FC Milano - FC Pauls Videoklub 1-3 Topklassers uitgeschakeld door F.C. Pauls Videoklub en S.K. Moerheide Walivo's match van de week Walivo's bekervoetbal De Voorpost - 25.12.1992 - 21 rius pp 5 Liefhebbersvoetbal. FC Milano (Iv) Liefhebbersvoetbal. Paul's Videoclub (Iv) Bekervoetbal is altijd iets speciaals. Nog méér onberekenbaar ook en dat werd misschien al herhaaldelijk gesteld. Het reeksverschil tussen de ploegen is dan ook geen zekerheid tot het sukses en in die wetenschap, worden zelfs de verras singen geboren Titelkansen en degradatieproblemen Bij het opstarten van Walivo in '71 werd FC Milano uit Sint-Gillis-Waas de ploeg met het stamnummer twaalf. In de za terdagse eerste klasse zouden de blauw-zwarten met André De Munck als stichter-voorzitter, ook een gunstige re putatie uitbouwen. De resultaten waren meestal ook goed voor een plaats binnen de eerste vijf en éénmaal als derde, was in de zeventiger jaren nog één der hoog tepunten bij FC Milano. In die periode eveneens de vrij talrijke winst van Walivo's fair-playbeker en in het cup voetbal, werd ook al eens de algemene finale gespeeld. Het was toen een duide lijk verlies tegeo/C Bondgalm uit Ham- me en nadien, zou de prestatielijn van FC Milano enigszins afzwakken. In '83-'84 eindigde die ploeg zelfs als voorlaatste met een degradatie als gevolg. Bij de zaterdagse tweedeklassers werd het sei zoen daarop een derde plaats behaald en tijdens de volgende kompetitie, speelde FC Milano voor het eerst in de klubge- schiedenis kampioen. Het seizoen 'SB 'S? werd voor de zwartbroeken echter fataal. Door een twaalfde plaats op zes tien en de drastische reekswijzigingen bij Walivo. skoorden de Waaslanders nog maals een degradatie. Een promotie ook twee kampagnes verder want nadat vi- ce-kampioen werd gespeeld achter VKW 70, greep FC Milano voor de tweede maal een reekstitel met zelfs tien punten voorsprong op FC De Pekton uit Stekene Terug als zaterdagse topklasser bleven de resultaten nadien vrij bescheiden. In verband met het behoud ook telkens met de hakken over de sloot en het ontwijken van een degradatie wordt blijkbaar wéér moeilijk. Toch nam FC Milano een vrij goede start met vier punten op acht en een verrassende winst bij DVL Avanti. Nadien ook afgetekend tegen FC Corner, de huidige reeksleider en tot nu toe is dat zelfs de enige nederlaag der Hamme- naars. Duidelijk minder werd echter het vervolg bij FC Milano, Tijdens de zes laatste matchen werd er slechts één punt geskoord en de zwartbroeken hebben thans al de voorlaatste positie ingeno men. Een wezenlijk verschil ook tegen over de glansperiode van destijds met spelers als André De Munck, Theo Go- vaert, Mare De Rop, Reggie Thiron, Eddy Eeckhoudt, Arnold De Kerf, Fons-Ronny Roelandt, Erwin Schoenmaekers en nog zovele anderen. Ondanks een ruime spe lerskern met Wim Geldof, Eddy Van Rij- ckeghem, Koen Claessens en Danny Maes als de nieuwelingen, skoort men kwalitatief blijkbaar minder goed. Van daar ook misschien de negatieve lijn in de resultaten en het al méér dan 25-jarige FC Milano, inkasseerde tijdens de laatste drie kompetitiematchen alleen al vijftien goals. Problemen genoeg dus voor de ploeg van voorzitter Fons-Ronny Roe- landt welke in '83 de fakkel van André De Munck overnam, en Erwin Schoenmae kers nu ook al zeven seizoenen klubse- kretaris. Een oplossing wordt ook niet zo direkt voorspeld bij FC Milano met Luca- tegel uit de Samalstraat als sponsor en bij Mare en Maria Gevers in 't klublokaal café 't Sportje aan de Herenstraat in LIEFHEBBERSVOETBAL Sint-Gillis-Waas, wacht men zelfs nog altijd tevergeefs op de betere resultaten der blauw-zwarten. Tijdens het vorige seizoen heeft FC Pauls Videoklub een degradatie in de zaterdag se tweede afdeling niet kunnen voorko men. Van die ontgoocheling zijn de Ham- menaars nu al bekomen want ergens werden de eigen verwachtingen al inge lost. De rood-zwarten met een zestal nieuwe spelers, zijn thans medeleider met vanzelfsprekend ook nog duidelijke promotiekansen als derdeklasser. Tot op het keerpunt van het kampioenschap