Brandweer huldigt verdienstelijke leden Gala of the Year al klaar Sport tegen Kanker Hamme bracht 308.427 fr op Vijf geïnteresseerden in herstel dak sportkompleks Knap kerstkoncert in Schoonaardse parochiekerk 14 - 25.12.1992 - De Voorpost Op zaterdag 25 september van volgend jaar heeft er in Hamme opnieuw een Gala of the Year plaats, het vijfde in de rij. Het Gala is een denderend showprogramma dat altijd zorgt voor een massa volk in de sporthal. Tijdens een perskonferentie heeft organizator Danny Lagae al een tipje van de sluier opgelicht en duidelijk gemaakt dat nog nooit zoveel Vlaamse vedetten naar Hamme zullen komen al volgend jaar het geval zal zijn. Het wordt een showprogramma van liefst zes uur. Onder de aangekondigde vedetten zijn er enkelen die casino's, koncerthall's en zelfs Vorst Natio naal lieten vollopen. Deze keer zijn te gast: Helmut Lotti, Sally, Bart Kaëll, Timeles, Johnny Logan, Rob De Nijs. De presentatie is in handen Hamme. Kaarting in Sint-Anna. De ploegen Van Aevermaet en Pletinck laten van Luc Appermont en The Denis het zich smaken (vh) Sweet Band zorgt voor de muzikale begeleiding. Aanvankelijk had men erop gerekend Lee Towers naar Hamme te krijgen, maar wegens een dubbele men Bi moeten naar een vervan- ger <lni Gala of the Year is na vier - v-STiflVSiflH edities uitgegroeid tot een mega-or- ganisatie en een trendsetter in de muziekwereld. Op een avond komt een P'eiade aan nationale en inter- Bf ifll'r'fKj'L >P?Wr nationale vedetten naar De Wuiten. Zij zorgen voor een live-totaal spek- H^%E5S|h||NB^: takel van bijna zes uur, zegt Danny WBtóPP viriÉf;~iO^BË.c -iBgl III Lagae. Hij is samen met Eddy Hof- «MaP* *1enboom en Herman Audenaert de §r?te organ'zator van deze dag. pPff^P ►Wr VTijdige en sluitende overeenkom- iJsL Hp. 'wFafS sten met de artiesten, professionele 1/ v v Vi' If licht- en geluidsinstallaties, een im- - if posante scene, een fijn aangeklede Hamme. Het koor en orkest Sint-Job uit Aalst tijdens zijn optreden in de kerk zakenwereld schragen het overwel ven Hamme Zogge (vhd,£end sukses. Danny Lagae vertelt dat het alle maal begon in 1989 met een play back en soundmix wedstrijd. Dat werd een sukses. Kwalitatief hoog staande deelnemers en een biezon- der grote publieke belangstelling. Het lag voor de hand dat de organi- zatoren de smaak te pakken hadden en meer wilden. In een live pro gramma presenteerden ze sedert dien Sandra Kim, John Terra, Luc Steeno, Helmut Lotti en Johnny Logan. Telkens met zeer veel suk ses. In 1991 koppelde men aan Gala ook een professionele modeshow die de titel Gala's Fashion meekreeg. Gro te vedetten die avond waren Toast, Bart Kaëll, Margriet Hermans en The Magic Platters. Ook dit derde gala lokte de grote massa. Vorig jaar was De Wuiten echt te klein. Aan de ingang werd een pro motietent opgezet waar verschillen de sponsors een stand konden op zetten. De VIP-ruimte kreeg nog meer plaats toebedeeld, kaarslicht, een wijntje. Dan traden op Sally, The Magic Platters, Helmut Lotti, Jo Vally, Gunther Neefs en Mar griet Hermans. Voor volgend jaar wordt het beslist een treffer aldus de initiatiefnemers. (HVC) De gemeentelijke sportraad van Hamme heeft het eindbedrag bekend gemaakt van de aktie 'Kom op tegen Kanker' die een drietal maand geleden in Hamme werd gevoerd. Het was veearts Rudy De Meester van Hamme Sint-Anna die daarvan het voortouw nam en de Hamse sportraad ertoe aanzette om iets te doen tegen kanker. Het was de bedoeling dat men aan de sportclubs zou vragen een wedstrijd, training, enz. te organizeren en de opbrengst zou ten goede komen aan de kankerbestrijding. Heel wat sportclubs hebben daarvoor hun beste beentje voorgezet. Onder meer wielertoeristenclub De Wuiten, Wielerclub Nering door Sport, kaatsclub Geemzicht, kaatsclub Ham- me-Zogge en Hamme Sint-Anna, Jiu jitsuclub Bujin VTB en Yoshin Ryu, de hondenclub Raad en Daad, de Trouwe Hond en Onder Ons, SK Vlierkouter en Sportkring Sint-Anna, judoclub Jitsu Kwai, Motor vereniging Hamme, Atletic Club, Dansclub Sjiwa, wandelclub 't Hoeksken, Sportclub Brandweer, KBC Hamme, biljartclub De Wui ten, de Wembleyvissers, Aerobicvereniging Hamme, alle duivenmaat- schappijen van Hamme en Zwemclub Jastremski. Omdat de term 'Kom op tegen Kanker' niet mocht gebruikt worden (de nationale campagne was al afgesloten) deed Hamme de aktie onder