EKSPRES Danny Van Langendonck werd karnavalprins van België Baasrode trekt op kerststallentocht De Voorpost Mensen, mensen, daar staat nogal wat in TV-Ekspres deze week. Kandidaten voor Gentse Bloemenkoningin gevraagd HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Dat was '92 (volgens Geert Hoste). Francesca Vanthielen wordt omroepster. Werther Van der Sarren laat het verleden achter zich. Voor Kid Coco (The Dinky Toys) draait alles om vrouwen. Een uitgebreide filmgids voor de feestdagen. En natuurlijk de beste programma-overzichten; Louis De Lentdecker; Kruiswoordraadsel; etc... TV-EKSPRES. DAAR HÈB JE TENMINSTE WAT AAN. 16 - 25.12.1992 - De Voorpost Twee kandidaten hadden zich aangemeld voorde titel van Karnavalprins van Belgie. In de sporthal van Appels waren beide heerschappen tijdig aanwezig op het grootscheepse verkiezingsbal dat door de Kanselarij Prins van Belgie in samenwerking met het Dendermonds Karnavalko- mitee werd georganiseerd. Het werd een spannende en sportieve strijd, waarbij de twee kandidaten en hun talrijke supporters zich van hun beste zijde lieten bewonderen. Dendermonde. De twee prinselijke kandidaten: links Jean Moerenhout uit Willebroek en rechts Danny Vanlangendonck die het uiteindelijk haalde (foto Piet Hermans) Nochtans moest de voorzitter van de Kanselarij Prins van België, Wil ly I prins van België in 1975, aan de verzamelde pers nog voor de verkie zing echt van start ging, aankondi gen dat Willy Daems, keizer van de treinrover uit het Limburgese Hep- pen, besloten had af te haken. 'Er blijven dus twee kandidaten over', aldus de voorzitter die de prinselij ke hoogwaardigheidsbekleders voorstelde. Jean Moerenhout, Prins van Antwerpen en drie jaar na elkaar Prins van Willebroek en dus ook Keizer van deze gemeente Jean maakt deel uit van de Orde van de Kapoenen en van de Willebroekse Popolvriendjes en wil maar al te graag Prins van België worden. 'Dan ding ik binnen twee jaar mee naar de titel van Europaprins', kon digde hij aan. Zijn tegenkandidaat was Danny Van Langendonck, Prins van Brabant in 1991 die het in 1989 tot Prins van Vilvoorde had febracht. Hij maakt deel uit van de arnavalgroep Den Ouverschot en is lid van de Orde van de Peerde- fretters. Je moet het maar durven om je kandidaat te stellen in een stad waar de paarden hoog staan aangeschreven en waar men over dat edel dier geen kwaad woord mag zeggen. Beiden zouden ze het onder elkaar uitmaken wie van hen de opvolger zou worden van Peter I Peermans uit Hamme die vorig jaar Prins van België was geworden. Eer het zover was moesten de heren natuurlijk enkele proeven afleggen. Het kwam erop aan een twaalfkop pige jury, bestaande uit karnavalis- ten uit de 5 Vlaamse provincies en de provincie Luik, te overtuigen van zijn kunnen. Eerst mochten beide provinciale prinsen zich breedvoe rig aan het talrijk opgekomen pu bliek voorstellen. Daarvoor kregen ze vijftien minuten toebedeeld. Langer praten had geen zin, want de knop van de mikro ging dan onver biddelijk op 'af. Tijdens een korte pauze konden Jean en Danny zich dan voorbereiden op hun volgende opdracht. Hun opdracht was liedjes en kledij van vroeger en nu uitbeel den. Op hun eentje of met een dans partner die eveneens moest gekleed zijn naargelang het muziekgenre dat werd gespeeld. De kandidaten zelf moeten zich omkleden tussen de schermen die zich voor het po dium bevonden. De drie melodieën die ze moesten uitbeelden waren 'An der schonen blauen Donau', een square dans "t Prarielied' en natuurlijk de lambada. De jury hield alles nauwkeurig in de gaten. De verkiezing werd traditioneel in gezet met een intrede en voorstel ling van de Kanselarij van de Prins van België, waarna de kandidaten en de jury werden afgehaald en voorgesteld aan het talrijke en bij zonder entoesiaste publiek. Na het optreden van Willy en Dan ny trok ae jury zich terug, terwijl in de zaal het feest in volle hevigheid verder ging. Uiteindelijk werd het verdikt bekend gemaakt. Maar eerst moest Peter I aftreden en pas nadien werden de kandidaten en de Sry opnieuw in de zaal geroepen, e jury oordeelde dat Danny Van langendonck uit Vilvoorde de beste was en hij werd dan ook de nieuwe Prins van België 1993. Dendermonde. De Romaniekes waren van de partij op de verkiezing van prins van België (foto Piet Hermans) Fondation 9, gespecializeerd in aangepaste taaltrainingen in de 9 