ver loor FC Pauls Videoklub al bij FC Inval Boys en tegen FC Rif. De voornaamste konkurrenten ook en voor de ploeg van Antoine Van Hoyweghen met de beste verdediging uit de reeks, wordt de twee de helft van het seizoen nog bijzonder belangrijk. Het bekervoetbal trouwens ook waarin men in het verleden al goed skoorde en thans een eersteklasser uit schakelde- Verrassende bezoekers In een dubbele konfrontatie had FC Mila no de tweedeklasser VK Woodstock 66 al geëlimineerd. De winst toen als gast- ploeg, werd daarbij nog bepalend want in eigen huis speelde FC Milano slechts gelijk tegen de ploeg uit Nieuwkerken. Nochtans voldoende om zich voor de volgende bekerronde te kwalificeren en voor de match tegen FC Pauls Videoklub, kon coach Rudy De Munck niet over al zijn kernspelers beschikken. Door bles sures mochten Danny Maes en Eddy Van Rijckeghem al worden afgeschreven en Marc Vercauteren was door andere ver plichtingen verhinderd. Ook bij FC Pauls Videoklub met Jef Bosmans en Luc Bon- narens voor de coaching, ontbraken een aantal spelers. Daar heeft Ronny Clinc- ke-Mallie al afgehaakt, was Robby Van Uytfanghe gekwetst en werd Steven Van Ergeghem door beroepsverplichtingen weerhouden. De afslanking van de beide spelerskernen kon echter niet verhinde ren dat deze bekermatch met Willy La- heyne als een méér dan verdienstelijk scheidsrechter, nog tot een attraktief ni veau zou uitgroeien. Bij de aanvang werd FC Milano ook al een beetje verrast door de aanvallende attenties van de derde klassers. Geen afwachtende houding dus bij FC Pauls Videoklub dat tijdens het eerste kwartuur ook maar in balbezit was en FC Milano naar het countervoetbal verwees. Vooral in het middenveld waren de gas ten toen beter met Tim Van den Bruel, Chris De Bus en Guido Van Hese als de belangrijkste pionnen. Na een tiental mi nuten waarin FC Pauls Videoklub weinig of geen doelkansen kon afdwingen, ma nifesteerde Guy De Keyser zich nog als de gevaarlijkste aanvaller. Een inzenden van deze laatste werd ook met een vluchtschot van Marc Van Hemelrijck over besloten. Het eerste noemenswaar dig doelgevaar der thuisploeg kwam nog van Patrick Smet welke na een goede kollektieve kombinatie nipt naast be sloot. Ondanks het klasseverschil kon FC Milano zich helemaal niet als de betere ploeg aanstellen. Daarvoor werd teveel balverlies geleden en tijdens de offensie ve momenten, werden de akties steeds op het centrum afgesteld. Het vergemak kelijkte ook de taak van de bezoekende verdediging en het met méér overtuiging spelende FC Pauls Videoklub, geraakte ook niet onverwachts op winst. Bij een afstandsschot van Jan Malfliet werd de richting van de bal even door Luc Aerts gewijzigd en meteen stond doelman Brijs kansloos (0-1,17e min.). Daarop reageerden FC Milano vrij ver dienstelijk en Patrick Smet met Harry Franckaert, konden toen zelfs even drei gen. De match kantelde trouwens lang zaam in het voordeel van FC Milano en de gasten werden een beetje in het verweer gedrongen. Nochtans had FC Pauls Vi deoklub nog goede reakties maar toch zou de thuisploeg zich gevaarlijker aan stellen. Skoremogelijkheden waren er toen ook met een vrijschop van een uit stekende Erwin Schoenmaekers en een kopstoot van Harry Franckaert. Bij die momenten hield doelman Van Hoywe ghen zijn ploeg echter overeind en ook al bij een goede poging van Luc Piessens. In het derde kwartuur hengelde FC Mila no ook gemeend naar de gelijkmaker met kansen langs Harry Franckaert en twee maal met Luc Aerts. Toen produceerde FC Milano ook het technisch betere voet bal en op een inzenden van Patrick Smet, stelde Luc Aerts de ploegen tenslotte toch gelijk (1 -142e min.). De gastheren probeerden het trouwens nog voor de rust te forceren en Danny Eeckhoudt, schoot toen rakelings naast. Een aantal schuchtere aanvalspogingen van FC Pauls Videoklub waren de inzet van de tweede helft maar FC Milano waarbij het zelfvertrouwen blijkbaar groeide, bepaalde nadien toch meestal de richting van de match. Pogingen van Erwin Schoenmaekers en Luc Aerts ble ven echter zonder