W. Moorsel verder uit koers geslagen SK Aalst blijft bevestigen Nipt, maar verdiend Flink Grembergs weerwerk rekening Te sterke tegenstander Heikant graait puntje mee op Klinge Overmere en Schellebelle even sterk 18 - 25.12.1992 - De Voorpost Voetbal. FC Wieze ging op Appels winnen met 1-2 (foto Piet Hermans) VOETBAL Voetbal. Terjoden-Bambrugge 1-1. De supporters van Terjoden (da) Ingevolge de onspeelbaarheid van het veld werd de wedstrijd tussen SCH00N- AARDE en SMETLEDE afgelast. Schoonaarde was daar niet boos om. Goyvaerts was geschorst. Men hoopt bij Juventus na nieuwjaar eindelijk eens te kunnen uitpakken met een typeploeg, SK OVERMERE en SCHELLEBELLE bleken na afloop van de wedstrijd even sterk (2-2). De gastheren kwamen op voorsprong in de eerste helft met een doelpunt van Berkers. Maar in die eerste periode werden er drie verkwanseld door Berkers, Fiers en Sergeant, Toen op het uur speler-trainer Mare Cooreman de stand verdubbelde, leek Schellebelle verslagen. SOS zou echter nog twee keer terugslaan. Eerst buitte Cleerhoudt een misverstand in de plaatselijke defensie uit en op de valreep lukte De Ceuleneer nog de gelijkmaker. In derde Ewillen we verder nog wijzen op de schotlust van E. Laarne tegen Eksaarde (6-0), het prima werk van de beide doelmannen in de wedstrijd tussen VSV Gent en SKV Oostakker, de knappe nipte maar verdiende 2-3 zege van HO Kalken tegen FC Oostakker en de over tuigende 4-1 zege van RC Wetteren te gen Edeboys. B.A.D. Voetbal. Terjoden-Bambrugge 1-1. De supporters uit Bambrugge (da) E. Meldert 1 SV Zottegem O Eendracht Meldert wist met een nipte, maar verdiende 1 -0 zege leider Zottegem te verslaan. Met deze prestatie brengt Eendracht weer spanning aan de kop van de rangschikking, vermits KAV Dender- monde tot op één puntje van koploper Zottegem is geslopen. Eendracht klom verrassend op voor sprong, Van Der Mijnsbrugge zette sa men met Rossignol een aanval op. Die leidde uiteindelijk bij de vrijstaande Ver- meir die maar in te duwen had. De leiders waren zeker niet onder de indruk van die opdoffer en gingen fluks op zoek naar de gelijkmaker. Tonnelier riep echter een stevig halt toe bij een poging van De Vleeschouwer. Na 34 minuten kreeg Wouter Mussche dé kans om de balans weer in evenwicht te brengen nadat hij de hele thuisdefensie om de tuin had geleid. Hij week echter te ver uit, zodat Nevens nog de gelegenheid kreeg om de bal uit het doelvlak te houden. Langs de andere zijde van het terrein kopte Vermeir nipt naast, Zottegem begon sterk aan de tweede helft en Meert moest al direkt een poging van Mussche van de doellijn koppen. Naarmate de tweede helft vorderde kreeg Meldert echter meer vat op de wedstrijd. Er waren nog goede invallen van Chabert en De Brandt, Chabert werd trouwens in de slotfaze nog eens foutief gestopt in de zestienmeter-zone. Maar de scheids rechter neep de ogen dicht voor een strafschop. B.A.D. ;fj| K-A.V.D.-Latem 8-1Ook Alain Moens speelde een voortreffelijke wed strijd en waagde meer dan eens zijn kans op doel (vh) Tweede provinciale C Ingevolge talrijke gekwetsten diende oefenmeester Geert Preneel tal van ver schuivingen door te voeren in zijn team. Het is nu al meer dan een halve maand dat er minstens een halve ploeg niet speelklaar is. Maar deze eerste ploeg wist niettemin bij Klinge een 2-2 gelijk spel af te dwingen. Tijdens het eerste halfuur scoorde Heikant Zele twee keer. Een eerste keer was een afstandsschot van Kint raak en later rondde Van Dorp suksesrijk af. Nog vóór de rust kwam de thuisploeg terug tot 1-2 via Michelet. Na de kampwisseling verhoogde Klinge het tempo en Heikant kreeg heel wat druk te verwerken. In de 72' stelde Cantens gelijk, maar tijdens het laatste kwartier was de bezoekende doelman De Maes- schalck niet meer te kloppen. Oefen- meester Preneel was wel tevreden met het gelijkspel. Hij hoopt na de jaarwende heel wat spelers te kunnen rekupereren uit de ziekenboeg. Robur Moerzeke kon het vóór eigen publiek tegen Wippelgem niet waarma ken en verloor nipt met 0-1. De thuis ploeg wist vanaf het startsein de wed strijd naar haar hand te zetten, maar toen rond het halfuur Vercauteren met rood werd bedacht voor een vrijwillig hand- spel, stond