BAD Liefhebbersvoetbal. Dirk Van Cleemput floot Walivo's wedstrijd van de week (Iv) Voetbal in vierde provinciale Opdorp keerde uit Moerbeke van een kale reis terug. Niet alleen werd het door de suikerploeg afgestraft met 9-0, maar bovendien werden Beeckman en De Wachter bij Opdorp uitgesloten. Al bij al een 'zwarte zondag' voorde Buggenhou- tenaren die vooral tijdens de tweede helft totaal overklast werden. Achteraan leek de Opdorpse verdediging toen op een schietkraam. VK Hamme won nipt met 2-1 van FC Sinaai. De Wuitens konden profiteren van het windvoordeel tijdens de eerste helft en hiervan maakte Van Buyten handig gebruik om twee keer te scoren. Toen na de hervatting de bezoekers waren terug geslopen tot 2-1moest Hamme nog alle zeilen bijzetten om de nipte voorsprong veilig te stellen. SK Oudegem ging Hoogeinde verras send de eerste nederlaag van het seizoen toedienen. Die zege was echter niet ge stolen vermits Oudegem taktisch en technisch een uitstekend voetbal bracht. Na de rust kwam Hoogeinde niettemin aan de leiding dankzij een treffer van Hamerlinck. Oudegem liet zich hierdoor niet uit zijn lood slaan en kon via Helaert tweemaal scoren. Eindstand 1-2. R. Boonwijk moest in de slotminuut nog een gelijkspel toestaan tegen Daknam, nadat het rond het uur op voorsprong was gekomen via Van Keer. Op vijf minu ten van het eindsignaal kon De Craene profiteren van een dekkingsfout in de plaatselijke defensie om Daknam weer langszij te brengen. SK Berlare stond al na tien minuten met 1 -0 in het krijt tegen Kwatrecht dat scoor de langs Uyttendaele. Na een uur bracht De Bock de stand weer in evenwicht. Kwatrecht kreeg nog wel enkele kansen maar wist ze niet te verzilveren. Eind stand 1-1. Valentino's Overmere inkasseerde te gen Burst een nieuwe nederlaag. Niette min schiep de thuisploeg heel wat open kansen maar paal en de bezoekende doelman Volkaert hielden de thuisploeg van de winst. Op tegenaanval was Burst ongenaakbaar en werkte aftegen 100%. Doelpunten 6' De Langhe 0-1, 14' Di Lorenzo 0-2,33' Van Wezemael 0-3,55' Van der Stricht 1-3, 58' Van Wezemael 1-4, 74' Verschueren 2-4. BAD Robur-Kemzeke 1-2. Hans Vereist probeert naar doel (vh) B- Terjoden-Heldergem 0-0 (da) Terjoden-heldergem O-O. Een dubbele knieval voorde lijnrechter...(da) Baasrode-Appels 1-2. Van der Straeten plaatst de bal voor doel (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21