talen van de EEG, organizeert ook tijdens de kerstvakantie immersiekursussen. Voor meer informatie 02/640.21.92 Berdien Stenberg in de piste, dal kan men op vrijdag 26 februari om 20.15 uur mee maken in de Arenbergschouwburg te Ant werpen. Kaarten zijn te bekomen op hel nummer 03/232.11.14 of03/232.86.20 tij dens de werkdagen van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Op zondag 27 december trekt Baas rode op kerststallentocht. Aan de Sporthut vertrekken twee gezamen lijke wandelingen. Om 14.30 uur komt men bijeen voor een tocht van ongeveer 3 kilometer die 7 kerst stallen aandoet. Op hetzelfde uur vertrekt er ook een tocht van een elftal kilometer die 9 kerststallen aandoet. Men kan de tocht ook per fiets of met de auto maken. De wan delaars worden vergezeld door en kele muzikanten. Bij het vertrek aan de Sporthut krijgt men per huisgezin gratis een deeïnemingsformulier. Tijdens de tocht moet men een kerstspreuk zoeken. Bij afgifte van het formulier krijgt men dan per gezin een aan denken. Een tiental verenigingen en ko- mitees werken aan de tocht mee. Op verschillende plaatsen hebben ze een aktiviteit voorzien. De Bond van Grote en Jonge Gezinnen orga nizeert in de Sporthut De Vliet een speelgoedruilbeurs en wandelzoek tocht. De Sint-Ursmarusscouts kan men vinden in hun lokaal De en pakken uit met een fakkel- jeneververkoop. De Chiro groep speelt een kersttoneel in Ontmoetingen KAVen KWB in voor kersttoneel en een pakjes boom bij Josepha De Man in de Sint-Ursmarusstraat 57. Aan de vis- put (rechtover Th. Tieleman in de Broekstraat) is er een stand van de Sint-Ursmarusscouts. Zij verkopen fakkels en jenever. Op het VP zorgt het Vakantiepatronaat voor een warme soepbedeling. De Parochie gemeenschap van Vlassenbroek ex- pozeert in de kerk van het schilders dorp een tentoonstelling met beel den van Jozef De Coninck. De judo club heeft in de Sporthoeve aan de Schuurkouter een verbruikersstand opgetimmerd en de krachtbalclub 't Botterken voorziet in het lokaal aan de Molenberg allerlei volksspelen Het feestkomitee van Den Alt ten slotte kan men aantreffen op hel Dorpsplein met hot dogs en warme wijn. De Stichting Bloemenpromotie vzw Gent organiseert na de jaarwisse ling de zestiende wedstrijd voor de ere-titel van Gentse Bloemenko ningin 1993. Aan deze wedstrijd is een aantrekkelijk prijzenpakket verbonden. Dë nieuwe Bloemenkoningin kan rekenen op een vliegvakantie naar Malta, een halsketting met dia mant, kleding, champagne en ande re waardevolle geschenken. De lau reaten van de wedstrijd worden in de loop van het komend seizoen ook betrokken bij tal van manifesta ties in binnen- en buitenland. Zij worden op het Gentse stadhuis be groet en in hun funktie aangesteld. Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33,579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Aan de wedstrijd Bloemenkoningin 1993 kunnen alle jonge dames van 17 tot 25 jaar deelnemen voor zover zij in Oost-Vlaanderen (bloem van een provincie) hun vaste woon plaats hebben. De kandidaten wor den uitgenodigd op een vooraf gaande informatievergadering en pre-proef die plaats heeft in het Ho liday Inn Hotel te Gent. De deelna me aan de wedstrijd is kosteloos. Inschrijven voor deelname kan door het insturen van een brief met vermelding van naam en voornaam, adres, geboortedatum, beroep en eventuele hobby's. In de brief mmoet wel een bankbriefje van 100 of 7 postzegels van 15 rr worden ingesloten voor dossierdokumen- ten, dokumentatie en verdere brief wisseling. Het sekretariaat van de wedstrijd is gevestigd aan de Meerweg Noord 39 te 9025 Gent-Zwijnaarde, DEN OMMEGANCK Grote Markt 18 Dendermonde Uitslag van de winnende paren op woensdag 16 december: richting noord-zuid: 1. Georges Korte en Hubert De Troch; 2. Paul Veldeman en Albert Maes; 3. Herman De Cuyper en Mare Vereecken; 4. Michel Matthijs en Ghislaine De Boeck; 5. echtpaar Christiaens. Richting oost-west: 1. Chris Dexhorez en Werner Cornelis; 2. Lucienne De Visscher en Paul De Smedt; 3. Josée Fla- mand en Wilfried De Mayer; 4. gelijk: Huguette Van Cauwen- berghe en Roland Van Daele en Magda Weymans en David De Ridder. Bridgeavond elke woensdag om 19.45 uur in Den Omme- ganck, Grote markt 18 te Den dermonde. Voor inlichtingen 052/21.32.42. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete ser vice zonder kosten.

De Voorpost | 1992 | | pagina 16