oefenmeester Coen voor on verwachte problemen. Wippelgem kon van zijn numeriek meesterschap profite ren op slag van rust via De Nof. Na de kampwisseling was Robur, fy sisch duidelijk sterker, de baas, maar lukte er uiteindelijk niet in de achterstand op te halen. B.A.D. Derde provinciale D W. MOORSEL was op bezoek bij leider - Lebeke en op zoek naar een toenadering aan de kop van de reeks. Na die wedstrijd kunnen we ons terecht afvragen wie Le beke van de titel zal houden. W. Moorsel ondervond inderdaad dat op de aanvals- kracht van Lebeke momenteel geen maat staat, zelfs nadat het vroeg in de wed strijd tot tien eenheden was herleid na de Uitsluiting van doelman De Saedeleer. Bij Moorsel werd ook Simoen met een rode kaart bedacht. Moorsel kon zijn eer red den vanop de elfmeterstip langs De Wolf. BAARDEGEM kende tegen Voorde weer een van zijn zwakke momenten en verloor met 3-1. VJ verloor al na twee minuten, Troch toen hij een prachtig schot van Veroonhoven met de hand stopte. Troch mocht zich zeer vroegtijdig gaan aankleden en Duponttrof raak van- op de stip. Ondanks de numerieke min derheid sprak Baardegem een aardig woordje mee maar kon toch niet verhin deren dat nog twee thuistreffers op het scorebord verschenen. Van Den Borre kreeg de eer tegen te scoren. AAIGEM kwam tegen Borsbeke niet minder dan zes keer tot scoren. De hek- kesluiter, die vóór de aanvang van de wedstrijd het ontslag van trainer Van Bockstael in ontvangst nam, was hele maal te zwak om het agressief spelend Aaigem op te vangen. De volle winst (3-6) ging dan ook verdiend naar de bezoekers. Voor Aaigem troffen raak: De Vadder (2), De Bruyne (2), Bambust en QrhnpVoort DOGGEN EREMBODEGEM boekte te gen Welle met 3-1 zijn achtste nederlaag van het seizoen. Een own-goal langs weerskanten via Van De Maele (Welle) en Goetvinck (Doggen) waren wel bepalend voor de einduitslag. HERDERSEM ging met 4-1 de boot in bij Hillegem, Herdersem kwam nochtans het eerst op voorsprong langs Corthals, maar nadien stond de bezoekende de fensie op losse schroeven, met vier te gendoelpunten als gevolg. GIJZEGEM versus NIEUWERKER- KEN werd een spektakelrijke wedstrijd. Eerst leidden de bezoekers met 0-2 met doelpunten van Adam en Scheerlinck. Maar zeer snel hing de balans in even wicht met treffers van Steenhout en Key- meulen. Aan de rust stond het al 3-3 dank zij goals van Vernaillen en Keymeulen. Na de herneming was Gijzegem de meest toonaangevende ploeg en scoor de in het laatste kwartier nog twee keer langs Van Den Berghe en Steenhout. B.A.D. Opstal - Meerbeke 1 -3 Sint-Gillis-W. - SK Grembergen 3-2 S.K. Grembergen heeft zich bij leider Sint-Gillis-Waas flink teweer gesteld. Wie niet op de hoogte was van de stand van zaken, merkte niet eens het verschil tussen het Waaslandse team, ontegens prekelijk de belangrijkste titelpretendent, en het bescheiden Grembergen dat moet knokken om in derde provinciale te blij ven. 'Als we in de terugronde kunnen reage ren zoals in Sint-Gillis-Waas, moeten we ons geen zorgen maken, menen de klub- leiders. We hebben een degelijke ver richting geleverd. Een gelijkspel behoor de beslist tot de mogelijkheden. Ons inziens zou dat zelfs een logischer weer gave geweest zijn van het geleverde spel en daarover waren ze na de wedstrijd het helemaal eens in het kamp van de tegen standers. Op het halfuur kwamen we op voor sprong langs Luc Criel en voorbereidend werk van Gino Baetens. Na de rust werd die voorsprong teniet gedaan. Het zag er lang naar uit dat de match op een punten- deling zou eindigen maar jammer voor ons gebeurde dat niet. Een kwartier voor tijd lukte de thuisploeg het winnende doelpunt. E.G. Lutterzele - TK Meldert 1 -3 FC Lutterzele was tegen leider TK Meldert niet opgewassen. Vooral in de tweede helft toonden de bezoekers een duidelijk overwicht, wat prompt in een voorsprong resulteerde en die kon gemakkelijk tot de finish gevrijwaard blijven. 