het motto 'Hamme sport tegen Kanker'. De totale opbrengst van de aktie bedroeg 308.427fr. Met dit geld worden volgende zaken aangekocht: zeven home-trai ners, tien kunststofhalters, vijftien handknijpers bestemd voor het Universitair Ziekenhuis in Leuven. En verder nog 7 home-trainers en een roeiboot-simulator bestemd voor het Universitair Ziekenhuis van Gent. Dit alles is bestemd voor gebruik in steriele kamers op de beender- mergtransplantatieafdelingen. Zodoende kunnen de kankerpatiën ten reeds tijdens hun verblijf de revalidatie opstarten. Het Sofhea, met professor Bogaerts als boegbeeld, heeft gezorgd voor de ideale spreiding van het materiaal in Leuven. Sofhea staat voor Sociaal Fonds voor Hematologische Aandoeningen. De sportraad dankt langs deze weg alle sponsors en medewerkers aan de aktie. (HVC) Meer dan zeshonderd oproepen in een jaar in Zele De St.-Barbarafeesten waren voor het Zeelse Vrijwillig Brandweerkorps de gelegenheid tot feestvieren. Ook werd de balans opgemaakt van het voorbije jaar en toekomstig beleid met de daarbijhorende noodwendighe den aangesneden. Luitenant André Steeman blikte terug op het voorbije brandweerjaar en had meer dan 600 oproepen genoteerd voor diverse hulpverlening. Het meest in het oog sprongen de 32 oproepen voor effectieve branden, waaron der negen woningbranden, twee keukenbranden, drie stal- en garage branden, twee autobranden, drie container- en afvalbranden en twee blikseminslagen. In het voorbije jaar reageerde de brandweer ook twee maal op een goedbedoeld loos alarm. De Zeelse brandweer werd ook achtmaal opgeroepen bij ongeval len om geknelde personen te ont zetten. Er moest 34 keer uitgerukt worden met speciaal materiaal voor het vrijmaken van de openbare weg. De partikulieren hadden de brand weer 210 keer nodig voor het ver delgen van wespennesten en 135 keer bij wateroverlast door verstop te rioleringen, het verwijderen van antennes en het ledigen van kelders en het verwijderen van afgeknakte bomen. De onweders van 2 juni en inzonder de windhoos die op 9 augustus Zele teisterde noopte de brandweer tot 100 intense interventies. Om de taak aan te kunnen wordt de brandweer op een adekwate en ge schoolde manier goed getraind. Bij achttien speciale oefeningen werd de nadruk gelegd op de kennis van het materieel en de persoonlijke be scherming. Er wordt aandacht be steed aan het dragen van gaspakken en het werken met het persluchttoe stel. Zowel luitenant Steeman als brand- weerkommandant Jos Dauwe be klemtoonden de noodzaak van aan gepast materieel om haar taak en verantwoordelijkheid, die een ge meentelijke verantwoordelijkheid is, aan te kunnen en de veiligheid van de burger te waarborgen. Dienstchef Dauwe dankte de be- stuursverantwoordelijken voor de inspanningen van het voorbije jaar. Een nieuwe aanhangwagen, een kettingzaag en het noodzakelijkuit- rustingsmaterieel kwam er, naast de eerste fase van de renovatie van de brandweerkazerne Er wordt ook toekomstgericht ge keken om het gemeentelijk ram penplan effektief te kunnen aan pakken. Als belangrijkste direkte noden citeerde de kommandant de verdere renovatie van de kazerne met o.a. een afzonderlijk lokaal voor het onderhoud van de adem- beschermingsmiddelen. De brand weer heeft dringend nood aan aan gepast interventiematerieel om te kunnen inspelen op de voortduren de evolutie van de industrie. Een debietpomp op aanhangwagen en een halfzware autopomp staan bo venaan het verlanglijstje. De kommandant vroeg ook een aanpassing van de verzekering van de brandweerlieden. Voor de steeds komplekser en ge vaarlijker interventies is de huidige verzekering onvoldoende en daar door komt de burgerlijke aanspra kelijkheid van de gemeente in het gedrang. Brevetten en benoemingen Burgemeester De Bruyne was de tolk van de Zeelse bevolking om het brandweerkorps te danken voor zijn mateloze inzet en in die kon tekst zijn de vereremerkingen meer dan verdiend. Kommandant Jos Dauwe ontving het burgerlijk kruis eerste klas. De bronzen medaille in de kroonorde werd toegekend aan korporaal Ge rard Picqueur. De medaille tweede klas ging naar de brandweerman nen André Van Damme en Julien Benaerens. Ere-brandweerman André Van Uytfang ontving de bronzen medaille in de kroonorde. Het brevet van technikus-brand- voorkomingwerd uitgereikt aan on derluitenant Guido De