Countervoetbal met charmes, Voetbal uitslagen Van hetzelfde laken een broek... Eendracht Zele op een gedeelde derde plaats De Voorpost - 25.12.1992 - 19 anssens ehoorlijk VOETBAL SK Lebbeke - Oudenaarde 4-2 V.D.-Latem 8-1. Geldof is een stapje sneller dan zijn belager. Danny trouwens tweemaal scoren (vh) ondtufafh^rifM0' De weder°P"edende Flers wrd hier foutief E. Zele-Olsa Brakel 1-0. Seymortier geraakt wel voorbiizijn tegenstrever u loerun genaaio (vn) maar aan zijn gelaatsuitdrukking te zien kreeg hij toch een trap (vh) 2de nationale Beerschot-E. Aalst 0-0 3de nationale A Union-Hamme Bevordering A E. Zele-Olsa Brakel 1ste provinciale E.Meldert-Zottegem 1-0 SK Lebbeke-Oudenaarde 4-2 KAVD-Latem 8-1 Eine-R.Lebbeke 2-0 2de provinciale B Terjoden-Bambmgge 1-1 SK Aalst-Ophasselt 4-0 Hofstade-Oosterzele 0-6 Mere-Onkerzeie 1-3 Opstal-Merbeke 1-3 Lutterzele-TK Meldert 1-3 Oordegem-Haaltert 1-0 2de provinciale C Klinge-Heikant 2-2 Robur-Wippelgem 0-1 3de provinciale D Ede-Kerksken uitg. Gijzegem-Nieuwerkerken 5-3 Borsbeke-Aaigem 3-6 Welle-Doggen 3-1 Lebeke-W Moorsel 4-1 Voorde-Baardegem 3-1 Hillegem-Herdersem 4-1 3de provinciale E Schoonaarde-Smetlede uitg. SK Overmere-Schellebelle 2-2 Zaffelare-Wichelen uitg. 3de provinciale F Baasrode-Vrasene 1-4 Straatje-Buggenhout 1-1 St.Gilis-W.-Grembergen 3-2 Appels-Wieze 1-2 Klein Laar-St.-Gillis 3-0 4de provinciale C Erpe-E.Houtem 1-2 Letterhoutem-Valentino's 3-0 Serskamp-Erondegem 4-1 SK Kalken-Berlare 3-5 Burst-Massemen 2-3 4de provinciale E Erembodegem-Woubrechtegem 1-2 S.Moorsel-Ressegem 1-4 Aspelare-Edixvelde 2-1 Nederhasselt-FC Aalst 1-1 4de provinciale F VK Hamme-Moerbeke uitg. Opdorp-Oudegem 2-4 yopi grazen neemt2-1. De Oudenaardse spelers laten die ach terstand niet aan hun hart, voelen dat er meer inzit en blijven komen. Na een slecht uitverdedigen belandt een schot van Eddy 't Kindt, in de 70ste minuut, nauwelijks enkele centimeters naast. De Oudenaardse druk blijft aanslepen. SK raakt niet meer uit de belegering los, maar met vaak hoge ballen die vanop de flanken voor de kooi van Amelinckx te recht komen, heeft de Lebbeekse keeper geen problemen, hoewel hij duidelijk hin der ondervindt van de kniestoot die hij tijdens de eerste helft opliep. De Oudenaardse trainer voert in de 74ste minuut een wissel doorDe Smedt ver vangt Moerman. Massamba krijgt aan de overkant nog een kans, na een voorzet van Eddy Van Hoeyweghen, maar vooral voor de Lebbeekse goal dreigt gevaar. Drie minuten later juicht de Oudenaardse aanhang, maar de 'scheids' keurt het doelpunt, op advies van zijn lijnrechter, wegens buitenspel af. De belegering kan echter niet zonder resultaat blijven en in de 81ste minuut brengt Van der Stockt de stand in even wicht. Bij Lebbeke krijgen Andy Van Droogen- broeck en Herman Van Langenhove nog het geel karton voorgeschoteld en mara thon-man Peter Moens lijkt zowat te ster ven op het terrein. Hij wordt dan ook, in de 86ste minuut, vervangen door Piet Perdaens. Dolle laatste minuten SK zou nog voor een paar dolle laatste minuten zorgen. Eerst belandt een schot van Robin Massamba in de voeten van de keeper, maar in de 88ste minuut kan de SK-aanhang uit volle borst juichen. Massamba devieert op een sublieme wij ze met het hoofd een pass vanuit het middenveld, bedient daarmee Piet Per daens die op de keeper afgaat en hem knap te grazen neemt. Herman Van Langenhove wordt nog eens zwaar aangepakt en wordt vervan gen door Steven Triempondt. Nog zou echter het counterplezier niet op zijn, want een goeie minuut later bedient Piet Perdaens op zijn beurt Robin Massamba en deze kan de eindcijfers vastleggen. Pierre Van Rossem echter een foutje hij bokst de bal ver keerd weg. Die belandt in de voeten van een Einense speler en wij kijken op een 1-0 achterstand aan. Vanzelfsprekend nemen we dan in de laatste minuten risiko's. Ik breng een bijkomende aanvaller in het veld. Einde valt aan en Geert Carlier speelt de bal met de hand in de zone van de waarheid. Gevolg rood voor Geert en een straf schop. De thuisploeg aarzelt niet die om te zetten. Jammer, want we waren gedurende de hele duur van de wedstrijd