'Toch hebben we in zekere mate mee kunnen spelen, meent klubleider Paul Roels. Neem nu de eerste helft. In die periode waren we beslist de evenknie van een tegenstander die toen reeds liet blijken dat hij voldoende talent aan boord heeft om met het oog op de titel een belangrijke rol te spelen. Toch kwamen we in het derde kwartier op voorsprong langs Ivo Van Keer na een voorzet van Tom De Pauw. Op slag van rusten -uitge rekend een kruciaal moment- konden de gasten langszij komen. Tijdens het eerste kwartier van de tweede helft werden we door een sterk spelend Meldert in de verdrukking gespeeld. Alle pogingen om die opgelopen achterstand in extremis ongedaan te maken, liepen op een sisser uit. Een sterk team als TK Meldert onder uit halen, is niet direkt aan ons gegeven. Na nieuwjaar valt er nog te knokken wil len we snel uit de gevaarlijke zone ko men. E.G. Eendracht Opstal heeft de winnende lijn op eigen veld tegen Meerbeke niet kun nen doortrekken. Niettemin kreeg de thuisploeg in de aanvangsminuten een kans langs Heyvaert, 'Enkele minuten later kwamen de bezoe kers verrassend op winst langs de ge vaarlijke Beerens, doet oefenmeester Goossens het verhaal. We hebben met een gereageerd en dat vertaalde zich al direkt in de gelijkmaker, waarvan Renaat Heyvaert de auteur werd. Ik veronder stelde dat we op dat ogenblik een eerste optie op de overwinning hadden geno men. Andermaal langs Beerens zou Meerbeke voor de rust een tweede treffer tot stand brengen, Na de hervatting zijn we meteen aan de achtervolging begonnen. Omdat de gas ten hun doelgebied oordeelkundig kon den afschermen, hebben we geen uitge sproken kansen kunnen forceren. Intus sen tikten de minuten alsmaar sneller weg. Toen er tegen de gang van het spel in, tijdens de blessuretijd, aan de overzij de een doelpunt te voorschijn kwam, was onze kous af. Ik had minstens op een winstpunt gerekend. Dit verlies is dan ook een flinke streep door de rekening. E.G. Derde Provinciale E ^Hermans)61 Sparta Appels niet voor de wmd dit jaar. Het verloor thuis tegen FC Wieze met 1-2 (foto Pie Tweede provinciale B SK AALST speelde tegen Ophasselt een overtuigende wedstrijd. Na een vroeg openingsdoelpunt van Cornelis, misten Verstuyft en P. Matthijs een paar open kansen om de wedstrijd vroeg in een beslissende faze te brengen. Maar nog vóór de rust was het toch 2-0 toen Arijs een kopbaldoelpunt lukte. Na de kampwisseling keken de toeschouwers neer op éénrichtingsvoetbal. Coppens en Cornelis troffen in die periode van totaal overwicht ieder nog eens raak. SK Aalst blijft samen met TK Meldert de kompeti tie in tweede B beheersen. Eindstand .4-0. TERJODEN en BAMBRUGGE deelden broederlijk de punten na een attraktieve wedstrijd. Kestens zag eerst een voorzet door Lammens in eigen doel verdwijnen, maar diep in de tweede helft prikte Triest de gelijkmaker (1-1) op het scorebord. Beide ploegen waren tevreden met één punt. HOFSTADE kreeg flink op zijn broek tegen Oosterzele, zij het met flink over dreven 0-6 cijfers. Hofstade kon in de eerste helft nog enigszins gelijke tred houden, maar werd na de rust (0-1voor een voldongen feit geplaatst. Toch nog verhalen dat Fruythof het eerreddend doelpunt links liet liggen. OORDEGEM won nipt, maar verdiend van Haaltert, Tijdens de eerste helft kon den Libbrecht en Van Herpe voor de thuisploeg een paar kansen niet verzilve ren. Na de kampwisseling stopte de be zoekende doelman De Cnijf een straf schop van De Smet. Na de kampwisse ling kwam Oordegem dan toch aan de leiding toen een schot van Libbrecht op een bezoekende verdediger afweek. FC MERE kreeg tegen Onkerzele de tiende nederlaag van het seizoen te slik ken. De thuisploeg kreeg in de beginfaze de beste kansen langs Coppens en Goossens, maar het waren integendeel de gasten die wisten te scoren lanj Lerno. Na de rust ging Mere op zoek na; de gelijkmaker maar de bezoekers loe den op de counter. Collier schoot ee tweede bezoekend doelpunt binnen toen De Vulder nadien zijn eigen doelm. te grazen nam, was het hek helemaal va de dam. Het eerreddend doelpunt na ee own-goal van Van Gijseghem was ee schrale troost voor Mere. TK MELDERT kon zijn technisch ove wicht tegen Lutterzele met drie doelpui ten konkretiseren. De thuisploeg kwaï nochtans het eerst aan bod via een treffi van Yvo Van Keer, maar op slag van rui kon Peirlinck de schade al herstellen. I de tweede helft was Cooman een pa< keer ongrijpbaar en meteen stonden d 1-3 eindcijfers op het scorebord. B.A.I

De Voorpost | 1992 | | pagina 18