Wat krijgen we nu m Te weinig doelkansen Ludo Pissens Onverhoopte punten «v Te steriel overwicht r E. Aalst - Beerschot 0 - 0 Eendracht Aalst Liga-invallers Nababbel bij SK Lebbeke-Oudenaarde De Voorpost - 25.12.1992 - 17 pom Redoktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 K.A.V.D. - Latem 8-1 In het treffen met Latem verwierf de Den- dermondse eersteprovincialer binnen de kortste keren een riante voorsprong. Er waren amper 18 minuten weggetikt toen paarsblauw al driemaal had gescoord. Dirk Van Craen, Regi De Wilde en Frans Van der Schueren waren de auteurs van de doelpunten, waaraan telkens degelijk voorbereidend werk was aan vooraf ge gaan. Het zwakke Latem stond meteen voor een voldongen feit. Toen Danny Geldof er in het derde kwartier nog een schepje bovenop deed, stonden de Gen tenaars er als geslagen honden bij. Van Der Schueren, De Waele, Geldof en De Greef zorgden in de tweede periode voor de afgetekende, maar beslist niet over dreven, cijfers. 'Je kan de vraag stellen of wij dan zo sterk of de tegenstander zo zwak was, redeneerde oefenmeester Guy De Baere achteraf. Latem mag zeker tot de zwak kere broertjes gerekend worden maar anderzijds hebben we op voetbaltech- nisch vlak een degelijke verrichting gele verd. De vooraf gegeven richtlijnen wer den uitgevoerd zoals ik het verlangde K A.V.D.-Latem 8-1. Alain Moens onderschept een bezoekende aanval ■Vh') Ik veronderstel dat er geen enkele Den- dermondenaar ontevreden is over de gang van zaken. De tien jongste matchen hebben tien punten opgeleverd'. Deze week gaat paarsblauw even rusten maar zaterdag worden de trainingen al hernomen en op de eerste zondag van het nieuwe jaar staat een oefenpartij te gen de reserven en beloften van SC Lo keren op het programma. Dendermonde staat nu tweede in de rangschikking met één puntje achter stand op Zottegem, dat het onderspit moest delven op E. Meldert. Bovendien voert KAVD de rangschikking aan van het tweede periodekampioenschap. Het zal er nu opaan komen om de spe lers, die zondag in een ware euforie mochten voetballen, te motiveren om er alles uit te halen tijdens de eerste drie matchen van de terugronde. Dan komt immers eerst Oudenaarde op bezoek, een ploeg die slechts haar tweede neder laag kende tijdens het vorige weekend. Vervolgens gaat paarsblauw op reis naar Zottegem en de week nadien ontvangt het Lovendegem. Drie forse tegenstanders zit het er dik in dat het deelneemt aan de eindronde, indien het al geen andere perspektieven krijgt. EG E. Aalst: Schippers, Troch, Roberto, Van Aelst, Cardon, Masesa, Oubial, Velijkovïc (63' De Wint), Mannaert (79' Van den Haesevelde), De Bilde (64' De Waegeneer), Van Der Ve- kens. B.A.D. Heb je gezien hoe vaak wij opbouwwerk jn weken tijds. Indien KAVD evenveel langs de flanken hebben verricht punten haalt als in de heenronde (4) dan Tijdens de eerste twintig minuten van de wedstrijd, aldus SK-trainer Ludo Pissens na de wedstrijd, waren onze tegenstrevers duidelijk sneller op de bal en moesten wij een serieuze druk ondergaan. De O-1 voorsprong die ze bij mekaar voetbalden, was dan ook verdiend. Wel jammer, vond ik, dat dit doelpunt resulteerde uit een stilstaande fase, omdat we daar bij SK Lebbeke de laatste weken toch extra aandacht hejjben aan besteed. Misschien eigenaardig, maar na dat doelpunt viel als het ware een last van de schouders van de SK-spelers, zijn we zelfzekerder gaan akteren, waaruit dan een drietal aanvallen voortvloeiden met o.m. Massamba in de hoofdrol maar die werden telkens foutief gestuit. Toch slaagden we erin nog tijdens de eerste helft te scoren De tweede helft hebben we enigszins anders aangepakt. De spelers