resultaat en dat kon Slechts een tweetal duidelijke verrassin gen m de zestiende finales van Walivo's bekervoetbal. Daarin werden evenveel topklassers uitgeschakeld en telkens, kon een regioploeg hiervoor verantwoor delijk worden gesteld In dit verband skoorden F.C. Pauls Videoklub en S.K. Moerheide dan ook het sukses van de week... Zaterdagse bekervoetbal De enigste werkelijke blikvanger in het zaterdagse bekervoetbal, was nog de winst van F.C. Pauls Videoklub bij F.C. Milano in Walivo's match van de week. Een topklasser dus uitgeschakeld en een verder kwalifikatie, heeft S.K. Moerheide ook ruim afgedwongen bij F.C. Klein Si- naai. De drawn in kompetitieverband te gen dezelfde ploeg is bij de Hammenaars blijkbaar ook al vergeten en voor de groenbroeken, is thans wellicht een gun stige periode aangebroken Dertien goals inkasseerde F.C Hof van Grembergen tijdens de vorige drie matchen. Er wordt dan begrijpelijk naar een mindere periode verwezen en bij F.C. Venco, was dat juist andersom. Twee winstmatchen na el kaar waarin twaalf doelpunten werden geskoord maken plaats voor een her wonnen optimisme. In het bekervoetbal tussen die twee ploegen is met de logika een loopje genomen en aan één goal had F.C. Hof van Grembergen genoeg om zich voor de volgende ronde te kwalifice ren. In de eerste helft waren de beide ploegen nochtans aan elkaar gewaagd en werd er ook op een degelijk niveau gespeeld. De thuisploeg huldigde daarbij het systeem der buitenspelval en F.C. Hof van Grembergen, was toen vooral gevaarlijk langs Eric De Decker die even wel niet kon besluiten. Ook Dirk Mertens niet voor F.C. Venco en de plaatselijke puncher, stond meestal ook alleen om de verdediging der gasten te bedreigen. Op het kwartuur skoorde dan het enigszins betere F.C. Hof van Grembergen met een kopbal van Eric De Decker op een inzen den van Maurice De Lentdecker. In de eerste helft waren de echte doelkansen verder nog eerder zeldzaam en na de rust, zou F.C Venco bijna volledig moe ten afhaken. De gasten domineerden dan ook duidelijk met een tweetal wenkende kansen voor Eric Desmet welke echter niet werden benut. Ook Bart Saerens de plaatselijke doelman kon het verlies nog beperken door een aantal schitterende tussenkomsten. Zo werd een poging van Eric De Decker uit de kruising geduwd en deze schoot nadien nog een strafschop tegen de dwarsligger Ondanks een aan tal kansen werd de stand niet meer gewij zigd en na een zeer sportieve bekermatch tussen F.C Venco en F C. Hof van Grem bergen, heeft deze laatste ploeg alleszins verdiend de verdere kwalifikatie afge dwongen. Een spannende match ook bij V.K. Den Bos tegen F.C. Inval Boys waar het klasseverschil nauwelijks is waarge nomen. Door eerstvernoemde ploeg als een topper uit de eerste afdeling, werd ook tweemaal geskoord en dat was ten slotte nog voldoende om F.C. Inval Boys een derde klasser te elimineren. Bij een zeer verdienstelijk V.V. Eendracht heeft topklasser F.C. Stille Vrienden tenslotte nog afgetekend gewonnen. In een vrij evenwichtige eerste helft konden de bei de ploegen slechts weinig doelkansen forceren. Voor V.V. Eendracht een twee tal langs Freddy Rijckaert maar gastdoel- man Geert De Graef, was telkens attent. Na de rust met een drietal wisselspelers bij de gasten, scheen het voor F.C. Stille Vrienden te beteren en al vrij vroeg, profi teerde Geert Ringoot van een geharre war. Niet lang daarna werd de stand voor de bezoekers al verdubbeld langs Patrick Huylebroeck. Een moedig V.V. Een dracht liet echter niet begaan en doelman De Graef verhinderde nogmaals een suk ses voor Freddy Rijckaert. Bijna onge merkt werd F C Stille Vrienden nadien ook de betere ploeg en in de slotperiode van de match, skoorde Kurt Vlaminck voor de gasten ook De uitschakeling van V.V Eendracht was toen al een feit en voor de groent-witten uit Moerzeke-Ka- stel, kon Eric De Decker tenslotte nog een verdere afstand nemen. Bij F.C. Tri poli werd de bekermatch tegen F.C. Pony afgelast. Zondagse bekervoetbal Van de acht regioploegen hebben er slechts een drietal zich