het meest in balbezit, gevaarlijker ook. Tom De Visser o.a. kreeg een drietal serieuze kansen. Van één van die fasen beweert Tom Overtuig^die6ook°gedeeld °werd door Sra*e'W de toeschouwers die goed geplaatst stonden. Het flagrante was echter dat tijdens die eerste helft een speler van Eine handspel beging en iedereen dat gemerkt had, behalve de scheidsrechter. Inderdaad, we blijven met een puntento taal van negen achterin de rangschikking bengelen. Ik ben er echter 100% van overtuigd dat Rapide zich zal redden. Na de winterstop rekupereren we trouwens Geert Van Moerzeke en Peter Van de Voorde... Pierre Van Rossem Eine - Rapide Lebbeke 2-0 Ook op het veld van Eine zat er voor zestal minuten te spelen waren -de trai- Rapide Lebbeke geen puntenwinst in. ner van Eine was tevreden met een gelijk- Trainer William Cooreman over de spel want hij wisselde een aanvaller voor wedstrjd 'Ondanks de negatieve uitslag een extra-verdediger en maande zijn kan ik moeilijk ontevreden zijn. We sla- spelers tot voorzichtigheid aan- dwong gen er echter niet in om de afgedwongen de thuisploeg een hoekschop af. Rapide kansen om te zetten. Bovendien krijgen stond met zijn zessen te verdedigen we telkens in de slotfase van de wedstrijd Onze keeper, die tot dan toe een onberis- het deksel op de neus. Toen er nog een pelijke wedstrijd had gespeeld, maakt et Oostvlaamse derby tussen de Eist- loeg en het geel-zwarte Olsa Brakel jeeft de verwachtingen niet ingelost. Het weer en de zware staat van het irrein konden als verontschuldigingen lorden aangevoerd, maar daaraan had- Jen de 500 toeschouwers geen bood- chap. L)e rood-zwarten, zonder Stefan en Nico Van Bogaert, startten met een actie tussen Geert en Filip Fiers, waaruit Toujani een hoekschop overhield. Maa- i De Beule probeerden het ook eens mekaar, maar Fabrice legde zelf in plaats van door te steken aan een gevolgde Toujani. Er volgde dan ruim kwartier waarin gewoon niets te viel. Gelukkig konden de kijkers net voor het ,slotkwartier van de helft even opwarmen aan de ope- van Maes, die een vrijschop Seymortier voorbij doelman De kopte. Het was al opgevallen dat Brakel bijwijlen fraai kombineerde Nadat de Zeelse doelman Puyvelde in de voeten moest van diende hij op slag van rust echt handelend op te treden bij een kopstoot van Lapage. Met een ultieme reflex hield Danny het leder uit de linkerbeneden hoek. De tweede periode startte veelbe lovend voor Eendracht met een aktie Seymortier-Fiers, maar deze laatste kon de bal onvoldoende lobben om de lokale voorsprong te verdubbelen. Meteen had den we het beste langs lokale zijde ge zien en trachtte Olsa de achterstand op te halen. De gasten verwierven weliswaar voortdurend balbezit, maar tot echt open doelkansen èn gevaarlijke standjes voor de muit van Van Puyvelde kwam het niet. De kontakten werden harder en de ref, die even zwak floot als beide ploegen voetbalden, haalde geel boven voor Maes, Haak en Plaetinck. De partij sleep te zich naar het einde, wat door de ver kleumde kijkers als een weldaad werd beschouwd. Trainer Jaak Goossens toonde zich tevreden met de Arsenalze- ge. De spektakelwaarde was inderdaad niet bijzonder, stelde Jaak, maar vergeet niet dat Olsa Brakel een sterke ploeg is, die vorig seizoen als tweede finishte. Op basis van onze prestatie in de eerste helft kunnen we deze zege verantwoorden. In de herneming trachtten de bezoekers de bakens te verzetten, maar ze kreëerden geen enkele noemenswaardige kans. Positief voor ons is dat we de laatste vijf minuten zonder kleerscheuren doorkwa men, wat ons eerder al enkele punten gekost heeft. De gedeelde derde plaats die we thans bezetten is niet mis. Ze vormt de beste motivatie om er na de korte winterstop weer voluit tegenaan te gaan. We moeten nu niet euforisch gaan doen en denken dat we leider Izegem gaan bijhalen. We moeten gemotiveerd van wedstrijd naar wedstrijd leven. De maand januari wordt van bepalende aard voor onze verdere ambities, aldus Jaak Goossens. (e.d.w.) E. Zele-Olsa Brakel 1-0. De Beule komt net iets te laat (vh) We zijn er zeker van <dat slechts een miniem aantal SK-dirigenten voor de