verdedigden beter uit en meteen kreëerden we een aantal kansen. Via een mooie aktie kwamen we zelfs op voorsprong. Oudenaarde is toen met drie, zelfs vier spitsen gaan spelen, zodat SK onder zware druk kwam. Het was toen pompen of verzuipen. De bezoekers maakten gelijk en begingen ml toen de fout man tegen man te blijven spelen, omdat ze geloofden dat er méér inzat. Zo 'n speelstijl pas je best niet toe tegen S. K.waar voorin Massamba en Peter Moens lopen. Vanzelfsprekend ben ik tevreden met die twee punten, die we eigenlijk niet verhoopt hadden. S.K. haalt nu 14 op 22, na een desastreuze start. We mogen tevreden zijn... Pierre Van Rossem K.A.V.D.-Latem 8-1. De hard werkende Kris Muysewinckel tekende fraaie patronen op de voetbalmat maar kon spijtig genoeg niet zélf scoren (vh) K.A.V.D.-Latem 8-1. Frans Van der Schueren wordt stilaan een populaire figuur in Dendermonde. Tegen Latem kon hij zich uitleven en tweemaal scoren (vh) In het Eendrachtkamp was men na de wedstrijd op Beerschot tevreden met het weggraaien van een punt, maar achteraf gingen er toch stemmen op dat de Ajuinen te weinig waren beloond voor hun overwicht. Dus te weinig rendement; voor dat overwicht, ledereen had na de match de mond vol voor de reuzekans die Bocandè miste nadat Beerschot slecht had uitverdedigd. Hij was bij die fase zodanig verbouwereerd dat hij de bal nog over de dwarsligger kreeg. In kombinatievoetbal was Eendracht zeker de betere, zodat Beerschot zich moest beperken tot de rol van under-dog en meestal het initiatief aan Eendracht laten, maar ook in het bezoekende kamp waren er weinig of geen uitgespeelde kansen te noteren. Het is een geruststelling, op uitzondering van Seraing wellicht, dat Eendracht naast elke tweede kiasser zijn voet mag zetten. Men zal echter op verplaatsing dat rendement dienen op te drijven. Ais dat gebeurt dan zit Eendracht o.i. op de wip voor een deelname aan de eindronde. Maar dan moet het veldoverwicht gekonkretiseerd te worden met doelpunten. met verlof en keren terug tegen 2 januari a.s. Dan haspelt Eendracht Aalst om 20 uur een vriendschappelijke wedstrijd at tegen eerste-kiasser Lokeren. BAD. i 8-1. Een typische Geldof situatie. Hij probeert nog een 3 schakelen alvorens een pass te geven (vh) één punt. De Ajuinen verschenen echter na de kampwisseling weer met aanval lende ideeèn op de voetbalwei. De pou- lains van Ceulemans konden dat daar ze fysiek sterker bleken dan hun tegenstre vers, alhoewel in het bezoekende kamp wel meer werd verwacht van Jules Bo candè qua inzet en druk op de lokale defensie Hierdoor ging veel energie van zijn ploegmaats verloren. De Antwerpenaren waren volledig op de tegenaanval aangewezen. En die waren soms niet ongevaarlijk. Doelman De Schrijver was echter bij de pinken om een harde kopbal van Van Kets onscha delijk te maken. In Beerschotkringen was men na de afloop van de wedstrijd vol lof over de ingesteldheid van Eendracht. Volgens oefenmeester René Desaeyere kreeg men te doen met een tegenstander die zich niet kwam ingraven. Het kreëren van te weinig kansen hield de stand uit eindelijk op 0-0. E. Aalst: De Schrijver, Temmerman (82' Velijkovic), Van Coillie, Lamberg, Kanu, Baert, Van Wambeke, Van Peteghem, Smet. Bocandè, Zakkas. Gele en rode kaarten: nihil in het Aal- sterse kamp B.A.D. Stekene Buggenhout Met één punt bij Straatje Stekene toonden de Buggenhoutse klubleiders en spelers zich na de match best tevreden Ook oefenmeester Julien Peelman was op getogen. 