Vuyst, adju dant Patrick Dauwe en brandweer man Mare Steeman. Dirk De Kegel behaalde het brevet van brandweer- In 1992 deed de gemeenteraad be langrijke benoemingen Luitenant Jos Dauwe werd aangesteld tot dienstchef. Guido De Vuyst werd bevorderd tot onderluitenant en Patrick Dauwe tot adjudant. Dirk De Kegel en Baudouin Paelinck werden effektief in dienst genomen. Ere-sergeant Aimé Wicke werd speciaal gehuldigd. Hij nam af scheid als vaandrig. Zijn taak wordt in de toekomst overgenomen door lste sgt. Frans Van den Berghe. BENO Hamme. De Bob Boon Singers zorgden voor een prachtig kerkskoncert in de Sint-Pieterskerk van Hamme (vh) Lebbeke Vorige week maandag werden door de h. Vaes van het ingenieursbu reau Essa en F. De Ridder, schepen van de sport, de omslagen met de offertes omtrent de renovatiewer ken aan het dak van het sportkom pleks, geopend. Van de tien firma's die een dossie- raanvraag hebben geformuleerd, aldus F. Dé Ridder, hebben er slechts vijf met een offerte gerea geerd. Twee offertes benaderden de ramingsprijs, twee lagen gevoelig hoger en er was zelfs één uitschieter die negen miljoen boven de ra mingsprijs ging. Essa onderzoekt nu de offerts op hun prijs-kwaliteitsverhouding en zal haar bevindingen overmaken aan de bevoegde diensten van ge meenten en provincie. Deze zullen op hun beurt een onderzoek instel len. Om deze klus te klaren zijn 120 dagen voorzien. Eens die on- derzpeken achter de rug liggen, wordt een aannemer aangeduid. Het bevel tot aanvang der werken moet dan binnen de 15de tot 40ste dag gegeven worden. (pvr) De Denderkantorij met haar Speel- schare onder leiding van Willy Maes en het kamerkoor 'Horcare' onder leiding van Ilse Vaerendonck zorg den zaterdagavond in de parochie kerk van Schoonaarde voor een prachtig kerstkoncert. Na het kon- cert werd in het parochiecentrum door het Davidsfonds aan de aan wezigen een receptie aangeboden. De talrijke aanwezigen werd in de gepaste stemming gebracht door or gelmuziek gespeeld door Stefan Beeckman en Ophelia Van Keer op cello, waarna presentator H. Van den Abbeele de uitvoerders van het koncert voorstelde. De Denderkan torij voorstellen is eigenlijk overbo dig. Dit gemengde parochiekoor van Oudegem wordt geleid door Willy Maes en heeft zijn sporen ver diend in de koncertwereld. Het Zele. Vaandrig Aime Wicke neemt afscheid van hel Zeels brandweerkorps ^oor 'u'sterI a"er'e' plechtigheden (bvw) op en beschikt over een zeer geva rieerd repetoire. Deze keer viel de keuze uiteraard op kerstliederen uit alle landen. De Denderkantorij mocht het koncert inzetten. De Speelschare van het koor bracht een mooi 'Er is een roos ontsprongen', waarna het koor met veel entoesiasme overnam en liede ren zong als 'Als die Welt verloren', 'Ding Dong', "t Is geboren, het go- delijk kind' en een Kempens kerst lied om die maar te noemen. Na de pauze zou het koor liederen bren gen als 'God rest you merrie Christmas', 'Schlaf mijn Kindlein', 'Kerstnacht die scone' en andere bekende en minder bekende liede ren. Gastkoor was het kamerkoor 'Horcare' onder leiding van Ilse Vaerendonck. Zij is een afgestu deerde van het Lemmensinstituut en leidt een achtkoppige groep van jonge vrouwenstemmen'. Ook Hor- Dendermonde. In de parochiale kerk van Schoonaarde tekende de Dender kantorij voor een knap koncert (foto Piel Hermans) care zong een keure aan kerstliede ren uit verschillende stijlperiodes. Naast de meer bekende klassieke liederen die bij deze tijd van het jaar horen, waren er ook eigentijdse songs bij die fel in de smaak vielen van het aandachtige publiek. Ieder een kent wel het beroemde 'O Tannenbaym' en 'Hoe leit dit kindeken'. Minder bekend zijn al licht 'Noel Nouvelet' en 'Hark the Harold' en 'Kommet ihr Herten' naast het meer bekend 'Nu syt wellecomc'. In zijn tweede optred- den startte 'Horcare' met 'In Dulci Jubilo'. En verder 'Laet ons mit her ten reyne', 'There is no more', 'Long long ago', 'White Christmas', een lekker in het oor liggend 'We wish you a marry Christmas', 'Herders hij is geboren', het voor ons totaal on bekende en dus verbazend knappe 'Balulalow' en 'Venez Voir'. Het koncert werd besloten met een samenzang, waarna de luisteraars en de koorleden naar het parochi aal centrum trokken voor een re ceptie, waar nog lang werd nage praat over deze mooie avond.

De Voorpost | 1992 | | pagina 14