aanvang van deze wedstrijd durfde te voorspellen dat SK om halfvijf twee pun ten meer zou tellen. Oudenaarde, dat beseften trouwens ook de spelers, draagt immers de reputatie mee tot de beter voetballende ploegen van eerste provinciale te behoren. En dat demonstreerden Floris Verstraeten, be kend gezicht bij SK, en C° trouwens ook. Vooral dan tijdens de eerste speelhelft, toen ze een duidelijk overwicht aan de dag legden. SK bewees echter in de tweede helft hoe countervoetbal, niet alleen lonend kan zijn, maar bovendien ook animo en spek takel in een voetbalwedstrijd kan bren gen. Al bij al kan niemand afbreuk doen aan de Lebbeekse zege, vermits het er in voetbal -kijk maar eens hoe Anderlecht momen teel speelt- al bij al op aankomt meer te scoren dan de tegenstrever. Duidelijk Oudenaards overwicht in eerste speelhelft Trainer Ludo Pissens kon vorige zondag andermaal niet zijn type-elftal de Konkel- goedwei opsturen. O.a. Mike Van Key- meulen was geel geschorst, Tom Man gelschots nam wel deel aan de opwar ming, maar moest wegens last van lum bago in extremis forfait geven en ook Jean-Pierre Hals moest door een kwet suur verstek laten gaan. Wat o.m. tot gevolg had dat Kris Van der Meirssche en David De Waegeneir van bij de aftrap mee opdraafden. Van bij het startsignaal van ref Bauwens namen de bezoekers de wedstrijd in han den. Tijdens de eerste vijfenveertig minu ten zouden we, vooral van Oudenaardse kant een bij momenten viriel, bitsig, op het randje van het toelaatbare voetbal zien spelen. Wat Jo Pot, na een overtre ding op Wim Gabriels, geel kostte. Het eerste werkelijk gevaar ontstond in de twaalde minuut, toen Verwee net naast besloot. Ook 't Kindt besloot over. Aan Lebbeekse kant had Peter Moens, van zeer nabij bewaakt, moeite om zich in het spel te manifesteren. Oudenaarde dreigde nog eens via een schot van Van der Stockt en Peter Moens kreeg geel voor de ogen toen hij zijn vinger, in een nogal eigenaardige houding, naar de Ou denaardse supporters richtte. Pas rond het halfuur slaagde de thuis ploeg erin voor het eerst te dreigen een vrije trap vertrokken van bij Frank Schel- ckens belandde in de armen van de kee per en één minuut later deed Frans Pele- man het nog eens over. Aan de overkant stond Eric Amelinckx in het Lebbeekse doel meer dan degelijk te keepen. Zo weerde hij, gepast met de vuisten, een poging van Verschaeren. In de 32ste minuut moest de Lebbeekse goalie zich echter gewonnen geven. Ver schaeren trapte een hoekschop van links. Jo Pot kreeg de bal precies op de wreef en schoot rechtstreeks binnen. Een knap staaltje van traptechniek. SK moest op een 0-1 achterstand aankijken. Dezelfde Pot trapte enkele ogenblikken later opnieuw op doel, maar deze keer belandde zijn pofing naast. In de 37ste minuut kwam SK, eigenlijk eerder onverwacht, op gelijke hoogte. Massamba werd net voor de backlijn door Baeten onderuit gehaald en Frans Peleman schoot de vrije trap niet alleen door de Oudenaardse muur, maar ook onder een lang uitvallende keeper Fran- coys1-1. Spektakelrijke tweede helft SK toonde zich in het begin van de twee de helft heelwat gevaarlijker dan in de eerste. In de 49ste minuut schudde Mas samba zijn bewaker van het lijf, paste naar Peter Moens en het schot van deze laatste kon amper door de Oudenaardse doelman gered worden. Uit een vrije trap van Gabriels resulteert een trap op doel van Frank Schelckens, maar ook deze poging werd geneutrali seerd. De tweede speelhelft is van in den begin ne aantrekkelijker dan de eerste. De thuisploeg .ligt, na een knap begin, wel opnieuw enigszins onder, maar de doel pogingen van de bezoekers beperken zich voorlopig nog tot afstandsschoten uit de tweede lijn, die vaak meters boven of naast delebbeekse doelmond suizen. Lebbeke speelt, noodgedwongen eigen lijk, de tegenaanval. Wat in de 64ste minuut uitmondt in een tweede Lebbeek se goal. Robin Massamba onderneemt een knappe persoonlijke inspanning, zet voor tot bij de oprukkende Kris Van der Meirssche, die de bezoekende keeper te E. Zele-Olsa Brakel 1-0. De Beule zal voorzetten (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19