'Het was geen gemakkelijke uitstap, dat wisten we trouwens vooraf. In de eerste helft waren we niettemin de toonaange vende ploeg, al konden we geen kansen forceren. Een doelpunt van Bart Van Mol werd afgekeurd wegens buitenspel. Na de hervatting kwam de thuisploeg uit haar pijp. Een kwartier voor tijd kwam zij op voorsprong bij een hoekschop. Toen heb ik enkele wissels doorgevoerd. Wal ter Buggenhout kwam erin voor Geert Christiaens. Karei Bogeman nam de fak kel over van Nico De Cock. Toen Marco Pfaff net voor het einde in de zone van de waarheid werd onderuit geschopt, kende de spelleider ons een strafschop toe. Marco nam met sukses zelf die taak op zich. Eén punt buitenshuis is beslist een halve overwinning waard. Ik ben in ieder geval tevreden over de afloop' In de Buggenhoutse voetbalmiddens is het dezer dagen even wat rusten gebla zen. Op 10 januari staat de konfrontatie met leider Sint-Gillis-Waas op het pro gramma. Union St.-Gillis - VW VW Hamme had vooraf op één punt gerekend bij het niet te onderschatten Union Sint-Gillis. Deze doelstelling werd bereikt. Toch heerste er na afloop van de wedstrijd geen onderdeelde tevreden heid. Met nog zo'n tien minuten te gaan leidde blauwzwart met komfortabele 0-2 cijfers. Lichtzinnmgheid of slippertjes, het maakt niets uit. Feit is dat het Brusselse team er in extremis in geslaagd is om een gelijk spel te forceren. Begrijpelijk dat oefen meester Daniel De Paepe in die omstan digheden niet bijster opgetogen was. 'De manier waarop we een punte te grab bel hebben gegooid, stemt mij doodon gelukkig, stelt de Hamse trainer. Een eerste lokaal doelpunt kwam er toen ie mand langs links rustig kon oprukken, de bal doorspeelde naar de vrijstaande Luy- ten die zomaar ongehinderd mocht in koppen. Rond deze treffer wil ik niet meteen problemen maken. Ik erger mij vooral aan de gelijkmaker. Stel je voor hoe een tegenstander, onder het toeziend oog van mijn spelers, rustig de gelegen heid krijgt om het leder op de borst te kontroleren, even links en rechts kan loeren en dan zo maar kan binnenschie ten. Het is niet de eerste keer dat dit ons in deze kompetitie overkomt. We hebben in dergelijke omstandigheden al meerde re goals toegestaan, met punten verlies als gevolg'. Over de totale verrichting was trainer De Paepe minder teleurgesteld. Algemeen genomen werd een degelijke prestatie op de grasmat getekend, andermaal met Rudy van Gelder in de centrale rol. De Kleinbrabander ontpopt zich de laatste weken ontegensprekelijk als een van de beste voetballers die in derde aan de slag zijn. De eerste helft gaf een evenwichtig spel- beeld, vervolgt De Paepe zijn verhaal. In tegenstelling tot de thuisploeg konden we enkele kansen forceren. Dat was on dermeer het geval voor Frank Neve, na een center van Rudv van Gelder. Deze laatste trof nog het doelhout net voor de rust. Mits wat meeval hadden we toen reeds 0-1 kunnen voorstaan. Na de her vatting namen we meteen de touwtjes in handen. We kwamen duidelijk als de betere ploeg uit de hoek. Na tien minuten bracht Filip De Borger een hoekschop bij Frank Neve die de kans te baat nam om zijn zestiende kompetitiedoelpunt te ma ken. Een tweede treffer kwam er na een kombinatie tussen Rudy Van Gelder en Rik van de Velde. Het was laatstgenoem de die de bal tegen de netten joeg. Met nog zo'n kleine twintig minuten voor de boeg zaten we dus op rozen. Niemand dacht dat ons nog kwaad kon gebeuren. Dat een match negentig minuten duurt, hebben we nadien ondervonden. Zoiets mag ons verdomme nooit overkomen'. Deze week is Hamme enkele dagen aan rusten toe. Na Kerstmis wordt meteen weer aan de slag gegaan. Op zondag 3 januari herbegint de kompetitie met een uitstap naar Racing Jet Waver. Al bij al heeft geen enkele Hamse voetballer re denen om zich over de heenronde onge lukkig te voelen. E.G.

De Voorpost | 1992 | | pagina 17