destijds kunnen kwalificeren. Voor V.K. Siera is het thans ook al bekeken want bij F.C. Van De Voorde een topklasser, werd er afgete kend verloren. Ergens ook normaal voor V.K Siera als een bescheiden ploeg uit de tweede afdeling en in kompetitiever band, wordt het behoud voor de Hamme naars nu nog het belangrijkste. Als een ploeg uit de topreeks heeft F.C. Bond galm zich niet zonder moeite gekwalifi- ceert tegen K.W.B. Stekene. In eigen huis speelden de Hammenaars slechts gelijk in een spektakelmatch met nog een bij zonder attraktief toemaatje. In de bijkom ende reeks strafschoppen kon K.C. Bondgalm dan toch met één goal verschil afstand nemen van de derde klasser K.W.B. Stekene dat in Hamme alleszins niet ontgoochelde. De verrassing in het zondagse bekervoetbal werd op het veld van S.K, Moerheide geskoord Daar werd de topklasser Jong K W B. Elverse- le uitgeschakeld en voor de Hamse reek sleider in derde, is het toch al de vijfde winstmatch na elkaar Resultaten Walivo's wedstrijdkommissie: Werden geschorst voor één speel dag: Hans Burm (F.C. Favo), Eddy De Vlieger (F.C. Favo), Alain Van Steenkiste (F.C. Favo) en Eric De Vlieger (F.C. Favo). Werden geschorst voor twee speel dagen: Jos Van Der Schueren (L.V.K. Ankerhof) en Michel Boone (D.V.L. Avanti). Werden geschorst voor drie speelda gen: Luc Van De Vreede (F.C. Favo), Guido Merckx (F.C Atlantic) en Danny De Wachter (F.C. Atlantic). Werden geschorst voor vier speelda gen: Jan Heirewegh (F.C. Azalea). Dirk Ver- helst (F.C. 't Klokhuis), Marc Van Hul (F.C. Temsica) en Luc Vercauteren (F.C. Klub 65). Geschorst tot verschijnen: Guy Van De Voorde (F.C. Van De Voor de) Verwezen naar de gemengde kom missie: Mare Mertens (V.K. Siera). Gewijzigde matchresultaten: F.C. Inval Boys - L.V.K. Ankerhof wordt 5-0, F.C. Luitentuit - F.C. Favo wordt 5-0 en Klub 65 - F.C. Atlantis, match zonder uitslag en dito punten. Kim ook bij een aantal hoekschoppen worden gesteld. Nochtans waren de mindere reakties van FC Pauls Videoklub nooit zonder gevaar en bij een uitstekende kombinatie langs eeïï werkKrachtige Chris De Bus en Marc Van Hemelrijck, werd een goede kopbal van Guido Van Hese door de plaatselijke doelman ge neutraliseerd. Ook geen sukses bij het afstandsschot van de bezoekende Mare Van Hemelrijck en als Koen Claessens van FC Milano terugspeelde, struikelde doelman Brijs over de nieuwe reglemen tering. De vrijschop van Guido Van Hese werd toen nog in hoekschop geduwd maar als de bal nadien werd afgeweerd tot bij Mare Van Hemelrijck, skoorde Chris De Bus tenslotte nog winst voor FC Pauls Videoklub (1-2, 72e min.). Het dreigend gevaar van een uitschakeling werd bij FC Milano door een tempover snelling opgevangen. Daarin was de thuisploeg ook het gevaarlijkst en een krampachtig verdedigend FC Pauls Vi deoklub, kreeg het soms moeilijk. Bij een aandringen van Arnold De Kerf schoot Jan Malfliet zelfs rakelings over de eigen dwarsligger en een aantal vrij goede doelpogingen van Harry Franckaert en Arnold De Kerf als een uitstekende wis selspeler, werden telkens geweerd. De tijd tikte toen ook in het voordeel van FC Pauls Videoklub dat echter nog fel repli keerde langs Dirk Van der Stock en Chris De Bus. Zelfs suksesrijk in de voorlaatste minuut en op een aangeven van Mare Van Hemelrijck, was Chris De Bus rapper bij de bal dan doelman Brijs en FC Pauls Videoklub was meteen ook geplaatst voor Walivo's volgende bekerronde (1-3, 89e min.)... De ploegen FC Milano Dirk Brijs, Koen Claessens, Wim Geldof, Luc Piessens, Danny Eeckhoudt (75e min. Arnold De Kerf), Patrick Smet, Erwin Schoenmaekers, Erwin Janssens, Frederik Baert, Harry Franckaert en Luc Aerts. FC Pauls Videoklub: Danny Van Hoyweghen, Gery Pletinck, Jan Malfliet, Tim Van den Bruel, Tom Van Hese (70e min. Dirk Van der Stock), Chris Dc Bus, Johan Vernimmen, Luc Bonnarens, Guido Van Hese (86e min. Jef Bosmans), Mare Van Hemelrijck en Guy De Keyser Spelleider: Willy Laheyne Kim Liefhebbersvoetbal. Scheidsrech ter W. Laheyne van Walivo (Iv)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21